Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
266 postów 2788 komentarzy

mikstury bezmetki

1abezmetki - Bez Tabu. Wybrane, trudniej dostępne teksty, własne tłumaczenia i "widzimisie". Wyrażam i popieram tradycyjne poglądy lewicowe. Nie po drodze mi zarówno z liberałami , "nową lewicą", ad personam - chamstwem, fanatyzmem i polit-poprawnością

Ile Rosja wyda na badania naukowe?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Ministerstwo Edukacji Narodowej Federacji Rosyjskiej opracowało zasady przyznawania grantów, które będą mogły uzyskać uniwersytety i instytuty naukowe na priorytetowe obszary rozwoju naukowego w Federacji Rosyjskiej.

 

Rosja wyda na badania naukowe mniej niż na wynagrodzenie czołowych menedżerów Sbierban'ka

 

 

W ciągu najbliższych trzech lat na ten cel przeznaczonych zostanie ponad 12,2 mld rubli -wynika z rozporządzenia rządowego opublikowanego опубликованного   we wtorek, na stronie internetowej Rady Ministrów.

"Podpisane rozporządzenie zatwierdziło zasady przyznawania dotacji z budżetu federalnego na prowadzenie dużych projektów naukowych na priorytetowych obszarach rozwoju naukowego i technologicznego, w ramach programu państwowego "rozwój naukowy i technologiczny Federacji Rosyjskiej". <...> W budżecie federalnym na 2020 r., oraz na okres planowy 2021 i 2022 r., na ten cel przewidziano środki w wysokości 4 mld rubli - w 2020 r., i po 4,1 mld rocznie w latach 2021 i 2022 r." - czytamy w komunikacie.Kwota przyznana priorytetowym projektom naukowym jest mniejsza niż roczne wynagrodzenie czołowych menedżerów Sbierbank'a. Pod koniec 2017 roku 9 członków zarządu największego banku państwowego w kraju, zarobiła 5,5 mld rubli. W ubiegłym roku powyższa kwota, nie uległa zmianie-5,488 mld rubli.

 Dotacje na projekty naukowe, przez trzy lata ,będą kosztować państwo tyle samo, ile kosztuje roczne utrzymanie czołowych menedżerów Sbierbank'a, Rosniefty i Gazprom'u razem wziętych. W 2018 roku zarobili oni 11,893 mld rubli.

Program "rozwój Naukowo-Technologiczny Federacji Rosyjskiej" został zatwierdzony przez rząd w marcu 2019 roku. Wśród oczekiwanych wyników - wejście Rosji do 2030 roku w w listę-50 najlepszych w ramach międzynarodowego zestawienia konkurencyjności talentów, a także na listę-10 najlepszych - na 14 kierunkach specjalizacji naukowej.

Dotacje w wysokości do 100 mln rubli, będą przyznawane na zasadzie konkursu, organizacjom naukowym i uniwersytetom , jako wsparcie państwowe, dla dużych projektów naukowych lub naukowo-technicznych w priorytetowych obszarach. Kierunki te określi Prezydium Rosyjskiej Akademii Nauk (RAN).

 

Czytaj także:

W Rosyjskiej Akademii Nauk zaproponowano zakazać młodym naukowcom wyjazdu za granicę

В РАН предложили запретить молодым ученым выезжать за границу

 

Połowa rosyjskich naukowców zadeklarowała chęć emigracji

Половина российских ученых заявили о желании эмигрировать

 

 

Uwaga!

 

 

Nie  jestem  autorem  artykułu   a  jedynie  tłumaczem -amatorem!

Ponadto, co podkreślam,  powyższy tekst zawiera informacje i oceny wyłącznie autora/autorów  obcojęzycznej publikacji,  z którymi -proszę,nieutożsamiać  tłumacza. Poglądy i opinie tłumacza, pozostają  jego prywatną  sprawą,  dopóki nie wypowie się jako komentator !

 

Jeśli teksty tego bez metki są stronnicze, cóż szkodzi głosicielem chwały schizofrenicznej armii radzieckiej, która najpierw Polskę napadała, po to, aby ją następnie wyzwalać, przetłumaczyć teksty niestronnicze? “

 

Lotna  07.12.2019 12:40:49 “Dmowski o Rosji”

 

 

 

ŹRÓDŁO:

 

https://www.finanz.ru/novosti/aktsii/rossiya-potratit-na-nauchnye-issledovaniya-menshe-chem-na-zarplaty-top-menedzheram-sberbanka-1028789615

Tytuł: “Россия потратит на научные исследования меньше, чем на зарплаты топ-менеджерам Сбербанка”

Autor:nie wykazany

31.12.2019

 

 

wybór, tłumaczenie i opracowanie:bezmetki
Rozpowszechnianie zawartości przetłumaczonych
materiałów: zezwalam wyłącznie na darmowych

platformach elektronicznych, ze wskazaniem adresu

tekstu źródłowego i   pseudonimu autora tłumaczenia.

 

 

 

 

 

KOMENTARZE

 • A co z Polska?
  Temat ciekawy, mógłby Pan coś napisać o wydatkach na naukę w Polsce?
 • @Pedant 08:31:49
  Proszę na temat a nie szukać szczęścia. Rzecz o nakładach na rosyjską naukę!
  Wobec oczywistej premedytacji w próbach trollingowej manipulacji -żółta kartka!

  http://cdn.shutterstock.com/shutterstock/videos/4936148/thumb/6.jpg
 • Autor
  No i co w tej notce ciekawego oprócz sugerowania że Putin więcej daje koleżkom z banków niż na naukę. To wychodzi że Rosjanie są super inteligentni że przy tak niskich nakładach mają osiągnięcia.
 • @marek500 09:31:27
  "No i co w tej notce ciekawego oprócz sugerowania że Putin więcej daje koleżkom z banków niż na naukę."

  - Sądu pytanie w Kościanie!
 • autor
  Ciekawe ile rosjanie wydają na szpiegostwo przemysłowe.Bo z pewnością jest zdobyć taniej jakąś technologie pomysł czy licencję.Z tego co wiem to tuż za Chinami rosjanie są na szczytach takiej klasyfikacji,gdzie zatem jest sens wydawać na naukę az takie pieniadze
 • @Jozio z Londynu 12:41:59
  "Ciekawe ile rosjanie wydają na szpiegostwo przemysłowe.Bo z pewnością jest zdobyć taniej jakąś technologie pomysł czy licencję."

  Taniej nie tylko dla Rosjan.

  Mam wrażenie że wam, józiowi z Londynu i autorowi, nie chodzi o rzeczową dyskusję tylko o obsikiwanie Ruskich, pod wiatr. Ale macie pecha, Ruscy są za daleko i was nie zauważają.
 • ruble na buble;
  Mniemam, że Putin w przyznawaniu grantów będzie preferował innowacyjne projekty typu:
  "Rewolucyjna metoda przetwarzania obornika na alkohol etylowy",
  "Wytwarzanie maści przeciwko szczypaniu duszy z sała i samogonu",
  "Ocieplanie pomieszczeń na zimę przy pomocy wieszania dywanów na ścianach" :-)

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930