Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
341 postów 3232 komentarze

mikstury bezmetki

1abezmetki - Bez Tabu. Wybrane, trudniej dostępne teksty, własne tłumaczenia i "widzimisie". Wyrażam i popieram tradycyjne poglądy lewicowe. Nie po drodze mi zarówno z liberałami , "nową lewicą", ad personam - chamstwem, fanatyzmem i polit-poprawnością

Iran - sprawcą zestrzelenia ukraińskiego samolotu

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Iran głęboko żałuje katastrofalnego błędu z ukraińskim samolotem. Hasan Rowhani - Prezydent Iranu , zauważył, że dochodzenie nadal "identyfikuje i bada tę wielką tragedię i niewybaczalny błąd"

 

TASS, 11 stycznia. Iran głęboko żałuje katastrofalnego błędu z ukraińskim samolotem zestrzelonym pod Teheranem-powiedział w sobotę prezydent kraju .

"Islamska Republika Iranu głęboko żałuje tego katastrofalnego błędu" - napisał on na swojej stronie na Twitterze. Rowhani wyraził również kondolencje ofiarom tragedii.

Zaznaczył, że śledztwo w dalszym ciągu wyjaśnia okoliczności "tej wielkiej tragedii i niewybaczalnego błędu".

W sobotę rano agencja informacyjna ISNA wydała oświadczenie irańskiego Sztabu Generalnego, w którym stwierdziła, że samolot międzynarodowych linii lotniczych Ukrainy został zestrzelony z powodu błędu ludzkiego. Zgodnie z oświadczeniem, samolot przeleciał w bezpośrednim sąsiedztwie, jednego z najważniejszych obiektów wojskowych, Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej (XIR).

 

8 stycznia samolot "International Airlines of Ukraine" rozbił się wkrótce po starcie z międzynarodowego lotniska w Teheranie Imama Chomeiniego. Według ministra spraw zagranicznych Ukrainy Wadima Pristajko, w wyniku katastrofy lotniczej zginęło 176 osób. Byli to obywatele Iranu, Kanady, Ukrainy, Szwecji, Afganistanu, Niemiec i Wielkiej Brytanii.

 

 

Uwaga!

Nie  jestem  autorem  artykułu   a  jedynie  tłumaczem -amatorem!

Ponadto, co podkreślam,  powyższy tekst zawiera informacje i oceny wyłącznie autora/autorów  obcojęzycznej publikacji,  z którymi -proszę,  nieutożsamiać  tłumacza. Poglądy i opinie tłumacza, pozostają  jego prywatną  sprawą,  dopóki nie wypowie się jako komentator !

 

 

Źródło:

 

TASS

https://tass.com/world/1107325

Iran deeply regrets disastrous mistake with Ukrainian plane – Rouhani

11 Jan,2020

 

 

wybór, tłumaczenie i opracowanie:bezmetki
Rozpowszechnianie zawartości przetłumaczonych
materiałów: zezwalam wyłącznie na darmowych

platformach elektronicznych, ze wskazaniem adresu

tekstu   źródłowego  i   pseudonimu autora tłumaczenia.

 

 

KOMENTARZE

 • Ludzki błąd - przyczyną tragedii...
  Siły Zbrojne Iranu: Ukraiński liniowiec zestrzelony z powodu błędu ludzkiego
  Teheran (Tasnim)-Sztab Generalny Sił Zbrojnych Iranu ogłosił w sobotę, że Krajowa Obrona Przeciwlotnicza nieumyślnie zestrzeliła ukraiński samolot pasażerski 8 stycznia na tle najwyższego poziomu gotowości z powodu ewentualnego ataku wojskowego ze strony USA.
  * 11 stycznia 2020-09: 57

  https://newsmedia.tasnimnews.com/Tasnim/Uploaded/Image/1398/10/18/1398101815123792019361914.jpg
  Iran Armed Forces: Ukrainian Jetliner Downed Due to Human Error
  TEHRAN (Tasnim) – The General Staff of the Iranian Armed Forces announced on Saturday that the country’s air defense unintentionally shot down a Ukrainian passenger plane on January 8 amid the highest level of readiness because of a possible military attack by the US.
  • January, 11, 2020 - 09:57


  Czytaj dalej:
  https://www.tasnimnews.com/en/news/2020/01/11/2179289/iran-armed-forces-ukrainian-jetliner-downed-due-to-human-error
 • irański prezydent wzywa do podjęcia śledztwa...
  https://en.farsnews.com/shares/img/enlogo.png

  Iranian President Vows Prosecution of Those Guilty in Ukrainian Plane Incident
  czytaj dalej:
  https://en.farsnews.com/newstext.aspx?nn=13981021000125
 • Niewybaczalny błąd....
  Osoby, które spowodowały katastrofę ukrańskiego samolotu, będą ścigane sądownie

  Rouhani : Persons who caused Ukraine plane crash will be sued

  https://en.irna.ir/news/83628933/Rouhani-Persons-who-caused-Ukraine-plane-crash-will-be-sued
 • @1abezmetki 09:17:14
  "Osoby, które spowodowały katastrofę ukrańskiego samolotu, będą ścigane sądownie"
  Może tak, może nie. Zobaczymy

  A jak postąpili Amerykanie w podobnym przypadku?
  za wiki...

  24 października 1988 USS Vincennes powrócił do Stanów Zjednoczonych i wpłynął do San Diego, gdzie załogę krążownika powitano jak bohaterów. Jej członkowie otrzymali medale Combat Action Ribbon, a koordynator ognia por. Scott Lustig został odznaczony Navy Commendation Medal. Sam kmdr Rogers w 1990 dodatkowo otrzymał Legion of Merit "za wyjątkowe zasługi podczas wykonywania obowiązków dowódcy w okresie od kwietnia 1987 do maja 1989 roku"
 • @1abezmetki 09:17:14
  Ciekawe czy Ukraińcy nadal będą szukać śladów rosyjskich rakiet, wszak przywódca Iranu może kłamać by ukryć zbrodnię Putina ?
 • pomyśleć...
  dopiero teraz to odkryli ?
 • Czy czarna skrzynka ukraińskiego samolotu zostanie odczytana we Francji?
  Czarna skrzynka ukraińskiego samolotu zostanie odczytana we Francji
  https://afric.online/wp-content/uploads/2019/03/black-box.jpg
  Teheran, 11 stycznia, IRNA - zapisy czarnej skrzynki ukraińskiego samolotu pasażerskiego, który rozbił się na obrzeżach Teheranu w środę - zostaną przesłane we Francji-poinformował w sobotę szef Komisji ds. badań wypadków lotniczych irańskiej Organizacji Lotnictwa Cywilnego.
  Przemawiając do IRNA, Hassan Rezeifar powiedział, że chociaż Iran wykorzystał wszystkie swoje środki do zbadania zawartości czarnej skrzynki w kraju, to jednak, ponieważ samolot jest rodzajem nowoczesnego Boeinga, Iran nie ma niezbędnej technologii do rozszyfrowania zapisu, toteż zostanie wysłany do Francji, aby uniknąć jakichkolwiek uszkodzeń.
  Samolot linii Ukraine Airlines rozbił się na południu Teheranu w środę rano (8 stycznia). Wszystkie 176 osób na pokładzie, w tym dziewięciu członków załogi, zginęło.
  Rozwijając tę kwestię, Rezeifar powiedział, że Iran poprosił Kanadę, Francję i Stany Zjednoczone o sprowadzenie do Teheranu swojego oprogramowania i sprzętu do pobierania danych z czarnej skrzynki ukraińskiego samolotu, ale oferty Iranu nie zaakceptowano.
  Iran następnie poprosił Ukrainę, Szwecję, Wielką Brytanię, Kanadę i Stany Zjednoczone o wysłanie czarnej skrzynki do bezstronnego laboratorium, a Francja była krajem, na który zgodziły się wszystkie pięć krajów, dodał Urzędnik.
  Jak powiedział Rezeifar, Iran i Francja mają umowę na odczyt czarnych skrzynek samolotów.
  Jednak wszystkie te decyzje zostały podjęte jeszcze przed sobotnim oświadczeniem Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Islamskiej Republiki Iranu w sprawie katastrofy lotniczej, powiedział urzędnik.
  Kilka godzin po ataku rakietowym Iranu Samoloty wojskowe należące do terrorystycznych sił amerykańskich zwiększyły liczbę lotów w przestrzeni powietrznej wokół Iranu, kontynuując doniesienia o niektórych latających celach, które poruszały się w kierunku irańskich obiektów obronnych. Ponadto na ekranach radarowych zaobserwowano wiele przypadków, które wymagały dodatkowej czujności ze strony irańskich jednostek obrony powietrznej, mówi pierwsza część oświadczenia Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Iranu, opublikowanego w sobotę rano.
  W tak delikatnej i krytycznej sytuacji lot 752 Ukraińskich linii lotniczych , który wystartował z międzynarodowego lotniska Imama Chomeiniego, podczas wykonywania manewru okrężnego, znalazł się bardzo blisko wrażliwego terenu wojskowego należącego do sił IRGC . Wysokość i kierunek ruchu samolotu były podobne do wrogiego celu, więc samolot nieumyślnie został zidentyfikowany jako cel z powodu błędu ludzkiego, który niestety spowodował męczeńską śmierć wielu irańskich obywateli wraz z wieloma obcokrajowcami, dodał Hassan Rezeifar.
  Jednak, jak zauważył dalej, teraz, gdy ustalono przyczynę katastrofy lotniczej, urzędnik musi zdecydować, czy nadal istnieje potrzeba wysłania czarnej skrzynki do Francji.

  https://en.irna.ir/news/83629056/Ukrainian-plane-s-black-box-to-be-downloaded-in-France
 • @ikulalibal 11:09:48
  Proszę o rzeczową argumentację, bez epitetów!
 • @1abezmetki 11:01:54
  https://m.neon24.pl/4e85e35c5612bccee7597eb0a2fb1de6,14,0.jpg
  ciekawe jest potępienie tej notki w punktacji,

  najważniejsze jednak w tym wszystkim jest sprawa legalności kodowania czarnych skrzynek tak, by "pastuchy" nie mogły ich odczytać.
 • @1abezmetki 11:20:49
  jestem ciekaw, co w uwadze ikulalibal 11:09:48 budzi twoje oburzenie ?
 • @interesariusz z PL 11:24:35
  - Wypada pokopać i ustalić kim są producenci owych "skrzynek", i jakie ustawodawstwo reguluje ich produkcję i odczyt.
 • @1abezmetki 11:32:15
  Może jeszcze się okazać, że chociaż Iran wystrzelił rakietę, to jednak nie on jest sprawcą.
 • @interesariusz z PL 11:26:47
  O oburzeniu nie ma mowy.
  Jestem zwyczajnie, przeciwny robieniu z bloga chlewu.
  ikulalibal ma dość kindersztuby by nie musieć inwektywami grać na emocjach. W każdym bądź razie nie u mnie!
 • @interesariusz z PL 11:37:03
  Nawet, gdyby tak było, to prawda, najpewniej, nie ujrzy światła dziennego.
  Spekulacje bez szans - na weryfikację!
 • "przyjmujemy pełną odpowiedzialność"...
  https://img.ifunny.co/images/74ac79f04bb1daf5c4533e81059a09dc6bfdbee452455a3c63a2d17debf6389f_1.jpg

  "Irański XIR (korpus Strażników Rewolucji Islamskiej (elitarne jednostki sił zbrojnych Iranu) bierze pełną odpowiedzialność za katastrofę z ukraińskim samolotem. Poinformował o tym dowódca sił wojenno- kosmicznych Iranu - Amir Ali Hadżizadeh w sobotę, 11 stycznia.
  "Przyjmujemy pełną odpowiedzialność i jesteśmy gotowi przestrzegać wszelkich rozkazów, które władze [kraju] podejmą" - cytuje TASS Hajizadeh.
  Dodał, że irański system obrony powietrznej uznał samolot za pocisk rakietowy.(---)”
  https://iz.ru/963131/2020-01-11/iranskii-ksir-vzial-na-sebia-otvetstvennost-za-sbityi-ukrainskii-lainer?utm_source=yxnews&utm_medium=desktop&utm_referrer=https%3A%2F%2Fyandex.ru%2Fnew
 • Taki błąd nie jest możliwy bez przyczyny.
  Systemy OPL "widzą" transpondery samolotów cywilnych... czyli wiedzą który cywil a który nie.
  Oczywiście wróg może używać fałszywych transponderów udających "cywila" .. decyduje zgodność trasy i czasu z programem lotów.
  Jak te trzy elementy się zgadzają to ..."cywil"
  a jak się nie zgadzają ... to OPL ma "sraczkę"... i musi podejmować trudne decyzje trudne zwłaszcza takiej kryzysowej sytuacji jak teraz w Iranie.
  A jak w pobliżu są jeszcze obiekty które muszą być chronione przed atakiem wroga to "sraczka" jest jeszcze silniejsza.

  Scenariuszy może być kilka...
  Czytałem że samolot przed trafieniem zmieniał trasę (pytanie dlaczego, w którą stronę, czy leciał korytarzem czy zboczył..)
  Czy samolot miał włączony transponder ...
  Kto i dlaczego dał rozkaz do strzelania (powody)
  (zmiana trasy loty w kierunku obiektu chronionego, brak transpondera (wyłączony) , awaria techniczna... zwykła sraczka .. czyja dowódcy, operatora....a może nie "sraczka" ale działanie wrogiego agenta..???

  Tym korytarzem latają od lat samoloty cywilne i nikt nie strzela (OPL to wszystko widzi na co dzień).
  Iran te wszystkie kwestie musi wyjaśnić.
  I mam nadzieję że świadkowie i uczestnicy tych zdarzeń nie będą ginąć w niewyjaśnionych okolicznościach jak na Ukrainie w przypadku MH17.
 • @Oscar 12:52:41
  Przekonywające wątpliwości. Czy jednak mamy szanse na naszym poziomie ( zwykłych użytkowników sieci) na odpowiedzi? Może w tym wypadku dowiemy się trochę więcej., bo Iran na spalonym a sprawa polityczna. Wartościowy wpis. Dziękuję.
 • @Oscar 12:52:41
  Było już tak że Amerykanie poprzez skorygowanie ustawień nawigacyjnych celowo wprowadzili bodaj koreański samolot wgłąb Związku Radzieckiego. Samolot został zestrzelony nad Kamczatką.
  Jakoś by mnie nie zdziwiło jakby samolot ten samolot zaczął się dziwnie zachowywać tuż po starcie, przy czym nie chodzi tu celowe działania ukraińskich pilotów. Start odbywał się bodaj po ciemku, czyli startowali wyłącznie w oparciu o przyrządy. Jednocześnie nie chce mi się wierzyć aby obiekt elitarnej jednostki armii irańskiej znajdował się na przedłużeniu pasa startowego lotniska w Teheranie. No i te doniesienia o niby zawracaniu tego samolotu, może nie było to zawracanie tylko zaplanowana przez kogoś zmiana kierunku lotu. W sumie to był amerykański samolot czyli dostęp do jego sterów mógł mieć ktoś poza pilotami.
  To wszystko coraz dziwniej zaczyna wyglądać.
 • @Oscar 12:52:41
  Dowódca wojenno-kosmicznych sił Korpusu Strażników Islamskiej Rewolucji, gen. Amir Ali Hajizadeh, oficjalnie stwierdził na konferencji prasowej, że u operatora systemu obrony powietrznej została zerwana łączność z punktem dowodzenia, a cel ( który omyłkowo wzięto za skrzydlatą rakietę wystrzeloną w odpowiedzi na odwetowy atak Iranu po zamordowaniu przez siły USA gen. K.Sulejmaniego) znajdował się w odległości 19 km i na decyzję pozostawało 10 sekund. Operator podjął decyzję o zestrzeleniu zbliżającego się obiektu.

  " МОСКВА, 11 янв — РИА Новости. Система ПВО Ирана приняла украинский самолет за крылатую ракету, заявил на пресс-конференции командующий военно-космическими силами Корпуса стражей исламской революции Амир Али Хаджизаде.
  Он добавил, что цель была на расстоянии 19 километров. У оператора системы ПВО прервалась связь с командованием и решение о пуске он принимал самостоятельно. У него было 10 секунд на то, чтобы решить, сбивать цель или нет, и, по словам Хаджизаде, он "сделал плохой выбор".
  При этом, отметил командующий, военные предписывали прекратить воздушное движение на время ударов по американской базе в Ираке, но это требование не было выполнено".

  za: https://ria.ru/20200111/1563284980.html

  Aneks:

  https://en.wikipedia.org/wiki/Amir_Ali_Hajizadeh
 • @stanislav 13:43:58
  Warto podkreślić, co zawarte jest w wypowiedzi gen. Hajizadeha, że irańscy wojskowi zalecali zamknąć przestrzeń powietrzną Iraku na czas odwetowych ataków rakietowy irańskich na bazę amerykańską w Iraku, ale żądanie nie było spełnione.

  " При этом, отметил командующий, военные предписывали прекратить воздушное движение на время ударов по американской базе в Ираке, но это требование не было выполнено".
 • @Jozio z Londynu 13:52:55
  @Jozio , warto znać się na geografii i rozpoznawać kierunki lotu samolotów :))) To tak na szybko i na gorąco!
 • @Jozio z Londynu 13:52:55
  Jeżeli tak było, to ten ukraiński samolot nie leciał korytarzem, tylko musiał wykonywać dziwne manewry. Gdyby nie opuścił wyznaczonej ścieżki nic by mu się nie stało.
  Nie wiem też jak często operatorowi systemu zdarza się utrata łączności z dowództwem, jeśli rzadko, sprawa jest też podejrzana. Dowództwo ma wgląd w większy obszar i może zakazać odpalenia.
  A chłop miał instrukcję "w takim to a takim przypadku - odpalaj"
  To wszystko śmierdzi izraelską prowokacją.
 • @Drab61 14:32:37
  Założę się, że rejestratory samolotu nie odnotowują, czy i jaki sygnał wysyła transponder.

  A może się mylę?
 • @stanislav 13:52:13
  Kolejny przykład na to że w strefie wojny się nie lata "cywilami" jak to robił Lech w Gruzji..

  Jeżeli samolot leciał w korytarzu i miał włączony transponder to był to błąd operatora o ile operator widział transponder (miał takie możliwości techniczne)... mogło być tak że transpondery widać tylko na wyższym piętrze dowodzenia... a łączność padła.

  Jedno jest jasne zestrzelili Irańczycy a powody powinny być wyjaśnione publicznie. Operator bronił obiektu... sytuacja była wojenna...
  nic cywilnego nie powinno tam latać w strefie wojny.

  Błąd popełnił ten co nie wstrzymał ruchu cywilnego a nie operator wyrzutni.
  Lech za swój błąd w Gruzji zapłacił życiem w Smoleńsku...i pociągnął za sobą kilkadziesiąt innych istnień ludzkich (bez wydarzeń w Gruzji pilot nie bałby się odmówić szaleństwo dowódcy).
  ale to inny temat, to już historia, ku przestrodze następcom.
 • @Oscar 15:59:06
  Szaleństwem jest to, że jeśli dowódca sił zbrojnych chce ze znanych sobie powodów polecieć w dane miejsce, to zamiast wydać rozkaz prowadzącemu powietrzny pojazd żołnierzowi, prosi go grzecznie, aby poleciał tam, gdzie wymaga tego racja stanu. To dowódca określa, co jest racją stanu, a nie żołnierz na służbie. Jeśli w imię jakiś racji dowódca chce się narazić na niebezpieczeństwo, to nie żołnierzowi decydować o wartości tego ryzyka dla losów państwa. Pewnie pilot sam się bał, ale powiedział, że bał się o prezydenta.

  No, ale cały ten ambaras roztrząsaliśmy po polsku. Nie chce mi się, nie mam ochoty, boję się, no to rokosz.

  -----------------------------
  Każdy się wypiera błędu, i Irańczycy nie należą do wyjątków. Nie wiem, czy dowiemy się, jaki czynnik zadecydował o przyznaniu się. Może tam jest też taki chaos, jak w Polsce, i premier też nie wiedział, co się stało, a może czynnikiem sprawczym było nagromadzenie dowodów świadczących o zestrzeleniu.

  W dalszym ciągu nie wiemy, jaką trasą leciał. Zawrócił na lotnisko po trafieniu, czy wcześniej, i dlatego został trafiony.
 • @Oscar 15:59:06
  5* za komentarz/rze. Po prostu, wojna Panowie. Tyle. Nie chodzi o "usprawiedliwienie" tylko o "zagrożenie". To jest wojna i póki się nie skończy /?/ takie zdarzenia mogą mieć miejsce. Nie da się ROZDZIELIĆ STREFY MILITARNEJ OD CYWILNEJ NA TERENIE, NA KTÓRYM TOCZY SIĘ WOJNA. Przecież to truizm.
 • @interesariusz z PL 17:01:04
  W lotnictwach wszystkich krajów na świecie jest inaczej.
  Pilot odpowiada za bezpieczeństwo pasażerów... nie pasażer choćby najważniejszy.
  Co nie wyklucza że pilot może się konsultować z pasażerami...ale decyzje podejmuje sam.
 • @Oscar 17:38:18 Przytaczam zestaw DZIWNYCH INFORMACJI rozpowszechnionych na kilka godzin przed przyznaniem się do zestrzelenia
  No i tutaj jest coś dziwnego z BAGAŻAMI, które "irańscy Kanadyjczycy" chcieli wywieźć z Iranu.
  Może to była przyczyna ZESTRZELENIA specjalnie tego samolotu?

  Cytuję za https://www.fort-russ.com/2020/01/18-critical-facts-in-solving-ps752-crash-mystery/ (Dosłownie 18 KRYTYCZNYCH FAKTÓW DLA ROZWIĄZANIA TAJEMNICY KATASTROFY ps252)

  //... The boarding process took a long time.

  ...

  //The pilot requested extra fuel. (!)

  The number of passengers, the luggage and the extra fuel added up to more than the plane can carry. (!)

  The pilot ordered to off-load some luggage. (!)//

  All this was a normal process that can happen on any flight.//

  Co ci "Kanadyjczycy" i Irańczycy do cholery, chcieli wywieźć z Iranu do Kanady (138 z nich miało zarezerwowaną przesiadkę w Kijowie) ŻE SAMOLOT BYŁ AŻ TAK PRZEŁADOWANY?

  I dlaczego Iran podał do publicznej wiadomości, tę informację o PRZEŁADOWANIU ukraińskiego Boeinga, zaledwie na KILKA GODZIN przed informacją, że się przyznaje do jego zestrzelenia. To daje dużo do myślenia.

  Czyli na "chłopski rozum" tym samolotem, być może, opuścić miała zagrożona "wpadką" agentura CIA/Mossadu pracująca w Teheranie pod przykryciem zarówno kanadyjskich jak i irańskich paszportów. (do Toronto, bezpośrednio po przylocie do Kijowa z Teheranu, miało lecieć aż 138 pasażerów feralnego Boeinga)

  I chyba z tego powodu Amerykanie tak "cieniutko" obecnie "pieją" nt. Iranu (to słyszałem od znajomej, która słucha Polskiego Radia24).

  *

  Sprawa "wymuszenia", na Boeingu, z satelity, zmiany jego trasy i "naprowadzenia" go na ogień p-lot, też jest b. interesująca. Obecnie szczególnie z Boeingami "z zewnątrz" można robić co się zechce.

  No i Irańczcy zaprosili aż 45 specjalistów z Ukrainy, którzy już są na miejscu, by na wskazać im co się stało (i co "nie przejdzie" przez stanadardowe media. Ale może "drugimi kanałami" się rozpowszechni)
 • @Oscar 15:59:06
  "Lech za swój błąd w Gruzji zapłacił życiem w Smoleńsku...i pociągnął za sobą kilkadziesiąt innych istnień ludzkich (bez wydarzeń w Gruzji pilot nie bałby się odmówić szaleństwo dowódcy)."
  ------------------------
  Już ty lepiej zostaw w spokoju "Lecha" i pilota (śp) kutasie.
 • @Berkeley72 18:28:54
  no zgoda .. dalej czuć jakiś smrodek.
  Media zachodnie będą ten smrodek perfumować..
 • @rymark 19:06:32
  Nawet Bieruta w trumnie przywiezionej z sowietów witał milionowy tłum Polaków, bo to jednak był prezydent.
 • @rymark 19:06:32
  Prawdy nie da się zagłuszyć nawet obelgami.
  Jedyna metoda złagodzenia bólu... to pogodzić się z prawdą.
 • @Jozio z Londynu 19:31:42 To była wiadomość z Londynu, migawkowo powtórzona przez Wiadomości TVP.
  Czy jednak nie był to "false flag message" Służb Brytyjaskich?

  W kilka dni po masowych demonstracjach z poparciem idei ZEMSTY za zabicie tego irańskiego szefa sztabu.

  Taka nagła zmiana nastrojów ludności w stosunku do własnej armii?

  Co najmniej dziwne.
 • Czy kluczem do katastrofy nie przypadkiem jest lista pasarzerow
  Arkady Babczenko, rosyjski dziennikarz, który przeprowadził się do Kijowa i sfingował własną śmierć w zmowie z ukraińskimi służbami bezpieczeństwa, mówi, że pasażerowie zabici w tragedii Ukraine International Airlines w Teheranie zasłużyli na swój „lot do„ śmieci do kraju trzeciego świata ”.
  .https://pbs.twimg.com/media/EN8mg8yWsAA9yai.jpg
 • Przyznali się ale czy to napewno oni?
  Coś mi tu śmierdzi na kilometr dziwnymi zbiegami okoliczności.
  Bo już samo to że ofiarą są pasażerowie, nie niemcy, nie brytyjczycy, nie francuzi, (hamerykanów nie biorę pod uwagę, ani innej małej nacji).
  Pamiętacie że to ukraińcom wiele lat temu za ZSSR udało się zestrzelić samolot pasażersku, no nie, nie liczę tego malezyjskiego, a oni długo potrafią takie rzeczy pamiętać.
  A jak się weźmie pod uwagę że expertami fals flag są chyba eskimosi?
  Tu nadmienię że pewnie jestem nad podejżliwy.
  No ale wiecie sami kto zorganizował 9-11 super akcja z samolotami w roli głównej.
  Zejście samolotu pasażerskiego z kursu to stary myk, tak przepadł koreańczyk, tak przepadł malezyjczyk nad Dombasem, a może nawet poprzedni malezyjczyk przepadł bez wieści.
  I to się zdarza jak się nie mylę puki ci tylko hamerykańskim samolotom.

  Dlaczego do tej pory nie powiedzieli jaka broń zestrzeliła samolot, jak się przyznali to chyba wiadomo jaka, to dlaczego trąbią a takiego drobnego szczegółu nie powiedzieli.
  Samolot był nisko, dopiero wystartował, Takie coś podobnego do RPG, czyli taka rurka przerzucona przez ramie jednego żołnierza potrafi zdjąć samolot z wysokości chyba do 4km, nawet w nocy.
  Innym słowem zestrzelić samolot nad lotniskiem to nie wielka sztuka w dzisiejszym świecie.
  Dosłowie mógł to być każdy po przeszkoleniu i ze sprzętem.
  Czy to byli irańczycy?

  Powiem tak, popełnia zbrodnię ten kto chce coś na tym ugrać.
  Irańczykom byłoby to tak potrzebne jak dziura w moście.
  A więc może przypadek? Omyłkowe zestrzelenie.
  Tak tylko jakoś dużo tych przypadków w jednym miejscu.
  Chyba że został zestrzelony jakąś większą rakietą, no wiecie za PRL były takie duże na pojazdach w formie czołgu. To by zmniejszyło moje podejrzenia.
  To więc co? Naprowadzono ich umyślnie z toru lotu, znaczy ten samolot?
  Pamiętajcie Iran to nie arabowie, to ludzie oczytani i wykształceni bardziej niż my polacy. Dowódca tej jednostki przecież był raptem parę kilometrów od lotniska, nie zestrzelił innych samolotów, a tego tak.
  Jaka mogła być różnica?
  Startowało parę samolotów i innych nie zestrzelił a tego tak.
  Może odpowiem trochę z niestosownym w takiej sytuacji żartem,
  chłopaki się akurat zmieniły, przyszedł ten z nocnej zmiany no i bum.
  A ten film co pokazują w naszej TV to też.... bo jak gostek wiedział że coś się stanie noc ciemna a odpalenia rakiety nie mógł widzieć bo był za budynkami a nagrał jak by czekał i wiedział w którym miejscu to się wydarzy, no nie jaki przypadek. I miał od razu telefon do CNN by mms-ka wysłać. No a ci wszech wiedzacy politycy jedynej słusznej frakcji wiedzieli od samego początku.
  Wybaczcie że tak się rozpisałem i broń Boże mi nie wierzcie na słowo bo plotę co mi na ślina na język przyniesie.
  Pozdrawiam wszystkich.
 • @Oscar 17:38:18
  To chyba jakieś nieporozumienie,

  dowódca na pokładzie nie jest pasażerem, tylko dowódcą.

  W przeciwnym wypadku, wódz naczelny, aby wypełnić swoją misję, musiałby sam pilotować.
 • @Jozio z Londynu 19:20:11
  Jozio, polecam, bo masz blisko Psychiatra Londyn, Adres: 7 Harley St, Marylebone, London W1G 9QD, Wielka Brytania
  Telefon: +44 7770 697514
 • @Jozio z Londynu 19:20:11
  Jozio szczekający po alaskańsku :))) Prawdziwy urodzaj, czy jakaś hodowla londyńska skundlonych husky ?:)))
 • @pepe1234 00:44:18
  Mi też, oprócz tego co napisałeś, w tej sprawie mało pasuje. Oczywiście każdy solidny śledczy, aby nic mu nie umknęło powinien zacząć od zrobienia listy hipotez roboczych (także pozornie mało prawdopodobnych) i je potem próbować wypełniać zebranymi twardymi dowodami jak też poszlakami. Tu nic się nie mówi w mediach o alternatywnych hipotezach, a jedynie o przypadkowym zestrzeleniu przez irańskie siły obrony powietrznej (na co władze Iranu zgodnie przystały po sugestii USA). W kanadyjskich wszystkich mediach od razu po katastrofie pokazano zdjęcia ok 40 (zginęło ok. 57 osób mających również paszport kanadyjski) ofiar i dokładnie zaprezentowano ich sylwetki włącznie z wywiadami przed kamerą członków rodzin i znajomych z pracy, zupełnie jakby nadgorliwie chciano ich uwiarygodnić jako zupełnie prywatne zatrudnione w kanadyjskich instytucjach lub uczące się osoby dorosłe i dzieci. Pewnej grupy z listy ofiar na razie nie przedstawiono. Do czego zmierzam, otóż należałoby wziąć po uwagę również hipotezę celowego zestrzelenia samolotu przez władze Irańskie, jeśli jakiś ich ważny aparatczyk z rodziną próbował czmychnąć z kraju na fałszywych paszportach i przy okazji miał ze sobą szkatułkę brylanów i jakieś dokumenty obciążające reżim w Teheranie. Nie wykluczałbym również hipotezy, że Iran wysyłał z zagrożonego kraju poza granice fizyków jądrowych na fałszywych paszportach i Mossad to uniemożliwił poprzez zestrzelenie samolotu Stingerem. Mogli również wysyłać do Kanady z perspektywą przerzucenia do USA dywersantów. Wtedy też Mossad na zlecenie USA mógł dokonać tego zestrzelenia. Te dwie ostatnie opcje są dość prawdopodobne, gdyż USA chciał osłaniać Mossad, a Iran swoje zamierzenia, dletego też USA jak i Iran uzgodnili dla zszokowanej opinii publicznej "przypadkowe zestrzelenie".
 • @rymark 19:06:32
  http://cdn.shutterstock.com/shutterstock/videos/4936148/thumb/6.jpg


  za ordynarną napaść. Uważaj!
 • @rymark 19:10:08
  Ale miernote pochowano na Wawelu. I ta miernota odpowiada za prawie sto trupow.
 • @Jozio z Londynu 19:20:11
  Ty chlopczyku zaczales. W sumie musisz robic za trzech
 • @interesariusz z PL 00:53:04
  Lot do Smolenska to duzo cywili.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031