Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
341 postów 3232 komentarze

mikstury bezmetki

1abezmetki - Bez Tabu. Wybrane, trudniej dostępne teksty, własne tłumaczenia i "widzimisie". Wyrażam i popieram tradycyjne poglądy lewicowe. Nie po drodze mi zarówno z liberałami , "nową lewicą", ad personam - chamstwem, fanatyzmem i polit-poprawnością

O zaniku patriotyzmu w Rosji

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Zaraz pewnie znów na mnie wsiądą, że marginały tłumaczę zamiast pisać o międzynarodowych sukcesach (chese please) rosyjskiego serowarstwa a przeświatła elita, nie omieszka opluskwić za wybór poznawczych wertepów - zamiast kursu na putino-myślność.

Dziś tekst autora ukrywającego się (ze zrozumiałych względów) pod pseudonimem “Честный взгляд“ (uczciwy pogląd), traktujący o atrofii patriotyzmu w Rosji.

 

Długo zastanawiałem się jak nazwać zjawisko, które w ostatnich miesiącach, niesposób już nie zauważyć. I jak dotąd, nie wymyśliłem nic lepszego, niż "zanik patriotyzmu w Rosji".

Najważniejsze to, że naszej kompradorsko-oligarchicznej władzy w końcu udało się osiągnąć decydujący przełom w walce o zmianę świadomości ludzi. Rozdrobniona, zdezorientowana, zatomizowana populacja, której narzucono zasadę "każdy za siebie", przekształciła się z jednoczącego społeczeństwa w zbiór indywidualistów którzy pogubili drogowskazy . Istota prawdziwego patriotyzmu wywietrzała, pozostała z niego jedynie nazwa, którą używa sIę jak - kartę przetargową .,

Ci, którzy wcześniej nazywali Rosję "naszym krajem", są teraz zmuszeni zgodzić się z echomoskowcami*1. i nazywać ją"tym krajem".

Większość nie chce już bronić "tego kraju". Bo co tu bronić? Własności oligarchów? Ziemię sprzedano – nie jest już nasza, kupił ją diabeł wie, kto; złoża nie są nasze; pozostałe fabryki i przedsiębiorstwa wykupili cudzoziemcy, także sieci handlowe , wszystko jest już cudze. Być patriotą cudzego kraju, należącego do obcych? Wybaczcie, to oczekiwać zbyt wiele.

"wstać z kolan"

Według sondaży, ogromna część ludności chce opuścić Rosję. I to już nie kaprys niedoważonych młokosów, którzy jeszcze życia nie zaznali, jak zapewniają obrońcy oligarchatu, ale zjawisko masowe. Miliony już wyjechały. Skala tego zjawiska jest już niemożliwa do ukrycia.

"Jaka to miłość do rosyjskiej brzozy, jeśli wszyscy chcą wyjechać tam, gdzie płacą za pracę, zamiast hańbiącej jałmużny?"- coraz częściej powtarzają nasi obywatele.

A w naszym narodzie nie ma jakiego kolwiek poczucia jedności. Narzucone z góry święto, poświęcone jedności - jest, ale jej samej - brak. Nie czujemy się już częścią potężnej całości. Jesteśmy moralnie zdezorientowanymi lumpami, pozbawionymi wewnętrznej opory, niezdolni bronić swoich praw i zjednoczyć się w obliczu zagrożenia. Albo okradać innych, albo uciekać - to wybór, który stoi dziś przed najsilniejszymi, najmądrzejszymi i najbardziej energicznymi Rosjanami. Być może w celu zachowania wielonarodowościowego narodu rosyjskiego, wszystkim Rosjanom (a jest to potężny konglomerat narodowości), trzeba opuścić okupowane terytoria, pozostawiając pole do popisu najeźdźcy, bez naszego udziału? Nie wiem.


Oczywiście nasz naród zachował miłość do małej ojczyzny: jej kultury, tożsamości, rodzimych przestrzeni i rodzimej natury, w tym i wspomianych brzóz . Ale to już nie to, co wcześniej. To coś innego. To patriotyzm na poziomie mikro. Chociaż i on budzi wątpliwości -w końcu, coraz więcej osób opuszcza swoje rodzinne miejsca, przenosząc się dla przetrwania do moskiewskiego mega-monstrum.

Z żalem patrzę na to, co stało się z ludźmi, którzy niegdyś wiernie służyli ojczyźnie, byli wierni przysiędze i swojemu ludowi. Niekończące się oczekiwanie na sprawiedliwość, widowisko nastałego niezasłużonego dobrobytu, najbardziej podstępnych trutniów, złamało wielu – i zdecydowali, że nie ma sensu poświęcać się dla dobra bóg wie kogo. Byli obrońcy ojczyzny przeszli na stronę jej oprawców. I zaczęli okazywać naczalstwu radosną aprobatę dla zachowania rodzinnej zamożności i przytulnego mikroświata, zasłużonego długimi latami cierpień.

Nie mogę ich osądzać. Ale także chwalić. Nie znam wyjścia. Z wyjątkiem jednego: mniej myśleć o wszystkich tych patriotycznych tematach, zapomnieć o sumieniu i cierpieniu sąsiadów, żyć tylko dla siebie -i nie narzekać, jeśli sam wpadniesz w kłopoty, nikt się za tobą nie wstawi.

Chociaż w rzeczywistości, to nie żadne wyjście, ale rozpaczliwy ślepy zaułek. Człowiek nie może żyć jak bezmyślny organizm białkowy. Tak narody i kraje długo nie pożyją. Ale komu zaadresować zakleszczony w gardle krzyk -" ratujcie nasze dusze!"?

 

Źródło: https://zen.yandex.ru/media/id/5d6bd3fb43863f00ac9c56e4/ischeznovenie-patriotizma-v-rossii-5e41a467d67a627810fec273

 • Tytuł: ” Об исчезновении патриотизма в России”

 • Autor: Честный взгляд(pseudonim) 

 • 11.02.2020

 

 

Przypisy:

 

*1.Эхо Москвы» Echo Moskwy — - owiana skandalami rosyjskojęzyczna całodobowa stacja informacyjno-konwersacyjna. "Echo" po raz pierwszy wyemitowało program 22 sierpnia 1990 roku w Moskwie pod nazwą " Radio-M»

Cotygodniowe audytorium stacji radiowej w Moskwie - obejmuje około 2,2 mln osób, a w rosyjskich regionach -około 7 mln osób.

 

Na zdjęciu powyżej gówny redaktor stacji – Aleksiej Benediktow Алексей Венедиктов. Jego poprzednicy wyglądali mnie więcej podobnie. Jakieś pytania?

https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%AD%D1%85%D0%BE_%D0%9C%D0%BE%D1%81%D0%BA%D0%B2%D1%8B

 

 

wybór, tłumaczenie i opracowanie:bezmetki
Rozpowszechnianie zawartości przetłumaczonych
materiałów: zezwalam wyłącznie na darmowych

platformach elektronicznych, ze wskazaniem adresu

tekstuźródłowegoipseudonimu autora tłumaczenia.

 

 

 

 

KOMENTARZE

 • No cóż
  przystaliśmy do przestępczej bandy rozdrapujących "matkę Rosję", to i każda działalność propagandowa pomagająca w tym celu jest dla nas cenna.
 • wszystko powyższe dotyczy również Polski
  tej sprzed 20 lat,

  teraz jest znacznie gorzej.
 • Встать с колен... Deja vu?
  "Ziemię sprzedano – nie jest już nasza, kupił ją diabeł wie, kto; złoża nie są nasze; pozostałe fabryki i przedsiębiorstwa wykupili cudzoziemcy, także sieci handlowe , wszystko jest już cudze."
  Ten artykuł na pewno jest o Rosji ?
 • @SZS 11:13:56
  Pamiętasz gazetkę Skandale? To tego typu "źródło".
 • @Dodaję małe conieco
  "Na zdjęciu powyżej gówny redaktor stacji – Aleksiej Benediktow Алексей Венедиктов. Jego poprzednicy wyglądali mnie więcej podobnie. Jakieś pytania?"

  Dziadek w NKWD odznaczony za branie udziału w sądach wojskowych podczas II wojny (chyba tak się tłumaczy "court-martials"). Matka Żydówka.

  https://en.wikipedia.org/wiki/Alexei_Venediktov :

  "Alexey Venediktov was born in Moscow, USSR on 18 December 1955. His paternal grandfather Nikolai Andrianovich Venediktov served in NKVD and was awarded an Order of the Red Star for taking part in court-martials and creating barrier troops during the Great Patriotic War.(...) Venediktov's mother, Eleonora Abramovna Dykhovichnaya, was a doctor of Jewish origin;"

  Mam tylko takie zastrzeżenie do autora postu, że takie defetystyczne posty raczej sytuacji nie poprawią bo wprawiaja ludzi w rozpacz.
  Czy to w Polsce czy w Rosji.

  A może dla odmiany przetłumaczyłby autor jakiś rosyjski post w którym szuka się rozwiązań?


  Bo nie ma się co łamać tylko trza się zebrać do kupy i zacząć obmyślać działania.
 • @kowalskijan584 11:30:40
  //Dziadek w NKWD odznaczony za branie udziału w sądach wojskowych podczas II wojny (chyba tak się tłumaczy "court-martials"). Matka Żydówka.//

  Tak jest specyfika radia Echo Moskwy że pracują tam sami żydzi reprezentujący antypaństwowy punkt widzenia na wszystko.Niektórzy twierdzą że jest to socjotechnika samej władzy gdyż to medium skupia całą społeczną nienawiść dzięki czemu inne media na tle Echa Moskwy wypadają pozytywnie.
  Kilka lat temu znany literat i działacz społeczny (całkiem niesłusznie oskarżany o antysemityzm ) Aleksander Prochanow https://en.wikipedia.org/wiki/Alexander_Prokhanov podczas wywiadu dla Echa Moskwy został zapytany o stosunek do żydów.Ów mistrz słowa odpowiedział:mój stosunek do żydów jest pozytywny.Gdybym był antysemitą nigdy nie wystąpiłby w radio Echo Moskwy.
 • 5 x *
  To nie jest notka tylko o Rosji. Jak ulał pasuje do naszego kraju.
 • @kowalskijan584 11:30:40
  “defetystyczne posty raczej sytuacji nie poprawią bo wprawiaja ludzi w rozpacz.”

  Defetystyczne posty czy defetystyczna rzeczywistość? To co perfumować i pudrować?

  Jestem już starym człowiekiem a w przeszłości nabroiłem wystarczająco. W moim wieku mogę już tylko być “bojownikiem” bo bohaterstwo to rola dla młodych.

  "jakiś rosyjski post w którym szuka się rozwiązań?"

  DzIękuję za sugestię. Pomyślę nad tym!
 • @1abezmetki 13:07:59
  "Defetystyczne posty czy defetystyczna rzeczywistość? To co perfumować i pudrować?"

  Można skupić się na mówieniu jaki fetor panuje, można skupić się na poszukiwaniu mydła i wody żeby się go pozbyć.

  Jak wygląda rzeczywistość to wie już każdy kto ma 30-40 lat i więcej.
  Biadolenie nie pomaga.

  Teraz trzeba zacząć szukać jak wyjść z tego doła. Ale odechciewa się tego jak na 100 informacji 100 jest negatywnych. Człowiek traci zapał, nawet ten mały, który czasami się w każdym zapala.

  Inaczej by się człek czuł gdyby chociaż stosować strategię "5 na 5" - 5 narzekań o tym "jak jest źle" i 5 postów "jak to zmienić".
 • To tylko żydowskie judzenie.
  Żydowskie podburzanie pożytecznych idiotów do buntu.
  Znamy tę strategię mafii żydowskiej z Polski.
  Solidaruchy spod ambony kupowały te wszystkie kłamstwa...
  i ze wszystkich sił niszczyły własny kraj by uczynić go żydowską kolonią.

  To tylko żydowskie judzenie.
  Rosjanie są o kilka klas mądrzejsi od solidaruchów.
  Rosjanie już zabronili w Rosji działalności obcej agentury bez zarejestrowania jako obca agentura.
  Polskie solidaruchy nadal udają że nie widzą działających w Polsce obcych agentur.
  To tylko żydowskie judzenie.

  To specjalność 1abezmetki .
 • @Oscar 14:51:38
  Oscarku, czy bardzo byś się zmartwił gdyby Rosjanie "rozkułaczyli" setki miliarderów-słupów snahedrynu szabrujących Rosję od dziesiątków lat ? Po prostu odebrali im i znacjonalizowali to co podstępem zagrabili w wyniku rosyjskiej transformacji ustrojowej.
 • @Nibiru 15:44:12 To są teksty podburzające przeciwko istniejącej
  władzy. Pisze rosyjski autor typu "Lucusia", nie podając ani nazwiska, ani żadnych danych statystycznych, a celem jest tworzenie atmosfery przygnębienia, rozpaczy i upadku państwa.

  Trudno jest zgadnąć do kogo jest adresowany ten tekst w polskim tłumaczeniu. Można się domyśleć, że do polskich patriotów, aby zaczęli już świętować upadek Rosji. Należy przyjąć, że treść oddaje rzeczywisty stan Rosji i niechybny jej upadek z rozbiciem na drobne części. Pisane pozytywnie o Rosji nie jest wskazane.

  "Zaraz pewnie znów na mnie wsiądą, że marginały tłumaczę zamiast pisać o międzynarodowych sukcesach (chese please) rosyjskiego serownictwa a przeświatła elita, nie omieszka opchlić za wybór poznawczych wertepów - zamiast kursu na putino-myślność."
 • @Nibiru 15:44:12
  Wcale bym się nie zmartwił wręcz przeciwnie.
  Moim zdaniem nie istnieje demokracja w której funkcjonują oligarchowie.
  a ja jest zwolennikiem demokracji prawdziwej a nie udawanej ..
 • @Nibiru 15:44:12
  //gdyby Rosjanie "rozkułaczyli" setki miliarderów-słupów snahedrynu szabrujących Rosję od dziesiątków lat ? Po prostu odebrali (...) to co podstępem zagrabili w wyniku rosyjskiej transformacji //

  Odbiorą.Ale że jak powiadają 'duch święty wieje kędy chce',to odbiorą nie Rosjanie a Anglicy.
  Kilka dni temu w Wielkiej Brytanii wydano precedensowy wyrok który od tego momentu będzie obowiązującym prawem,zgodnie z którym w wszystkie nieruchomości zakupione za pieniądze których źródła są niejasne przepadają na skarb państwa.Prawo będzie działało również wstecz.
  https://www.dailymail.co.uk/news/article-7969031/Wife-jailed-fat-cat-Azerbaijani-banker-LOSES-High-Court-appeal.html
  Blady strach padł na "słupy sanhendrynu szabrujące Rosję" gdyż dotychczasowy schemat ich działania był taki że w momencie gdy grunt pod nogami zaczynał goreć uciekali do Wielkiej Brytanii.Uzyskiwali status bohaterskich wojowników z systemem,nabywali pałac albo dwa,byłe żony i aktualne kochanki zaopatrywali w rezydencje i jakoś klepali bide.Ale teraz to nie wiadomo co robić.Czy trwać w tej Anglii nie znając dnia ani godziny ? czy na kolanach wracać do Putina ? czy co robić w tej sytuacji?
  Więc myślę że skoro tylko Oscar już o tym wie, to wcale się nie zmartwił.
 • @Anna-PK 16:34:08
  Od czasu do czasu mam kontakty z emigrantami z Rosji (tymi zwykłymi ludźmi, którzy wyjechali z powodu beznadziei oraz za czymś do chleba). Rosyjski element przestępczości zorganizowanej, który panoszy się wraz z rodzinami po niemal wszystkich krajach zachodnich, to bowiem zupełnie inna para kaloszy. I właśnie opiniie tych zwykłych Rosjan o obecnej sytuacji w ich matuszce Rasiji praktycznie pokrywają się z krytycznymi notkami wyszukanymi i ładnie przetłumaczonymi przez Kolegę Bezmetki'ego :-). Rosja to nie Izrael i chyba jeszcze można też coś krytycznego o niej zamieścić bez obawy o konsekwencje. Nikt tu na Neonie nie stroszy gdy pojawiają się notki krytyczne o USA, Niemczech, Ukrainie, Francji, Angli itp.
 • @Oscar 16:46:46
  Jak myślisz, co lub kto stoi na przeszkodzie że nikt przez tyle lat nie rozlicza przestępczych zawłaszczeń majątku narodowego w Rosji ?
 • @Nibiru 17:08:23
  //Od czasu do czasu mam kontakty z emigrantami z Rosji (tymi zwykłymi ludźmi, którzy wyjechali z powodu beznadziei oraz za czymś do chleba)//

  Nie masz.Żaden normalny a tym bardziej zwykły Rosjanin nie wyjedzie ani do Anglii ani do USA.Wyjedzie do :(najchętniej) Francji,Niemiec,(bardzo chętnie ) do Włoch lub Hiszpanii,mniej chętnie za to dużo wyjeżdża do Chin,ale nigdy w życiu do angielskojęzycznego kraju.
  Możesz takie głodne kawałki opowiadać tym którzy nie znają realiów.Nie wiem tylko dlaczego zakładasz że Anna-PK nie zna.
 • @ikulalibal 16:47:12
  cyt. "Blady strach padł na "słupy sanhendrynu szabrujące Rosję" gdyż dotychczasowy schemat ich działania był taki że w momencie gdy grunt pod nogami zaczynał goreć uciekali do Wielkiej Brytanii.Uzyskiwali status bohaterskich wojowników z systemem,nabywali pałac albo dwa,byłe żony i aktualne kochanki zaopatrywali w rezydencje i jakoś klepali bide.Ale teraz to nie wiadomo co robić.Czy trwać w tej Anglii nie znając dnia ani godziny ? czy na kolanach wracać do Putina ? czy co robić w tej sytuacji?"

  Tych co prysnęli na dobre z Rosji do UK bo podpadli "układowi" jest zaledwie kilku. Standardem jest niemal, że ci oligarchowie co pozostali to prowadzą po dwa gospodarstaw domowe, jedno w Rosji, a drugie na zachodzie, Izrael, UK, USA, Cypr, Hiszpania, Francja, Niemcy to te najpopularniejsze kraje. Zyski z szabru też lokują na zachodzie. Dzieci kształcą na najlepszych zachodnich uniwersytetach. Nikt ich nie pyta skąd wzięli pieniądze na rozkręcenie miliardowych biznesów (oficjalnie z wykupów za bezcen bonów prywatyzacyjnych, ale to jak wiemy to ściema). Zwykły Rosjanin musi udokumentować pochodzenie środków na zakup lepszego samochodu czy mieszkania. Ktoś pilnuje aby ten stan trwał jak najdłużej, bowiem każdy dzień szabru to miliardy dolców wyszarpnięte udręczonej Rosji.
 • @Nibiru 17:08:23
  „Nikt tu na Neonie nie stroszy gdy pojawiają się notki krytyczne o USA, Niemczech, Ukrainie, Francji, Angli itp.”

  Nie powiedziałabym, że nikt, ale w wypadku notek krytycznych o Rosji nastroszonych jest całe multum.

  Żydzi sfinansowali, przeprowadzili i przy pomocy biedoty żydowskiej wygrali swoją wielką rewolucję, żydy masowo mordowali Rosjan, sprawowali rządy przez dziesiątki lat, a teraz jakoby nic nie mają do powiedzenia w Rosji, według neonowej narracji internetowych bytów piszących o notkach „sprzeciwiających się obecnej władzy” rosyjskiej, a raczej neo-radzieckiej. Większość bajecznie bogatych oligarchów rosyjskich, o ile nie wszyscy, to żydzi, albo pół żydzi i siedzą sobie w Rosji i dobrze im się dzieje, a ci, którzy zostali „wygnani”, zostali wygnani z fortunami. Na dodatek wiadomo, co się w Polsce wyprawia po rabunku państwa na rympał zwanego transformacją, a my mamy wierzyć, że w Rosji wszystko jest w świetnym porządku, tylko „peaches and cream” - i ani słowa krytyki, bo Putin się obrazi.

  Zastanawiam się, czy ci nastraszenia faktycznie nie umieją myśleć, czy tylko udają głupich.
 • @Nibiru 17:28:46
  // Standardem jest niemal, że ci oligarchowie co pozostali to prowadzą po dwa gospodarstaw domowe, jedno w Rosji, a drugie na zachodzie //

  Konkretnie to którzy?
 • @Lotna 17:32:38
  Powinno być: ci nastroszeni
 • @Nibiru 17:08:23 Znam uciekinierów z Rosji którzy Rosję okradli.
  Na Zachodzie byli tacy sprzedawali ukradzione ikony, a nawet jeden okradł sklep jubilerski w którym był szefem. Nie spotkałam Rosjanina, który by uciekał z Rosji z powodu biedy. Jest dużo rosyjskich żydów, którzy są na Zachodzie z Rosji poprzez Izrael, bo w Izraelu okazało się, że nie jest ani dobrze, ani bezpiecznie i "za dużo żydów" (dosłownie).

  Do Niemiec wyjechali z Rosji Niemcy z Syberii, którzy tam się znaleźli z powodu prześladowań religijnych jak Amisze. Okazuje się, że jak zobaczyli Zachód, to niektórzy wrócili z powrotem.
  Proszę obejrzeć też ten filmik.
  https://www.1tv.ru/news/2012-02-02/103646-otets_aleksandra_litvinenko_obvinyavshiy_v_smerti_syna_rossiyskie_vlasti_sozhaleet_o_skazannom
 • @Lotna 17:32:38
  //żydy masowo mordowali Rosjan//

  Wcześniej niż żydzi Rosjan masowo mordowali Polacy.
  To Polacy robili takie rzeczy które dopiero potem przyszły do głowy i bolszewikom.Na przykład prawosławne świątynie burzyli i szabrowali najpierw Polacy a dopiero potem zrewolucjonizowani żydowscy bolszewicy.
  Przykro mi ale takie są fakty.
 • @Anna-PK 16:34:08
  „To są teksty podburzające przeciwko istniejącej
  władzy. Pisze rosyjski autor typu "Lucusia", nie podając ani nazwiska, ani żadnych danych statystycznych, a celem jest tworzenie atmosfery przygnębienia, rozpaczy i upadku państwa.”

  „teksty podburzające przeciwko istniejącej władzy.”
  No to jest faktycznie WIELKIE WYKROCZENIE, bo kaźda owca powinna tak beczeć, jak jej władza każe.

  A czemuż ty się tak bardzo przejmujesz tym, co inni piszą w swoim kraju, na temat tego, co odczuwają i jak ten kraj widzą? Chcesz im zamknąć usta?
 • @ikulalibal 17:18:51
  Mam podać nazwiska ? :-) Ci, z którymi się zetknąłem są już zasiedziałymi emigrantami w Kanadzie (2 rodziny i jeden singiel). W USA grałem parę razy w golfa i czasowo pracowałem i też nieraz wymieniałam opinie z rosyjskimi emigrantami. Może obecne trendy kierunków emigracji się zmieniły. Trudno mi powiedzieć. Najlepiej wyszukać oficjalne statystyki w tym temacie. Twoja kategoryczność w stwierdzeniu że "żaden normalny a tym bardziej zwykły Rosjanin nie wyjedzie ani do Anglii ani do USA" też świadczy o braku rozeznania i bezrefleksyjnemu zaprzeczaniu faktom. Jakoś się na tym kontynencie amerykańskim jednak znaleźli.
 • @Nibiru 17:46:05
  //Mam podać nazwiska ? :-) //

  Tak.Nazwiska (bodaj dwa lub trzy) tych oligarchów co to na dwa domy.Na szczęście nie jest ich tysiące więc trzy nazwiska nie powinny sprawić kłopotu.
 • @Nibiru 17:14:58
  Mienie Narodu Rosyjskiego zagrabili globalni żydzi.
  To globalny wróg wszystkich narodów świata w tym Rosji.
  Rosja nie jest dość silna by zwalczyć mafię tak by mafia nie wymordowała pół świata (broń atomowa).
  Putin tolerując mafię w Rosji ma poprzez lojalnych żydów wgląd w wewnętrzne plany mafii.
  Putin dzięki temu wie co myśli i planuje mafia... i może odpowiednio reagować.
  Bez tego wglądu Putin byłby ślepy bo mafia jest hermetyczna...
  a tak Putin widzi a mafia jest ślepa bo Putin mafii nie dopuszcza do tajemnic Rosji.
  To walka silnego globalnego ślepego "Goliata" z "Dawidem" który jest mniejszy ale widzi...
  Dlatego Putin musi i chce tolerować oligarchów żydowskich w Rosji.

  To się skończy gdy globalna mafia upadnie a majątki w Rosji wrócą do Rosji.
 • @ikulalibal 17:37:40
  Tu masz listę setki "rosyjskich" miliarderów, wśród których widać tych którzy oficjalnie przyznają się również innych obywatelstw. Reszta, skoro ma odpoweidnie "korzenne umocowanie" w społeczności miedzynarodowej to po prostu nie przyznaje się do tego, albo posiada konta i włości na zachodzie, członkowie rodzin mają obce paszporty i to im wystarcza. W USA czy Kanadzie nie musisz mieć obywatelstwa (paszportu) aby robić biznesy, posiadać liczne nieruchomości, mieszkać na pół gwizdka, studiować czy mieć konta w bankach i inwestować.

  https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Russian_billionaires
 • @ikulalibal 17:42:45
  „Przykro mi ale takie są fakty.”

  O, pierwsze słyszę, że to Polacy przeprowadzili Wielką Rewolucję Październikową!

  To są fakty wyssane z brudnego źydobolszewickiego palucha ludzi takich jak ty, którzy zieją nie zawiścią do Polaków i narodu Polskiego. Dałeś tego niejeden przykład w swojej działalności blogerskiej.

  Nie mamy o czym dyskutować. To jest forum Polaków, a nie antyPolakow, choć coraz częściej sprawia takie wrażenie.
 • @Nibiru 17:57:35 A tu jest niemiecka emigracja do Rosji.
  https://www.youtube.com/watch?v=dgrc8lx7ENQ
  A także inne narodowości w Rosji.
 • @Oscar 17:56:02
  cyt.: "Putin tolerując mafię w Rosji ma poprzez lojalnych żydów wgląd w wewnętrzne plany mafii"

  Czyli członkwie mafii znają plany ocjów chrzestnych i dzielą się nimi z dobrym Puciem !!!!! Wiesz co ja na to - cha, cha.

  Twoja wiedza o stanie umysłu Putina, jego skrywanych przebiegłych zamierzeniach, geniuszu wyrachowania jest godna tytułu jasnowidza wszechczasów. A co z innymi leaderami państw, którzy też być może "tolerują mafię żydowską" u siebie w zamian za cynk o planach ich ojców chrzestnych? Czemu oni są gorsi od Wowki?

  cyt.: "To się skończy gdy globalna mafia upadnie a majątki w Rosji wrócą do Rosji."

  Trwa to już 30 lat. I te majątki wrócą, ale wyeksploatowane do cna, gdy już przestanie się opłacać tam cokolwiek robić. Logika pierwyj kłas.
 • @Nibiru 17:57:35
  //Tu masz listę setki "rosyjskich" miliarderów, wśród których widać tych którzy oficjalnie przyznają się również innych obywatelstw//

  A co niby ma wynikać z tej listy? W Rosji,jak w we wszystkich państwach poza Izraelem,nie funkcjonuje prawo do odebrania obywatelstwa.Więc każdy kto posiadał rosyjskie obywatelstwo ma je do śmierci.
  Więc jeśli na liście są nazwiska z obywatelstwem USA i Rosji to jeszcze wcale nie znaczy że dany osobnik mieszka w Rosji i USA równocześnie.
 • @ikulalibal 17:18:51
  Ile Rosjan żyje w samym NYC, za Wiki:

  https://en.wikipedia.org/wiki/Russian_Americans_in_New_York_City
 • @Lotna 18:03:33
  //
  O, pierwsze słyszę, że to Polacy przeprowadzili Wielką Rewolucję Październikową!//

  Niestety na niewiedzę może pomóc wyłącznie dokształcanie się we własnym zakresie.
  A niby co w tym takiego dziwnego? kto jak nie Polacy byli głownymi aktywistami ruchów socjalistycznych i komunizujących w Imperium Rosyjskim?
  Podczas pierwszej fazy rewolucji dominowały mniejszości narodowe:Łotysze,Litwini,Polacy,Żydzi.
  W świeżo powołanym CZK kluczowe stanowiska zajęli głownie Polacy a złowieszczy urząd kierował Polak Dzierżyński po śmierci którego żydzi wysiudali Polaków z tego urzędy.Oskarżono ich o wrogie działania i 9 spośród nich skazano na śmierć w słynnym procesie.
 • @ikulalibal 18:17:49
  Czasem widzę w TV w lokalnych wiadomościach z Kanady czy USA, że jakiś "rosyjski" miliarder filantrop, aby się wkupić w lokalną społeczność dofinansował jakiś klub sportowy, szkołę, synagogę czy inny obiekt użyteczności publicznej.
 • @Nibiru 18:20:26
  No toż mówię normalny ruski człowiek nie wyjedzie do anglojęzycznego kraju.
  Do USA wyjeżdżali aktywiści rewolucji lutowej 1917r a to swołocze i kanalie które trudno nazwać normalnymi.
  Wyjeżdżał wiadomo kto pod presją poprawki Jacksona Vanik https://en.wikipedia.org/wiki/Jackson%E2%80%93Vanik_amendment ale tych też trudno byłoby nazwać "normalnymi ruskimi"
  Zaś po epoce Jelcyna wyjechał urzędniczy plankton któremu USA udzieliło obywatelstwa wiadomo w zamian za co.Ale i tych nie będziemy chyba zaliczać do "normalnych".
 • @Oscar 16:46:46
  Pan wie co napisał?
  Ja się po Panu tego nie spodziewałem.
  Czy doprawdy nie wie Pan czym był WZORZEC demokracji? Ten ze starożytnej Grecji?
  Naprawdę?

  Nie ma czegoś takiego jak prawdziwa, prawdziwsza, najprawdziwsza demokracja. (tak samo jak "racja")
  https://www.youtube.com/watch?v=jhix6Xktu7A

  Ta demokracja jaka jest obecnie, jest "racją" demokracją jedyną prawdziwą.
  Innej NIGDY NIE BYŁO i NIE BĘDZIE!
  Bo demokracja służy KRY-MI-NA-LIS-TOM. Do uprawiania złodziejstwa, szabru całych państw i narodów.
  W żadnym systemie nie kradnie się tak pięknie, jak w demokracji.

  Za demokracją od razu idą "Prawa Człowieków" do działania złodziejskiej Parchatej Ręki Niewidzialnego Rynku. Inaczej nie ma demokracji i pokojowe demokratyczne bomby lecą na ubogich w demokrację!

  A każdy szubrawiec, który wyskakuje z hasłami NAPRAWY demokracji, to BYDLE, które jest rozczarowane tym, że JESZCZE NIE KRADŁO. Że jeszcze nie dorwało się do złodziejskiego żłobu!!!

  Chcę wierzyć, że akurat Pan, Oscarze, bredzi o prawdziwych demokracjach nieświadomie.
 • @Lotna 17:32:38
  Dziękuję Ci za przyjście mi z odsieczą, bo już myślałem że mnie tu wirtualne zielone ludziki (Armia Zielona) spacyfikuje :-)
 • @ikulalibal 18:26:06
  „W świeżo powołanym CZK kluczowe stanowiska zajęli głownie Polacy a złowieszczy urząd kierował Polak Dzierżyński”

  Sam się dokształć o tych „Polakach” i o „Polaku” Dzierżyńskim. Polański też podobno jest Polakiem, podobnie jak ponoć Polakami jest góra wszystkich partii okrągłostołowych, tyle tylko, że mamy rządy okupacyjne. Komorowski to nawet ponoć polskim hrabią jest.

  http://www.prisonplanet.pl/polityka/falszywi_polacy_selman,p1864870805

  Nawet gdyby Dzierżyński był Polakiem, to nie daje ci to prawa o oskarżanie całego narodu polskiego; podobnie, nawet gdyby Stalin był Rosjaninem, nie dawałoby to prawa o oskarżanie wszystkich Rosjan o ludobójstwo.

  Mowa tu o tym, że żydzi jak rządzili, tak nadal rządzą Rosją, podobnie jak w Polsce, podobnie jak w USA i innych krajach, bez względu, czy się to wyznawcom Putina podoba (a podejrzewam, że się podoba), czy nie. Jak trzeba nienawidzieć Polaków, aby przy tej okazji stwierdzić, źe to źydobolszewia nauczyła się mordować od Polaków.
 • @Lotna 19:16:17
  //Jak trzeba nienawidzieć Polaków, aby przy tej okazji stwierdzić, źe to źydobolszewia nauczyła się mordować od Polaków.//

  Umówmy się że będziemy operować wyłącznie na faktach.
  Największy w Europie prawosławny Sobór św Aleksandra Newskiego w Warszawie wysadzony w powietrze (po uprzednim rozszabrowaniu) w roku w 1924
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Sob%C3%B3r_%C5%9Bw._Aleksandra_Newskiego_w_Warszawie

  Największy na świecie prawosławny Sobór Chrystusa Zbawiciela w Moskwie wysadzony w powietrze przez bolszewików w 1932 r
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Sob%C3%B3r_Chrystusa_Zbawiciela_w_Moskwie

  A teraz pytanie: która z dwu dat 1924 i 1932 jest pierwsza na osi czasu


  // Polański też podobno jest Polakiem, podobnie jak ponoć Polakami jest góra wszystkich partii okrągłostołowych, tyle tylko, że mamy rządy okupacyjne. Komorowski to nawet ponoć polskim hrabią jest.//

  Czy polscy komunardzi wdrażający już w roku 1871 nad Sekwaną komunę, też przypadkowo wcale nie są Polakami a przebierańcami?
 • @ikulalibal 19:40:19
  cyt.: "A teraz pytanie: która z dwu dat 1924 i 1932 jest pierwsza na osi czasu"

  A teraz pytanie bez którego Twoje pytanie nie ma sensu. Otóż, czemu Twoja ośka czasu zaczyna się od roku 1924? Czy tam wcześniej nic na pewno się nie działo? Może jakieś agresje zwane eufemistycznie zaborami, aaa?
 • @Nibiru 20:23:11
  //Może jakieś agresje zwane eufemistycznie zaborami, aaa?//

  Można byłoby zapytać czy wszystkie świątynie ówczesnej Polska zostały zburzone (wszak wiadomo że dwu z trzech zaborców było katolikami i protestantami) ale z litości nie zapytam.Powiem tylko że od czasów starożytnych do nadal,celowe niszczenie świątyń uznawane było za największe barbarzyństwo.Przez tysiące a już na pewno setki lat nikt nie odważył się złamać tego tabu.Złamali je w XX w Polacy,żydowscy bolszewicy i afgańscy Talibowie.
 • @ikulalibal 21:24:15
  Największe barbarzyństwo to znęcanie się nad innymi i zabijanie, a nie żadne niszczenie świątyń. Świątynie to sobie można bowiem odbudowywać kożdorazowo lub zbudować w innym miejscu. Oto słowo moje :-)
 • Po nitce do kłębka
  Użyję skrótu myślowego jak Przełomiec
  1. Autor jest zwolennikiem KPRF
  2. KPRF dmucha w jedną trąbkę z Nawalnym
  3.Nawalny powszechnie uważany za człowieka Sorosa
  4.Ziuganow niejednokrotnie spotykał się z Joe Bidenem
  5.Soros i Biden to demokraci i nie kochają Trumpa
  6. Demokraci to komuchy i lewaki itd..
  Każdy kto postawił 5 gwiazdek to lewak i komuch.
 • @Lotna 18:03:33; @ikulalibal
  Historia stosunków między sąsiednimi krajami jest zwykle skomplikowana. Warto zwrócić uwagę na to, że Polacy byli jedynym narodem który przejął na dłuższy czas kontrolę nad Moskwą. Że to właśnie nasze przejęcie kontroli nad Rosją dziś Rosjanie uznają za najważniejsze wydarzenie historyczne, a odzyskanie kontroli i przepędzenie Polaków za najważniejsze święto dla swego narodu. Nie byliśmy ani my słodcy Rusinom ani oni nam. Wystarczy popatrzeć na Jeremiego Wiśniowieckiego, którego nawet Polacy oceniali jako okrutnika. @ikulalibal przeostrza sprawę, ale faktem jest, że niszczyliśmy cerkwie, że powstanie Kościoła Unickiego to był znaczący błąd naszej historii, który później miał wpływ na mordy na Podolu. Zrozumienie tej historii wymaga głębokich studiów. Nie można patrzeć pobieżnie, jak dziś historię próbują nagłaśniać środowiska prawicowe.
  Myślę, Lotna, że rozumiesz, dlaczego komentarz ten piszę, zarówno Twoja opinia jak i opinia @ikulalibal są skrajne lecz nie można ich uznać za obraźliwe.
 • @Oscar 17:56:02
  Zagrabila banda anglo-sasko-protestancko-syjonistyczna!
 • @Nibiru 18:20:26
  Ale to sa raczej ptomkowie zydow rosyjskich z carskiej Rosji.
 • @Nibiru 18:38:39
  Być obiektem mobbingu - "siły złego na jednego", to pożyteczne doświadczenie.
  "Co nie zabija, to wzmacnia"!
  Pozdrawiam,
  :-)))
 • @nikander 12:22:53
  Dziękuję Panu za zobowiązujęce wyróżnienie.
 • @Oscar 14:51:38
  Widzę, że Wiecmajster wyraźnie nie w formie. Znowu zakwasy? W głowie? :-(((

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031