Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
341 postów 3232 komentarze

mikstury bezmetki

1abezmetki - Bez Tabu. Wybrane, trudniej dostępne teksty, własne tłumaczenia i "widzimisie". Wyrażam i popieram tradycyjne poglądy lewicowe. Nie po drodze mi zarówno z liberałami , "nową lewicą", ad personam - chamstwem, fanatyzmem i polit-poprawnością

Kto jest właścicielem Rosji?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W nadziei zorientowania tutejszych “kremlolubów” i będących pod ich wpływem niezorientowanych czytelników, podejmuję próbę odpowiedzi na pytanie - jak w tytule - kto jest właścicielem Rosji?Dziś pierwszy z serii rosyjskich artykułów na ten temat

 

Przerażająca prawda! Prawie wszystkie firmy, fabryki i firmy w Rosji faktycznie należą ... do kapitału zagranicznego i są poza rosyjską jurysdykcją!!! Dokonano tego w latach rządów "obcej dyktatury faszystowskiej", jak określił obecną władzę w kraju generał pułkownik Iwaszow! (Video)

https://www.youtube.com/watch?time_continue=9&v=563jpJLQv-s&feature=emb_logo

W Europie nie więcej niż 4% największych i największych firm jest kontrolowanych przez właścicieli z jurysdykcji offshore, w USA-2%. Jeśli chodzi o Rosję, tutaj obraz jest zupełnie inny, nieporównywalny z rozwiniętymi krajami świata. Takich firm w Rosji — tylko nie chwytaj się za serce! - 90%!!!

W styczniu 2011 w jednym z największych portów lotniczych Rosji"Domodiedowo" doszło do aktu terrorystycznego. Na miejsce zdarzenia przybył ówczesny prezydent Dmitrij Miedwiediew ale naprawdę nikt nie był w stanie wyjaśnić, do kogo... należy największe lotnisko w Rosji!

A wszystko dlatego, że lotnisko Domodiedowo okazało się ... podmiotem offshore. Kto jest właścicielem podmiotu, powinien organizować bezpieczeństwo, a offshore gwarantują prywatność i praktycznie niemożliwe jest poznanie właścicieli. Po miesiącu po ciężkiej pracy organów ścigania i służb specjalnych udało się zrozumieć system zarządzania lotniskiem, czyli takie duże obiekty strategiczne jak lotnisko "Domodiedowo" znajdują się w strefie offshore, a zatem nie podlegają jurysdykcji Rosyjskiej.

Powstaje pytanie, co z resztą firm i podmiotów Federacji Rosyjskiej? Badając faktyczną ewidencję, zdaj sobie sprawę czytelniku kto naprawdę jest właścicielem Rosji. Ale najpierw warto zrozumieć, czym są Offshore: StrefaOffshore to obszar o specjalnych warunkach podatkowych dla biznesu. W stosunku do Rosji wszystkie Offshore są pod jurysdykcją zagraniczną, czyli znajdują się poza jej polem prawnym. Pod kontrolą Rosji offshor'ów nie ma .

Stref takich na świecie jest około pięćdziesięciu. Są to na przykład Cypr, Panama, Wyspy Dziewicze, Bahamy— i co w tym złego? Faktem jest, że zarejestrowane rosyjskie firmy w strefach Offshore są zagranicznymi, a nie krajowymi firmami!I jeśli tak,to władze rosyjskie będą musiały pozwać, na przykład, jakąś syberyjską miejską kanalizację w ... zagranicznych sądach. Wszystkie te firmy w pełni wykorzystują pracę i zasoby kraju, a podlegają i płacą podatki strefom offshore, a zatem działają w ich najlepszym interesie.

Według doktora nauk ekonomicznych, profesora, Akademii Nauk i doradcy prezydenta Federacji Rosyjskiej do spraw regionalnej integracji gospodarczej Siergieja Głaziewa ( Глазьева), z powodu gospodarki offshore tracimy 100 mld $ rocznie!Ktoś zapyta, czy tylko rosyjscy biznesmeni wyprowadzają biznes na offshore? Po pierwsze, w takiej skali-tak, a po drugie, te strefy Offshore, też nie są niezależne i  podlegają światowym zakulisom!

Jaka jest skala offszoryzacji kraju? Oto myśli z artykułu Walentina Juriewicza Katasonowa, rosyjskiego naukowca-ekonomisty, doktora nauk ekonomicznych, profesora wydziału finansów międzynarodowych МГИМО : Weźmy na przykład stronę internetową "Сделано у нас", która z dumą opowiada o zakładzie "Red October" - hucie w Wołgogradzie, jednym z największych producentów specjalnych gatunków stali w Rosji, posiadającej około 30 procent udziału w rosyjskim rynku stali nierdzewnych. Wydawało się, duma Rosji! Jednak, szukając informacji, okazuje się-Spółka Akcyjna "Wołgogradzki metalurgiczny Kombinat" Czerwony Październik "należy do szwajcarskiej firmy"Red October International " z jedynym akcjonariuszem - Dmitrijem Gerasimenko.

Ten sam Gerasimenko jest właścicielem innego dużego rosyjskiego producenta stali specjalnych — Złatoustowskiego Zakładu Matalurgicznego, który został założony w 1754 roku i który w czasie Wielkiej Wojny Ojczyźnianej byłł jedynym przedsiębiorstwem na terytorium nie zajmowanym przez wroga i który produkował łożyska i inne specstale. W 2013 roku fabryka zbankrutowała, a 4 tys. osób pozostawiono bez pracy…

Dowiedz się z tej historii i innych ciekawych informacji.

Od redakcji: w tym filmiejest wiele poprawnych informacji. Należy jednak uważać na "agitki", które pojawiają się na końcu . Chodzi o ruchNOD -НОД *1., który w rzeczywistości jest prokremlowskim, i ciągnie pod swoje sztandary siły patriotyczne z innych partii i ruchów, nie będących opozycją systemową.

 

Uwaga!

Nie  jestem  autorem  artykułu   a  jedynie  tłumaczem -amatorem!

Ponadto, co podkreślam,  powyższy tekst zawiera informacje i oceny wyłącznie autora/autorów  obcojęzycznej publikacji,  z którymi -proszę,nieutożsamiać  tłumacza. Poglądy i opinie tłumacza, pozostają  jego prywatną  sprawą,  dopóki nie wypowie się jako komentator !

 

 

Przypisy:

1. Национально Освободительное Движение –Ruch Nacjonalno - Wyzwoleńczy

 

Źródło:

http://monomah.org/archives/12975

Tytuł:”кому принадлежит Россия”

Autor:nie wykazany

 

 

 

wybór, tłumaczenie i opracowanie:bezmetki
Rozpowszechnianie zawartości przetłumaczonych
materiałów: zezwalam wyłącznie na darmowych

platformach elektronicznych, ze wskazaniem adresu

tekstu źródłowegoi  pseudonimu autora tłumaczenia.

 

KOMENTARZE

 • Putin
  Kto jest właścicielem Rosji?
  Odpowiedzieć na to pytanie zna każdy Rosjanin.
  Deripaska!
  A jak ten cały Deripaska został potraktowany przez Putina?
  Jak śmieć. –Podpisz to i oddaj mój długopis.
  Chodorkowski?!
  Ten też był właścicielem Rosji.
  Ale nie spodobał się Putinowi i dostał darmowe zakwaterowanie z jednym zakratowanym okienkiem na kilka lat
  Abramowicz, Bieriezowski, inni tego typu żule i właściciele….pouciekali z kraju.
  Offshore, ja pie*dole, jeden podpis Putina i … ....
  Albo Duma państwowa podejmuje uchwałę i prosi Putina o podpisanie zmiany przepisów odnoszących się do regulacji podatkowych dla zagranicznych podmiotów gospodarczych w Rosji.
  Wiecie teraz kto jest właścicielem Rosji?
  Wiecie dla czego Putin tak wzmacnia obronność i siły Rosji?
  Żeby mu żadna zagranica i ulica nie podskoczyła.

  Rosyjskie siły
  https://www.youtube.com/watch?v=ZwhqWoSXkhI&t=566s
  https://www.youtube.com/watch?v=aXTwgyLrWfA
 • Do @Oświat 10:30:48
  Co @Oświat ! żal ci dupę ściska że już się żydzi widzieliście właścicielami Rosji a tu taki despekt !!!!! dostaliście kopa w dupę i stąd te wasz żydowski skowyt !

  żydzi zapamiętajcie ! Rosja będzie dla was GROBEM !!! czego sobie i ludzkości życzę ! Amen.

  POLSKA TO SŁOWIANIE ! NEOSLAWIZM ZJEDNOCZY SŁOWIAN !!


  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • Iluzoryczna prawda ze gospodarka Rosji jest w rękach zagranicy.
  Taki stan ma faktycznie miejsce i jest to celowe... chodzi o sprowadzenie do Rosji zagranicznych technologii oraz o nie drażnienie globalnej mafii żydowskiej.

  Gdy Rosja pokona globalną mafię żydowską w takim stopniu że stanie się ona bezzębna...to zmiana stany Rosyjskiej gospodarki to kwestia jednego dekretu prezydenckiego nacjonalizującego to co stanowi majątek narodowy Rosji... i wymiany kadr kierowniczych...
  cała reszta pozostaje bez zmian (załoga, produkcja, technologie..)...

  Ale najpierw trzeba pokonać globalną globalną mafię żydowską i jej najsilniejszego wasala czyli USA inaczej mielibyśmy niepotrzebne zaostrzenie sytuacji międzynarodowej.
  Ten proces chyba właśnie się dokonuje...mamy chyba kolaps nadmuchanej sztucznej gospodarki USA napędzany wirusem stworzonym przez USA jako broń biologiczna przeciw Chinom.

  Czas pokaże czy mam rację.
 • Koment-asy do dzieła !
  A może ktoś się wychyli i spróbuje określić stopień efektywności zarządzania przedsiębiorstwami w 90% w offszorach a zatem gospodarką rosyjską.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031