Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
341 postów 3232 komentarze

mikstury bezmetki

1abezmetki - Bez Tabu. Wybrane, trudniej dostępne teksty, własne tłumaczenia i "widzimisie". Wyrażam i popieram tradycyjne poglądy lewicowe. Nie po drodze mi zarówno z liberałami , "nową lewicą", ad personam - chamstwem, fanatyzmem i polit-poprawnością

Kto jest właścicielem Rosji (II)?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Trudno w to uwierzyć, ale prawie wszystko, co zostało stworzone przez naród pod władzą radziecką i co dostało się za bezcen nowym "właścicielom", do Rosji już nie należy. Nie należy również i to, co powstało w latach "demokracji"

Ekspertyzy wykazują, że pod jurysdykcją zagraniczną znajduje się około 95% głównego rosyjskiego majątku. Rosja jest jedynym krajem na świecie, który ma prawie wszystkie duże firmy i flotę wraz z armatorami zarejestrowane w offshore'ach.

 

 FAKTY

Rosja jest największym państwem na ziemi.

Całkowita powierzchnia rosyjskiego terytorium ponad 17 milionów kilometrów kwadratowych.

Populacja Rosji jest nieco mniejsza niż 147 milionów ludzi. Tak więc na każdego obywatela Federacji Rosyjskiej przypada około 11,63 ha.

W tym 11.17 ha lądu i 0,46 ha zbiorników wodnych.

Na każdego (w tym niemowlęta) przypada 1,5 ha gruntów rolnych, 6 ha lasów i 1 ha bagien.

Rosja jest również najbogatszym krajem pod względem zasobów naturalnych. Ogółem zbadane zapasy szacuje się na około $ 30 trylionów, czyli około $ 205 tysięcy (13,5 mln rubli) na każdego obywatela.

Za 20 lat Putina za granicę wywieziono z Rosji zasoby naturalne za $ 13,5 tryliona (902 tryliony rubli). To ponad 6 milionów rubli na każdego (ponad 300000 rubli rocznie). To oficjalne dane. Ile zostało wywiezionych nielegalnie-nie wiadomo.

Z tych środków Państwo dostało około 34%, reszta odpłynęła do oligarchów i do zagranicznych burżujów. Spośród tych,34% które dostało państwo, tylko 40% (13,6% całkowitej kwoty) trafiło do ludzi, nie bezpośrednio, oczywiście, a w postaci świadczeń socjalnych i różnych dotacji.

Wystarczy porównać: 66% - garści oligarchów i 13,6% - do wszystkich innych obywateli Federacji Rosyjskiej.

Według różnych szacunków 80-90% rosyjskich przedsiębiorstw należy do cudzoziemców.

Do 1991 roku wszystkie przedsiębiorstwa, grunty i bogactwa naturalne należały do Państwa. Wszystko zostało przekazane w ręce prywatne po znacznie (ponad dziesięciokrotnie) zaniżonych cenach, a więc całkowicie nielegalnie. Przejście bardzo dużej liczby rosyjskich aktywów do cudzoziemców jest nie tylko sprzeczne z prawami Federacji Rosyjskiej, ,ale jest również działaniem kryminalnym.

Własność państwowa jest własnością narodu. Stawia w równej pozycji wszystkich członków społeczeństwa w stosunku do nieruchomości. Jest niepodzielna, własność państwowa należy do wszystkich razem, a nie do wszystkich osobno.

 

PYTANIA

Dlaczego w najbogatszym państwie tak biedni obywatele?

Dlaczego "patriota" Putin nie zapobiega grabieży Rosji, ale wręcz przeciwnie ułatwia transfer wszystkich bogactw za granicę.

Dlaczego prezydent z rządem łatwo dają ogromne sumy, fabryki, gazety, statki , nieruchomości, ziemie - bandytom i złodziejom, a z drugiej strony są gotowi zabrać ostatni grosz  reszcie populacji?

Dlaczego władze rosyjskie i członkowie partii rządzącej (Jedna Rosja) tak nienawidzą ludzi?

Dlaczego obywatele Federacji Rosyjskiej faktycznie mający prawo do ogromnych bogactw zapracowanych przez przodków spokojnie i bez oburzenia pozwalają Putinowi wraz ze wspólnikami okradać się?

 

 

Uwaga!

Nie  jestem  autorem  artykułu   a  jedynie  tłumaczem -amatorem!

Ponadto, co podkreślam,  powyższy tekst zawiera informacje i oceny wyłącznie autora/autorów  obcojęzycznej publikacji,  z którymi -proszę,nieutożsamiać  tłumacza. Poglądy i opinie tłumacza, pozostają  jego prywatną  sprawą,  dopóki nie wypowie się jako komentator !

 

ŹRÓDŁO:

https://zen.yandex.ru/media/id/5afe8dce5a104f9cc291684a/komu-prinadlejit-rossiia-5c7c3de8d4b4f400b219d91b

Tytuł: Кому принадлежит Россия?”

Autor: nie wykazany

4 March 2019

 

wybór, tłumaczenie i opracowanie:bezmetki
Rozpowszechnianie zawartości przetłumaczonych
materiałów: zezwalam wyłącznie na darmowych

platformach elektronicznych, ze wskazaniem adresu

tekstuźródłowegoipseudonimu autora tłumaczenia.

 

 

 

KOMENTARZE

 • Właściciele Rosji ...to tylko pozory.
  To była "prawda" za Jelcyna ale to tylko pozory za Putina.
  Globalna mafia żydowska za Jelcyna przejęła zasoby Rosji to prawda.
  Tyle że Putin tę mafię zdyscyplinował i dyscyplinuje kolejnymi krokami.
  Ta mafia ma pracować dla Rosji i płacić podatki w Rosji.
  Dlaczego Putin nie zmienia tego stanu rzeczy ?
  To proste bo Rosja potrzebuje nowych technologii a te dostępne są poprzez globalną mafię żydowską która zawłaszczyła chyba wszystkie zasoby świata z technologiami włącznie.
  Putin dostał Rosję słabą i niezdolną do twardej walki z globalną mafią...
  Putin konsekwentnie wzmacnia Rosję i w miarę jej wzmocnienie twardnieje polityka Rosji wobec globalnej mafii.

  Problemu własności Rosja nie ma...
  Gdy globalna mafia zostanie pokonana globalnie gdy utraci kły zdolność do mordowania na wielką skalę ...to wystarczy jeden dekret Putina by zasoby Rosji wróciły w ręce Rosji.

  Czekamy na rewolucję socjalistyczną w USA bo to jest warunek konieczny do odessania globalnej mafii od władzy i od zagrabionych światu zasobów wszelakich.

  W USA już widać symptomy .. kolejki po papier toaletowy oraz kolejki po broń.
  Koronawirus stworzony przez USA jako broń biologiczna przeciw Chinom stał się dzisiaj sprzymierzeńcem Rosji i Chin w walce z globalnym wirusem globalnej mafii.
  Kraje cywilizowane bronią się skutecznie przed wirusem...
  Kraje dzikie gdzie władze nie reprezentują interesów Narodu jawnie lekceważą pandemię (W.Brytania, Szwecja, Włochy, USA...).
  Tu miło jest zauważyć że Polska pod rządami PIS nie okazała się być dzikim krajem... duży plus dla PIS (PO przy PIS to antynarodowcy)

  Korona wirus oraz walka cenowa na ropie zniszczą hegemonie USA na świecie, zniszczą petrodolara, zniszczą przemysł łupkowy w USA, wywołają rewolucję socjalistyczną w USA...pozbawią globalną mafię najsilniejszego wasala.. bez którego mafia jest praktycznie bezbronna jak ślimak bez skorupki... byle kura go zadziobie.. a chętnych do zadziobania za własne krzywdy są miliny...jeśli nie miliardy..

  Nie ma na świecie takiej dziury gdzie mafia mogła by się schować przed swoimi ofiarami.
  Nie polecam ludowej przemocy polecam uczciwe procesy i adekwatne wyroki... bez przeciągania procesów w nieskończoność co jest specjalnością mafii gdy nie ma innych argumentów na obronę.
  No i należy najpierw rozwiązać i osądzić "nadzwyczajne kasty"
  które są zwykle agenturami mafii.
 • Na straży Rosji stoi potężna armia !
  Rosja musi się zmierzyć z globalną mafią żydowską ! i dlatego musi mieć potężną armie ! co do reszty Oscar ma dużo racji !!! Putin powoli
  konsekwentnie realizuje swój plan co do żydowskiej mafii !

  https://www.youtube.com/watch?v=T1ca52QhGr4


  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • "PYTANIA"
  ------------
  Na te pytania Autora odpowiem tak:
  Światowy czarci pomiot - nie zamordował Rosji w ubiegłym wieku - tylko dla jaj. Nie zamordował jej dla jaj!
  Wniosek?
  Powyższe - odpowiada na wszystkie pytania Autora - i w tym miejscu można śmiało dodać, że w/w pomiot nie zamordował w ubiegłym wieku tylko dla jaj - także Polski.
 • @Oscar 08:45:35
  Czy Pan Oscar widzi Kaczelnika jako Pierwszego Sekretarza?

  Bo widzi Pan, Kalksteinowi bliżej do komunizmu-bronsztajnizmu (wszak od "trockistów" się wywodzi), niż do socjalizmu takiego jak w Polsce Rzeczpospolitej Ludowej, którą "obalał".

  P.S. W USA nie będzie żadnego socjalizmu. Na pewno nie w najbliższym czasie. Tam nadchodzi najstraszniejszy KOMUNIZM, "Czerwony Terror" Lejby Bronsztajna. W sumie mi ich nie żal.

  A III RyPy, jako najwierniejszy sojusznik w osobach PiSu, niewykluczone, że i nam zafunduje wymarzone, utęsknione czasy tatełe i mamełe KORników...
 • @Oscar 08:45:35
  Panie Oscar, a jak pan określi Białoruś, to dziki czy cywilizowany kraj ?

  https://www.belta.by/society/view/priznaki-covid-19-v-belarusi-imejut-devjat-chelovek-u-37-net-projavlenij-383756-2020/

  Jest różnica między normalną profilaktyka i rozumnym przeciwdziałaniem, a nakręcaną grozą, którym to narzuconym z zewnątrz scenariuszem, posługuje się tak przez pana chwalony rząd PiS - banda niedouczonych miernot i posłusznych robotów.

  W pana ocenach Rosji proszę zachować umiar, gdyż wpada pan w bałwochwalstwo. Można czuć słuszną sympatię i uznanie dla Rosjan i Rosji, ale bezkrytyczne, umysłowe poddaństwo nie przystoi.
 • @Oscar 08:45:35
  "To była "prawda" za Jelcyna ale to tylko pozory za Putina."

  Tak jest. Ekipa Putina pomalutku i rozważnie wyłuskuje swój kraj z neoliberalnego systemu.

  Celem jest ewolucyjne przekształcenie w kierunku "suwerennej demokracji" łączącej zalety gospodarki rynkowej z silnym państwem socjalnym, unikając wstrząsów i zakłóceń.

  Teraz wprowadzana jest reforma konstytucji jelcynowskiej. Sberbank - główny bank rosyjski jest wykupywany za bezcen od banku centralnego (dzięki panice na giełdzie), zaś bank centralny ma być zredukowany do regulatora emisji pieniądza pod nadzorem rządu.

  Od 2008 dokonywała się cicha renacjonalizacja kluczowych przedsiębiorstw. Sankcje narzucane przez Zachód (i retorsje) zostały wykorzystane do zwiększenia samowystarczalności, na przykład w rolnictwie.

  Rosjanie wypracowywują swój własny model rozwoju, podchwytując najlepsze pomysły z innych krajów (Chin, Europy, USA, Iranu, a nawet z Polski)
 • @Kmieć 11:19:43
  W Stanach ludzie mają broń. Także może być opór, jaśli idzie o wprowadzenie czegokolwiek.
  Natomiast zgadzam się, że mogą być próby wprowadzenia tam trockizmu. Czego zwykłym Amerykanom nie życzę.
 • @stanislav 11:19:58
  Mało wiadomo o tym co robi Białoruś z wirusem ale jako państwo socjalistyczne pewnie dba o bezpieczeństwo swoich obywateli.

  Co do Rosji tam też popełnia się błędy.
  Jeżeli dopiero teraz zamykają masowe imprezy i inne zgromadzenia ludzi (szkoły ..) to jest to działanie spóźnione.
  Rosję może tłumaczyć fakt że tam jest zimniej a wirus nie lubi zimna..
  ale idzie wiosna będzie cieplej i wirus będzie się mnożył.
  Widać że najgorzej jest w ciepłych Włoszech, Hiszpanii, Grecji...
  W Polsce też będzie cieplej już jest ciepło...

  Dopiero jak przyjdzie suche lato wirus zdechnie bo nie lubi suchego, wysycha i zdycha.
  Tę teorię sprawdzimy po tym co się będzie działo we Włoszech Hiszpanii czy Grecji...za 1-2 miesiące (tam już będzie gorąco i sucho)
  .. i w ten sposób będziemy wiedzieć co stanie się w Polsce o 2 miesiące później.

  Rosja to wielki kraj tam zawsze są regiony z mrozem i są regiony z wysokimi temperaturami...(morze czarne).
  Tam decyzje trzeba podejmować regionalnie...a nie centralnie.
  W Polsce można i trzeba centralnie.
 • @Oscar 13:32:19
  Pisząc o Rosji nie mam na myśli koronawirusa tylko inne pana oceny sytuacji w tym kraju.
 • @Kmieć 11:19:43
  świat już nie będzie tolerował żadnych żydowskich przebierańców...
  Nowy system będzie oparty o wszystkich za wyjątkiem żydów.

  Ta zasada zaimplementuje się w naturalny sposób w Polsce przyjdzie i z zewnątrz i od wewnątrz.
  Pierwiastek żydowski zniknie z polityki jak wirus po skutecznej terapii.

  Ten fakt w zasadzie określa losy Naczelnika.
  Na dzisiaj głównym zadaniem Naczelnika jest takie samo jak Jelcyna
  gdy już pił więcej niż ważył...
  wybrać dobrego dla Polski następcę.
  Co to znaczy dobry dla Polski ... to szeroki i pewnie kontrowersyjny temat.
 • @stanislav 13:36:15
  Chwalę Rosję bo widzę tam racjonalne działania na wielu płaszczyznach...
  Kiedyś dawno bylem w Moskwie przez miesiąc na delegacji (targi) i mi się wiele rzeczy z życia codziennego nie podobało..
  Jeździli po ulicach jak bandyci (to pieszy się musiał martwić o przeżycie), w sklepach najpierw płaciłeś a potem podawali ci towar ???
  a do Hotelu nie wpuszczali "pań do towarzystwa"...
  w jadłodajniach nie mieli detergentów i talerze oraz sztućce niedomyte klejące się .. całkiem jak w najnowszym wrocławskim szpitalu obecnie.
  ale metro był i jest piękne ogromne wspaniałe...
  Ludzie fajni...Kreml ciekawy, Mauzoleum Lenina a przed nim długie kolejki nowożeńców z kwiatami... Teatr Balszoj balszoj .. fajna akustyka doskonały balet... Gumy i Cumy też wielkie i dobrze zaopatrzone wtedy były... Plac czerwony ogromny ...

  Wcześniej byłem w Paryżu też kilka tygodni.. a tam "tyż piknie".. ale metro małe ciasne, śmierdzące ..wszędzie pełno kloszardów...
  ale kultura kierowców całkiem inna .. pieszy wchodzi na jezdnie kierowca staje i go puszcza...w Moskwie (wtedy 35 lat temu) pieszy by zginął natychmiast... Luwr piękny.. knajpki fajne wino genialne...

  Dobra starczy.. teraz martwimy się przyszłością..
  a nie cieszymy przeszłością...
 • @demonkracja 10:04:12
  Na Twój komentarz odpowiem tak: IDIOTA
 • @Kmieć 11:19:43
  Oscar to znany neonowy zadaniowiec, niby mądrze pisze, ale tak aby wielbić pislam..
 • @Oscar 13:55:38
  35 lat temu.. no i zostałeś zważony i zmierzony.. znudzony emeryt, który za komuny wyjeżdżał za granicę i nadal dorabia jak Piotrowicz :((

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031