Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
341 postów 3232 komentarze

mikstury bezmetki

1abezmetki - Bez Tabu. Wybrane, trudniej dostępne teksty, własne tłumaczenia i "widzimisie". Wyrażam i popieram tradycyjne poglądy lewicowe. Nie po drodze mi zarówno z liberałami , "nową lewicą", ad personam - chamstwem, fanatyzmem i polit-poprawnością

Kto jest właścicielem Rosji (III)?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

“W państwie, w którym równość istnieje tylko wśród bogatych i mających władzę, gdzie naród ma tylko jedno prawo do harówki , a demokratyczne zasady istnieją tylko na papierze,...

 ...obywatel nie może powiedzieć-to jest mój kraj i nigdy nie poczuje się komfortowo, jak w domu.”

 

Kto jest właścicielem Rosji? Trudno w to uwierzyć, ale prawie wszystko, co zostało stworzone przez naród za czasów władzy radzieckieji i co dostało się za bezcen nowym "właścicielom", do Rosji już nie należy. podobnie jak nie należy to, co powstało w latach " demokracji»

Ekspertyzy dowodzą, że pod jurysdykcją zagraniczną znajduje się około 95% podstawowego rosyjskiego majątku.

Na przykład większość firm wchodzących w skład "Базовый элемент " należy do firmy BasicElementLtd, zarejestrowanej na wyspie Jersey. Sam Basic Element Ltd-100% to "córka" firmy F-Finance, zarejestrowana na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych. Beneficjentem jest znany oligarcha Deripaska.

Właścicielem trzech przedsiębiorstw metalurgicznych, kontrolowanych przez Abramowicza("Zachodnio-Syberryjski Kombinat Metalurgiczny ", "Niżnetagilski Kombinat Metalurgiczny ", "Nowokuznetskij Kombinat Metalurgiczny "), jest cypryjska firma VastercroftLtd, która posiada 70,8% udziałów.

Metaloinvest" Usmanova należy do cypryjskich spółek offshore GallagherHoldingsLtd (43,7%), SeropaemHoldingst (30%), CoalcoMetalistLtd (20%) i Samlnvest (6,3%).

"Sewerstal" Mordaszow jest właścicielem cypryjskich offszorów AstroshineLtd (20%), LoranelLtd (20%) i RayglowLtd (10,9%).

Nikiel Norylski" Potanina i Deripaski jest zarejestrowany na offszorze cypryjskim : GershvinlnvtstmentsCorp.Ltd, BonicoHoldingsCoLtd, MontebellaHoldingsLtd, które posiadają 47,8% udziałów.

Na Cyprze 99,8% należy do największej firmy węglowej СУЭК Raszewskiego. I tę listę można przedłużać. Na przykład na Cyprze zarejestrowany jest "Uralkalij" Rybołowcewa i "Meczeł" Ziuzina, a firmy "Alphagrupp" - w Luksemburgu, Holandii, na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych i Gibraltarze.

Tak więc najbardziej konkurencyjne i dochodowe rosyjskie przedsiębiorstwa przemysłu należą do Offshore, głównie cypryjskich.


Dlaczego rosyjscy oligarchowie uciekają na offszory? Istnieje kilka powodów-jest to możliwość uniknięcia podatków i możliwość wycofania środków za granicę, a także możliwość zabezpieczenia "swoich" funduszy przed niepożądanymi zmianami politycznymi w Rosji. Według szacunków ekonomistów w ciągu 20 lat z Rosji, głównie za pośrednictwem Offshore, wywieziono 2 tryliony dolarów. Suma astronomiczna. Tylko w czasie kryzysu w 2008 roku za granicę wyciekło ponad 200 mld dolarów.

Formy wycofywania funduszy za granicę są różne. Jednym z najczęściej używanych jest wypłata dywidend. W ostatnich latach firmy zarejestrowane offshore mają coraz większy udział w zyskach na wypłatę dywidendy. Na przykład, jeśli w "Seweerstal" udział dywidend w 2005 r.wynosił 6,4%, to już w 2007 r. – 45,7%, w "«ЗСМК»" (Grupa Evraz) – odpowiednio 81,7% i 90%, a w "ОЭМК" ("Metaloinvest") – 10% i 100%. Dywidendy "Rusał Krasnojarsk" w 2008 roku wyniosły 103% zysku netto i bezpiecznie wyciekły do kieszeni Offshore Deripaski w wysokości 8,9 mld rubli. W sumie w latach 2005-2008 zagraniczne konta tylko jednego Deripaski poprzez wypłatę dywidend zostały uzupełnione o 8,2 miliarda dolarów.

Klasyczny schemat wykorzystania Offshore do obniżenia podatków wygląda następująco: rosyjska firma-producent sprzedaje, na przykład, ropę naftową, metal, drewno, itp., firmie zarejestrowanej offshore, po obniżonej cenie, a ta firma sprzedaje towar konsumentowi końcowemu po cenie rynkowej. Tak więc główny zysk z transakcji osiada na rachunkach Offshore.

Systemy ubezpieczeniowe mogą być używane do wycofania części zysków z opodatkowania. W tym celu powstaje Offshore kompania ubezpieczeniowa za pośrednictwem której ubezpiecza się od ryzyka, które nie wystąpi, toteż w rezultacie, część zysku zmieni się w premię ubezpieczeniową.

Można również po prostu, otworzyć firmę Offshore, zawrzeć z nią umowę finansową, jak mówią, "na papierze", wziąć od niej fałszywą pożyczkę,i zgodnie z warunkami tej umowy regularnie przekazywać jej realne pieniądze.


Istnieją inne, jak powiedział osławiony, Ostap Bender*1., stosunkowo uczciwe sposoby wyprowadzania pieniędzy z Rosji.

Stąd łatwo zauważyć, ile Rosja by zyskała, gdyby jutro zamknąć Offshory. Eksperci uważają, że dałoby to ogromny efekt ekonomiczny. Nie mogąc wywieźć środków za granicę, oligarchowie byliby zmuszeni inwestować w projekty w kraju, angażować się w modernizację przemysłu, zwiększać produkcję produktów krajowych, podbijać rynki zbytu itp Państwo miałoby możliwość rozwiązywania problemów społecznych, wzmacnianiaszbrojnych, wspierania nauki i sektora rolnego.

Zamiast tego, Offshore  niesie Rosji bezpośrednie zagrożenie dla jej bezpieczeństwa narodowego, utraty suwerenności. Na pierwszy rzut oka mooże się wydawać że za większością  firm offshore, funduszy i trustów stoją rosyjscy właściciele. Ale na ile są one "rosyjskie"? Wystarczy przejść przez najgłośniejsze imiona i nazwiska, a zobaczymy, że wiele z nich od dawna ma zezwolenie na pobyt w jakimś zachodnim kraju, a nawet obywatelstwo tego kraju. Na razie zachowują obywatelstwo Federacji Rosyjskiej. Ale wyobraźmy sobie, że jutro je porzucą. A wtedy do obrony przed rosyjską władzą interesów właścicieli «Росстали», «Росчугуна, «Росникеля», Росалмаза» itp. włączą się prezydent USA, przywódcy Anglii, Francji, Niemiec, Włoch, Hiszpanii, Izraela... i ich dzielni chłopcy w kolorowych beretach.

Czy nasi władcy wiedzą o tym? Muszą, bo nie wydają się być głusi lub ślepi. A może są w zmowie z oligarchami ? Mówi się o tym co najmniej fakt, że pod koniec 2008 roku rząd zatwierdził listę 295 strategicznych przedsiębiorstw, którym obiecał w obliczu kryzysu poparcie dla ich stabilności, przy użyciu narzędzi kredytowych, innych środków, takich jak gwarancje państwowe, dotacje stóp kredytowych, restrukturyzacji zadłużenia, zamówienia publiczne, politykę celną i taryfową.. ale wystarczy nawet pobieżne spojrzenie na tę listę, aby po raz kolejny upewnić się, że państwo pomaga " Cypryjczykom», ponieważ znaczna część 295 strategicznych przedsiębiorstw w Rosji jest zarejestrowana poza jej granicami.Istnieje zaskakujący paradoks: kiedy wszystko jest dobrze-te firmy są niezależne i offshore,a kiedy źle-stają się strategiczne i prawie państwowe. Co więcej, te firmy nie potrzebują wsparcia rządowego. Od dawna stworzyły własne fundusze stabilizujące, których rozmiary są w stanie rozwiązać wszystkie swoje problemy. Ale ich zasada – , nie rozpieczętowywać skarbonek ponieważ w Rosji wszystko może się zawalić, a ich skarbonkimają przetrwać.

Oto, o czym trzeba myśleć Rosjanom. Nie spóźnij się!


И.И. Никитчук (Nikitczuk)

 

Uwaga!

Nie  jestem  autorem  artykułu   a  jedynie  tłumaczem -amatorem!

Ponadto, co podkreślam,  powyższy tekst zawiera informacje i oceny wyłącznie autora/autorów  obcojęzycznej publikacji,  z którymi -proszę,nieutożsamiać  tłumacza. Poglądy i opinie tłumacza, pozostają  jego prywatną  sprawą,  dopóki nie wypowie się jako komentator !

 

Stosunki własnościowe w Rosji:

W posiadaniu  rosyjskim:

https://avatars.mds.yandex.net/get-zen_doc/1606228/pub_5e5c8580af3669294c018b6e_5e5c85ad669c1f78da924285/scale_1200

 

 

Zestawienie (rating) 100 czołowych kompanii zagranicznych w Rosji:

 

https://wsjournal.ru/rejting-top-100-inostrannyh-kompanij-v-rossii-2019/

 

 

Przypisy:

*1.  "Ostap Bender;  w "dwunastu krzesłach" nazywał się Ostap-Suleiman-Berta-Maria-Bender-Bey, w "Złotym cielęciu" nazywał się Bender-Zadunajski, w późniejszych powieściach nazywał się również Ostap Ibrahimovich Bender)-fikcyjny oszust i centralny antybohater z powieści "Dwanaście krzeseł" i "małe Złote cielę", napisanych przez radzieckich autorów Ilya Ilf i Jewgienija Pietrowa. Powieści te są przykładami gatunku powieści picaresque, który wcześniej był rzadki w literaturze rosyjskiej"

 

Źródło:

 https://cherkesk.bezformata.com/listnews/prinadlezhit-vprochem-ne-prinadlezhit/10157715/

Tytuł: “Кому принадлежит Россия (III)?”

Autor:И.И. Никитчук

11 января 2019 года,

 

wybór, tłumaczenie i opracowanie:bezmetki
Rozpowszechnianie zawartości przetłumaczonych
materiałów: zezwalam wyłącznie na darmowych

platformach elektronicznych, ze wskazaniem adresu

tekstuźródłowegoipseudonimu autora tłumaczenia.

KOMENTARZE

 • Lista 50 (zagranicznych) kompanii zarządzanych za pośrednictwem offshore'ów
  СПИСОК 50 (ИНОСТРАННЫХ) КОМПАНИЙ УПРАВЛЯЮЩИХСЯ ЧЕРЕЗ ОФФШОРЫ:

  1) "Металлоинвест" (Добыча и переработка железорудного сырья, чёрная металлургия)
  2) "Трубная металлургическая компания" (ТМК) (Чёрная металлургия)
  3) " Сибур Холдинг" (Переработка попутного газа, нефтехимия)
  4) "Русснефть" (Добыча и переработка нефти)
  5) "КЭС-Холдинг" (ЗАО «Комплексные энергетическиесистемы») (Энергетика, жилищно-коммунальное хозяйство)
  6) "Уральская горно-металлургическая компания" (УГМК) (Цветная металлургия)
  7) "Сибирская угольная энергетическая компания" (СУЭК) (Добыча угля)
  8) "Еврохим" (Химическое производство)
  9) "Северсталь" (Чёрная металлургия)
  10) "Русал" (Добыча бокситов, производство глинозёма, производство алюминия)
  11) "Норильский никель" (Металлургия)
  12) "Новолипецкий металлургический комбинат" (НЛМК) (Чёрная металлургия)
  13) "Магнитогорский металлургический комбинат" (ММК) (Добыча, подготовка железной руды, чёрная металлургия)
  14) "Группа ЧТПЗ" (Чёрная, цветная металлургия)
  15) "Русэнергосбыт" (Электроэнергетика)
  16) "Трансмашхолдинг" (Транспортное машиностроение)
  17) "Евросибэнерго" (Производство электроэнергии)
  18) "Корпорация Главстрой" (Строительство)
  19) "Мостотрест" (Строительство)
  20) "Полюс Золото" (Золотодобыча)
  21) "Акрон" (Химическая промышленность)
  22) "Соллерс" (Автомобилестроение)
  23) ОАО «Э.ОНРоссия» (Электрическая и тепловая энергия)
  24) "Энел ОГК-5" (Электроэнергетика)
  25) "СК Мост" (Строительство)
  26) "Уралхим" (Минеральные удобрения)
  27) "Группа ЛСР" (Производство строительных материалов,строительство и девелопмент)
  28) "Группа Илим" (Целлюлозно-бумажная промышленность)
  29) "Юг Руси" (Сельское хозяйство, производство продуктов питания)
  30) "Евроцемент" (Производство строительных материалов)
  31) "Мечел" (Горнодобывающая, чёрная металлургия)
  32) "Русская медная компания" (Цветная металлургия)
  33) "Русагро" (Сельское хозяйство, производство продуктов питания)
  34) "Распадская угольная компания" (РУК) (Добыча угля)
  35) "Эфко" (Пищевая промышленность)
  36) "Фармстандарт" (Фармакология)
  37) "Черкизово" (Пищевая промышленность)
  38) "Полиметалл" (Добыча золота, серебра)
  39) "Группа ГМС" (Машиностроение, строительство)
  40) "Группа Е4" (Инжиниринг)
  41) "Продо" (Сельское хозяйство, пищевая промышленность)
  42) "Группа Синтез" (Добыча и переработка нефти, девелопмент, электроэнергетика)
  43) "Капитал Груп" (Девелопмент, строительство)
  44) "Энергостройинвест-холдинг" (ЭСИХ) (Инжиниринг, энергетика, строительство)
  45) "Камский кабель" (Производство кабельно-проводниковой продукции)
  46) "Глобалстрой-Инжиниринг" (Промышленное строительство)
  47) "Силовые машины Энергетическое машиностроение"
  48) "Астон" (Сельское хозяйство, производство продуктов питания)
  49) "Русский уголь" (Добыча угля)
  50) "Европейская подшипниковая корпорация" (Машиностроение)

  szczegóły po linkiem poniżej:

  Подробнее читайте на © DairyNews.ru

  https://www.dairynews.ru/news/komu-prinadlezhit-krupnyy-chastnyy-biznes-rossii.html

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031