Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
341 postów 3232 komentarze

mikstury bezmetki

1abezmetki - Bez Tabu. Wybrane, trudniej dostępne teksty, własne tłumaczenia i "widzimisie". Wyrażam i popieram tradycyjne poglądy lewicowe. Nie po drodze mi zarówno z liberałami , "nową lewicą", ad personam - chamstwem, fanatyzmem i polit-poprawnością

W USA leczą zarażonych COVID-19 po chińsku

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W USA wzorem Chińczyków w walce z wirusem wracają do starych, sprawdzonych metod

 

Według chińskiego przykładu, w USA zaczęto przeprowadzać transfuzję krwi pobranej od rekonwalescentów - nowym ofiarom koronawirusa.

 

Zdjęcie: pixabay.com

W Stanach Zjednoczonych powrócono się do starej metody leczenia wirusa.

Centrum Krwiodawców w Nowym Jorku zacznie pobierać krew osobom wyleczonym z koronawirusa, aby uwolnić z niej osocze(плазму, как это делали Китае), tak jak zrobiły to Chiny.

 

 Osocze dawcy zawiera przeciwciała przeciwko nowemu koronawirusowi. Uważa się, że jej transfuzja pomoże innym zakażonym szybciej wyzdrowieć z COVID-19.

 

O tym informuje Telegram-kanał "RIA Novosti".

24 marca FDA (food and Drug Administration).zezwoliła procedurę wykorzystania osoczy krwi przekazanych przez osoby po przebytym zakażeniu koronawirusem.


Decyzja FDA została podjęta po tym, jak gubernator stanu Nowy Jork Andrew Cuomo ogłosił plany rozpoczęcia leczenia najcięższych pacjentów z koronawirusem za pomocą osocza wzbogaconego przeciwciałami wyizolowanego z krwi rekonwalescentów.

Według poszczególnych ekspertów transfuzja osocza może być główną metodą walki z koronawirusem, dopóki nie zostaną opracowane lepsze sposoby.

"Podejście zdecydowanie ma swoje zalety, a co godne uwagi, nie jest to nowy pomysł; ta metoda była stosowana od przeszło stu lat . Jeszcze nie wiemy, czy metoda będzie skuteczna, ale w oparciu o jej osiągnięcia z wieloma innymi wirusami, myślę, że ma bardzo duże szanse" - powiedział Jeffrey Henderson, profesor medycyny i Mikrobiologii Molekularnej w Washington University School Of Medicine w St.Louis.

Jak pisała"Страна"( хорошо зарекомендовало себя в Китае еще в феврале ) transfuzja osocza krwi od dawców po koronawirusie, dobrze sprawdziła się w Chinach w lutym b.r. .

Wcześniej pisaliśmy( о тестировании лекарства от коронавируса  ) również o testowaniu leków koronawirusowych i innych pozytywnych wiadomościach związanych z pandemią.

 

Uwaga!

Nie  jestem  autorem  artykułu   a  jedynie  tłumaczem -amatorem!

Ponadto, co podkreślam,  powyższy tekst zawiera informacje i oceny wyłącznie autora/autorów  obcojęzycznej publikacji,  z którymi -proszę,nieutożsamiać  tłumacza. Poglądy i opinie tłumacza, pozostają  jego prywatną  sprawą,  dopóki nie wypowie się jako komentator !

 

 

 

 

Źródło:

 https://strana.ua/news/257306-v-ssha-nachali-perelivat-krov-perebolevshikh-koronavirusom-novym-bolnym.html?utm_source=smi2

Tytuł: “По китайскому примеру в США начали переливать кровь переболевших коронавирусом новым больным”

Autor:nie uwidoczniony

 

 

 

wybór, tłumaczenie i opracowanie:bezmetki
Rozpowszechnianie zawartości przetłumaczonych
materiałów: zezwalam wyłącznie na darmowych

platformach elektronicznych, ze wskazaniem adresu

tekstuźródłowegoipseudonimu autora tłumaczenia.

 

KOMENTARZE

 • A Łukaszence wirus nie straszny...
  Żadnych masek: Służba Prasowa Łukaszenki opowiedziała, jak on chroni się przed wirusem

  http://www.trud.ru/userfiles/gallery/ce/b_ceb1d53d6afcffb8d8868bbf24bae395.jpg

  Zdjęcie: globallookpress.com


  Wcześniej polityk odmówił zamknięcia kraju dla Irańczyków i Włochów i zażądał od Moskwy pozostawienia otwartych rosyjsko-białoruskich przejść granicznych

  Szef Białorusi Aleksander Łukaszenka nie zmienił swojego harmonogramu w związku z pandemią koronawirusa пандемией коронавируса.. O tym poinformowała dziennikarzy jego rzeczniczka Natalia Eismont.

  Według niej, białoruski prezydent odmówił stosowania powszechnych środków ochrony przed koronawirusem, ograniczając się do częstszego mycia rąk.

  "Prezydent jak ma w zwyczaju, nadal wita się podając rękę. Jego dzień pracy, również nie odbiega od dotychcasowej rutyny - wyjaśniła Eismont. Prezydent nie nosi masek ani respiratorów. Sport uprawia, jak zwykle. Myje ręce " - wyjaśniła.

  Białoruś jest jednym z nielicznych krajów świata, które nie zamknęły granic w związku z rozprzestrzenianiem się infekcji koronawirusowej. Do kraju mogą przybywać obywatele nawet z tych państw, w których epidemia nabrała szczególnego rozmachu: Włoch, Iranu, Korei Południowej. Jednocześnie Łukaszenka domaga się, aby Rosja nie zamykała punktów kontrolnych na wewnętrznej granicy państwa związkowego i wyraził oburzenie, gdy Moskwa podjęła ten krok. Obywatelom Republiki białoruski prezydent radził "truć" COVID-19 – wódką.


  http://www.trud.ru/desigen/logo.png?1
  http://www.trud.ru/article/25-03-2020/1387833_nikakix_masok_press-sluzhba_lukashenko_rasskazala_chem_on_spasaetsja_ot_virusa.html
  25 Marca 2020r.
 • @
  A taniej byłoby rozstrzelać.
 • @1abezmetki 06:49:31
  Jeżeli to prawda to bardzo źle dla Polski.
  Będziemy mieli niemal cała wschodnią granicę toksyczną.
  Wirus zmasakruje Ukrainę i Białoruś.
  Łukaszenko straci poparcie czyli cały swój wieloletni dorobek na Białorusi.
  Po ostatnich ruchach Łukaszenki (wojna polityczna z Rosją a teraz ignorowanie wirusa) można sądzić że Łukaszenko ma jakiś problem z racjonalnym myśleniem.. może to zmiany chorobowe..albo po prostu starość... albo wypalił się i odbiła mu szajba..
  Coś z nim jest nie tak...
 • @Oscar 07:18:30
  Proponuję nie rozpędzać się z pochopnymi wnioskami. Jak dotąd Łukaszenka cały czas zbiera punkty. Ostatnia, korzystna dla Białorusi umowa z Rosją na dostawy gazu i Ropy - to potwierdza. A w odniesieniu do niekonwencjonalnego potraktowania wirusowej pandemii - być może Łukaszenko wie coś , czego my nie wiemy.
 • "W USA leczą zarażonych COVID-19 po chińsku"
  -------------
  To tylko świadczy o pragmatyzmie tamtejszych lekarzy - który są wolni od jakichkolwiek nacisków ideologicznych.
  Wniosek?
  Słowem - Jankesi na skutek ichniego lewactwa - jeszcze do końca nie zwariowali. Co do Łukaszenki - to ktoś mu robi w ten sposób koło tyłka - bo prawdopodobnie nie ulega on do końca narzucanym schematom panikowania z ukoronowanym świrusem w tle. Czyżby na Białorusi - tamtejsze wielkie media nie były we władaniu światowego, czarciego pomiotu?
 • @1abezmetki 06:49:31
  W USA już dłużej nie da się utrzymać w tajemnicy (ewentualnie wyszydzając środowisko lekarzy twierdzących) że lek 55 letni popularny lek na malerię w połączeniu z innym popularnym amtbiotykem (hydroxychloroquine + azithromycin) dają bardzo dobre rezultaty w leczeniu oraz prewencji cięzkich przypadków cowid-19. Trump wydał decyzję o sprowadzeniu milionów dawek do testowania i potwierdzenia doświadczeń chińskich i francuskich. Zaprzeczenia skuteczności tej terapii w świetle faktów przez oficjalne media są żenujące.
 • @1abezmetki 07:42:32
  podpisanie umowy to oczywista oczywistość w warunkach gdy ceny ropy drastycznie spadły..
  Teraz Rosja spełniając wymagania Łukaszenki pewnie i tak sprzedaje mu drożej niż to wynika z cen światowych.
  Łukaszenko ma to czego chciał (bilans mu się zamyka) a Rosja już nie subsydiuje ropy dla Białorusi... tylko pewnie stosuje ceny światowe lub wyżej...bo Łukaszenko nie żądał cen na poziomie 30$ on chciał za 50$
  i pewnie za tyle dostał.

  Co do wirusa to wszystko wyjdzie po czasie..
  może ma jakieś antidotum... ale pewnie by się tym pochwalił przed światem i zechciał pomagać... a ruskie by o tym wiedzieli ..mają swój wywiad. Chyba jednak idzie na żywioł...
 • @1abezmetki
  Przełom w walce z koronawirusem! Polacy pokazali, jak tanio wyprodukować lek stosowany w leczeniu COVID-19. Prof. Bartosz Grzybowski z zespołem pokazał światu, jak z tanich związków, unikając istniejących patentów, wyprodukować lek HCQ stosowany w leczeniu COVID-19. Użył w tym swojego programu Chematica, który jest w stanie wskazać wygodną drogę syntezy dowolnego związku chemicznego. W lutym i marcu br. pojawiły się pierwsze doniesienia naukowe, że w leczeniu COVID-19 - choroby wywoływanej przez koronawirusa SARS-CoV-2 - pomagać mogą związki chlorochina i hydroksychlorochina (HCQ). To substancje znane od wielu dekad i stosowane w leczeniu malarii, jak również niektórych chorób autoimmunologicznych. Szczególne nadzieje budzi HCQ, który - jak wynika z badań - jest dla pacjentów mniej szkodliwy. Ostatnio jednak na całym świecie lek ten zaczął znikać z aptek. A producenci leku - nieprzygotowani przecież na pandemię mogą mieć duży problem, aby nadążyć z jego produkcją. Na szczęście patent dotyczący HCQ wygasł już kilkadziesiąt lat temu, więc - przynajmniej w teorii - produkować może go każdy zainteresowany. Problemem jest jednak to, że aby wytworzyć ten związek, trzeba przeprowadzić szereg innych reakcji chemicznych, zaczynając od prostszych substancji, których już też zaczyna brakować ze względu na wzmożony popyt. A do tego wiele firm z różnych krajów całkiem niedawno opatentowało ścieżki syntezy takich półproduktów docelowego leku zwrócił uwagę prof. Bartosz Grzybowski (Instytut Chemii Organicznej PAN oraz Uniwersytet UNIST w Korei Płd.). To zaś oznacza, że na przeprowadzanie tych reakcji trzeba mieć licencję. W tej sytuacji profesor i jego zespół badawczy postanowili pokazać światu, jak legalnie zsyntetyzować HCQ z tanich składników, omijając przy tym opatentowane reakcje chemiczne. Naukowcy przedstawili kilkanaście różnych dróg syntezy tego związku przy użyciu tanich substratów i nieopatentowanych rozwiązań syntetycznych. Publikacja trafiła dopiero do recenzji naukowej, ale badacze udostępnili już za darmo wyniki swojej pracy. Dzięki temu może z nich skorzystać do walki z pandemią każdy zainteresowany na świecie. Publikacja ta sprawi, że nie będzie się też dało już opatentować kolejnych reakcji chemicznych prowadzących do produkcji HCQ. Aby wskazać nowe ścieżki produkcji leku, naukowcy z IChO PAN użyli opracowanego przez siebie programu Chematica. To potężny, rozwijany od ponad 20 lat (najpierw przez prof. Grzybowskiego w USA, a potem już częściowo w Polsce) program oparty o tzw. sztuczną inteligencję. Gromadzi on i uczy się setek tysięcy typów reakcji chemicznych i ich dopuszczalnych powiązań, tworząc całe ścieżki reakcji. Poza tym połączony jest z bazami patentów i katalogami firm produkujących związki chemiczne. Ten program zna nie tylko całą chemię, ale i całą ekonomię dookoła chemii wyjaśnił prof. Grzybowski. Opowiedział, że algorytmy sztucznej inteligencji przeszukują miliardy kombinacji reakcji chemicznych i znajdują ścieżki o optymalnych właściwościach. W ten sposób można np. dać komputerowi zadanie, aby wyszukał drogę syntezy konkretnego związku z bardzo tanich, czy łatwo dostępnych substratów. I omijał przy tym reakcje, na których przeprowadzanie trzeba mieć licencję. Poszukiwania zaczęliśmy w sobotę, a już we wtorek wysłaliśmy publikację do recenzji podsumowała tempo prac dr Sara Szymkuć, jedna z liderek prac nad programem Chematica. Kilka lat temu w ramach projektu DARPA – czyli agencji innowacji U.S Army, która od wielu lat finansuje badania nad programem Chematica – wzięliśmy na warsztat kilka leków wartych miliardy dolarów i pokazaliśmy, że dzięki Chematice możemy obchodzić ścieżki patentowe używane w ich produkcji i znajdować nowe rozwiązania. Skuteczność tych rozwiązań zresztą potwierdziliśmy w laboratorium. Firmy uświadomiły sobie wtedy, jak ważne jest to narzędzie. I teraz program jest używany w największych przedsiębiorstwach farmaceutycznych na świecie poinformował prof. Grzybowski. Wyjaśnił, że kilka lat temu prawa do programu nabyło amerykańsko-niemieckie konsorcjum Sigma-Aldrich-Merck, które zapewnia Chematice globalny marketing i całą otoczkę biznesową. Badacz nadal jednak kieruje rozwojem tej technologii, m.in. w ramach projektu finansowanego przez DARPA. To właśnie na prośbę tej amerykańskiej agencji polski zespół wskazał, jak wyprodukować związek przydatny w walce z COVID-19. Jeżeli okaże się, że w leczeniu COVID-19 skuteczniejszy jest jakiś inny lek dostępny już na rynku - sytuacja, jaka teraz miała miejsce się powtórzy. W kilka dni produkt zniknie z aptek i nikt nie nadąży z jego wytwarzaniem, bo nikt się nie liczył, że będą tego potrzebne tony wyjaśnia Ewa Gajewska, inna z kluczowych postaci w rozwoju programu. Zaznaczyła, że wtedy również będzie można korzystać z możliwości programów do planowania syntezy związków chemicznych, aby ominąć problem. Zdaniem prof. Grzybowskiego warto, aby państwa miały przygotowane - na wypadek kolejnych pandemii czy kryzysów - awaryjne plany produkcji kluczowych leków. Dodał, że do tego przymierzają się już Stany Zjednoczone. My, naukowcy, robimy co możemy, żeby pomóc światu poradzić sobie z pandemią koronawirusa. Pokazujemy naszym państwom, że nauka jest potrzebna. I że musimy mieć swoje własne najnowsze technologie. Szczególnie w Polsce, gdzie wyprzedano właściwie cały hi-tech, możemy być bezbronni. To się musi szybko zmienić, jeśli chcemy się kiedykolwiek liczyć na globalnej arenie technologicznej walki – bo to, niestety, jest też walka o nasze własne interesy. A w przypadku pandemii koronawirusa o nasze zdrowie podsumował prof. Grzybowski.
 • @kula Lis 69 09:12:52
  Chematica - Rewelacja! Dziękuję! Niepokoi mnie jednak romans z DARPA.
  Pozdrawiam Pana,
 • @Nibiru 08:36:13
  Doszło do absurdu, gdy pokazno nagrania z cudem ozdrowiałymi pacjentami przy pomocy zestawu tych dwóch leków, przedstawiciel FDA sugerował że uratowano im życie w sposób nielegalny, tzn. stosując niezatwiedzony przez FDA lek dla tej choroby.
 • @1abezmetki 06:49:31 Eee, coś chrzanicie z tym nie zamykaniem granicy przez Białoruś
  //Polska została dodana do listy krajów z niekorzystną sytuacją epidemiczną – poinformowało dziś ministerstwo zdrowia Białorusi. Po przyjeździe z takich państw konieczna jest dwutygodniowa obserwacja medyczna.//

  I taka oto uwaga:

  //Do 86 wzrosła na Białorusi liczba osób zakażonych nowych koronawirusem – poinformowało w środę ministerstwo zdrowia tego kraju. Od poniedziałku według oficjalnych danych pojawiło się zaledwie pięć nowych przypadków zakażenia.//

  TAK JAK GDYBY BIAŁORUŚ ZNAJDOWAŁA SIĘ JUŻ W "PŁASKIM" OKRESIE WZROSTU ZACHOROWAŃ. (w Polsce wczoraj ponad 150)

  https://belsat.eu/pl/news/koronawirus-na-bialorusi-i-w-swiecie/

  Kto mi wytłumaczy dlaczego?

  W Mińsku, odwrotnie do Warszawy, znacznie zwiększono liczbę RANNYCH trolejbusów, metro itd., aby maksymalnie ROZRZEDZIĆ liczbę posażerów na pojazd.
 • @1abezmetki 10:00:09 mnie także i pzdr!
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY19jNjA5OS9wLzIwMjAvMDMvMjYvODI1LzUwMi8zMjViMDc3NTA0ODY0ZWFiYjAwODNiNTRiYzMxNjI1ZS5wbmc=.png

  Nowe przypadki zakażeń Covid-19 na całym świecie. USA odnotowały już ponad tysiąc zgonów. Nie lepiej jest w innych krajach. RAPORT. W całym świecie odnotowano wzrost zachorowań na koronawirusa. Do Iranu, Hiszpanii, Włoch oraz Francji, które odnotowały już ponad tysiąc zgonów z powodu koronawirusa dołączyły obecnie Stany Zjednoczone. Koronawirus szaleje również w Turcji, ale prezydent tego kraju nadal pozostaje optymistą. Liczba zmarłych z powodu koronawirusa w USA wzrosła do 1000. Ponad 200 osób zakażonych koronawirusem zmarło w ciągu minionej doby w Stanach Zjednoczonych. USA stały się tym samym szóstym krajem, w którym przekroczono liczbę tysiąca ofiar śmiertelnych SARS-CoV-2. Przed Stanami Zjednoczonymi liczba tysiąca zmarłych została przekroczona w Chinach, Iranie, Włoszech, Hiszpanii oraz Francji. Najgorsza sytuacja panuje w stanie Nowy Jork
  Najgorsza sytuacja panuje w stanie Nowy Jork, na który przypada ponad połowa zdiagnozowanych przypadków w USA. Na terytorium metropolii nowojorskiej, obejmującej stan New Jersey, Long Island i południową część stanu Connecticut, wirusem zakaża się prawie 1 na 1000 osób; to najwyższy wskaźnik w kraju. Gubernator stanu Nowy Jork Andrew Cuomo ostrzega, że brakuje szpitalnych łóżek oraz respiratorów. Za zdecydowanie niewystarczający dla swojego stanu uznał przegłosowany w środę wieczorem przez Senat USA pakiet stymulacyjny warty ponad 2 biliony dolarów. Przewiduje on 3,8 mld dolarów na potrzeby Nowego Jorku. Duże ogniska śmiercionośnej choroby panują także w stanie Waszyngton oraz w Kalifornii, a sytuacja szybko pogarsza się w New Jersey oraz Luizjanie. W tym ostatnim stanie - zgodnie z ostrzeżeniami gubernatora Johna Bela Edwardsa - wraz z początkiem kwietnia zabraknie respiratorów. Na niedobory uskarżają się także lekarze z Michigan. System służby zdrowia w stanie nad Wielkimi Jeziorami jest na skraju załamania - brakuje łóżek szpitalnych, maseczek ochronnych oraz testów. Hotele i szkoły przygotowywane są jako tymczasowe miejsca przebywania chorych. Rynek zaopatrzenia medycznego pogrążył się w chaosie
  „Washington Post” na swoim portalu pisze, że w USA „rynek zaopatrzenia medycznego pogrążył się w chaosie”. Ceny środków medycznych rosną, a gubernatorzy i lekarze wzywają prezydenta Donalda Trumpa do uruchomienia większego wsparcia federalnego.

  Do tej pory w USA co najmniej 17 stanów zdecydowało się na wprowadzenie nakazu pozostania w domach. Od środy takie obostrzenia obowiązują ponad połowę Amerykanów; mogą oni wyjść z domu tylko wtedy, gdy jest to absolutnie konieczne. Na ratunek gospodarce USA Senat USA jednomyślnie przegłosował w środę pakiet stymulacyjny na czas epidemii koronawirusa. To największa pomoc finansowa dla gospodarki w historii Stanów Zjednoczonych; media nazywają warty ponad 2 biliony USD pakiet „mamucim”. By pakiet wszedł w życie, konieczne jest poparcie go przez Izbę Reprezentantów oraz podpis prezydenta. Niższa izba głosować będzie nad ustawą w piątek. Trump już zapowiedział, że szybko ją podpisze.
  https://wpolityce.pl/swiat/492974-nowe-przypadki-zakazen-covid-19-na-calym-swiecie-raport
 • @Oscar 09:07:19
  “Teraz Rosja spełniając wymagania Łukaszenki pewnie i tak sprzedaje mu drożej niż to wynika z cen światowych.”

  Kulą w płot!
  Kiedy Białoruś realnie zagroziła rezygnacją z rosyjskich dostaw węglowodorów na korzyść dywersyfikacji dostaw (przy równoczesnej globalnej obniżce cen światowych, w rezultacie konfliktu rosyjsko- saudyjskiemu), min. ofercie 100% pokrycia białoruskich potrzeb, po konkurencyjnych cenach zagwarantowanych przez sekretarza stanu. M. Pompeo, Rosja zmuszona została ustąpić – t.j. zaakceptować żądania Łukaszenki. W rezultacie, dostawy gazu bądą kontynuowane w 2020 r. po cenach 2019 a ropa po światowych cenach rynkowych. Co oznacza w praktyce , w odniesieniu do ropy Urals, cenę na poziomie rynkowym minus 17% procent, tytułem rekompensaty z powodu niesłusznych opłat celnych, do czasu uregulowania białoruskich strat.

  Patrz min. https://lenta.ru/news/2020/03/21/nafta/
 • @Berkeley72 10:08:33
  Przetłumaczyłem jedynie informację z trud.ru bez jakichkolwiek pretensji
  do nieomylności źródła.

  "dwutygodniowa obserwacja medyczna." - to nie zamknięcie granic

  http://www.trud.ru/desigen/logo.png?1
  http://www.trud.ru/article/25-03-2020/1387833_nikakix_masok_press-sluzhba_lukashenko_rasskazala_chem_on_spasaetsja_ot_virusa.html
  25 Marca 2020r.
 • @Nibiru 08:36:13
  "wyszydzając środowisko lekarzy twierdzących że lek 55 letni popularny lek na malerię w połączeniu z innym popularnym amtbiotykem (hydroxychloroquine + azithromycin) dają bardzo dobre rezultaty w leczeniu oraz prewencji cięzkich przypadków cowid-19."

  -Psuli interes?

  Pozdrawiam,
 • @1abezmetki 11:07:37
  Pampeo już nie ma ropy ..upadła.. może co najwyżej kupić u ruskich albo w AS u ruskich taniej i bliżej.. i rura na Białoruś już jest..
  Tylko po co Łukaszenka ma kupować ruską ropę od Pampeo gdy moze ją kupić wprost od ruskich ?
  będzie taniej ? hehehe

  naciągana argumentacja...
  Pampeo już nie ma własnej ropy (łupkowej) może tylko robić za pośrednika...
 • @Oscar 07:18:30
  Nie ma zadnej "Pandemii", znika po wyłączeniu telewizora.
  https://www.euromomo.eu/
 • @rysio 13:34:44
  .. albo po zgaszeniu światła albo nakrycia się kołdrą...
 • Prorocy „pandemii” koronawirusa we władzach ultrasyjonisty Trumpa…
  https://opolczykpl.wordpress.com/2020/03/26/prorocy-pandemii-koronawirusa-we-wladzach-ultrasyjonisty-trampka/
 • Jak Putin ( prawie) wyszedł na swoje z cenami ropy?
  Wraz ze spadkiem cen ropy spadła wartość rosyjskiego rubla w stosunku do dolara. A konkretnie to koszty wydobyci ropy stały się niższe przeliczając je na dolary. Tym sposobem Rosja ma koszty wydobycia ropy równe, lub niższe niż Arabia Saudyjska, która ma własną walutę podczepioną pod amerykańskiego dolara.
 • @Oscar 07:18:30
  Gościu obali całkowicie mit korona wirusa. Może ma pewność, że lekarze białoruscy nie będą korona wirusa wspomagać w szerzeniu infekcji i w zgonach.
 • Tu w TRZECH częściach są WSZYSTKIE ODPOWIEDZI !!
  .
  http://zbigniew1108.neon24.pl/post/154051,wielka-brytania-obnizyla-poziom-zagrozenia-z-powodu-covid-19#comment_1652812  Bogumił Boguchwał
 • @Oscar 14:51:06
  Jak się nie chce sprawdzić linku, to tak się bredzi.
  “Szwajcarski lekarz o Covid-19”
  Według Informacji Włoskiego Narodowego Instytutu zdrowia ISS, średnia wieku zmarłych test-pozytywnych osób we Włoszech wynosi obecnie 80 lat. 10% zmarłych miało więcej niż 90 lat. 90% zmarłych miało więcej niż 70 lat.
  80% zmarłych miało dwie lub więcej chorób przewlekłych. 50% zmarłych miało 3 lub więcej choroby przewlekłe. Do tych chorób przewlekłych zalicza się problemy sercowo-naczyniowe, cukrzycę, problemy z oddychaniem i raka.
  Mniej niż 1% zmarłych były to osoby zdrowe, to znaczy nie miały wcześniejszych, trwających chorób przewlekłych; tylko około 30% zmarłych to kobiety.
  Włoski Instytut Zdrowia rozróżnia ponadto pomiędzy zmarłymi “przez” i zmarłymi “z” koronawirusem.
  W wielu przypadkach nie jest jeszcze jasne, czy osoby zmarły z powodu koronawirusa, czy swoich schorzeń przewlekłych, czy na skutek kombinacji z nich.
  Dwóch Włochów zmarłych w wieku poniżej 40 lat (obaj 39 lat) było pacjentami chorymi na raka i na cukrzycę z innymi powikłaniami. Również tutaj przyczyna śmierci nie jest jasna - to znaczy, czy umarli na wirusa, czy na swoje wcześniejsze schorzenia.
  Kliniki są przeciążone z powodu ogólnego napływu pacjentów i zwiększonej liczby pacjentów wymagających specjalnej lub intensywnej opieki. Główny nacisk kładziony jest na stabilizację funkcji oddechowych, a w ciężkich przypadkach na terapie przeciwwirusowe.
  (Update: Narodowy Instytut Zdrowia opublikował raport statystyczny o osobach test-pozytywnych i zmarłych, który powyższe informacje potwierdza.
  Lekarz zwraca również uwagę na następujące aspekty:
  Północne Włochy mają jedną z najstarszych populacji i najgorszą jakość powietrza w Europie, co w przeszłości doprowadziło już do wzrostu liczby chorób układu oddechowego i związanych z nimi zgonów. Należy to postrzegać jako dodatkowy czynnik ryzyka.
  Na przykład Korea Południowa odnotowała znacznie łagodniejszy przebieg niż Włochy i przeszła już szczyt epidemii. Do tej pory tylko około 70 test-pozytywnych zgonów miało miejsce w Korei Południowej.
  Podobnie jak we Włoszech, dotyczyło to głównie pacjentów wysokiego ryzyka.
  Wcześniejsze przypadki test-pozytywnych zgonów w Szwajcarii to również pacjenci wysokiego ryzyka wcześniejszymi schorzeniami i medianą wieku powyżej 80 lat, których dokładna przyczyna śmierci, tj. czy wirus czy posiadane już z wcześniej schorzenia - nie jest jeszcze znana.
  Ponadto używane na całym świecie zestawy testowe według jednych z pierwszych chińskich badań niektórych przypadkach wskazywały błędny pozytywny rezultat. To znaczy, że osoby nie były w tych przypadkach zarażone nowym koronawirusem, a prawdopodobnie jednym z dotychczasowych koronawirusów, które są częścią corocznej i aktualnej fali grypy i przeziębień. (1)
  W celu oceny niebezpieczeństwa choroby decydująca jest nie liczba test-pozytywnych osób i zgonów, ale raczej liczba osób, które faktycznie lub nieoczekiwanie zachorowały na zapalenie płuc lub na nie zmarły (tzw. nadmierna śmiertelność).
  U zdrowej populacji ogólnej w wieku szkolnym i produkcyjnym, zgodnie z całą dotychczasową wiedzą o covid-19, można oczekiwać łagodnego do umiarkowanego przebiegu. Seniorzy i osoby z istniejącymi chorobami przewlekłymi powinny być szczególnie chronione. Służba zdrowia powinna być optymalnie przygotowana.
  Źródła:
  (1) Zhuang et al., Potential false-positive rate among the ‚asymptomatic infected individuals‘ in close contacts of COVID-19 patients, Chinese Medical Association Publishing House, März 2020.
  (2) Grasselli et al., Critical Care Utilization for the COVID-19 Outbreak in Lombardy, JAMA, März 2020.
  (3) WHO, Report of the WHO-China Joint Mission on Coronavirus Disease 2019, Februar 2020.
  Wartości odniesienia.
  Ważnymi wartościami odniesienia są:
  Liczba rocznych zgonów na grypę leży w Szwajcarii do 1000 we Włoszech do 8 tysięcy a w Niemczech około 10 000 ze szczytami do 25 000.
  Normalna ogólna umieralność leży we Włoszech na poziomie 2000 osób dziennie.
  Średnia liczba przypadków zapalenia płuc wynosi we Włoszech około 120 000 rocznie.
  Aktualna ogólna umieralność w Europie leży nadal w normalnym zakresie albo nawet poniżej. zwiększona umieralność powinna być widoczna w europejskim monitoringu.
  Zanieczyszczenie powietrza (NO2) w północnych Włoszech w lutym 2020 r. (ESA)
  Aktualizacje
  17 marca 2020 - Update 1
  Niektóre szwajcarskie Izby pogotowia są przeciążone z powodu napływu dużej ilości osób które chcą się testować. Wskazuje to na dodatkowy psychologiczny i logistyczny komponent aktualnej sytuacji.
  Profil umieralności jest z perspektywy wirusologicznej nadal zastanawiający, bo w przeciwieństwie do wirusa grypy oszczędza dzieci, natomiast starsi mężczyźni są dotknięci 2 razy częściej niż starsze kobiety.
  Z drugiej strony profil ten odpowiada naturalnej umieralności, która u dzieci leży na poziomie bliskim zera, a u 75 letnich mężczyzn jest prawie 2 razy tak wysoka, jak u kobiet w tym samym wieku.
  U młodych test-pozytywnych zmarłych chodzi głównie lub wyłącznie o ludzi z najpoważniejszymi wcześniejszymi chorobami. Tak na przykład u 21-letniego hiszpańskiego trenera piłkarskiego, który zmarł jako osoba test-pozytywna - lekarze stwierdzili nierozpoznaną wcześniej białaczkę, której typowym powikłaniem jest ciężkie zapalenie płuc
  Decydująca dla oceny niebezpieczeństwa choroby nie jest zatem często przez media podawana liczba osób test-pozytywnych i zmarłych ale liczba osób, które faktycznie i nieoczekiwanie zachorowały lub zmarły na zapalenie płuc (tak zwana nadmierna śmiertelność). Jak dotąd wartość ta jest bardzo niska w większości krajów.
  17 marca 2020 - Update 2
  Włoski profesor immunologii Sergio Romagnani z Uniwersytetu we Florencji w badaniach nad trzema tysiącami osób dochodzi do konkluzji, że 50% do 75% osób test-pozytywnych wszystkich grup wiekowych pozostaje całkowicie wolna od symptomów. Jest to znacznie więcej niż dotychczas zakładano.
  Obłożenie północno włoskich OIOMów wynosi w miesiącach zimowych typowo od 85% do 90%. Niektórzy lub wielu tych pacjentów może być międzyczasie test-pozytywnymi. Co do liczby dodatkowych, nieoczekiwanych zapaleń płuc nie ma jak na razie żadnych oficjalnych informacji.
  Szpitalna lekarz z hiszpańskiego miasta Malaga pisze na Twitterze, że ludzie - jak na razie - częściej umierają na skutek paniki i zapaści systemu niż na wirusa. Ogromna ilość ludzi, którzy napływają do szpitala z przeziębieniem, grypą i ewentualnie z covid-19 doprowadziła do załamania się procedur.
  18 marca 2020
  Nowe badanie epidemiologiczne - (wczesny przedruk) - wykazuje, że śmiertelność na skutek covid-19 nawet w chińskim mieście Wuhan leżała na poziomie około 0,04% do 0,12%. Jest tym samym raczej niższa, niż na skutek sezonowej grypy, której śmiertelność leży na poziomie około 0,1%. Naukowcy podejrzewają, że przyczyną najwyraźniej zawyżonej śmiertelności covid-19 był fakt, że tylko niewielka część przypadków w Wuhan została pierwotnie odnotowana, ponieważ u wielu osób choroba była wolna od objawów lub łagodna.
  Chińscy naukowcy argumentują, że ekstremalny zimowy smog w mieście Wuhan mógł odegrać przyczynową rolę w wystąpieniu zapaleń płuc. Latem 2019 r. W Wuhan odbywały się już publiczne protesty z powodu złej jakości powietrza.
  Nowe zdjęcia satelitarne pokazują, że północne Włochy mają najwyższy poziom zanieczyszczenia powietrza w Europie i jak to zanieczyszczenie powietrza znacznie spadło z powodu kwarantanny.
  Producent zestawu testowego covid-19 stwierdza, że powinien on być wykorzystywany wyłącznie do celów badawczych, a nie do zastosowań diagnostycznych, ponieważ nie został jeszcze klinicznie zatwierdzony.
  19 marca 2020 - Update 1
  Włoski państwowy instytut zdrowia ISS opublikował nowy raport dotyczący test-pozytywnych zgonów.
  Średnia wieku leży na poziomie 80 i pół lat. 79,5 u mężczyzn i 83,7 u kobiet.
  10% zmarłych miało więcej niż 90 lat; 90% zmarłych miało więcej niż 70 lat.
  Najwyżej 0,8% zmarłych nie cierpiało na choroby przewlekłe.
  Około 75% zmarłych miało dwie lub więcej wcześniejszych chorób.Około 50% miało 3 lub więcej wcześniejszych stanów chorobowych - wśród nich szczególnie: choroby serca, cukrzyca i rak.
  5 zmarłych było w wieku od 31 do 39 lat - wszyscy z ciężkimi wcześniejszymi stanami chorobowymi.
  Kwestię, na co badane osoby zmarły, instytut pozostawia otwartą i mówi ogólnie o covid-19-pozytywnych zgonach.
  19 marca 2020 - Update 2
  Raport włoskiej gazety Corriere della Sera opisuje, że włoskie oddziały intensywnej terapii załamały się już podczas fali grypy na przełomie lat 2017/2018. Odłożyły operacje na później i wezwały pielęgniarki z urlopów.
  Niemiecki wirusolog Hendrik Streeck w wywiadzie podejrzewa, że covid-19 nie zwiększy ogólnej umieralności w Niemczech, która zwykle wynosi około 2500 osób dziennie. Streeck wspomina o przypadku 78-letniego mężczyzny z wcześniejszymi chorobami, który zmarł z powodu niewydolności serca, został następnie pozytywnie przebadany na covid-19 i dlatego został uwzględniony w statystykach zgonów covid-19.
  Według profesora Uniwersytetu Stanford - Johna P.A. Ioannidisa, nie istnieją żadne wystarczające dane medyczne, które uzasadniałyby stosowane obecnie środki zapobiegawcze. Nowy koronawirus prawdopodobnie nawet u starszych pacjentów nie jest bardziej niebezpieczny niż zwykłe koronawirusy.
  20 marca 2020
  Według najnowszego raportu monitorowania umieralności - ta leży we wszystkich krajach łącznie z Włochami i we wszystkich grupach wiekowych jak na razie na poziomie normalnym lub poniżej.
  Według najnowszych liczb z Niemiec średni wiek test-pozytywnych zgonów w Niemczech leży na poziomie około 83 lat. Większość z nich z przewlekłymi stanami chorobowymi.
  Badania z Kanady z roku 2006 przytaczane przez profesora Uniwersytetu Stanford, Johna P.A. Ioannidisa ukazują na przypadku jednego domu opieki dla seniorów, że zwyczajne koronawirusy (wirusy od przeziębienia) w grupach podwyższonego ryzyka wykazują umieralność do 6% i, że zestawy testowe początkowo błędnie wykazywały infekcje koronawirusem SARS.
  21 marca 2020 - Update 1
  Hiszpania donosi o dotychczas tylko trzech test-pozytywnych zgonach poniżej 65 lat z ogólnie około tysiąca.
  Ich wcześniejsze trwające schorzenia i rzeczywista przyczyna śmierci są dotychczas nieznane.
  Włochy informują, że 20 marca w całym kraju doszło do 627 test-pozytywnych zgonów jednego dnia. Normalna umieralność we Włoszech leży na poziomie około 1800 zgonów dziennie. Od 21 lutego Włochy ogłosiły ogólnie około 4000 test-pozytywnych zgonów; w tym samym czasie Włochy miały naturalną ogólną umieralność na poziomie około 50 000 zgonów.
  Nie jest jeszcze jasnym, o ile umieralność ogólna się podniosła, czy stała się po prostu test-pozytywna.
  Włochy i Europa przechodziły ponadto bardzo łagodny sezon grypowy 2019/2020, który zaoszczędził wiele zagrożonych osób.
  Według informacji włoskich mediów w regionie Lombardii 90% test-pozytywnych zgonów miało miejsce nie na OIOMie, a w większości w domu lub na oddziałach ogólnych. Przyczyny zgonów i możliwa rola, jaką odegrała kwarantanna nie są jeszcze jasne. Tylko 260 z 2168 test-pozytywnych zgonów miało miejsce na OIOMach.
  Bloomberg donosi że 99% wszystkich włoskich zgonów cierpiało na inne wcześniejsze choroby.
  21 marca 2020 - Update 2
  Japan Times - Największa i najstarsza japońska gazeta codzienna w języku angielskim pyta:
  “Japonia oczekiwała eksplozje koronawirusa - gdzie ona się podziała?”
  Chociaż Japonia była jednym z pierwszych krajów, które uzyskały pozytywne wyniki testów i nie wprowadziła żadnych zaostrzeń dla obywateli, jest jak dotąd jednym z krajów najmniej dotkniętych. Nie wystąpił wzrost zapaleń płuc i wzrost hospitalizacji.
  Włoscy naukowcy twierdzą, że ekstremalne zanieczyszczenie powietrza w północnych Włoszech - najsilniejsze w całej Europie - może odegrać przyczynową rolę w obecnym lokalnym wzroście zapalenia płuc, podobnie jak miało to miejsce wcześniej w Wuhan w Chinach (patrz wyżej).
  W nowym wywiadzie profesor Sucharit Bhakdi, jeden z najczęściej cytowanych ekspertów w dziedzinie mikrobiologii medycznej, wyjaśnia, że „niewłaściwe” i „niebezpiecznym wprowadzaniem w błąd” jest czynienie koronawirusa głównym winnym zgonów, ponieważ wcześniej występujące choroby i zanieczyszczenie powietrza w Chinach i miastach w północnych Włoszech odgrywały ważniejszą rolę.
  Profesor Bhakdi opisuje środki, które są obecnie omawiane lub wprowadzane, jako „groteskowe”, „bezsensowne”, „autodestrukcyjne” i jako „zbiorowe samobójstwo”. Skracają oczekiwaną długość życia osób starszych i nie powinny być akceptowane przez społeczeństwo.
  22 marca 2020 - Update 1
  Jeśli chodzi o sytuację we Włoszech: większość mediów błędnie informuje, że we Włoszech dochodzi do 800 zgonów z powodu korona-wirusa dziennie. W rzeczywistości prezydent włoskiej ochrony cywilnej podkreśla, że zgony są „z koronawirusem, a nie z powodu koronawirusa” (link do konferencji prasowej - minuta 3:30). Innymi słowy, osoby te zmarły i dodatkowo zostały pozytywnie przetestowane.
  Jak zauważają dwaj profesorowie Ioannidis i Bhakdi, kraje jak Korea Południowa i Japonia, które nie wprowadziły zaostrzeń dla obywateli, doświadczyły niemal zerowej śmiertelności związanej z Covid-19, podczas gdy statek wycieczkowy Diamond Princess miał ekstrapolowaną śmiertelność, tj. na poziomie lub poniżej poziomu sezonowej grypy lub silnego przeziębienia.
  Aktualne test-pozytywne zgony we Włoszech pokazują nadal poniżej 50% normalnej dzielnej ogólnej umieralności, która leży na poziomie 1800 zgonów dziennie.
  Dlatego możliwym jest, a nawet prawdopodobnym, że duża część normalnej dziennej umieralności jest po prostu liczona jako zgony covid-19, bo zostały pozytywnie przetestowane. Podkreślił to prezydent włoskiej ochrony cywilnej.
  Jednak obecnie wiadomo, niektóre regiony w północnych Włoszech, tzn te zmagające się z najostrzejszymi środkami zapobiegawczymi, mają znacznie wyższą dzienną umieralność. Wiadomo również, że w regionie Lombardii 90% zgonów z wynikiem dodatnim nie występuje na oddziale intensywnej terapii, ale głównie w domu. Ponad 99% tych zgonów ma poważne problemy zdrowotne (np. problemy z sercem, problemy z oddychaniem czy nowotwór).
  Profesor Sucharit Bhakdi określa środki zapobiegawcze jako „bezużyteczne”, „autodestrukcyjne” i „zbiorowe samobójstwo”. Dlatego nasuwa się niezwykle niepokojące pytanie: w jakim stopniu zwiększona śmiertelność tych starszych, odizolowanych, silnie zestresowanych osób z wieloma wcześniej istniejącymi schorzeniami mogła być spowodowana trwającymi tygodniami środkami zapobiegawczymi.
  Byłby to jeden z tych przypadków, w których leczenie jest gorsze niż choroba.
  (Zobacz update poniżej: tylko 12% akt zgonu podaje jako przyczynę Koronawirusa).
  22 marca 2020 - Update 2
  W Szwajcarii odnotowano dotychczas 56 test-pozytywnych zgonów. Wszystkie dotyczyły pacjentów o podwyższonym ryzyku z powodu wieku i wcześniejszych schorzeń. Informacje co do dokładnej przyczyny śmierci - czyli czy zgony te nastąpiły na skutek koronawirusa czy tylko z koronawirusem - nie są dostępne.
  Szwajcarski rząd twierdzi że sytuacja w południowej Szwajcarii czyli bezpośrednio przy Włochach jest dramatyczna ale miejscowi lekarze zaprzeczają - sytuacja nie jest w żadnym przypadku dramatyczna.
  Według informacji prasowych grozi brak butli z tlenem.
  Powodem nie jest podwyższone zapotrzebowanie, a chomikowanie ze strachu przed niedoborem.
  W wielu krajach dochodzi obecnie do zwiększonego niedoboru lekarzy i pielęgniarek i pielęgniarzy. Główną przyczyną tego jest fakt że pozytywnie przetestowany personel medyczny musiał poddać się kwarantannie, mimo iż w większości przypadków symptomów albo nie było albo były bardzo lekkie.
  22 marca 2020 - Update 3
  Model z Imperial College London przewidywał od 250 000 do 500 000 zgonów „przez” Covid-19 dla Wielkiej Brytanii. Jednak autorzy badania przyznali teraz, że wiele z tych zgonów nie jest dodatkowych, ale są częścią normalnej rocznej umieralności w Wielkiej Brytanii wynoszącej 600 000 osób rocznie.
  Dr. David Katz, dyrektor założyciel Yale University Prevention Research Center, pyta w New York Times: „Czy nasza walka z koronawirusem jest gorsza niż choroba? Istnieją bardziej celowe sposoby walki z pandemią. ”
  Według włoskiego profesora Waltera Ricciardi „tylko 12% akt zgonu podaje koronawirusa jako przyczynę”, podczas gdy w doniesieniach publicznych „wszystkie zgony w szpitalu, którym towarzyszy zakażenie koronawirusem, są liczone jako zgony z powodu koronawirusa”.
  Tak więc podawane w mediach liczby zgonów we Włoszech muszą zostać zredukowane o faktor 8 aby otrzymać rzeczywiste liczby spowodowane koronawirusem.
  Powoduje to co najwyżej kilkadziesiąt zgonów dziennie, w porównaniu do normalnej całkowitej umieralności wynoszącej 1800 dziennie i do 20 000 zgonów na grypę rocznie.
  23 marca 2020 - Update 1
  W nowym francuskim badaniu SARS-CoV-2: “Lęk kontra dane” stwierdzono, że „problem spowodowany przez SARS-CoV-2 jest prawdopodobnie przeszacowany”, ponieważ „śmiertelność z powodu SARS-CoV-2 nie różni się znacząco od zwykłych Korona wirusów czyli wirusów od przeziębień, które badano w szpitalu we Francji.
  Włoskie badania z sierpnia 2019 ukazują, że we Włoszech w ostatnich latach było od 7000 do 25 000 zgonów z powodu grypy rocznie. Ta liczba jest wyższa niż w innych europejskich krajach z powodu wyższego wieku populacji we Włoszech. Liczba ta jest o wiele wyższa niż wszystko co dotychczas łączyliśmy z covid-19.
  W nowym arkuszu informacyjnym WHO pisze, że zgodnie z obecną wiedzą covid-19 rozprzestrzenia się wolniej niż grypa (o około 50%), oraz że bezobjawowe przenoszenie covid-19 jest znacznie niższe niż w przypadku grypy.
  Włoski ordynator informował o „dziwnych przypadkach zapalenia płuc” w Lombardii już w listopadzie 2019 r. Ponownie pojawia się pytanie, czy nowy wirus jest za to odpowiedzialny (który oficjalnie pojawił się we Włoszech w lutym 2020 r.), czy inne czynniki, takie jak wysokie zanieczyszczenie powietrza w północnych Włoszech.
  Duński naukowiec, Peter Gøtzsche, założyciel znanego Cochrane Collaboration, pisze, że Corona jest „epidemią paniki”, a „logika była jedną z pierwszych ofiar”.
  23 marca 2020 - Update 2
  Według byłego izraelskiego ministra zdrowia, profesora Yorama Lassa, nowy wirus korony jest mniej niebezpieczny niż grypa, a godziny policyjne zabiłyby więcej ludzi niż wirus.
  „Liczby nie wywołują paniki” - powiedział Lass. Wiadomo, że „Włochy mają ogromną chorobowość związaną z chorobami układu oddechowego, która jest ponad trzykrotnie wyższa niż w pozostałej części Europy”.
  Według Pietro Vernazzy, szwajcarskiego specjalisty od chorób zakaźnych, podjęte środki nie są naukowo uzasadnione i należy je ponownie rozważyć.
  Według Vernazzy masowe testy nie mają sensu, ponieważ nawet 90% populacji pozostaje bez objawów, a godziny policyjne i zamknięcie szkół są nawet „kontrproduktywne”. Vernazza zaleca ochronę tylko grup wysokiego ryzyka i usunięcie ograniczeń.
  Prezes Międzynarodowego Stowarzyszenia Lekarzy, Frank Ulrich Montgomery, uważa godziny policyjne, jak we Włoszech, za „nierozsądne” i “kontrproduktywne”.
  Szwajcaria: pomimo podekscytowania mediów, śmiertelność pozostaje na poziomie bliskim zera: dwa ostatnie „zgony” z wynikiem pozytywnym to 96-latek pod opieką paliatywną i 97-latek z kilkoma wcześniejszymi chorobami.
  Najnowszy raport statystyczny ISS na temat Włoch jest teraz dostępny w języku angielskim
  24 marca 2020
  Prezes niemieckiego Instytutu im. Roberta Kocha potwierdził, że RKI odnotowuje wszystkie zgony z wynikiem pozytywnym, niezależnie od prawdziwej przyczyny śmierci, jako „korona-zgony”.
  Średni wiek zgonów wynosi 82 lata, większość z wcześniejszymi chorobami. W związku z tym wskaźnik podwyższonej umieralności w Niemczech na skutek covid-19 powinien być również bliski zeru.
  Łóżka w niemieckich OIOM’ach są jeszcze w dużej części puste.
  Profesor Karin Mölling, była dyrektor Instytutu Wirusologii Medycznej na Uniwersytecie w Zurychu:
  “Brak wirusa-zabójcy, zakończyć szerzenie paniki!”
  Wielka Brytania usunęła covid-19 z listy niebezpiecznych chorób zakaźnych, ponieważ ogólny wskaźnik umieralności jest „ogólnie niski”.
  We Włoszech ogólnokrajowa śmiertelność w grupie wiekowej 65+ do 7 marca była nawet niższa niż w poprzednich latach; wynika to w szczególności z łagodnej zimy (patrz czerwona krzywa na grafice).
  25 marca 2020 - Update 1
  Niemiecki immunolog i toksykolog profesor Stefan Hockertz wyjaśnia w wywiadzie, że choroba covid-19 nie jest bardziej niebezpieczna niż influenza (grypa), tylko obserwuje się ją o wiele dokładniej.
  Strach i panika wywołane przez media oraz „autorytarna reakcja” wielu rządów są bardziej niebezpieczne niż wirus.
  Profesor Hockertz podkreśla również, że wiele rzekomych „korona-zgonów” faktycznie spowodowanych było innymi chorobami tylko zostały również pozytywnie przebadane pod kątem korona-wirusów.
  Hockertz podejrzewa, że nawet dziesięć razy więcej osób ma obecnie covid-19 niż się podaje - jednak w ogóle tego nie zauważają.
  Argentyński wirusolog i biochemik Pablo Goldschmidt wyjaśnia, że covid-19 nie jest bardziej niebezpieczny niż przeziębienie lub grypa. Możliwe jest nawet, że patogen covid-19 krążył już w poprzednich latach, ale nie został jeszcze odkryty, ponieważ nikt go nie szukał. Dr. Goldschmidt mówi o „globalnym terrorze”, który został wygenerowany przez media i politykę. Każdego roku trzy miliony noworodków i 50 000 dorosłych na całym świecie umierało na zapalenie płuc w samych Stanach Zjednoczonych.
  Profesor Martin Exner, kierownik Instytutu Higieny na Uniwersytecie w Bonn, wyjaśnia w wywiadzie dla nadawcy Phenix, dlaczego pracownicy służby zdrowia są obecnie pod presją, chociaż jak dotąd nie ma prawie żadnej zwiększonej liczby pacjentów w Niemczech:
  Z jednej strony pozytywnie przetestowani lekarze i pielęgniarki, muszą pozostać pod kwarantanną i często są trudni do zastąpienia. Z drugiej strony opiekunowie z sąsiednich krajów, którzy przejmują ważną część opieki, nie mogą obecnie wjechać ze względu na zamknięcie granic.
  Na podstawie danych ze statku wycieczkowego Diamond Princess profesor z Uniwersytetu Stanford, John Ioannidis wykazał, że skorygowana o wiek śmiertelność covid-19 wynosi od 0,025% do 0,625%, tj. W rejonie silnego przeziębienia lub grypy. Inne - japońskie badania pokazują również, że spośród wszystkich pozytywnie przebadanych pasażerów, pomimo wysokiego średniego wieku, 48% pozostało całkowicie bezobjawowych; Nawet wśród osób w wieku 80–89 lat 48% pozostawało bez objawów, a wśród osób w wieku 70–79 lat nawet 60% nie wykazywało objawów. Ponownie pojawia się pytanie, czy poprzednie choroby nie są bardziej decydującym czynnikiem niż sam wirus. Przypadek Włoch pokazuje, że 99% zmarłych z wynikiem pozytywnym testu miało jedną lub więcej wcześniejszych chorób, a nawet w ich przypadku podano tylko 12% jako czynnik przyczynowy.
  Tłumaczenie z niemieckiego 25.03.2020: BaldTV
 • @Oscar 13:11:02
  naciągana argumentacja...
  Pampeo już nie ma własnej ropy (łupkowej) może tylko robić za pośrednika…

  //////////////////////////////////
  “Jaka naciągana argumentacja”? Łukaszenko pod putinowskim szantażem ekonomiczno-politycznym się nie ugiął. Wykorzystał sytuację dla przeciwstawienia się inkorporacji, zyskując poparcie w kraju i zagranicą na zasadzie “wróg mojego przeciwnika jest moim przyjacielem”, stąd sojusz z Ukrainą, krajami bałtyckimi, zbliżenie do NATO itp. Ma obecnie jako “ojciec narodu” duże szanse w nadchodzących wyborach.
  W odniesieniu do paliw: zagroził całkowitą rezygnacją z rosyjskich dostaw przez reorientację na zdywersyfikowane dostawy ze źródeł alternatywnych w tym Norwegii, w krajach wspólnoty post radzieckiej z Ukrainy, Polski, krajów bałtyckich, Kazachstanu I Azerbejdżanu. I “przypadkowo” we właściwym czasie i miejscu pojawił się Pompeo, ze swoimi bluff ofertami I gwrancjami. I mając w tle wyjście Rosji z umów w ramach OPEC (ze znanymi zastępstwami) Łukaszenko poczuł, że ma mocną kartę w pokerze więc zalicytował i wygrał, pozwalając Putinowi zachować twarz, bo sąsiedztwa nie zmieni. Ale sądzę, że "genialny szachista" spieprzył kolejną partię.
 • @Berkeley72 10:08:33 Białoruś " nie idzie w nogę za światem"
  Coś "chrzanicie" Berkeley, zaprzeczając faktom!

  Politolog: dlaczego Łukaszenka reaguje na koronawirus nie tak jak wszyscy wokół?

  Białoruś jest jedynym krajem w regionie, który nie zamknął granic. Aleksander Łukaszenka demonstracyjnie wyraził politowanie wobec całego świata z powodu nadzwyczajnych środków podjętych dla nierozprzestrzeniania koronawirusa. Szczególnie oburza go działania Rosji.
  Białoruś " nie idzie w nogę za światem"
  W związku z pandemią koronawirusa, kraje świata zamykają granice, ogłaszają stany wyjątkowe, wprowadzają kwarantannę. Sąsiedzi Białorusi - Litwa, Łotwa, Polska, Ukraina — zrobilły to samo. W poniedziałek 16 marca Rosja ogłosiła, że zamyka granicę z Białorusią.
  Okazuje się, że Białoruś jest jedynym krajem w regionie, który nie zamknął granic, nie wdrożył innych ostrzejszych środków przeciwko ekspansji koronawirusa, pisze znany politolog Walery Karbalewicz na swoim blogu na «Радыё Свабода»..
  Co więcej, Aleksander Łukaszenka tego samego dnia demonstracyjnie wyraził dezaprobatę dla całego świata za takie środki i z dumą powiedział, że Białoruś nie zamierza tego robić. Szef Białorusi stwierdził: "widzicie: świat oszalał od koronawirusa, albo na podstawie tych wszystkich spekulacji na temat koronawirusa. Ale dla nas nie jest to najważniejsze i straszne. Przeżyliśmy inne wirusy, przeżyjemy i ten.
  A później, podczas kolejnego spotkania, szef państwa dodał: " nie trzeba zamykać się ani od Polaków, ani od Rosjan, ani od Ukraińców. Jeśli oni chcą, niech się zamykają. Nam nie trzeba tego robić , bo to napróżno. I wezwał Białorusinów:"nie biegajcie po aptekach i nie kupujcie masek, odzieży ochronnej ani żadnych leków".

  https://avatars.mds.yandex.net/get-turbo/1031738/2a0000016d7de45afc7c6becd808d6fe4f0c/logo_desktop_horizontal_m_x10
  https://yandex.com/turbo?text=https%3A%2F%2Fwww.intex-press.by%2F2020%2F03%2F17%2Fpolitolog-pochemu-lukashenko-reagiruet-na-koronavirus-ne-tak-kak-vse-vokrug%2F
 • @berkley
  Ty berkley jak zwykle swoje wyobrazenia rozumieniu zjawisk .Rozumienie procesow to laczenie faktow iuchwycanie zaleznosci.Ilosc ,, zachorowan,,zalezy od ilosci testow. Nie rozumiesz ze wynik dodatni absolutnie nic nie znaczy czy tez juz tak masz ze i w wieku doroslym malo rozumiesz.kazdy byle katar moze wskazywac na koronowirusa,co zreszta udowodniono niejednokrotnie ze te testy to narzedzie represji a nie autentyczny test pokazujacy konkretne zagrozenie .Co do zgonow i chorob wiekszosc chorob w fazie termalnej konczy sie zapaleniem pluc .wiec wiekszosc zgonow mozna podciagnac pod koronowirusa .Tylko wglad w mikroskopowe probki płuc moze dac odpowiedz na co ci ludzie zmarli i czy jest powtazalnosc obrazow mikroskopowych .zacznij pan mysleć.Polacz pan choćby szczepienia osob starszych w polnoocnych wloszech jaki byly na przelomie roku
 • @ nibiru
  Ty widze rowniez przyjmujesz oficjalne komunikaty jako najwyzsza prawde.przeciez to szczyt nbielogicznosci to co napisales ktos gdzies pokazal osoby ktore wyzdrowialy .puknnij sie w glowe .Po pierwsze zawsze istnieje mozliwosc ze organizm sam sobieoporadzi pijac tylko napar z lipy.pisanie wiec ze wyzdrowieli dzieki jakims leka toszczyt glupoty.A pokazanie tego jako absurd logiczny w mediach moze byc zwyklym programowaniem lemingow,ty sobie myslisz ze w mediach pokaza cos poza programem ktory jest opracowany od przynajmniej kilku latw najdrobniejszych szczegolach .nie jestem sympatykiem pana bez metki ale wykazal on przytomnosc ze jeslui darpa cos promuje to nalezy byc sceptycznym do granic a nie jak kula lis jeszcze to reklamowac jakby nie rozumial spraw oczywistych.to samo tyczy ciebie . Przy okazji z innej beczki te prawodastwo scpecjalne odnosnie uprawnien sluzb sanitarnych bylo w Polsce opracowywane juz od 2 koronowirus mial tylko je zaklepac wszystko to jest ustawka

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031