Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
341 postów 3232 komentarze

mikstury bezmetki

1abezmetki - Bez Tabu. Wybrane, trudniej dostępne teksty, własne tłumaczenia i "widzimisie". Wyrażam i popieram tradycyjne poglądy lewicowe. Nie po drodze mi zarówno z liberałami , "nową lewicą", ad personam - chamstwem, fanatyzmem i polit-poprawnością

Totalna klęska legendy "demokracji po amerykańsku"

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Pod prąd, bez tabu i nikczemnej demonizacji! Tym razem wobec Ukrainy. Czy należy obarczać winą młode pokolenie niemieckie, pacyfistyczne, wzrastająco wegetariańskie, i przodujące w technologiach odnawialnej energetyki – za zbrodnie hitleryzmu?

 

Czy piętnować żyjących wśród nas potomków polskich chłopów, za okrucieństwa Rzezi Galicyjskiej?

 

https://www.wikiwand.com/pl/Rze%C5%BA_galicyjska

Podobnie z Ukrainą. Naród historycznie rozpięty między wrogami jego tożsamości - Rzeczpospolitą, Imperium Rosyjskim i Turcją. Naród doświadczony nabijaniem na pal, Berezą Kartuską,krwawymi pacyfikacjami, cudzymi wojnami, rewolucją i zbrodnią głodomoru, pod ciągłą choć zmienną okupacją. Naród tragicznie i schizofrenicznie rozpięty między nadzieją i rozpaczą. I zdolny przetrwać najgorsze...

 Rozumieli to przecież sami Polacy doświadczeni klęską kolejnych powstań niepodległościowych, dostrzegając potrzebę budzenia ukraińskiej świadomości narodowej, w ich własnym - polskim interesie. Wystarczy przypomnieć proukraińską agitację polskich studentów na uniwerytecie w XIX wiecznym Charkowie. I chwała im za to.

Dziś artykuł Wiktora Miedwieczuka lidera partii “opozycyjna platforma za życie”.

Przytaczam go in extenso  dla  zilustrowania kolejnymi przykładami (mam nadzieję dr. Opara... ) jak w trudnej sytuacji znajduje się ten kraj. Nie oznacza to jednak, że utożsamiam się z opiniami autora-putinisty. Po prostu otwieram wachlarz. Oceny należą do Czytelników.

 

 

Totalna klęska legendy "demokracji po amerykańsku", którą USA cynicznie próbują narzucić całemu światu

 

Kolejna fala niszczycielskich pogromów, które doprowadziły do śmierci obywateli amerykańskich w budynku Kongresu USA, stała się logiczną konsekwecją polityki, którą władze amerykańskie wdrażają w różnych zakątkach naszej planety: narzucania swojej woli, braku szacunku dla opinii drugiej strony, przemocy jako decydującego argumentu,upokorzania władz innych państw, usprawiedliwianie radykalizmu – wszystko to, do czego USA uciekały się, powołując się na ich wymyśloną i rozpowszechnioną przez nich rolę "światła demokracji".

Protesty, zrodzone z wątpliwości co do uczciwości wyborów prezydenckich, ostatecznie usuwają z porządku dnia pytanie, czy Stany Zjednoczone mogą być wzorem demokracji i punktem odniesienia dla zarządzania państwem.

 

Gry opinią publiczną, napędzane i kierowane przez manipulacje w sieciach społecznościowych i systemach wyszukiwania, blokujące niechętnych amerykańskim politykom, stworzyły szpetne społeczeństwo, które wprawdzie deklaruje swoją tolerancję, ale składa się z małych grup, które na postument stawiają swoją wyjątkowość na podstawie rasowej, seksualnej lub jakiejkolwiek innej tożsamości, ponad ładem w kraju i społeczną spójnością, i które to społeczeństwo, agresywnie i cynicznie narzuca swój światopogląd wszystkim innym. I właśnie taki model stosunków społecznych USA z powodzeniem wyeksportowały na Ukrainę, co naturalnie zakończyło się konfliktem cywilnym, utratą suwerenności, integralności terytorialnej, rekordowym zubożeniem i podziałem w społeczeństwie.

Atak Kapitolu przez radykalną prawicęstoina równi z niedawnymi podpaleniami posterunków policji i masowymi rabunkami sklepów dokonanymi przez radykalną lewicę. Wszystko to razem wskazuje na głęboki podział w społeczeństwie amerykańskim, a takżenanagromadzone problemy społeczne, rasowe i gospodarcze.Znamienne, że co piąty Amerykanin uprawnił szturm na parlament, podobnie jak wcześniej co trzeci,  usprawiedliwiał przemoc podczas protestów o "sprawiedliwość rasową".

Lumpy w sali posiedzeń parlamentu i kongresmeni ukrywający się pod ławami – zdjęcia, które krążą po całym świecie, symbolizują w oczach nawet najbardziej niepoprawnych amerykanofilów utratę przez Stany Zjednoczone moralnego prawa do narzucania komuś swoich recept na rozwój polityczny i społeczno-gospodarczy. Gobalni menedżerowie samiu siebiewymoglipotrzebę zarządzania kryzysowego.

Rządzący na Ukrainie reżym, wyniesiony do władzy za zgodą USA, jest historycznie skazanyi  doskonale to rozumie,toteż dlatego podziwia "trwałość Kongresu, najstarszej i największej demokratycznej instytucji na świecie", której zachowanie spowodowałoby bladość ze wstydu u któregokolwiek z pionierów kontynentu amerykańskiego – przodków obecnych kongresmenów. "Haniebną sceną" nazwał to, co się dzieje brytyjski premier Boris Johnson,zaś były prezydent USA George W. Bush,  dostrzegł paralelę między swoim krajem a republiką bananową.

Ale czyż nie" Republikę bananową "USA próbowałzrobić z Ukrainy, kiedy w 2014 r. radykałowie przejęli budynki rządowe, broń i uczestniczyli w zbrojnych starciach z organami ścigania, czyż nie kontynuują tego i dzisiaj?

Wtedy ani brytyjscy, ani amerykańscy politycy nie tylko nie "wyrażali obaw", ale aktywnie wspierali antyrządowe wystąpienia, dzięki czemu udało im się częściowo przekształcić Ukrainę w"republikę bananową". Taka upokarzająca sytuacja Ukrainy musi się skończyć!

Wszechmocność radykałów, karmionych i pielęgnowanych przez różne fundacje i media, finansowanych przy najbardziej aktywnym udziale amerykańskiego rządu, Kongresu, jest wynikiem dążenia do utrzymania globalnego przywództwa zbudowanego na rabunku i wykorzystywaniu innych krajów. Chociaż Kongres został całkiem niedawno przejęty przez radykałów, to sądząc po amerykańskiej polityce zagranicznej, wydaje się, że stało się to znacznie wcześniej.

Sposób zarządzania , który narzucają nam Stany Zjednoczone i władza Poroszenki-Zelenskiego, jest nie do przyjęcia dla naszego kraju, ponieważ prowadzi do zubożenia narodu, konfliktów obywatelskich i katastrofy państwowej.

Tylko opierając się na naszych tradycjach, dążąc do wzajemnego zrozumienia i pokoju niezależnego od gniewnych okrzyków z Waszyngtonu, możemy zbudować naszą niezależną, suwerenną i pomyślną Ukrainę.

 

Wiktor Miedwiedczuk *1.,

przewodniczący rady politycznej partii

"Platforma opozycyjna-za życie”*2.

 

Przypisy:

*1.” Wiktor Władimirowicz Miedwiedczuk,ur. 7 sierpnia 1954) - ukraiński polityk, prawnik i oligarcha biznesu, deputowany ludowy Ukrainy od 29 sierpnia 2019.

 

Miedwiedczuk pełnił funkcję szefa administracji byłego prezydenta Ukrainy Leonida Kuczmy w latach 2002-2005.

 

Obecnie Miedwiedczuk jest przewodniczącym prorosyjskiej organizacji politycznej "Ukraiński wybór" i przeciwnikiem przystąpienia Ukrainy do Unii Europejskiej.

 

 

W listopadzie 2018 roku Miedwiedczuk został wybrany na przewodniczącego rady politycznej partii politycznej "za życie", która później połączyła się w partię "Platforma opozycyjna — za życie". W ukraińskich wyborach parlamentarnych w 2019 roku partia uzyskała 37 mandatów z ogólnokrajowej listy partyjnej oraz 6 mandatów w okręgach wyborczych.Ponieważ zajął trzecie miejsce na liście wyborczej platformy opozycyjnej-za życie w 2019 r., Miedwiedczuk został wybrany do Parlamentu.]

 

Na Ukrainie Miedwiedczuk jest uważany za sojusznika prezydenta Rosji Władimira Putina, którego nazwał "osobistym przyjacielem".Putin jest ojcem chrzestnym córki Miedwieczuka, Darii (ur. 2004).”

https://en.wikipedia.org/wiki/Viktor_Medvedchuk

*2. Partia- opozycyjna platforma – za życie«Оппозиционная платформа – За жизнь»

 

Źródło:

https://zagittya.com.ua/news/zajavlenija/polnyj_proval_legendy_o__demokratii_polamerikanski__kotoruju_ssha_cinichno_pytaetsja_navjazat_vsemu_miru.html

 

Tytuł: “Полный провал легенды о «демократии по-американски», которую США цинично пытаются навязать всему миру”

 

Autor: Wiktor Miedwiedczuk(Виктор Медведчук)

Оpublikowano: 8 Stycznia, 2021

 

 

 wybór, tłumaczenie i opracowanie:bezmetki
Rozpowszechnianie zawartości przetłumaczonych
materiałów: zezwalam wyłącznie na darmowych

platformach elektronicznych, ze wskazaniem adresu

tekstu źródłowego i  pseudonimu autora tłumaczenia.

 

 

 

KOMENTARZE

 • Autor
  Pragnę zwrócić uwagę, że tekst wymaga doszlifowania edytorskiego. W akapitach podkreślających pewne wypowiedzi tłustym drukiem niektóre słowa wymagają rozdzielenia.

  Pozdrawiam.
 • @AgnieszkaS 09:01:51
  A jeśli chodzi o wypowiedź nieprzyjaznego Trumpowi globalisty
  G. Busha, to powinien on zamilknąć, ponieważ nie poniósł jeszcze kary za własne zbrodnie wojenne.
 • @AgnieszkaS 09:01:51
  Dziękuję, zaraz sprawdzę. A przy okazji; życzę Pani pomyślności w Nowym Roku.
 • @AgnieszkaS 09:01:51
  Poprawiłem. Dziękuję. Neonowy edytor szwankuje.
 • @1abezmetki 09:25:20
  Biden po przejęciu władzy natychmiast mianował na jedno z wyższych stanowisk dyplomatycznych Victorię Nuland, tą od ciasteczek na Majdanie. Nie powinno to być dla nikogo zaskoczeniem. W waszyngtońskim bagnie zaczęło na nowo bulgotać.

  https://tucollegian.org/wp-content/uploads/2020/03/satire_vampire.jpg
  Photo: The Collegian


  Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku!
 • @AgnieszkaS 09:41:13
  I tu się z panią zgadzam. Lewactwo szturmuje USA i wybór Bidena jeszcze jankesom pokaże, że jeszcze za tęsknią za Trumpem. A wybory ewidentnie sfałszowane i nawet swoi sprzedali Trumpa.
 • Roman Dmowski przed 1 WŚ mawiał, że Ukraina ma być pod zarządem albo rosyjskim albo polskim. Bo inaczej tam zaczną rządzic gangi
  W "międzywojniu" Ukraina była rozdzielona między RP i ZSRR rządzonym przez Gruzina. Jak było w tej "polskiej części" opowiadał mi mój wujek, który jako "małolat" (17 l.) z Zakopanego wycofywał się z wojskiem polskim, we wrześniu 1939 gdzieś aż za Lwów. Tak się tam (wojsko polskie) bało "polskich Ukraińców", że gdy 17 września rano, u wejścia do jego oddziału obozu usłyszeli "ruki w wierch" i dowiedzieli się, że to są Sowieci, żołnierze odetchnęli z ulgą, że to nie Ukraińcy.

  Ot przykład "ż życia" w tym miesiącu wrześniu polskiej Zachodniej Ukrainy:

  http://markglogg.eu/wp-content/uploads/2015/06/historia-4PP.jpg

  Przypominam, iż używana przeze mnie, jako internetowy znak rozpoznawczy, swastyka stylizowana na krzyż Virtuti Militari z orłem w środku była znakiem 4 Pułku Piechoty Strzelców Podhalańskich, który powstał w 1919 roku. Brał on udział w wojnie z hitlerowskimi Niemcami, aż do bitwy nad Sanem 16 września 1939. Dnia 22 września blisko 100 wziętych do niewoli żołnierzy tego pułku zostało SPALONYCH ŻYWCEM w stodole w ZARYCZY koło Lwowa, przez żołnierzy niemieckich i współpracujących z nimi nacjonalistów ukraińskich.
 • @Berkeley72 10:42:09
  ad: "Dnia 22 września blisko 100 wziętych do niewoli żołnierzy tego pułku zostało SPALONYCH ŻYWCEM w stodole w ZARYCZY koło Lwowa, przez żołnierzy niemieckich i współpracujących z nimi nacjonalistów ukraińskich."

  To się zdarzyło blisko 100 lat temu i się nie odstanie! To już trzy generacje temu .Potrafi Pan patrzeć również do przodu?
  Pozdrawiam z Nowym Rokiem.
 • @1abezmetki 11:13:33
  Przepraszam: - to się jednak odstać może przez wzajemne wybaczenie. inaczej będzie jak na anegtotycznej Sycylii, gdzie już nikt nie pamięta, kto zaczął, kto winien, a nakaz klanowej zemsty wciąż żywy i obowiązujący...
 • @1abezmetki 11:27:28
  Uważam, że Polskie Władze słusznie czynią ułatwiając młodym Ukraińcom studia na polskich uczelniach i przyjmując ukraińskich pracowników. To dobra inwestycja w przyszłość i bezpieczeństwo na wschodniej granicy.
  Imperium Rosyjskie bowiem ma długą tradycję "przyłączania ziem cudzych" Dopóki Rosja nie odżegna się od takich skłonności, należy budować system wspólnego bezpieczeństwa. A kilkuset kilometrowy bufor, odzielający od putynistanu, to rzecz nie do przecenienia.
 • @1abezmetki 11:46:21
  Tak. Szczególnie że stojący obok Kaczyńskiego i oklaskujacy wykrzyczane przez Kaczyńskiego banderowskie zawołanie ,,slava Ukraini" Tihnybok aka Frotman, na swoich wiecach publicznie głosi że Warszawa i Kraków to odwieczne ukraińskie miasta i ziemia i wkrótce je sobie odbiorą.
 • @Oracz 12:28:40
  Margines i plankton w walce o słupki poparcia albo wygłupy ala Żirinowski.
  Nie wiem na co facet ma licencję! Pozdrawiam z Nowym Rokiem
 • @1abezmetki 12:45:50
  Problem jest taki, że wszyscy wymienieni są oczywiście stuprecentowymi i ze stosonym cetrifikatem, synami swoich ziem, z dotakiem szlachetnej khazarskiej juhy.

  Ale już sluchajacy ich wywodów, to totalni zaczadzeńcy, takie mięso armatnie, które z braku innych zajęć śni o podbojach i krwawych rzeziach, oczywiście pod warunkiem, że ich watażkaów poblogoslawi rzymski i grecki (podległy pod ten sam Vatican City) kościółek.

  Przypominam osobę Adolfa Hitlera, wzgardzonego malarza i bezdomnego, który miał dobre gadane i też trafił na ręcznie sterowany kryzys, wzbudzając aplauz u bezrobotnej tłuszczy. Niedługo potem dostał błogosławieństwo Vatican City do rozpetania ,,miłej Bogu" wojny.


  Przypominam że nasz krzykacz majdański - Kaczyński wykrzykiwał z trybuny sejmowej : ,,ta wojna, to jest także nasza wojna" chodziło o głosowanie nad wysłaniem doborowej jednostki WP na wojnę, która miała przynieść demokrację Irakowi oraz pewność, że tam na 100% nie ma broni ABC. Głowę straciło 2 mln irakijczyków, w tym pół miliona dzieci i młodzieży.
  Dlatego potrzeba nam szykoawnia się do wojny z Rosją, która aż nogami przebiera by zabrać nam ziemię wysycone glifosatem i naszą zadłużoną po uszy ojczyznę nam bezczelnie odebrać. Już tak było dwa razy i po spłaceniu długów, odbudowie i rozbudowie kraju, po prostu sobie bezczelnie poszli.
 • @1abezmetki 11:46:21
  ------------------
  "Uważam, że Polskie Władze słusznie czynią ułatwiając młodym Ukraińcom studia na polskich uczelniach i przyjmując ukraińskich pracowników. To dobra inwestycja w przyszłość i bezpieczeństwo na wschodniej granicy."
  ------------------
  To nie są polskie władze. To są władze atrapy Polski. Polskie władze nigdy nie pozwoliłyby już na etapie planowania - na banderowską Ukrainę. Natomiast innej Ukrainy - jak banderowska - w ogóle nie brano pod uwagę. Dlaczego?
  Ano dlatego, że międzynarodowe dziecko diabła potrzebuje wypróbowane narzędzie do upuszczania słowiańskiej krwi w tym regionie i nic więcej.
  ---------------
  "Imperium Rosyjskie bowiem ma długą tradycję "przyłączania ziem cudzych" "
  ---------------
  Jeżeli kiedyś nastąpi nowy/stary etap mądrości zapodany nam przez światowe dziecko Złego - to Rosja wtedy przejmuje atrapę Polski wraz z Ukrainą - a wtedy banderowcy będą służyć Rosji na niekorzyść Polaków - to chyba jasne.
  Wniosek?
  Ukraina w ogóle nie powinna istnieć - bo to jest sztuczny twór oparty na potwornych zbrodniach niewinnych ludzi. Ona może istnieć w postaci karykatury państwa Ukrainy - kiedy spoiwem dla jej istnienia jest banderyzm. Banderyzm z kolei powinien być surowo karany i na zawsze potępiony. Banderyzm - to niewytłumaczalne opętanie przez Szatana!
 • @demonkracja 13:33:13
  Czcicielu śfiętego gipsu, mydlisz maluczkim oczka.
  Banderyzm ma błogosławieństwo ,,stolicy apostolskiej" o czym świadczy : Szeptycki i jego niedawne wyniesienie na ołtarze.
  Także uroczyste pochówki ukraińskich zuchów z SS.

  Armia Czerwona zaś, jako jedyna siła brała w obronę polskich cywili przed zakusami błogosławionych zuchów z pod bandery Bandery! Nawet nasze AK wykazało się wyjątkową opieszałością,l. Pewnie ichni kapelani zalecili by ta ofiara dokonała się. Święty gips wymaga bowiem regularnego składania ofiar z ludzi.
 • Daremne żale....
  Panowie Oracz i demonkracja:

  Adam Asnyk, "Daremne Żale"

  Daremne żale - próżny trud,
  Bezsilne złorzeczenia!
  Przeżytych kształtów żaden cud
  Nie wróci do istnienia.
   
  Świat wam nie odda, idąc wstecz,
  Zniknionych mar szeregu -
  Nie zdoła ogień ani miecz
  Powstrzymać myśli w biegu.
   
  Trzeba z żywymi naprzód iść,
  Po życie sięgać nowe...
  A nie w uwiędłych laurów liść
  Z uporem stroić głowę.
   
  Wy nie cofniecie życia fal!
  Nic skargi nie pomogą -
  Bezsilne gniewy, próżny żal!
  Świat pójdzie swoją drogą.
 • @1abezmetki 20:27:30
  -----------
  "Świat pójdzie swoją drogą."
  -----------
  Świat idzie tam - gdzie go dzieci Złego prowadzą - a biedny poeta myślał, że on idzie tam - gdzie ludzie chcą.
  Wniosek
  Oddawanie moczu i to ostentacyjne - na pomordowanych Polaków na Wołyniu przez banderssynów i rządzących atrapa Polski trwa. Szalala-la-la!
 • Trump zawsze jest kilka krokow przed gadami.
  Dzien ,dwa i kupa uderzy w wentylator.
 • Niedopuszczenie do lub likwidacja państwowości ukraińskiej ...
  ...to tradycja Imperium Rosyjskiego i II Rzeczypospolitej. Panowie “Oracz” i “demonkracja” negując zasadność istnienia państwa ukraińskiego występują nie w polskim interesie. To rosyjski imperialny interes. Rosja po rozpadzie ZSRR utraciła kontrolę nad dawnymi republikami i krajami satelickimi i teraz za wszelką
  cenę próbuje odzyskać utracone terytoria oraz strefy kontroli i wpływów. W tym zmiarze Rosja stosuje wszystkie dostępne siły i środki, włączając interwencje militarne, zabory terytorialne i dywersję polityczną m.in. siejąc trującą propagandę. To ostatnie, bez wątpienia, demonstrują wpisy Panów. Dzisiejsza Rosja głęboko zniszczona ekonomicznie i moralnie utraciła autorytet i dyskusyjną atrakcyjność ZSRR. To kraj, w obecnym skorumpowanym kształcie, bez przyszłości. W polskim interesie leży aktywne uczestnictwo w systemie zbiorowego bezpieczeństwa w tym regionalnego, wobec niepewnej przyszłości NATO w związku z sytuacją w USA. Silna i przyjazna Ukraina to dla Polski nieoceniony składnik regionalnego bezpieczeństwa.
 • Pomieszanie z poplątaniem
  Narod Ukraiński zaisniał dzięki antypolskim mitompropagowanym przez popów i księży "grekokatolickich" tak jak polski narod prezessimusa dzieki mitowi katastrofozamachu we mgle helowej a konfederacyjno laryno trumpowski dzięki przechczeniu się jego corki na talmudyzm kusznerowski'
 • @1abezmetki 21:26:35
  Drogi Panie, ma Pan pełne prawo do swojego zdania, tak jak ja do swojego. Spotkałem się z wielką życzliwością obywateli Ukrainy, na obczyźnie, gdzie udzielili mi pomocy. I na dodatek byli to mieszkańcy tzw Zachodniej Ukrainy posługujący się wariantem tzw języka prostego. Czyli zachowali się dość nietypowo, jeśli wziąść pod uwagę utarte schematy. Ja się staram unikać schematów, czy odpowiedzialności zbiorowej. Na dodatek jest jeszcze kwestia zakłamanej historii, gdzie każde państwo i jego historycy kolorują swoją historię by ładnie wyglądała i takiej uczą w szkołach dzieci i młodzież.

  Lecz z moich analiz i pracy intuicji wynika, że przyjazna Polakom Ukraina skończyła się w momencie obalenia w wyniku puczu legalnie wybranego prezydenta Janukowycza (Janukowicza) wychowanego przez babcię Warszwiankę Polaka z pochodzenia, a obywatela Ukrainy . Czynny udział w obalaniu tegoż polityka brały nasze ,,elyty" - te wszystkie tuzy Solidurności u których cechą charakterystyczną jest odwracanie znaczenia pojęć i robienie z ludzi idiotów. Np : obniżę podatki to znaczy: podniosę podatki. Prawo, znaczy: bezprawie. Wolność znaczy: niewola. Własność, znaczy: nie masz już nic i co mi zrobisz. A wszystko to do kupy klei się dzięki faryzeuszom rzymskim, którzy swego czasu ustawili wszystkich swoich wiernych do wojny przeciwko sobie i jak wyżej napisałem bandydytę i zdrajcę Szeptyckiego zrobili śfiętym.
 • @Oracz 00:46:37
  “Ja się staram unikać schematów, czy odpowiedzialności zbiorowej. Na dodatek jest jeszcze kwestia zakłamanej historii, gdzie każde państwo i jego historycy kolorują swoją historię by ładnie wyglądała i takiej uczą w szkołach dzieci i młodzież.”

  Szacunek za niezależne wolne od stereotypów myślenie. Nie jest to łatwe i nie każdemu dane.
  Zwłaszcza ludziom i narodom którzy/które przeżyły okresy historycznej grozy.
  Zniszczyć lub zatruć, zarówno indywidualną jak i zbiorową świadomość jest łatwiej niż odbudować zaufanie i przyjaźń, zwłaszcza jeśli ten proces jest torpedowany przez siły zewnętrzne, jak to obserwujemy obecnie, także i na tym forum. Pozdrawiam Pana.
 • @1abezmetki 21:26:35
  -----------------
  "Silna i przyjazna Ukraina to dla Polski nieoceniony składnik regionalnego bezpieczeństwa."
  -----------------
  Pan nie raczy zrozumieć dlaczego w ogóle kiedyś powstał pomysł Ukrainy - jako samodzielnego państwa.
  Wniosek?
  Albo Ukraina będzie wroga dla przynajmniej jednego ze swoich sąsiadów - albo nie będzie jej wcale. Czy Pan to rozumie?
  Jeżeli tak - to proszę się nie posługiwać oksymoronem w stylu - przyjazna Ukraina. Spoiwem banderlandu jest banderyzm - więc w nim Pan upatrujesz jakichś ludzkich cech w stosunku do sąsiadów?
  Na koniec - Ukraina jako państwo - to projekt światowego dziecka diabła na czas wojny w tym rejonie Europy a nie pokoju. To co? W diablisku chcesz Pan mieć przyjaciela - czy tylko innych masz Pan za durniów? Po jaką cholerę światowemu dziecku diabła byłaby potrzebna przyjazna Ukraina? Diablisko wtedy jest szczęśliwe na swój sposób - kiedy płynie potokiem ludzka krew, podlana łzami i cierpieniem.
 • @demonkracja 08:24:40
  Powyższa wydzielina to najwidoczniej produkt ułomnego kosmatego móżdżka, który nie radzi sobie z rzeczywistością inną niż zdalnie zaprogramowaną.
  Współczuję.
 • @1abezmetki 11:13:33 To już trzy generacje temu .Potrafi Pan patrzeć również do przodu?
  Oczywiście że tak. Oto krótka propozycja z mego PRZED-PRZED-OSTATNIEGO TEKSTU https://zakop999pl.neon24.pl/post/159590,zestaw-swiat-dla-przyszlosci-wolnej-od-biblijnego-adon-olam

  Chodzi o odrodzenie tych dwóch "zmierzchłych" tradycji:

  Dwa Święta o charakterze Anty Kapitalistycznym

  Warto też kultywować, na przekór TOTALNEGO WŁADZTWA MAMONA w obecnym „Amerykańskim Wieku XXI”, pamięć o dwóch, pozornie super-pogańskich świętach, bardzo hucznie obchodzonych przez prawie cały wiek XX w wielu krajach, także i w Polsce Ludowej. Chodzi tutaj oczywiście o święto, nie chcącej się zbytnio przepracowywać Klasy Robotniczej 1 maja, oraz o rocznice Wielkiej Socjalistycznej Rewolucji Październikowej 7 listopada (to drugie święto jest obchodzone, jako dzień wolny od pracy, obecnie chyba TYLKO na Białorusi). Nie będę się tutaj rozpisywał co te święta symbolizowały. Niewątpliwie nawiązują one do proroczej uwagi Jezusa, iż „prędzej wielbłąd przez ucho igielne niżli bogacz do królestwa mego Ojca”.

  A przy okazji mój tekst sprzed kilku minut:

  https://zakop999pl.neon24.pl/post/159770,mike-pence-a-14-zadan-dziejowych-dla-wolnej-polski
 • @Berkeley72 17:53:34
  Myślę, że jest nam bardziej po drodze - niż nie.
  Pozdrawiam Pana w Nowym Roku.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031