Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
341 postów 3232 komentarze

mikstury bezmetki

1abezmetki - Bez Tabu. Wybrane, trudniej dostępne teksty, własne tłumaczenia i "widzimisie". Wyrażam i popieram tradycyjne poglądy lewicowe. Nie po drodze mi zarówno z liberałami , "nową lewicą", ad personam - chamstwem, fanatyzmem i polit-poprawnością

Dezercja do USA Szefa kontrwywiadu CHRL

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Szef bezpieczeństwa państwa ChRL, Dong Jingwei, uciekł do USA z informacjami o laboratorium w Wuhan

 Komentator polityczny FOXNEWS Greg Jarrett i The Daily Beast poinformowali, że chiński wiceminister bezpieczeństwa państwowego Dong Jingwei uciekł do Stanów Zjednoczonych, zabierając ze sobą informacje o laboratorium w Wuhan.

Według niezweryfikowanych doniesień z „chińskojęzycznych antykomunistycznych mediów i Twittera”, cytowanych przez The Daily Beast, ucieczka Dong Jingweia miała miejsce w lutym, kiedy urzędnik przybył do Stanów Zjednoczonych z córką.

 

Mówi się, że Jingwei dostarczył Stanom Zjednoczonym informacje o Instytucie Wirusologii Wuhan, „które zmieniły stanowisko administracji Bidena w sprawie pochodzenia pandemii COVID-19”. Dong przez długi czas pracował w Ministerstwie Bezpieczeństwa Państwowego Chin, znanym jako Goanbu.

 

Jeśli pogłoski o dezercji okażą się prawdziwe, Dong okaże się najwyższym rangą dezerterem w historii Chińskiej Republiki Ludowej. Publicznie dostępna biografia Donga mówi, że w departamencie jest on „odpowiedzialny za kontrwywiad na terytorium ChRL”.

 

Według pro-republikańskiego wydania Red State, według dr. Han Liangchao, byłego pracownika chińskiego MSZ, kwestię zbiega podniosła strona chińska podczas chińsko-amerykańskiego szczytu na Alasce tej wiosny. W środowym tweecie Han, powołując się na anonimowe źródło, powiedział, że chiński minister spraw zagranicznych Wang Yi i oficer do spraw międzynarodowych KPCh Yang Jiechi zażądali od Amerykanów zwrotu Donga, ale sekretarz stanu USA Anthony Blinken odmówił.

 

Były Pentagon, ekspert Departamentu Stanu i CIA Nicholas Efthymiades, autor "Chinese Espionage: Operations and Tactics", nazwał te doniesienia „pogłoskami” i zauważył, że dzieje się tak cały czas w wojnie informacyjnej między Pekinem a chińskimi antykomunistami za granicą.

 

Molly Saltskog, starszy analityk w The Soufan Group, również wezwała do ostrożności, mówiąc, że pogłoski o dezercji pojawiają się regularnie.

 

Chociaż jest to ważne i z pewnością korzystne dla naszego wywiadu, jeden zbieg wysokiego poziomu nie zmieni radykalnie naszego zrozumienia ani podejścia do Chin. Krótko mówiąc, jeśli to prawda, to wiadomość jest potencjalnie ważna, ale nie zmienia reguł gry-dodała Saltskog .

 

Departament Stanu USA nie odpowiadał na prośby mediów o komentarz i jak zwykle, nie komentuje tematu uciekinierów. Pół tuzina chińskich ekspertów wywiadu, z którymi rozmawiał SpyTalk, również stwierdziło, że nie mają żadnych informacji na temat rzekomej ucieczki Donga.

 

Według Red State, chińskojęzyczna prasa twierdzi również, że córka Donga Yanga – rzekomo żona wysokiej rangi dyrektora Alibaby Jiang Fana – również uciekła z nim z Hongkongu 10 lutego.

 

Źródła twierdzą, że poziom zaufania do informacji dezertera doprowadził do nagłego kryzysu zaufania do dr. Anthony'ego Fauci, dodając, że personel Amerykańskiego Instytutu Badań Medycznych ds. Chorób Zakaźnych (USAMRIID) wysłany do DIA potwierdził szczegóły techniczne informacji . które jest dostarczane przez zbiega, - podano w publikacji

 

Tymczasem na oficjalnej stronie internetowej Rady Państwa Chin, która zawiera listę najwyższych urzędników Ministerstwa Bezpieczeństwa Państwowego, nie ma już wiceministrów pracujących pod przewodnictwem ministra MGB Chen Wenqinga. Sekcja ds. Rozwoju Personelu odnotowuje śledztwo w sprawie korupcji innego byłego wiceministra Ma Jiana, który został skazany na dożywocie w 2018 roku. Sekcja „Wiceminister” pozostaje pusta.

 

 

 

https://www.ridus.ru/news/356526

Босс госбезопасности КНР сбежал в США с информацией о лаборатории в Ухане

Сергей Домущий, felietonista „Ридус”

19 czerwca 2021

 

wybór, tłumaczenie i opracowanie: bezmetki

Rozpowszechnianie treści przetłumaczonych

materiałów: zezwalam wyłącznie na darmowych

platformach elektronicznych, ze wskazaniem adresu

tekstu źródłowego i pseudonimu autora tłumaczenia.

KOMENTARZE

 • dezercja....
  I co powie w USA , może o laboratorium w Wuhan? „Chińskie laboratorium biologiczne w Wuhan należy do firmy Glaxosmithkline, która (przypadkowo) jest właścicielem firmy Pfizer!” (ten, który produkuje szczepionkę przeciwko wirusowi, który (przypadkowo) rozpoczął się w Wuhan Biological Lab, które (przypadkowo) zostało ufundowane przez dr Fauci, który (przypadkowo) promuje szczepionkę! „GlaxoSmithKline (przez przypadek) jest zarządzany przez dział finansowy Black Rock, który (przez przypadek) zarządza finansami Open Foundation Company (Fundacja Sorosa), która (przez przypadek) obsługuje francuską AXA! "Przypadkowo Soros jest właścicielem niemieckiej firmy Winterthur, która (przypadkowo) zbudowała chińskie laboratorium w Wuhan i została wykupiona przez niemiecki Allianz, który (przypadkowo) ma Vanguard jako udziałowca, który (przypadkowo) jest udziałowcem Black Rock, który (przypadkowo) kontroluje banki centralne i zarządza około jedną trzecią globalnego kapitału inwestycyjnego. „Black Rock (przypadkowo) jest także głównym udziałowcem firmy MICROSOFT, należącej do Billa Gatesa, który (przypadkowo) jest udziałowcem firmy Pfizer (który - pamiętasz? Sprzedaje cudowną szczepionkę) i (przypadkowo) jest obecnie pierwszym sponsorem WHO! Tylko ,że te rewelacje są znane w USA
 • Autor
  Też miał gdzie uciekać?
  Jak jeszcze żyje, to długo tam pożyje? A kto finansował Wuhan?
 • @TOR 15:08:29
  Dobre. - Wszystko tu się dzieje "przypadkowo". :-) :-) :-)
 • O tym że coś jest na rzeczy
  O tym że coś jest na rzeczy świadczy fakt że sam J.Biden kilka tygodni temu nakazał wszcząć śledztwo w sprawie labolatorium w Wuhan
  Jednak w zgodnej ocenie dziennikarzy i ekspertów ta informacja o zbiegu nie zostanie potwierdzona oficjalnie w najbliższym czasie z dwóch powodów.
  Wiedza jaką szef kontrwywiadu ma w temacie syna J.Baidena Huntera, oraz o niejasnych interesach samego prezydenta USA w Chinach
  Może coś więcej dowiemy się wraz z końcem kadencji Bidena
 • jeśli rzeczywiście taki gostek
  uciekł, znaczy musiał zrobić potężnego wała. I uciekł przed sądem i zapewne karą śmierci. Na takim stołku standard życia miał z pewnością wysoki i nie uciekał z biedy.
 • @TOR 15:08:29
  Rewelacje! Prawdziwe? Proszę o podanie pochodzenia tych rarytasów - jeśli to nie słodka tajemnica.
 • @zadziwiony 15:22:05
  Oj Tam, oj ta. Byli blisko i musiał wiać.
  Takie sytuacje wskazują na porażkę wywiadu USA. Im więcej krzyku - tym wpadka była większa.
 • Myślę, że wytropiłem źródło rewelacji
  Nie rozstrzygam ich prawdziwości. Pozostawiam pod otwartym pytaniem.
  Oto co inni – fakenews.pl, sądzą na ten temat:

  https://fakenews.pl/wp-content/themes/fakenews/images/logo_black.png
  Czy laboratorium w Wuhan należy do Glaxo?
  • Utworzone: 10 grudnia 2020
  • Aktualizacja: 25 stycznia 2021
  • przez Michał Pawela

  Czy laboratorium w Wuhan należy do Glaxo?
  Od początku listopada w polskim Internecie krąży bardzo popularny łańcuszek rzekomo ujawniający powiązania laboratorium w Wuhan z postacią Billa Gatesa. Łańcuszek przywędrował do nas zza oceanu i został przetłumaczony najprawdopodobniej z języka angielskiego.

  Teza:
  Chińskie laboratorium w Wuhan należy właściwie do Glaxo, które przypadkowo należy do Pfizera (producenta szczepionki RNA na COVID) , który zarządza finansami Black Rock, które przypadkowo zarządza finansami Open Foundation Society (Soros), które przypadkowo jest zainteresowane francuskim AXA, który przypadkiem jest chińskim warsztatem z niemieckim firmą Winterthur, został przypadkowo kupiony przez sojusz Niemiec i przypadkowo jako wielki akcjonariusz ma Avantgarde, który jest akcjonariuszem Black Rock, który kontroluje banki centralne i zarządza 1/3 światowego kapitału inwestycyjnego, który przypadkowo jest wielkim akcjonariuszem Microsoft (Teams-zdalne nauczanie i Apple) którego właścicielem jest Gates, który przypadkowo jest akcjonariuszem Pfizer i obecnie pierwszym sponsorem WHO. Jeśli to nie jest wystarczająco jasne, dlaczego pojawił się nietoperz i wirus zmutował i cała planeta została zarażona…
  Nasza ocena:

  Fałsz
  Więcej o naszym systemie oceniania
  Tekst przetłumaczono na kilka języków, między innymi na hiszpański, a do nas najprawdopodobniej przywędrował bezpośrednio z USA. Polskie tłumaczenie, prawdopodobnie bazujące na jednym z translatorów w kilku miejscach jest dość niejasne.
  Z uwagi na fakt, iż przedmiotowa teoria jest skomplikowana, oznaczyliśmy powiązania kolorami. Fałsz czerwonym, a fragmenty niezrozumiałe zaznaczyliśmy na żółto. Zagranicznych wersji tekstu jest kilka, lecz w polskiej nie znalazły się żadne prawdziwe informacje.
  „Chińskie laboratorium w Wuhan należy właściwie do Glaxo, które przypadkowo należy do Pfizera (producenta szczepionki RNA na COVID) , który zarządza finansami Black Rock, które przypadkowo zarządza finansami Open Foundation Society (Soros), które przypadkowo jest zainteresowane francuskim AXA, który przypadkiem jest chińskim warsztatem z niemieckim firmą Winterthur, został przypadkowo kupiony przez sojusz Niemiec i przypadkowo jako wielki akcjonariusz ma Avantgarde, który jest akcjonariuszem Black Rock, który kontroluje banki centralne i zarządza 1/3 światowego kapitału inwestycyjnego, który przypadkowo jest wielkim akcjonariuszem Microsoft (Teams-zdalne nauczanie i Apple) którego właścicielem jest Gates, który przypadkowo jest akcjonariuszem Pfizer i obecnie pierwszym sponsorem WHO. Jeśli to nie jest wystarczająco jasne, dlaczego pojawił się nietoperz i wirus zmutował i cała planeta została zarażona…”
  Laboratorium w Wuhan a Glaxo
  Laboratorium w Wuhan nie należy do GlaxoSmithKline, lecz jest placówką państwową, działającą jako Instytut Wirusologii w Wuhan, podlegając pod Chińską Akademię Nauk. Laboratorium należy tylko i wyłącznie do Chińskiej Republiki Ludowej.
  Łańcuch powiązań zostaje ucięty już na samym początku, co czyni konkluzję teorii fałszywą. Nie istnieją żadne powiązania własnościowe laboratorium w Wuhan z Billem Gatesem. Dalsze fragmenty są zmyślone, nieaktualne, lub wyolbrzymione. Jeśli chcecie prześledzić dokładniej dalsze fałszywe połączenia, szczegółowo i krok po kroku wyjaśnili je już portal Demagog oraz Konkret24.
  Podsumowanie
  Ten fałszywy łańcuszek ma na celu wywołanie wrażenia, że pandemia SARS-CoV-2 została zaplanowana i obarczenie za to odpowiedzialnością Billa Gatesa. Mimo, iż teoria nie ma żadnego pokrycia w faktach, a zweryfikować można ją w ciągu kilku minut, zdobyła rzeszę gorliwych zwolenników.
  Źródła
  Nature: https://www.nature.com/articles/d41586-019-01922-z
  WIV: http://english.whiov.cas.cn/About_Us2016/Brief_Introduction2016/
  Konkret24: https://konkret24.tvn24.pl/swiat,109/laboratorium-w-wuhanie-george-soros-i-bill-gates-uwaga-na-internetowy-lancuszek,1040706.html
  Demagog: https://demagog.org.pl/fake_news/nie-chinskie-laboratorium-w-wuhan-nie-nalezy-do-glaxo-i-pfizera/
  https://fakenews.pl/zdrowie/czy-laboratorium-w-wuhan-nalezy-do-glaxo/
 • @1abezmetki 16:50:02
  Te portale które są wyżej wymienione kwestionują wszystkie "teorie spiskowe". Pewnie po to powstały, tak jak sam termin "teoria spiskowa' dla zdyskredytowsnia tajemnic które wyciekły, a nie powinny. Ma takie samo znaczenie jak "polskie obozy koncentracyjne".
  Poza tym trzeba być absolutnym ignorantem by kwestionować udział b. Gatesa w tej całej hucpie i fakt, że została celowo wywołana dla zniewolenia ludzi. A oni to robią. Agenda satanistów.
 • @zadziwiony 17:18:36
  "Poza tym trzeba być absolutnym ignorantem by kwestionować udział b. Gatesa w tej całej hucpie i fakt, że została celowo wywołana dla zniewolenia ludzi. A oni to robią. Agenda satanistów..."

  I, co możemy z ta informacją zrobić skoro ma znaczenie, Kto!?
 • Informację tą potwierdza i komentuje Artur Kalbarczyk w swoim najnowszym wideo:
  https://youtu.be/PJ7nQBgxb1I
 • @miarka 15:09:40
  Jak długo żyje mysz?
  To zależy od kota.

  Jeśli ów wysoki stopniem wojskowy nawiał to raczej dlatego że było bardzo blisko ujawnienia jego podwójnej agentury.
  Kwestia zasadnicza, dla kogo Naprawdę pracował?
  Zasadnicza dla Amerykanów.
  Zawsze będą mogli się go pozbyć albo przeprowadzić "wymianę" na kogokolwiek.
  Z jakim skutkiem dla niego?
  Mógł przecież uciec lub "uciec" żeby skołować Amerykanów.
  A potem wydany Chinom, oficjalnie stracony, nieoficjalnie zażywać spokoju na zasłużonej emeryturze.
  Lub w anonimowym grobie.
  Ot takie sobie gry wywiadów.
 • @zadziwiony "Te portale które są wyżej wymienione kwestionują wszystkie "teorie spiskowe". Pewnie po to powstały, tak jak sam
  termin "teoria spiskowa' dla zdyskredytowsnia tajemnic które wyciekły..."


  https://m.neon24.pl/f06f48a0d4d97a3a4085c14622bc175d,14,0.jpg  Bogumił Boguchwał
 • @werka1321 "I, co możemy z ta informacją zrobić skoro ma znaczenie, Kto!?"
  .


  https://m.neon24.pl/93d12b5e9fb1edf4c5d576fefff84782,14,0.jpg
  Bogumił Boguchwał
 • @1abezmetki 16:50:02
  Reuters :

  Fact check: The Wuhan Institute of Virology is not owned by GlaxoSmithKline
  Instytut Wirusologii Wuhan nie jest własnością GlaxoSmithKline

  Social media users have made an unfounded connection between pharmaceutical companies Pfizer and GlaxoSmithKline, and a Chinese laboratory that has been the subject of COVID-19 conspiracy theories.

  Posts featuring the false claim can be seen (here , here). “The Chinese biological laboratory in Wuhan is owned by Glaxo. Who, by chance, owns Pfizer (the one who produces the vaccine.)", the posts read, whilst also linking Pfizer to asset manager BlackRock, and Microsoft CEO Bill Gates.

  Unverified theories have suggested the virus that causes COVID-19 was synthesised by the Wuhan Institute of Virology (here). However the majority of virologists and infectious disease experts say the new virus is most likely to have evolved naturally (here).

  Pfizer, meanwhile, has been involved in the development of a COVID-19 vaccine that has been approved for use in the UK and the U.S. (here).


  https://www.reuters.com/article/uk-factcheck-wuhan-lab-idUSKBN28R2UK
 • @1abezmetki 16:50:02
  Zarzut fałszu do fałszu może być prawdą, ale na 99, 99999999% jest innym fałszem.
  Twoja argumentacja tutaj jest bezwartościowa.
  Lepiej iść tropem pieniędzy.
  - A wtedy ta podważana przez Ciebie teza nabiera rumieńców.
 • @TOR 15:08:29
  I dodać należy, że " przypadkowo" Wuhan, to siedlisko proanglosasko-globalistycznego skrzydła elit chińskich ( tzw. komsomolców), przeciwnego suwerenistycznej polityce Xi Jinpinga, oraz przpadkowo wybrano Wuhan do destablilizacji gospodarki chińskij, gdyż Wuhan to " przypadkowo" lądowe centrum logistyczno-transportowe między pólnocnymi, południowymi i wschodnimi Chinami. Próba blokady Wuhan, to " przypadkowo" chaos transportoww Chinach o globalnym wpływie na gospodarkę światową.
 • @werka1321 17:27:26
  Oj, moja ulubiona komentatorko - albo ja mam dzisiaj jakiś "zły dzień", albo Ty.
  Piszesz:
  "co możemy z ta informacją zrobić skoro ma znaczenie, Kto!?"

  Jak to co? - To jest informacja nam potrzebna dla podjęcia obrony koniecznej.

  - Właśnie przed osobami szowinistów dowolnej ideologii. - One w tym temacie nie mają znaczenia - osoby które na nimi stoją - już tak.
 • Tym razem z Australii
  Polecam video:

  https://www.news.com.au/world/coronavirus/chinese-spy-dong-jingwei-defects-to-the-west-while-offering-covid-secrets/news-story/d61277b586d043c6942bcce7b8b70d44
 • @werka1321 17:27:26
  Możesz sobie sprawić SWD i zrobić porządek...
  Poza tym odnoszę wrażenie, że wyznajesz teorię iż można schować się w kolonie i będzie dobrze. Nie będzie!!!
 • @zadziwiony 17:18:36
  Każdy, kto zna historię, choćby w średnim zakresie, wie że składa sie ona z nielzicoznej ilosci spisków. Czy to zamordowanie Cezara, czy też zamach na arcyksięcia Ferdynanda Ale mądrale próbują to zdyskredytować, nie zdając sobie sprawy z własnej głupoty. Chyba, że ktoś to robi świadomie
 • Kitajec pewnie był dawno zwerbowany.
  A że ChRL to poważne państwo, to zrobili poważne śledztwo i pewnie zaczęli dochodzić "po nitce do kłębka". To agent zwiał
 • @brian 17:31:31
  :... Ot takie sobie gry wywiadów".

  To było kiedyś.Odkąd "Agencja Pinkertona" ochraniająca banki zmieniła nazwę na CIA i dostała uprawnienia działania i poza granicami USA, siłę zdobywały instytucje prywatne bez względu na moralność, a na znaczeniu zaczęły tracić narody i(z natury moralne) i ich państwa jako ich własność niezbywalna i podzielna.

  Nie ma więc "takich sobie gier wywiadów". - Za to są ukartowane spiski i zmowy dla wspierania aktualnych interesów - najpierw banków amerykańskich, z jedynie niewielkim prawdopodobieństwem, że inne banki "się nie dadzą".
  I nie dały by się, gdyby nie to że dziś banksterstwo USA to "małpy z brzytwą atomową" - terroryści i szantażyści - desperaci gotowi na wszystko.
  Tu już nic nie może być "takie sobie".
 • @miarka 18:20:58
  Ja to wszystko rozumiem - jednak nie mogę pozwolić aby jakiś tam Gates wraz ze swoją historią był popularniejszy jak mój idol.

  Dlatego uważam, że lepiej nie rozmawiać ani nawet nie myśleć o jakimś tam... który nic pozytywnego nie zrobił ani nie robi.

  Zamiast o takich rozmawiać to lepiej włączyć obronę konieczną. Nie chcę tego kolesia znać ani nic o nim wiedzieć. Według mnie jest ohydny, obrzydliwy, a ja dbam o swój komfort psychiczny ( inni też powinni ) Te informacje sa podawane - właśnie po to by nas straszyć i mentalnie przygotowywać do ich planu. Za chwilę Panu coś wkleję i prosiłabym aby Pan uważnie czytał ( napisy polskie ) Do mnie to przemówiło i mam nadzieję, że do innych również przemówi !

  Dlaczego mi to mówisz ? [napisy PL]

  https://www.youtube.com/watch?v=oEBaC2ZnU3Q
 • @zadziwiony 18:38:26
  A, co zrobisz Gatesowi ? Widły weźmiesz czy scyzoryk ? ha ha. Nasz uwaga powinna być skoncentrowana na jego podwykonawcach, a nie na nim. Nie uważa Pan ?
 • @werka1321 19:52:19
  Masz rację i nie. Prowodyr z odpowiednią kasą zawsze znajdzie nowego cyngla. Dlatego trzeba dopaść także prowodyra. Przynajmniej trzeba go zidentyfikować i to wielu ludzi robi.
 • @zadziwiony 20:24:15
  Ten cały koleś Gates nawet nie wie, że istnieje ktoś taki jak ja - nie wie o tym nawet kaczyński czy tusk - o moim istnieniu wiedzą tylko urzędnicy.

  Więc wytłumacz mi po jakiego mam się interesować kimś, kto nie ma pojęcia o moim istnieniu ?
 • @werka1321 20:54:31
  Naprawdę nie masz nawet e-maila ani telefonu?
  Twój ogląd sytuacji niezbyt do mnie przemawia. Jeśli łba hydrze nie utniesz, to ciągle nowe urzędniki wiedzący o tobie się pojawią. Choć jest w tym pewna metoda, ale to w czasie ostatecznym.... jest przez wielu pod uwagę brana...
 • @werka1321 19:32:52
  Autor filmu który zapodałaś sie nieco wymądrza. Co zrobił sam oprócz gadania? Co zrobiłaś Ty. Mamy problem bo jesteśmy normalnymi ludźmi, a tamci to psychopaci. Mają nad nami przewagę mentalną i bezwzględnością działania. My możemy się ruszyć dopiero w przypadku bezpośredniego zagrożenia życia i zdrowia, a i w takim wypadku będąc w tak totalnej mniejszości możemy tylko drogo sprzedać swoją skórę.
 • @zadziwiony 21:56:50
  "Twój ogląd sytuacji niezbyt do mnie przemawia. Jeśli łba hydrze nie utniesz, to ciągle nowe urzędniki wiedzący o tobie się pojawią. "

  Więc informacje o Gatesie są Ci potrzebne, bo szykujesz na niego widły czy scyzoryk ? ( ha ha ha )
 • @zadziwiony 22:08:47
  "Co zrobił sam oprócz gadania? Co zrobiłaś Ty."

  Myślisz, że ktoś publicznie się będzie spowiadał z tego, co zrobił lub nie zrobił ?

  Sorry, ile masz lat ?

  "My możemy się ruszyć dopiero w przypadku"

  Używasz narracji rzeczywistości próbując wpłynąć na Wolną Wolę odbiorców, a to mi się nie podoba ( wiem, nie musi ).

  Dlaczego to robisz ?
 • @werka1321 22:13:37
  Znaczy mało wiesz o instynktach i zachowaniach ludzkich, a nic o wojnie. Zabiłaś chociaż wieprza?
  ps.
  nie zgrywaj chojraka, bo to śmieszne.
 • @zadziwiony 22:31:11
  Jeszcze raz zadam pytanie : Czy osoba, która ma wszystkie klepki - będzie się publicznie spowiadać ?

  Kogo zabiłam czy nie zabiłam - o kim źle pomyślałam lub nie to raczej nie powinno Pana interesować. Proszę się skupić na sobie.
 • @werka1321 22:37:36
  Naprawdę nie chojracz , kobieto.
 • @zadziwiony 23:08:52
  Bo ?
 • @werka1321 19:32:52
  Zostałem "wywołany do tablicy", film obejrzałem, przedstawiam swoje spojrzenie na "rewelacje" Twojego aktualnego autorytetu.

  Najpierw to stwierdzę, że odpaliłaś @werko1321 filmik-rakietę zasługujący na przynajmniej trzy notki. - Ale to Ty wybrałaś taki czas i miejsce. - To Twój filmik.

  Owszem, chętnie się podejmę tematu wstępnego jego przegryzienia.
  Jednak nie gniewaj się jeśli nie będziemy się w wielu punktach zgadzali.

  Najpierw to spytam: A dlaczego Ty mi to mówisz?

  Autor filmu „Dlaczego mi to mówisz ?” każe nam zadawać to pytanie.
  - To akurat pochwalam. Tylko że i jemu trzeba zadać pytanie: „A dlaczego Ty mi to mówisz?”
  To jest podstawa trzeźwości, a więc i nie dawania się oszukać, okłamać, czy zmanipulować, albo zwieść.
  Czy naprawdę myślisz że w to w filmiku jest zaprezentowane bezmyślnie uwierzę? - I czy w ogóle na pewno dokładnie wysłuchałaś jego opowieści? - Wątpię.

  Nie do wszystkiego się odniosę, ale to i tak będzie dużo. Radzę sobie zrobić kawę, czy herbatę.


  Przecież wiesz że twierdzę iż bez moralności nie ma sprawiedliwości (a w tym i odpowiedzialności, i demokracji i prawa zresztą też).
  Tymczasem autor tego filmiku głosi iż błądzą ci, którzy: „znajdują" ludzi którzy są za to odpowiedzialni - chcieliby ich ukarać i mieć spokój.
  To "myślenie arytmetyczne" - jedna przyczyna- jeden skutek. - Już w matematyce jest inaczej, a w życiu to ho, ho - w życiu jest inaczej, a już w sytuacji gdy są możliwości odgórnego regulowania.

  - Inaczej mówiąc skupia się na odpowiedzialności a pomija moralność. - Buduje domki bez fundamentu, a konstrukcje ludzkie bez ducha.

  To co? "W imię odpowiedzialności" mielibyśmy ich aresztować i doprowadzać przed sądy?
  - A w tym czasie demoralizacja, zdrada i zbrodnie by trwały i produkowały dziesięciu jeszcze gorszych na miejsce zatrzymanego i ukaranego?

  Sądy nie zdadzą egzaminu, nie zdadzą go i samosądy.
  Auror coś wspomina o linczowaniu. – o samosądzie, ale z zamiarem uczenia wszystkich "sprawiedliwości". Po co, gdy i tak nie ma panowania moralności, a więc "wszystko płynie".

  Nie. Nie tędy droga, bo sprawiedliwość śmiało możemy zostawiać Bogu.
  Nasze, ludzkie "wymierzanie sprawiedlwości" zawsze jest NIESPRAWIEDLIWOŚCIĄ.
  - Naszym zadaniem jest najpierw przeżyć jako ludzie, a więc najważniejsza jest moralność, zwłaszcza obrona konieczna.
  A po temu mamy to już zawsze siły, środki i możliwości działania
  A ZWŁASZCZA POMOCNYCH LUDZI, KTÓRYCH W STOSOWNYM CZASIE BÓG POSTAWI NA NASZEJ DRODZE.

  Co do „pokojowych protestów” o których mówi autor, to to od dawna się z nich śmiejemy.
  - Mają takie samo znaczenie jak społeczna, „pokorna petycja do „dobrego cara”. – Chyba że w kraju autora filmiku jeszcze o tym nie wiedzą. :-)

  Pisze, że „pozostają tylko idioci, którzy potrafią bezmyślnie podpalać cudzą własność”.

  Może i idioci – bo posłuchali podpuszczeń innych właścicieli, czy tylko cynicznych płatników.
  - Odkąd jednak sataniści wprowadzili termin „prawo własności” już nie wiemy co jest oszustwem, a co własnością – i czyją jest ta własność naprawdę - bo przecież nie "dawcy "prawa", który przecież tytułu po temu nie miał.

  Opowiadano mi że Polka będąc turystycznie w Bieszczadach chciała u chłopki kupić słoik śmietany. Gospodyni wyniosła taki słoik i ... wylała go pod nogi amatorki. Dodała: "wolę wylać jak Polce sprzedać" (okazało się że była Ukrainką).
  Ona była właśnie taką co spaliła swoją własność, byleby nie dostała się w ręce jej wroga.
  Czy więc wszyscy, co "podpalają własność" palą czyjąś własność?
  Przecież dokumenty "praw własności" to tylko gnijące śmieci. - One to koło własności nawet nie leżały.

  Bez wytępienia satanistów, nie odzyskamy naszej własności, a więc pozostaniemy niewolnikami we władzy bestii.naprawdę. - Tylko że o tym autor filmiku nawet nie wspomniał.


  Autor się „boi” wzywać do rewolucji? – Tylko kto mu każe? To my jesteśmy ofiarami i dewolucji nadmiernej, i rewolucji – zwłaszcza antykulturalnej, kłamliwie zwanej „kulturalną”.
  - To my jesteśmy ofiarami zaplanowanej zbrodni.
  – Dziwne, że jednak w końcu do rewolucji wzywa.
  - I tez pytanie – Po co? – Skoro nie o rewolucję tu chodzi? - Prowokator?

  Obrona konieczna nie jest ani zbrodnią ani rewolucją.
  – A on to sugeruje jakby podpowiadając wrogiej nam propagandzie nazywanie nas rewolucjonistami? - Z tytułu podejmowania obrony koniecznej?

  Dlaczego on nam takie bzdury mówi? - - Dlaczego nas chce zwodzić i w czyim interesie?
  Dlaczego nas wzywa żeby startować jako rewolucjoniści, choć wiemy iż rewolucja jest zbrodnią?

  Wciąż mówi o jakimś „wymierzaniu kar” za krzywdy, jakby to mogło przywracać warunki dla trwania życia naszego i naszych przyszłych pokoleń, i naszego oraz ich dojrzewania w człowieczeństwie.

  On sam jest w pułapce mentalnej. Ma pretensje do innych – a nie ma klarownej wizji przyszłości.
  Mówi o „braku zasług zbrodniarzy”.
  – To co? – Z zasługami byliby mniejszymi zbrodniarzami?

  - Kto wie że Michnikowi "polski" sąd umorzył oszustwo podatkowe „ze względu na zasługi” ten wie że tu naprawdę to idzie o „przywileje dla wybranych”.

  – Mimo że każdy przywilej jest zbrodnią na sprawiedliwości. – Mimo że przywilej dla jednych jest dyskryminacją dla tych którzy go nie mają.
  – Krzywdą „z definicji” zanim zacznie się sąd.
  - Sąd w tym przypadku "z definicji niesprawiedliwy", sąd, co sędziowie w nim nie boją się Boga ani ludzi".

  Dobrze mówi iż bezprawiem jest przyznanie korporacjom „praw jednostki ludzkiej” (z wyjątkiem, że nie ma czegoś takiego jak „jednostka ludzka”.
  – To jakiś termin z przebrzmiałego już faszyzmu komunistycznego: „jednostka niczym” – faszyzmu/komunizmu w którym szło o „prawa niewolnika” (codzienna miska posiłku – w rozumieniu Morawieckiego – miska ryżu i zapier ...).
  Równym fałszem zresztą są i „prawa człowieka”, bo on też jest tu traktowany w sensie „jednostki ludzkiej”, a nie bytu wspólnotowego.
  – Przecież człowiek oznacza wspólnotę ducha, duszy i ciała, i tworzy szersze wspólnoty które też mają swoje ducha, duszę i ciało - zwłaszcza w sensie dóbr wspólnych, czyli własności niepodzielnych i niezbywalnych.
  Przecież to satanistyczny absurd, żeby jakieś odgórne, kaducze, czy kacyka partyjnego lub plemiennego "prawo" decydowało o tym co może człowiek, a nie człowiek o tym jakie i komu prawa komu daje.

  Mówi słusznie i o innych „prawach”, które już funkcjonują, ale myśmy ich ich beneficjentom nie dawali.
  - Tak, bo samo „mówienie o przyczynach” niczego nie zmieni.
  - Żeby tak jeszcze chciał mówić o tym co zmieni ten stan.
  Znowu więc trzeba mu przypomnieć: dlaczego on nam to mówi?

  - Zwłaszcza że pewne ideologiczno-magiczne możliwości manipulacji „przez zatrzymanie w czasie”, przez prawo”, przez poprawność polityczną”, „przez fakty dokonane a bezkarne” przez „kłamstwo zalegalizowane”, czy prze „prawdę ustanowioną”. – Np. Trump „ustanowił prawdę” po krótkich rozmowach z May i Merkel”, po czym „za karę” zbombardował lotnisko w Syrii – mimo że to wszystko było na podstawie filmu fabularnego, a nie dokumentów.

  Jakie to wkurzające. – On mówi: nawet dziecko potrafi dostrzec w jaki sposób naprawić nierówności tej planety?

  Komu on chce tu „sprzedać wałek”? Nawet dziecko to powinno wiedzieć ,że nie ma sprawiedliwości (w tym równości) bez uprzedniego panowania moralności.
  – A więc, że jak chcemy równości – sprawdźmy najpierw, czy moralność panuje w życiu publicznym naszego państwa, w tym, czy mamy moralne „władze państwowe”.

  Mówi: „Nie może być nic gorszego jak przestarzała hierarchia w której żyjemy teraz. – A więc chce modernizacji, poprawy, ale nie widzi zbrodni w samej istocie hierarchii osobowej.
  Niby chce „poderżnięcia gardeł elitarnym przywódcom”, ale zarzuca, czy raczej wmawia nam strach.
  Żeby to oni byli naszą elitą i naszymi przywódcami to by było oczywiste.
  - Ale nie są, a więc nasz problem nie jest problemem sprawiedliwości a moralności.

  Autor przypomina wezwanie z czasów hitleryzmu : „Jeżeli zrównamy się do ich poziomu, nie będziemy się od nich różnić” - inaczej mówiąc „nie odpowiadajmy złem na zło” (nie mówi o drugiej części przykazania: "ale zło dobrem zwyciężajmy).
  To co mówi jest w tej sytuacji bzdurą, bo idzie o zbrodnię, depopulacjl, ludobójstwa, zmiany genetyki ludziom, a więc i
  prowadzi do farsy przykazania:
  „nie zabijajmy ich jeśli oni nas zabiją” – widzisz absurd?

  Pod koniec się reflektuje. Słusznie wzywa „Powieś ich”. Mówi że nikt tego za nas nie zrobi, bo „walczymy za siebie”.

  Mówi że mamy "się poświęcać w imię lepszego świata”.
  - I znów ciężki zgrzyt – świata lepszego od jakiego świata? – Znowu kosmetyka, znowu wymiana elit? – Wszak rewolucje nic innego nie obiecują.
  Lepsze jak jest (a bez sprawdzenia czy już panuje dobro) to może być tylko „mniejsze zło”, ale skoro trwa zbrodnia to "lepszym" jest co? –Powolne umieranie, czy szybka śmierć?
 • @miarka 23:36:22
  Autor filmu „Dlaczego mi to mówisz ?” każe nam zadawać to pytanie.
  - To akurat pochwalam. Tylko że i jemu trzeba zadać pytanie: „A dlaczego Ty mi to mówisz?”"

  Ja bym poszła dalej i popatrzyła na autora filmu, który mi to "mówi", że jest bardzo odważny i ma poczucie wolności.


  "Przecież wiesz że twierdzę iż bez moralności nie ma sprawiedliwości (a w tym i odpowiedzialności, i demokracji i prawa zresztą też).
  Tymczasem autor tego filmiku głosi iż błądzą ci, którzy: „znajdują" ludzi którzy są za to odpowiedzialni - chcieliby ich ukarać i mieć spokój.
  To "myślenie arytmetyczne" - jedna przyczyna- jeden skutek. - Już w matematyce jest inaczej, a w życiu to ho, ho - w życiu jest inaczej, a już w sytuacji gdy są możliwości odgórnego regulowania."

  To się zgadza ale strach działa paraliżująco. Wyobraź sobie, że kilku oligarchów "poszłoby przedwcześnie do Bozi" jakby to zadziałało na resztę ?

  "Co do „pokojowych protestów” o których mówi autor, to to od dawna się z nich śmiejemy.
  - Mają takie samo znaczenie jak społeczna, „pokorna petycja do „dobrego cara”. – Chyba że w kraju autora filmiku jeszcze o tym nie wiedzą. :-)"

  Ależ on w tym filmiku nawiązuje do tego, że "pokojowe protesty" są śmiechu warte.

  "Bez wytępienia satanistów, nie odzyskamy naszej własności, a więc pozostaniemy niewolnikami we władzy bestii. naprawdę. - Tylko że o tym autor filmiku nawet nie wspomniał."

  Pan w tym zdaniu uznał, że bestia jest wśród nas, a gdy chciałam dzisiaj dać promyk nadziei ( z 14 w tle ) to zarzucił mi pan : wróżby, tarota itd.

  Dlaczego ludzie wierzą w bestię, a nie chcą uwierzyć w to, że Bóg o nich nie zapomniał ?

  "Obrona konieczna nie jest ani zbrodnią ani rewolucją.
  – A on to sugeruje jakby podpowiadając wrogiej nam propagandzie nazywanie nas rewolucjonistami? - Z tytułu podejmowania obrony koniecznej?"

  Z mojej perspektywy on zachęca do jakiegokolwiek działania, bo jest już bardzo źle.

  "- Kto wie że Michnikowi "polski" sąd umorzył oszustwo podatkowe „ze względu na zasługi” ten wie że tu naprawdę to idzie o „przywileje dla wybranych”."

  Tak naprawdę to nie sąd mu umorzył "winę" ale naród - jeszcze żyje i nikt go nie rozszarpał ( chociaż nie wiem czy to było mądre, bo inni wzięli z niego przykład )

  "Mówi słusznie i o innych „prawach”, które już funkcjonują, ale myśmy ich ich beneficjentom nie dawali.
  - Tak, bo samo „mówienie o przyczynach” niczego nie zmieni.
  - Żeby tak jeszcze chciał mówić o tym co zmieni ten stan.
  Znowu więc trzeba mu przypomnieć: dlaczego on nam to mówi?"

  Ja wiem dlaczego "on to mówi" publicznie na filmiku - jest odważny i też chce być w miarę wolny.
  A ODWAGA CZYNI WOLNYM


  "Niby chce „poderżnięcia gardeł elitarnym przywódcom”, ale zarzuca, czy raczej wmawia nam strach."

  On nam nie wmawia strachu. Na strach reagujemy w dwójnasób - albo paraliżem albo działaniem. I on nam próbuje to uświadomić.

  "Jeżeli zrównamy się do ich poziomu, nie będziemy się od nich różnić” - inaczej mówiąc „nie odpowiadajmy złem na zło” (nie mówi o drugiej części przykazania: "ale zło dobrem zwyciężajmy).
  To co mówi jest w tej sytuacji bzdurą, bo idzie o zbrodnię, depopulacjl, ludobójstwa, zmiany genetyki ludziom, a więc i
  prowadzi do farsy przykazania:
  „nie zabijajmy ich jeśli oni nas zabiją” – widzisz absurd?"

  Śmierć nie jest najgorszą rzeczą jaka się nam może przytrafić.

  *

  Ja ten film odebrałam jako motywację, mobilizację do działania. Takiego niekoniecznie na internecie czy pokojowego na ulicy.
 • @werka1321 00:57:05
  "Autor filmu „Dlaczego mi to mówisz ?” każe nam zadawać to pytanie.
  - To akurat pochwalam. Tylko że i jemu trzeba zadać pytanie: „A dlaczego Ty mi to mówisz?”"

  Ja bym poszła dalej i popatrzyła na autora filmu, który mi to "mówi", że jest bardzo odważny i ma poczucie wolności"

  Czy to naprawdę "pójście dalej"? - Czy odwrotnie - skrócenie horyzontów, a może i tylko bezkrytycznie zaufanie autorowi?.
  Czy naprawę można nie odnosić się do tego co mówi a przy tym i do czego dąży?


  "...strach działa paraliżująco. Wyobraź sobie, że kilku oligarchów "poszłoby przedwcześnie do Bozi" jakby to zadziałało na resztę ?"

  Sam fakt, to jeszcze nic. - Ważne w jakim duchu (czyli jaka jest prawda z nim związana.

  Do jeżeli dla sprawiekliwości, to wysmieją lub zasłonią się "prawem", jeżeli "dla prawości", zapewne odpowiedzą, że nie w ierą. - Poniżej argumentacji "przez moralność" nie będą się czuli zobowiązani do konstruktywnej rozmowy.
  Ja zakładam, że jest ich co najmniej tysiąc. Na kilku, a nawet kilkuset mogą machnąć ręką.

  To bestia jak ta z mitologii greckiej,, która traciła głowy, a one jej odrastały. U nich zresztą też jej odrastają - nawet 10 za jedną. - Możliwości dodruku pieniędzy "z powietrza" są nieograniczone".

  ""Co do „pokojowych protestów” o których mówi autor, to to od dawna się z nich śmiejemy.
  - Mają takie samo znaczenie jak społeczna, „pokorna petycja do „dobrego cara”. – Chyba że w kraju autora filmiku jeszcze o tym nie wiedzą. :-)"

  Ależ on w tym filmiku nawiązuje do tego, że "pokojowe protesty" są śmiechu warte".

  Tak, tylko ja podkreślam, że mówi dla nas oczywistości. - A więc "poco to mówi"?

  "Bez wytępienia satanistów, nie odzyskamy naszej własności, a więc pozostaniemy niewolnikami we władzy bestii. naprawdę. - Tylko że o tym autor filmiku nawet nie wspomniał."
  Pan w tym zdaniu uznał, że bestia jest wśród nas, a gdy chciałam dzisiaj dać promyk nadziei ( z 14 w tle ) to zarzucił mi pan : wróżby, tarota itd."

  "Promyk nadziei" to może być tylko od Jezusa i od własnej odwagi ("Miej nadzieją w Panu - odwagi"). - Od czarownic (tarot to czarownice), to wykluczone. - Zresztą w tej 14-tce to jest zawarta i wiara w reinkarnację, a więc jakieś "życie na próbę", i dowolna, niekorygowalna łatwowierność).

  "Dlaczego ludzie wierzą w bestię, a nie chcą uwierzyć w to, że Bóg o nich nie zapomniał ?"

  Bóg nie zapomina - Bóg udziela łask (czyli daje drugie szanse) i czeka na podjęcie z Nim współpracy dla osiągnięcia celu łaski.


  ""Obrona konieczna nie jest ani zbrodnią ani rewolucją.
  – A on to sugeruje jakby podpowiadając wrogiej nam propagandzie nazywanie nas rewolucjonistami? - Z tytułu podejmowania obrony koniecznej?"
  Z mojej perspektywy on zachęca do jakiegokolwiek działania, bo jest już bardzo źle"

  Och, jakie sympatyczne jest to co mówisz - jakiekolwiek. -- "Rusz się Zenek, śnieg na dworze." - tez?
  Nie, nawet wobec "niedziałania", "jakiekolwiek działanie" nie musi być lepsze.
  To zagrywka typowo prowokatorska.

  "- Kto wie że Michnikowi "polski" sąd umorzył oszustwo podatkowe „ze względu na zasługi” ten wie że tu naprawdę to idzie o „przywileje dla wybranych”."
  Tak naprawdę to nie sąd mu umorzył "winę" ale naród - jeszcze żyje i nikt go nie rozszarpał ( chociaż nie wiem czy to było mądre, bo inni wzięli z niego przykład )"

  To prawda że jest i wina narodu, bo o tym był poinformowany.

  Problem, że tu powinien od razu rozszarpać i wszystkie sądy i wszystkich talmudystów, którzy stali za tym zbrodniczym "wyrokiem".
  - A tu już by trzeba więcej, jak wyjście na ulice.


  ""Mówi słusznie i o innych „prawach”, które już funkcjonują, ale myśmy ich ich beneficjentom nie dawali.
  - Tak, bo samo „mówienie o przyczynach” niczego nie zmieni.
  - Żeby tak jeszcze chciał mówić o tym co zmieni ten stan.
  Znowu więc trzeba mu przypomnieć: dlaczego on nam to mówi?"
  Ja wiem dlaczego "on to mówi" publicznie na filmiku - jest odważny i też chce być w miarę wolny.
  A ODWAGA CZYNI WOLNYM".

  Skąd Ci się to wzięło że on jest po naszej stronie - wciąż nie wiem. - Bo moim zdaniem zadaje mądre pytania i zaraz je wygasza - a robi to dlatego że omija moralność, więc i będzie pozostawał destruktorem, cokolwiek by nie robił.

  ""Niby chce „poderżnięcia gardeł elitarnym przywódcom”, ale zarzuca, czy raczej wmawia nam strach."
  On nam nie wmawia strachu. Na strach reagujemy w dwójnasób - albo paraliżem albo działaniem. I on nam próbuje to uświadomić'

  Tak tego nie odebrałem. - Oczywiście Ty masz 100% racji że tak reagujemy na strach. - Oprócz tego, że Ty też tu błądzisz. Paraliż jest nie wywoływany przez strach, a przez lęk.

  On jednak szerzej mówi o lęku choć używa słowa "strach".
  Strach jest wywoływany przez zagrożenie relalne. - Lęk - wyobrażalne, nawet urojone.
  Jezus mówił nie "nie bójcie się", a mówił "nie lękajcie się" - I dodawał "Odwagi". - Odwaga znosi strach. Nadzieja zresztą też (optymizm nie - on wpędza w problemy i pychę).


  "Jeżeli zrównamy się do ich poziomu, nie będziemy się od nich różnić” - inaczej mówiąc „nie odpowiadajmy złem na zło” (nie mówi o drugiej części przykazania: "ale zło dobrem zwyciężajmy).
  To co mówi jest w tej sytuacji bzdurą, bo idzie o zbrodnię, depopulacjl, ludobójstwa, zmiany genetyki ludziom, a więc i
  prowadzi do farsy przykazania:
  „nie zabijajmy ich jeśli oni nas zabiją” – widzisz absurd?"
  Śmierć nie jest najgorszą rzeczą jaka się nam może przytrafić"

  Nie @werko 1321.
  Nie zawsze. - Tylko jeśli walczymy o człowieczeństwo dojrzałe i o nasze świętości. - W tym o nasze powołania, wspólnoty, wartości i idee - i to nie "dla siebie" a dla naszych osób kochanych, dla ich dobrej przyszłości.
  Tu jednak nasze życie składamy w świętej ofierze miłości, a nie tak jak Ty to sugerujesz "lelceważymy" (bo jakoby są gorsze sprawy).
  A co nas to obchodzi że są?


  "Ja ten film odebrałam jako motywację, mobilizację do działania. Takiego niekoniecznie na internecie czy pokojowego na ulicy".

  Jeszcze raz to muszę podkreślić.
  Dopóki nie panuje moralność, nie ochroni nas prawość, dopóki nie panują moralność i prawość, nie zadziała sprawiedliwość. Dopóki nie panują moralność, prawość i sprawiedliwość, nie ma ani polityki, ani demokracji ani prawa, ani praworządności, ani państwa prawa.

  Jak to do siebie odnosiłaś to gratuluję.
  - Jeżeli jednak uważasz że dla wszystkich może być to właściwą motywacją do działania, to się mylisz.
 • @miarka 18:59:43
  "takie sobie " to ironia była.
  Jest jeszcze bardzo możliwe wytłumaczenie wszystkiego najmniej od lat 60 tych.
  Emancypacja służb, supertajne dogadanie się ponad głowami nieświadomych "mocodawców" i ciągnięcie z tego zysków.
  Wiemy tylko o Deep State w USA a jak to nazywają w Chinach czy Rosji?
  Odgrywanie komedii z pozorowaną walką wywiadów a jednocześnie wspólne plany realizowane ze środków większych niż budżety państw.
 • @miarka
  Piękną rozprawkę filozoficzną napisałeś. Tyle , że obrona konieczna w kontekście tematu o którym dyskutujemy będzie potraktowana jako atak szaleńca i odpowiednio osądzona. Przyda się tylko do rozgrzeszenia po śmierci. To rozwiązanie dla najbardziej zdeterminowanych.
  Nie mam recepty na obronę innej jak tylko powszechna świadomość, a tej nie ma i nie będzie.
 • @brian 06:46:15
  Ja to widzę dużo prościej. Celem tego ataku na ludzkość jest pozbawienie jej wolnej woli i całkowite przejęcie nad nią kontroli cyfrowej. W grę wchodzą także sprawy duchowe.
  Reszta, to pochodne.
 • @zadziwiony
  Dziękuję za zwrócenie mi uwagi -naiwnemu utopiście - na wewnętrzne rozgrywki na chińskiej wierchówce, czego przejawem, jeśli to prawda, może być dezercja (jeśli wykluczyć porwanie), przypisywana Dong Jingwei. Sądziłem bowiem, jak się okazuje bezpodstawnie, że chińska struktura władzy, jest bardziej spójna, mimo nieuniknionej, zwłaszcza na tym poziomie, dynamiki.
 • @Ziemianin 17:42:29
  Reuters, od dawna nie jest dla mnie wiarygodny.
 • @miarka 18:14:09
  Chodziło mi jedynie, jeśli już nie o źródło, to chociaż znalezienie pośrednika przekazu informacji. - Skąd TOR wytrzasnął te delicje bo pozostał głuchy na moją indagację, wyrażającą zarówno wątpliwości jak i ciekawość.
 • @zadziwiony 17:18:36
  Też tak podejrzewam...
 • Podziękowanie
  Dziękuję wszystkim uczestnikom debaty na temat Wuhan i Dong Jingwei, za dotychczasowy udział i przyjazną atmosferę oraz wolną od napaści perswazyjność w prezentacji zróżnicowanych przecież poglądów i opinii. Myślę, że ma w tym walny udział – bezprzecznie pozytywna selekcja uczestniczących OSÓB.
 • @miarka 03:15:55
  To wszystko prawda. W moim odczuciu autor filmu nawołuje do użycia Wolnej Woli i kreowania za jaj pośrednictwem własnego życia. Aby tak się mogło stać pierw trzeba powyrywać chwasty, które nas niewolą. Proszę nie zapominać, że aby mogła zaistnieć moralność, sprawiedliwość - pierw musi zaistnieć Wolna Wola czyli inaczej rzecz ujmując WOLA ZYCIA.

  Pozdrawiam serdecznie :)
 • @zadziwiony 08:49:39
  "Piękną rozprawkę filozoficzną napisałeś".

  Dziękuję. Ty tez logicznie odpowiadasz. To że "z ich punktu widzenia", z którym się zgodzić nie mogę, to inna sprawa.


  "Tyle , że obrona konieczna w kontekście tematu o którym dyskutujemy będzie potraktowana jako atak szaleńca i odpowiednio osądzona".

  Oni też na to liczą, że ich zdrady i przeniewierstwa, spowodowanie "fałszywego pokoju", oraz "fałszywych sojuszy" z naszymi aktywnymi wrogami im ujdą płazem na motywie "ich praw" i "ich sądów".
  Obrona konieczna nie potrzebuje akceptacji "ich praw" i "ich sądów". - Potrzebna jest i do obrony przed nimi.


  "Przyda się tylko do rozgrzeszenia po śmierci. To rozwiązanie dla najbardziej zdeterminowanych".

  Na pewno nie tylko. Poza tym każdy świadomy rzeczywistości jest już "najbardziej zdeterminowanym". Po prostu nie ma szans na zachowanie ludzkiej tożsamości i przeżycie bez obrony koniecznej.
  Ci, co nas zaatakowali to nie ludzie.
  - Jak oni już chcą "szczepić" (czytaj ubezpładniać i pozbawiać trwale zdrowia) nasze dzieci, to już każdego musi ruszyć.


  "Nie mam recepty na obronę innej jak tylko powszechna świadomość, a tej nie ma i nie będzie".

  Na pewno "powszechna świadomość" by była najlepsza, ale w życiu wystarczy i garstka tych co zaczynają, a do niej dołączają już liczni.
 • @werka1321 10:48:04
  "To wszystko prawda. W moim odczuciu autor filmu nawołuje do użycia Wolnej Woli i kreowania za jaj pośrednictwem własnego życia".

  Wolnej woli zawsze towarzyszyć musi i świadomość rzeczywistości i wola dobra.
  To zaś oznacza stan kiedy już panuje moralność, kiedy sami możemy kreować swoją rzeczywistość.
  - Dlatego on w końcu namawia do rewolucji, mimo iż wiadomo że rewolucje prowadzą tylko do wymiany władzy, i to niekoniecznie na dobre, a nawet niekoniecznie lepsze jak wymieniane.

  To, czego potrzebujemy najbardziej to jednak obrona moralności, a więc i obrona konieczna przed różnymi "bestiami w ludzkiej skórze".
  Na sprawiedliwość i prawo jest czas później.
 • @miarka 12:35:54
  "- Dlatego on w końcu namawia do rewolucji, mimo iż wiadomo że rewolucje prowadzą tylko do wymiany władzy"

  Dlatego warto zastanowić sie nad zmianą systemu w którym żyjemy. Ja podałam już swój pomysł - wynagradzanie służących narodowi po wykonanej pracy - nigdy przed, bo widać, ze zawsze prowadzi do patologii.
 • @werka1321 12:42:58
  "Dlatego warto zastanowić się nad zmianą systemu w którym żyjemy".

  Tak, ale teraz nawet to "zastanawianie się" to strata czasu. - Najpierw obrona konieczna, najpierw odzyskanie władzy zwierzchniej nad władzami państwowymi przez moralny ze swojej natury naród. Najpierw wyegzekwowanie, aby władze państwowe były moralne.

  Sama cytujesz Franka Dolasa: "Polska jest jedna".
  Najpierw na tym trzeba się skupić.
  W stanie obrony koniecznej i wszystkie wewnętrzne podziały i różne wizje przyszłości muszą iść na bok.
  Na dogadywanie się w tych sprawach przyjdzie czas po zwycięstwie.
 • @miarka 12:55:53
  "Polska jest jedna".

  "Na dogadywanie się w tych sprawach przyjdzie czas ..... po zwycięstwie....."
  ***
  Bardzo dziękuję za te zdania. W imieniu nie tylko swoim, ale tych wszystkich, którzy wciąż na przekór wszystkim i wszystkiemu mają nadzieję.

  Pozdrawiam bardzo serdecznie !
 • @miarka 12:55:53
  I jeszcze raz w ramach utrwalenia ( wszystkim )

  https://www.youtube.com/watch?v=9tnho6kKtWc
 • @miarka 12:21:29
  Pragnę w tym miejscu zauważyć, że jestem jedyną znaną mi osobą która namordnika nigdy nie miała (tylko w pierwszy dzień) i stoczyła kilka potyczek , także z policją w obronie swoich wolności).
 • @zadziwiony 13:12:11
  Mnie już nie mają co zabrać tak, że bez namordnika również mogę sobie spokojnie chodzić, mogę przekraczać prędkość, śmiecić i ubliżać wszystkim jak leci- kasy za mandaty nie będą mieli z czego ściągnąć ha ha ha. Jest taki mądry cytat :

  "Nigdy nie zabieraj człowiekowi wszystkiego co ma, bo wtedy nie będzie miał nic do stracenia i będzie zdolny do wszystkiego."

  W wątku obok napisałam właśnie, że w rządzie polskim chyba sami głupcy, że nie biorą pod rozwagę cytatu wyżej i zastanawiam się czy znają historię, a jeżeli znają to czy potrafią wyciągnąć z niej wnioski ?
 • @1abezmetki 10:03:48
  Bardzo proszę. Gdybyś jednak szanowny "bez metki" chciał doznać bardziej hardcorowego szoku poznawczego polecam notkę Niny z linkami kmiecia
  A potem komentarz z tej strony

  https://mukisalonblog.wordpress.com/2021/06/16/kain-i-abel-2/
  W temacie linku podanego przeze mnie.
  Generalnie żyjemy w niewyobrażalnym kłamstwie.
 • @zadziwiony 13:23:04
  Dyskusja u Niny
  https://ninanonimowa.neon24.pl/post/162401,afrykanskie-upaly#comment_1797160
 • @zadziwiony 13:28:30
  Litości. Już nie doganiam!
 • @1abezmetki 14:05:26
  Bo świat zwariował
  "Tylko na nas spójrzcie. Wszystko jest na wspak, wszystko jest do góry nogami: lekarze niszczą zdrowie, prawnicy niszczą sprawiedliwość, uniwersytety niszczą wiedzę, rządy niszczą wolność, główne media niszczą informacje, a religie niszczą duchowość – Michael Ellner"

  Dopiero na starość przekonałem się w jakiej iluzji przez całe życie żyłem. Mimo, że ponad 15 lat siedzę w " teoriach spiskowych" to ciągle mnie coś zadziwia.
 • @zadziwiony 21:57:10
  “Bo świat zwariował”

  Że zwariował, to fakt, od dawna zdaję sobie z tego sprawę. Co innego jednak zdawać sobie sprawę, a co innego żyć z taką świadomością. Chcieć, czy nie chcieć, prowadzi to stopniowo, jeśli wytrzymać, do emigracji wewnętrznej. Do odrzucania i akceptacji bycia odrzucanym. Do niezabiegania o nic. Do życia bez strachu ale i bez nadziei. W pogodnym oczekiwaniu coraz bliższego statystycznie, ostatniego doświadczenia w nadspodziewanie i niezasłużenie– długim życiu.
  Dziękuję za przyjazny kontakt.

  Pozdrawiam,

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031