Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
341 postów 3232 komentarze

mikstury bezmetki

1abezmetki - Bez Tabu. Wybrane, trudniej dostępne teksty, własne tłumaczenia i "widzimisie". Wyrażam i popieram tradycyjne poglądy lewicowe. Nie po drodze mi zarówno z liberałami , "nową lewicą", ad personam - chamstwem, fanatyzmem i polit-poprawnością

Fałszywe szczepionki osłabiają "światową walkę z Covid-19"

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Realizatorzy afery Covid 19 nie mają łatwego życia. Napotykają na narastający opór, w tym świata przestępczego, który odkrył dla siebie eldorado, oferując sfałszowane specyfiki.

 

Poniżej artykuł rzecznika sprawców plandemii, zaniepokojonego rozmiarami napotykanych problemów; niejakiego prof. Mark Stevenson’a

 

 

Dlaczego podrabiane szczepionki są tak powszechne

 

i jak można je  powstrzymać?

 

 

Chociaż słowo „falsyfikat” może przywoływać obrazy podrobionych pieniędzy i torebek, to przemysł farmaceutyczny – a wraz z nim walka z Covid-19 – zostały znacząco dotknięte przez nielegalne produkty.

 

W ramach poważnej operacji, Interpol niedawno przechwycił globalne sieci, zamykając ponad 100 000 fałszywych aptek internetowych, dokonując prawie 300 aresztowań i konfiskując podrabiane produkty o wartości ponad 20 milionów dolarów. I chociaż operacja ta była zorientowana głównie na wykrywanie fałszywych zestawów testowych Covid-19 to wspierały ją doświadczenia oparte na innych akcjach. Obejmowały one odkrycie sieci podrabiania w Chinach i RPA oraz produkcję fałszywych szczepionek z prostych, powszechnie dostępnych składników, takich jak roztwór soli fizjologicznej i woda mineralna.

 

Pomimo tych osiągnięć w egzekwowaniu prawa, światowa walka z Covid-19 jest osłabiana przez wzrost handlu podrabianymi, zestawami testowymi Covid-19, szczepionkami, paszportami szczepionek i innymi produktami, które przyczyniają się do rozprzestrzeniania  wirusa.

 

 

Fałszywe szczepionki

 

Rynki farmaceutyczne są warte ponad 1 bilion dolarów rocznie, co czyni je atrakcyjnym celem dla fałszerzy, którzy często handlują anonimowo za pośrednictwem internetowych serwisów aukcyjnych lub aptek.

 

Istnieje wiele powodów, dla których w szczególności, pojawiają się podrabiane szczepionki Covid-19, wśród nich wysoki i natychmiastowy popyt – który przewyższył podaż podczas pandemii. Przyczyniły się do  tego także koszty opracowania szczepionek na szczeblu krajowym, na które wpływ miały wysokie koszty badań i rozwoju, związane z wytworzeniem oryginalnego produktu, co utrudniło dostęp, zwłaszcza biedniejszym krajom. To ostatecznie doprowadziło do nierównego globalnego dostępu do szczepionek, a większość światowych dostaw jest kontrolowana przez najpotężniejsze kraje.

 

Tymczasem względna łatwość produkcji podróbki, która potencjalnie może być wykrywana jako nieprawdziwa, tylko wtedy, gdy nie chroni kogoś przed wirusem, oznacza, że ​​bariera wejścia na rynek może być stosunkowo niska.

 

Konsekwencje używania podrobionych produktów, gdy są one krytyczne dla bezpieczeństwa, jak w przypadku wstrzykiwanej szczepionki, mogą oczywiście być znaczące – i istnieje wiele historycznych przypadków, w których podrabiane leki, takie jak przeciwnowotworowe i przeciw malarii, powodują śmierć. Poza tym, że jest potencjalnie toksyczny, falsyfikat może nie zawierać żadnego składnika aktywnego lub w rozcieńczonej ilości, co nie przynosi zamierzonego korzystnego efektu.

 

W przypadku innych produktów związanych z Covid, takich jak fałszywe paszporty szczepionek i zestawy testowe, konsekwencje zdrowotne dla danej osoby mogą być bardziej pośrednie. Tam popyt jest prawdopodobnie napędzany chęcią powrotu do „normalnego” życia, pomimo możliwości zarażania innych i zakłócania wysiłków na rzecz ograniczenia transmisji Covid-19.

 

Chociaż wpływ podrabiania na uporczywe utrzymywanie się pandemi,i jest trudny do zmierzenia – i jest istotniejszym czynnikiem w niektórych krajach, bardziej niż w innych – prawdopodobnie przyczynia się do nowych fal wirusa i ma szkodliwy wpływ na globalny walkę z Covid-19.

 

Obecnie nawet Amazon sprzedaje fałszywe karty szczepień COVID-19

https://t.co/GgqaopXqyy pic.twitter.com/B9mcHhao4f

— Olivia Little (@OliviaLittle) 7 czerwca 2021

 

 

Przeciwdziałanie zagrożeniom

 

Fałszerze stanowią zmieniające się zagrożenie i ze względu na swoją działalność cyfrową, mogą być trudni do wykrycia. Istnieją jednak potencjalne środki zaradcze, aby poradzić sobie z zagrożeniem, jakie stanowią.

 

Podczas gdy niektóre osiągnięcia technologiczne, takie jak internet, mogły nasilić podrabianie, inne, takie jak znaczniki identyfikacji radiowej i technologia blockchain, mogą pomóc w indentyfikacji oryginalnych produktów i potwierdzeniu ich pochodzenia. Ponadto, podobnie jak fałszerze mogą stanowić ruchomy cel dla prokuratorów, prawdziwi producenci mogą utrudnić podrabianie swoich produktów, regularnie zmieniając wzory produktów i opakowań oraz edukując konsumentów, jak rozpoznać falsyfikat.

 

W wielu krajach wprowadzanie szczepionek jest ściśle zorganizowane i regulowane, co oznacza, że ​​unikanie podrabianych szczepionek w miejscu ich użycia, powinno być stosunkowo proste, poprzez trzymanie się autoryzowanych kanałów, pod warunkiem, że nie przenikają one do prawdziwego łańcucha dostaw; na przykład, na poziomie centrum dystrybucji . Pod koniec 2020 r., kiedy rozpoczęły się programy szczepień, władze ostrzegły przed zagrożeniem ze strony fałszerzy, którzy prawdopodobnie spróbują infiltracji.

 

Może się jednak zdarzyć, że konsumenci w niektórych krajach chętnie szukają podrabianych produktów związanych z Covid. Dobrą wiadomością jest to, że niektóre światowe supermocarstwa pomagają obecnie w globalnej dostawie szczepionek. Klientów zaś należy edukować na temat niebezpieczeństw związanych z kupowaniem podróbek.

Zakupy podrabianych produktów często finansują inne formy przestępczości zorganizowanej.

 

Biorąc pod uwagę, że fałszerze szczepionek i innych powiązanych produktów mogą przeniknąć do łańcuchów dostaw prawdziwych producentów, firmy muszą również przyjrzeć się bliżej własnym praktykom i zwiększyć czujność łańcucha dostaw. Na przykład rozsądna może być współpraca z mniejszą liczbą lokalnych, zaufanych dostawców i ograniczenie zaangażowania dostawców w rozwój produktu, aby zminimalizować ryzyko wycieku wiedzy projektowej i produkcyjnej poza firmę.

 

Prawdopodobnie najskuteczniejszym działaniem przeciwko podrabianiu, będą  działanie oparte na współpracy. Obejmuje to partnerów w łańcuchu dostaw, konkurencyjne firmy, konsumentów i władze, współpracujące w celu wykrywania fałszerstw, wymiany informacji wywiadowczych i ciągłego ścigania przestępców.

 

Tak jak potrzebna jest globalna reakcja na bezpośrednie zagrożenie stwarzane przez wirusa, tak potrzebna jest globalna reakcja na plagę podrabiania. To zagrożenie ze świata podziemia, może w przeciwnym razie ,opóźnić powrót świata do (nowej) normalności.

 

Mark Stevenson jest profesorem zarządzania operacyjnego na Uniwersytecie Lancaster.

 

https://scroll.in/article/998023/fake-vaccines-are-undermining-the-worlds-fight-against-covid-19

 Mark Stevenson

“Fake vaccines are undermining the worlds fight against covid-19”

 22 czerwca 2021

 

 

wybór, tłumaczenie i opracowanie: bezmetki

Rozpowszechnianie treści przetłumaczonych

materiałów: zezwalam wyłącznie na darmowych

platformach elektronicznych, ze wskazaniem adresu

tekstu źródłowego i pseudonimu autora tłumaczenia.

 

KOMENTARZE

 • ---------- metale w szczepionkach ! pytanie , jakie to metale ?.
  https://rumble.com/vj0oxp-magensy-na-zaszczepionej-rce-prawda-czy-fejk.html
 • ...
  Acha!
  To teraz już za chwilę telaviwzory będą podawać po kilka razy dziennie, że ludzie umierają ale po tych podrobionych fałszywych szczepionkach, a te oryginalne fałszywe szczepionki są cymes nad cymesami!
  (piszę fałszywe, bo te oryginalne covidowe trutki na szczury to nie są szczepionki z definicji)

  Brak oceny, bo nie wiem jak ocenić...
 • @Kmieć 08:07:29
  Może ocena przydatności informacji - pomoże...
 • Notkę traktuję jako tekst z gatunku czarnego humoru.
  Dlatego daję 5.
  "Kielner. Dwie podrópki proszem!".
 • Rosja. Tak źle jeszcze nie było.
  W Moskwie padł rekord zgonów spowodowanych COVID-19

  Tylko ostatniej doby w samej Moskwie odnotowano aż 114 zgonów spowodowanych COVID-19. To najgorszy dobowy bilans od początku pandemii. Liczba dziennych zakażeń w Rosji od dłuższego czasu utrzymuje się na poziomie powyżej 20 tys.
  Tylko ostatniej doby wykryto tam ponad 20 tys. nowych zakażeń i aż 559 zgonów. Takie wartości utrzymują się tam od dłuższego czasu. Ma to związek z coraz szerzej rozprzestrzeniającym się wariantem Delta.

  W Moskwie odnotowano też najwyższy dzienny bilans zmarłych od początku pandemii. Z powodu COVID-19 śmierć poniosło 114 osób.
 • Czy przypadkiem, caly ten masowy "ruch antyszczepienny" nie jest CENTRALNIE STEROWANY przez Big FARM?
  Tę sprawę już ktoś na neonie24 poruszył. Fakt, że DZIĘKI SZCZEPIENIOM udało się w Polsce aktualnie prawie WYZEROWAĆ tę pandemię. Ale na jak długo?

  Ten "wariant "delta", ponoć hinduskiego pochodzenia, czycha na KONTYNENTALNA EUROPĘ obecnie z 2 stron: z Anglii, gdzie obecnie chyba już połowa populacji została zaszczepiona i z Rosji, gdzie pomimo "Sputnika" tych zaszczepień było bardzo mało.

  Jak Polska się będzie opier...ać w szczepieniu populacji, to niechybnie za miesiąc - półtora, akurat w środku wakacji, będziemy mieli powtórkę pandemii, importowaną zwłaszcza z GB, skąd wielu Polaków chciało by przyjechac na wakcje do kraju.

  Dlaczego za "ruchem antyszczepiennym" wydaje się stać ta sama TAJNA AGENCJA?

  Przecież tych "tytułowanych antyszczepienników" jest GARSTKA -najwyzej ze 100 osob w skali świata - a propaganda jaką im robi na neonie choćby jego właściciel, Ryszard Opara (i kilku "etatowców" Kula(wy) Lis, czy 'Anthony') jest imponująca.

  Ja już w historii, sprzed kilku lat, ZWALCZANIA SKUTKÓW bombardowań Zubożonym Uranem w Iraku i Serbii miałem WYRAŹNY DOWÓD, że to była HUCPA zachodnich służb, zwłaszcza w Basrze, w Iraku, gdzie byla angielska strefa okupacyjna:

  Poniżej ewidentne PLASTYKOWE LALKI, jakich zdjęcia przywiózł nam ze szitala w Basrze "internationally known anti-DU fighter, dr Siegeart-Horst Gumpel" (http://www.grassrootspeace.org/depleted_uranium_iraq.html , poznałem go osobiście w Szwajcarii po spotkaniu "Mut zur Ethik" w 2006 roku, zmarł on bodajże 2012) główny bohater filmu „Deadly Dust – Depleted Uranium” (a film, 2007) as an example of „the greatest hoax of the twentieth century” (Jaworowski, 1994) - http://markglogg.eu/?p=2398 .

  Tenże Jaworowski mi powiedział, że to co na nim pokazywali, to były z pewnością LALKI, bo 1. DU praktycznie W OGÓLE nie promieniuje, co jego pracownicy CLOR pomierzyli w Kuwejcie, na czołgach zniszczonych amunicja DU i 2. Promieniowanie jądrowe (alfa, beta i gamma), nawet dość silne nie wywołuje raka w formie guzów, na odwrót jest wykorzystywane do ich lokalnego ZABIJANIA (skolimowaną wiązką promieni X)

  Tak jak gdyby popularna nieznajomość PODSTAW BIOLOGII, była wykorzystywana przez "manipulatorów marionetek" do SZTUCZNEGO PRZEDŁUŻANIA naszej sławnej "pandemii": https://zakop999pl.neon24.pl/post/162457,syndrom-dobzhansky-ego-to-istota-ruchu-antyszczepieniowego
 • @Berkeley72 17:37:09 Ot, zdjecia tych ob(r)żydliwych LALEK ze szpitala w Basrze:
  http://markglogg.eu/wp-content/uploads/2018/08/DU-babies.jpg

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031