Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
341 postów 3232 komentarze

mikstury bezmetki

1abezmetki - Bez Tabu. Wybrane, trudniej dostępne teksty, własne tłumaczenia i "widzimisie". Wyrażam i popieram tradycyjne poglądy lewicowe. Nie po drodze mi zarówno z liberałami , "nową lewicą", ad personam - chamstwem, fanatyzmem i polit-poprawnością

"równi i Równiejsi" ?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Dlaczego Administracja dyskryminuje moje tłumaczenia, usuwając “pod schody” ( do sekcji – co piszą inni) a promuje inne (vide - https://spiritolibero.neon24.pl/post/162650,s-lawrow-prawo-i-reguly ) a Właściciel toleruje takie postępowania?

 Niniejszym zwracam się Właściciela Portalu z prośbą o wyjaśnienia kolejnego nadużycia przez anonimowego decydenta/...dentkę” i podjęcia niezbędnego postępowania, w celu zapobieżenia podobnym praktykom w przyszłości.

 

Dodam jeszcze, że jedynie sporadycznie i posiłkowo,

posługuję się  tłumaczem automatycznym.

 

Akty dyskryminacji przez moderatorów wyrażające ich sympatie/antypatie polityczne i osobiste narażające na szwank, zarówno dobre imię Właściciela – bowiem podejmowane w Jego imieniu – jak i opinie o całym Portalu, rzekomo wyrażającym bezstronnie, zróżnicowane opinie uczestników forum.

Za przykład niech posłuży karygodna, poniższa insynuacja :

 

@1abezmetki 09:32:29

 

Jako oficer sbu pocałuj nas wiesz gdzie .

 

Salut :))))) 

 

https://www.youtube.com

 

/watch?v=BXw8ywotrjw


Repsol 20.06.2021 23:30:56

 

 

Proszę  zatem,w imieniu własnym i innych osób

dotkniętych, podobną samowolą – o informację

podjętych  środkach zaradczych,

dla eliminacji  takich  nadużyć!

 

Z szacunkiem,

 

bloger 1abezmetki

 

 

KOMENTARZE

 • 5*
  Bardzo cenię Pańską pracę włożoną w tłumaczenia,ale ich miejsce jest w "co piszą inni", tam też powinny lądować wszystkie bez wyjątku teksty nie napisane osobiście przez blogerów. Portal blogerski jakim jest Neon24 powinien służyć do wymiany indywidualnych osobistych przemyśleń, a wklejki innych czy też tłumaczenia to jakoby tylko dodatek. Niestety promuje się takie teksty, chyba z braku innych. Ja jednak cenię bardziej kilka zdań napisanych osobiście przez blogera, niż cytowanie/tłumaczenie.
  "Forum Polaków" to jednak forum rzeczpospolitan uważających Putina za Słowianina, zbawcę ludzkości. Pan nie wpisuje się w tę narrację, więc niech nie wymaga promowania. Zauważyłem, że jest Pan traktowany jako "zakała" portalowa. Mając powyższe na uwadze, powinien być Pan dumny, że nie stoi w jednym rzędzie z kundlami szczekającymi jednogłośnie.

  Brawo! Proszę pozostać w opozycji do głównego nurtu neonowego, tak zapewnia Pan portalowi dualizm myśli i poglądów. Szczerze powiedziawszy czytając wiernopoddańcze teksty o Rosji i Putinie, mam odruchy wymiotne. Na szczęście zaraz przychodzi refleksja, że nie piszą tego Polacy, a Rzeczpospolitanie. Taki gatunek ludzki, co to na miano Polaka nie zasługuje, bo jest zbyt głupi na to :)

  Pozdrawiam
 • 5*
  Nie lubię za bardzo i dość mocno nie ufam Panu 1abezmetki, ale ma rację.

  Do weryfikowania publicystyki blogerów służy sekcja komentarzy, gdzie czytelnicy i autorzy mogą odnieść się do tekstu i polemiki.

  Ja również nie publikuję - z małymi i nielicznymi wyjątkami (choć staram się zawsze dodać od siebie kilka słów mojego własnego komentarza przed publikacją) "sam od siebie" i powinienem, zgodnie z propozycją pana @wk..ny, wylądować w sekcji "Co piszą inni".

  To nie jest dobrze, gdy jedni są na afiszu, a inni idą do neonowego śmietnika. (Tak tu poległ bloger - z którym nie było mi po drodze w światopoglądzie, ale to było złe - który w awatarze miał "447", mocno rozmodlony, itd. I może za bardzo "śmiecił", ale co któraś jego publikacja zasługiwała na ekspozycję na widocznym miejscu.

  Dziś są takie czasy, globalnego syjonistycznego ludobójstwa, że MUSIMY się zjednoczyć, jako Polacy, i jako po prostu ludzie zagrożeni unicestwieniem.
  Zjednoczyć przeciwko WSPÓLNEMU "międzynarodowemu" śmiertelnemu wrogowi.

  Byłoby źle, bardzo źle, gdyby NEON24 stał się OSTOJĄ demokratycznej demokracji (tfu!). Bo co wtedy z tłumem Ochlos?...

  A weryfikacja od tego, czy któryś bloger należy do V kolumny globalnego okupanta, powinna należeć do "neonowców".
 • autor
  mam czas na wpisanie 5 * Koniecznosci uzasadnienia mojego stanowiska nie widze .
  pozdrawaim
 • Autorze
  Prawo właściciela, aby decydować o tym, co i gdzie się znajdzie. Trzeba się z tym pogodzić.
 • @Kmieć 09:48:32
  Jest Pan zwolennikiem demokracji na cudzy koszt.

  Jak sobie przypominam, stosuje Pan cenzurę prewencyjną.

  Tym samym swoją uwagą ujawnia Pan dwulicowość.
 • @interesariusz z PL 11:19:38
  E tam... To jest po prostu przekonanie, że skoro pisze, to ma prawo wymagać. A tu zonk, bo to właściciel portalu ma prawo wymagać od piszących i przesuwać ich teksty wg. swojego uznania, a nie oni od właściciela. :)
 • @wk..ny 09:27:27
  Uff. Cieplej mi się zrobiło po przeczytaniu wpisu. Dziękuję za przyjazną ocenę.

  Kilka uwag:

  “Bardzo cenię Pańską pracę włożoną w tłumaczenia,ale ich miejsce jest w "co piszą inni", tam też powinny lądować wszystkie bez wyjątku teksty nie napisane osobiście przez blogerów.”

  - W większości, jak sądzę, jesteśmy tutaj amatorami. Przy całym szacunku dla P.T. blogerów, oczekiwania, że wymyślimy proch i koło (w przenośni), odbieram jako nierealistyczne; - proch może być niewypałem a koło graniaste.
  Przychodzimy tu z różnym potencjałem intektualnym, różnym bagażem wiedzy i doświadczeń życiowych i z różną zdolnością refleksji wobec otaczającej rzeczywistości. Dlatego też, powściągając wodze własnego ego, warto dać się wypowiedzieć autorom o ugruntowanej renomie
  (niekoniecznie “starszym i mądrzejszym”), lub przytoczyć ważne, najświeższe ,obcojęzyczne informacje a to, w poważnym stopniu, oznacza równouprawnienie tłumaczeń z tekstami blogerów. Za przykład niech posłużą, pracochłonnie wybrane , ważne merytorycznie i wypieszczone edytorsko translacje Pana “Kmiecia”. Jak im dorównać jakimś “rachatłukom”...

  Zgadzam się , że opublikowany tekst powinien zawierać informację o jego rodzaju ale bez dyskryminacji ( jak tłumaczenie to pod schody, - “out of sight and out of mind”). Sądzę, że zamiast spychania w niebyt, wystarczy wzmianka - “tłumaczenie”.


  “ czytając wiernopoddańcze teksty o Rosji i Putinie, mam odruchy wymiotne. “

  - Ja również. Gorzej – tu się zgadzamy – bo ich autorzy, smutne ale prawdziwe – cieszą się stronniczym poparciem - w rezultacie negatywnej selekcji – moderatorów Portalu.
  Przy okazji; myślę że mimo metrykalnie podeszłego wieku, jeszcze nie stetryczałem i zachowuję zdrowy rozsądek, starając się dostrzegać i interpretować zdarzenia z naszej zdziczałej rzeczywistości, często przytaczając opinie, które sam wyraził bym gorzej.

  Dziękuję raz jeszcze za wsparcie i pozdrawiam. :-))
 • @interesariusz z PL 11:19:38
  Edycja - bo popełniłem tak ważną "literówkę", że musiałem wykasować wpis i ją poprawić.

  Właściwa wersja mojego wpisu:

  //Jak sobie przypominam, stosuje Pan cenzurę prewencyjną.

  Tym samym swoją uwagą ujawnia Pan dwulicowość.//

  Żadnej dwulicowości u mnie nie ma.
  Zanim zyskałem status blogera na Neonie przez bodajże rok pisałem komenatarze.
  Gdy w końcu napisałem podanie do administracji o możliwość zmiany statusu na "publicystę", to w pierwszym swoim tekście napisałem:

  -----------------
  "WAŻNA UWAGA.

  Na moim blogu nie ma demokracji - niech będzie przeklęta - ani tym bardziej talmudycznej "wolności słowa". A zatem, nie ma na nim miejsca dla tych komentatorów Neonu - których przez rok aktywnej obecności zdążyłem tu poznać - którzy w moim odbiorze są smoczymi językami, ociekającymi ohydnym śluzem fałszu i złej woli.

  Nie mogę im dać szlabanu "z góry", a zatem apeluję do nich, aby powstrzymali się przed wpisywaniem jakichkolwiek komentarzy na moim blogu.
  Liczę na to, że macie resztki honoru i zastosujecie się do mojej prośby.
  Powyższe kieruję do następujących osób:

  Oscar
  Berkeley72
  Interesariusz
  Pedant
  i jego syjamska siostra Anna-PK

  Z góry dziękuję, i jednocześnie ostrzegam, że wpisanie przez każdą z wymienionych osób jakiegokolwiek komentarza pod publikacją na blogu "Kmieciowe Odmęty" zaskutkuje dla niej blokadą (tzw. banem) na "Kmieciowych Odmętach".

  Mam nadzieję, że sprawę postawiłem jasno i uczciwie."

  ---------------

  https://kmiec.neon24.pl/post/160008,1380-zl-wolnosci-odkopany-z-niebytu-felieton-urbana

  Nikt inny u mnie banana nie dostał, a i paru z wymienionych nie ma jak do tej pory, bo uszanowali moją prośbę. (z wyjątkiem ścierwa @Oscara, którego trollizm sprawia, że wcześniej wywalam jego wpisy, niż zdołam go zbanować. A mechanizm banowania jest taki, że najpierw należy delikweta zbanować, a następnie dopiero usunąć jego żydłackie hasbarskie wypociny).

  I czym innym jest higiena psychiczna na poszczególnych blogach, a czym innym na Portalu.
  A jak @Interesariusz nie rozumie, to może przecież dobrowolnie zmienić sobie miejsce, na takie, gdzie będzie się mógł miziać po ogonkach z sobie podobnymi.

  Ja nie zgadzam się w swoim (generalizując) światopoglądzie z wieloma tutejszymi publicystami (nie będę wymieniał), ale dopóki nie uprawiają hasbarskiej propagandy (a mam wyczulony węch na czosnek od blisko 38 lat spędzonych w polskim internecie - najpierw na BBSach), to uważam, że moim obowiązkiem, jako Polaka rdzennego (Słowianina z Matki duszy), jest dążyć do polskiego porozumienia i wspólnej zgody w obliczu wroga zagrażającego istnieniu Polskiej Państwowości i biologicznego trwania Polaków, rdzennych Polaków.
 • @Kmieć 09:48:32
  “Do weryfikowania publicystyki blogerów służy sekcja komentarzy, gdzie czytelnicy i autorzy mogą odnieść się do tekstu i polemiki.”

  - Absolutnie. Tłumaczenia często przewyższają nośnością teksty blogerów i podnoszą poziom Portalu. I z reguły nie są to pogardliwie określane “przeklejki“ ale rezultat kilkugodzinnego a bywa kilkudniowego mozolnego trudu ; poczynając od wypatrzenia interesującego tekstu, przez tłumaczenie z mnóstwem “zagwozdek”, aż do pracochłonnej edycji edycji, czego akurat oczywiście - w odróżnieniu od wybrzydzaczy i ignorantów – Panu Kmieciowi, tłumaczyć nie muszę. Bo jego robota może posłużyć za wzór.


  “Nie lubię za bardzo i dość mocno nie ufam Panu 1abezmetki”

  - Trudno- świetnie. Przeżyję :-)) Może kiedyś – w co wątpię – zarejestruję się na FB i chociaż tam mnie polubią” ;-))

  Dzisiaj czasy takie, że i bozi nie ufają. Ufność dzisiaj, to jak - podejrzana egzotyka z kontrabandy (dwuznaczność zamierzona )

  “ale ma rację” (wyrwane z kontekstu)

  -Od dawna racji (K)mieć nie muszę. ;-))
  Wystarcza mi, że wyrażam własne sympatie i przekonania - a w każdym razie – tak mi się wydaje.
  Wolę bowiem mylić się na własny rachunek, niż być cudzą trąbą.


  Dziękuję za 5* i pozdrawiam przyjaźnie
 • @rowszan 10:02:11
  Dziękuję. Rozumiemy się bez zbędnych słów. ;-))
 • @1abezmetki 12:48:01
  Napisał Pan ważną notkę, która niesie w sobie wartość niezależną od poglądów, a i tak oceny niskie.

  To jest żałosne. To znaczy, żałości są ci, którzy ten pański wpis "wypałowali".

  Widać wyraźnie, że Polacy, nawet tu, na Neonie, nie oceniają TREŚCI i przesłania, a autora.
  Czego ja nie rozumiem!

  P.S. Nie ma nadziei dla tego kraju i ludzi zwących się Polakami.
  "Polakowatość" (bo nie Polskość!) objawia się w demokratycznej (tfu!) III RyPy, że jeden z drugim i z kochanką pojedzie kibicować skurwielowi Małyszowi pod Wielką Krokiew, albo na inne "igrzyska", pomachają chorągiewką, zaryczą pijackim głosem "JEŻDŻE POLZKA NIE ZGNĘŁA" - bo na tyle cwany okupant zydowski pozwala - i tyle z takiego "patriotyzmu" - "słowiańska" forma żydowska w treści!!!
 • Słuszny protest
  Twój protest uwidacznia granice robione przez adminów i właściciela. Są uprzywilejowani i znienawidzeni przez kierownictwo. Ruszkiewicz tłumaczy, gorzej niż ty, ale publika tu na NE nie jest w stanie tego zauważyć i odpowiednio uhonorować.
  Dobre czasy tego portalu już minęły.7

  PS.
  Ciekawe dlaczego Prezydentka mnie zablokowała?
  Nawet nie odpowiada na PW.
  A może to złośliwość administracji?
 • @adevo 21:19:16
  Jeszcze dodam gdy popatrzysz na
  "Dyżury administratorów
  W dniach 5-9 lipca obowiązuje system rotacyjny.
  10.07.2021r. - Sobota - Astra - Anna Słupianek
  11.07.2021r. - Niedziela - Astra - Anna Słupianek."

  To chyba wszystko jest jasne. Astra należy do kliki Ruszkiewicza. Więc się rządzą jak Polacy bez poszanowania własnych przepisów, tylko po znajomości.
 • Kamać.
  Jak to jest.
  Niby bez metki.
  A z metką.
  Doczepioną.
  Jeśli będziemy popierać "bez metki" i rzeczowych komentów linię dostrzeżoną kreśloną przez niego. Mając w głębokości pluralizm i swobodę wypowiedzi, NEon umrze.
  Na suchoty.
 • @adevo 21:19:16
  “W pierwszych słowach mego listu” wybacz staremu spóźnioną odpowiedź. Proza życia wymaga aktywności i w innych zakresach a wiek spowalnia. Mogę jedynie powspominać sprawność nastolatka, któremu na dużej przerwie wystaczało 20 minut aby nie tylko mieć krótką “wymianę ciepłych i soczystych” ale również nauczyć się zadanego wiersza.

  Ale do rzeczy.
  Dzięki Druhu za cenną odsiecz w obronie, przeciw panującemu na Portalu haniebnemu bezprawiu, które potwierdza słuszność dewizy, że “ryba psuje się od głowy”. .. o czym Ciebie akurat przekonywać nie muszę, bo masz własne obserwacje i wnioski...

  https://s.neon24.pl/gfx/neon24.png

  Kur zapiał, koń by się uśmiał…

  Dostrzeżone przeze mnie i Brać Blogerską , symptomy tej degrengolady, widoczne w ograniczonym polu obserwacyjnym, każą domyślać się co może jeszcze się kryć pod kłamliwą powłoką “ prawdziwie niezależnego, multimedialnego serwisu informacyjno-publicystycznego. Prawdziwego, niezmanipulowanego obrazu rzeczywistości.”(---)

  Raz jeszcze Ci dziękuję i pozdrawiam przyjaźnie,
 • Jak kamać to kamać
  Czytałem że padaczka (epilepsja) wiąże się z tzw. “lepkością osobowości” ale nie słyszałem, że również z oportunizmem życiowym.
  Z należnym współczuciem...
 • Żeby było jasne…
  https://spiritolibero.neon24.pl/post/162664,rowni-i-rowniejsi-1abezmetki-do-sztambucha#cmnts

  Nie wdaję się - na żadnym gruncie – w bezpośrednie kontakty z osobami, którym zamknąłem dostęp na swój blog ( przedmiot przeglądu i okresowej weryfikacji), - tym samym, nie odpowiadam na zaczepki na ich własnych blogach oraz na blogach osób trzecich.
  To logiczna konsekwencja podjętej decyzji. Więc bez złudzeń!
 • Po pierwsze.
  Między "Ka" mać a "Ku" mać jest znaczna różnica.
  A Szanowny chyba nie Ku ma.
  Drugie.
  Przytaczam tekst komentu jeszcze bez poprawki.
  "Ja tu z poparciem dla braku zgody na kolesiostwo.
  Oraz na promocje "swoich".
  Za to kopniak.
  Nie bez metki:(".
  Czyli cudna wdzięczność.
  Trzecie.
  Za świństwo uważam też czepianie się czegoś co opisałem jako element wykluczających się bredni w epikryzie.

  Wobec tego jestem zmuszony przyłączyć się do dzisiejszej notki Spirito Libero.
  Przykro.
 • @brian 11:20:40
  "Wobec tego jestem zmuszony przyłączyć się do dzisiejszej notki Spirito Libero."

  - Ano przyłączaj się. I nie wracaj!
 • @Kmieć 12:15:05 po kmieciarsku
  "moim obowiązkiem, jako Polaka rdzennego (Słowianina z Matki duszy), jest dążyć do polskiego porozumienia i wspólnej zgody w obliczu wroga zagrażającego istnieniu Polskiej Państwowości i biologicznego trwania Polaków, rdzennych Polaków."

  "nie ma na nim miejsca dla tych komentatorów Neonu - których przez rok aktywnej obecności zdążyłem tu poznać - którzy w moim odbiorze są smoczymi językami, ociekającymi ohydnym śluzem fałszu i złej woli."

  "A jak [[[[[[[[@]]]]]]] Interesariusz nie rozumie, to może przecież dobrowolnie zmienić sobie miejsce, na takie, gdzie będzie się mógł miziać po ogonkach z sobie podobnymi."

  Nie wyzywaj mnie Kmieciu od małp, ponadto zmienić miejsce możesz TY, dwulicowy sztuczny bycie

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031