Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
341 postów 3232 komentarze

mikstury bezmetki

1abezmetki - Bez Tabu. Wybrane, trudniej dostępne teksty, własne tłumaczenia i "widzimisie". Wyrażam i popieram tradycyjne poglądy lewicowe. Nie po drodze mi zarówno z liberałami , "nową lewicą", ad personam - chamstwem, fanatyzmem i polit-poprawnością

Rosja: odizolowanie Runetu od globalnej sieci Internetu

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

To zapewne kolejny sygnał nadchodzącej Wielkiej Wojny. Może o tym świadczyć również projekt Ustawy, opublikowany 19 lipca br. o wydłużeniu granicy wiekowej służby generałów i marszałków – do 70 lat,

z inicjatywy Prezydenta Federacji Rosyjskiej, W.Putina :

 

http://duma.gov.ru/news/52035/

 

 

A kilka dni wcześniej Rosja przeprowadziła ćwiczenia odłączenia się od światowego Internetu

 

Ćwiczenia mające na celu odizolowanie Runetu od globalnej sieci odbyły się w Rosji, raportuje РБК - сообщает РБК, powołując się na źródła i materiały z grupy roboczej Bezpieczeństwa Informacji w АНО - Gospodarki Cyfrowej.

 

W ćwiczeniach, które odbyły się od 15 lipca br., wzięli udział operatorzy Wielkiej Czwórki (МТС, Beeline, Megafon i Tele2), a także Rostelecom, Transtelecom i ER-Telecom Holding ”.

 

„Testowano możliwość fizycznego odłączenia rosyjskiej części Internetu” – powiedział informator РБК na rynku telekomunikacyjnym .

 

Według innego rozmówcy publikacji „ćwiczenia zakończyły się sukcesem”. Oficjalne podsumowanie zaplanowano na 31 sierpnia.

 

Przypomnijmy, że rosyjski prezydent Władimir Putin w listopadzie 2017 roku zażądał потребовал opracowania autonomicznych systemów zarządzania Internetem, które uchroniłyby sieć przed „dominacją” Stanów Zjednoczonych.

 

Ministerstwo Telekomunikacji i Komunikacji Masowej wraz z Ministerstwem Spraw Zagranicznych otrzymały polecenie uzgodnienia z krajami BRICS stworzenia de facto równoległego Internetu - własnego systemu głównych serwerów nazw domen (DNS), który miałby „duplikować” już istniejące. Systemu który byłby niezależny od kontroli organizacji międzynarodowych i chroniłby liczbę rosyjskich użytkowników przed „ukierunkowanymi działaniami”.

 

Międzynarodowy projekt oddzielnego Internetu nie powiódł się - więc władze zdecydowały się na działanie w pojedynkę. Rok później pojawiła się ustawa „o suwerennym Internecie”, która wymaga nie tylko zapewnienia możliwości autonomicznego działania Runetu i zminimalizowania transferu danych za granicę, ale także wprowadza ścisłą kontrolę ruchu w Federacji Rosyjskiej, rozszerzając funkcje Roskomnadzora.

 

W związku z tym, zgodnie z projektem, cały ruch w Rosji musi przechodzić przez punkty wymiany zatwierdzone przez RKN- РКН. Aby to zrobić, operatorzy komórkowi i dostawcy Internetu, muszą zainstalować w swoich sieciach oprzyrządowanie, za pomocą którego można będzie wpływać na przepływ ruchu, a także blokować zabronione zasoby.

 

Pod koniec 2019 r. rząd przygotował listę zagrożeń подготовило перечень угроз, które, jeśli pojawią się, staną się formalną podstawą dla Roskomnadzoru do rozpoczęcia scentralizowanego zarządzania ruchem w kraju.

 

Na liście znajdują się: groźba udostępnienia zabronionych informacji lub zablokowanych zasobów, groźba cyberataków i innych oddziaływań informacyjnych na urządzenia i sieci komunikacyjne, w wyniku których ich funkcjonowanie może zostać zakłócone, groźby zakłócenia dostępności informacji w zasobach internetowych urzędów dla obywateli, groźby naruszenia informacji, bezpieczeństwo automatycznych systemów kontroli sieci operatorów telekomunikacyjnych i szereg innych.

 

W lutym 2019 r. Putin powiedział заявил, że Internet to wymysł zachodnich służb specjalnych, które „siedzą tam i nasłuchują oraz gromadzą informacje obronne”, a dwa lata później nazwał назвал Internet zagrożeniem, które może zniszczyć społeczeństwo od środka. Według Putina Internet musi być podporządkowany prawom moralnym.

 

Przygotowanie infrastruktury do wdrożenia ustawy „o suwerennym Internecie” planuje się zakończyć планируется завершить do końca 2021 roku. W tym okresie, zgodnie z krajowym programem „Gospodarka cyfrowa”, powinien zafunkcjonować system informatyczny Centrum Monitorowania i Kontroli Sieci Komunikacji Publicznej (ИС ЦМУ ССОП). Pierwszy etap tego programu zrealizowano w grudniu 2019 roku.

 

 

 

https://www.finanz.ru/novosti/aktsii/v-rossii-proveli-ucheniya-po-otklyucheniyu-ot-mirovogo-interneta-1030632371

 

В России провели учения по отключению от мирового интернета”

22.07. 2021

 

 

wybór, tłumaczenie i opracowanie: bezmetki

Rozpowszechnianie treści przetłumaczonych

materiałów: zezwalam wyłącznie na darmowych

platformach elektronicznych, ze wskazaniem adresu

tekstu źródłowego i pseudonimu autora tłumaczenia

 

 

 

KOMENTARZE

 • Zastanawiające jest
  kto i kiedy wpuścił amerykański internet do Rosji, zamiast wybudować swój.
 • Autor
  To mogłoby świadczyć, że "car koszer" stoi na rozdrożu i jeszcze się wacha, czy z globalistami - czy osobno. Obojętnie co wybierze, już do niego wielu Rosjan i byłych zwolenników nie ma zaufania. Jeśli chcą istnieć, muszą go wymienić, bo tu się nie da " grać na dwóch fortepianach".
 • Jak dla mnie.
  Carowi puszcza dekiel.
  Kto umie, korzysta z netu.
  I nie jest guanojadem.
  Szuka prawdy a nie papki.
  Chce?
  Znajdzie, nawet w Darknet, Bitchtube i podobnych.
  A tutaj, Dymitr siada, klepie w klawisze, odpala np. YT i zamiast oryginalnego ma okrojony.
  Bo za niego dokonano decyzji.
  Jedno mi tylko pasuje.
  Jest malutka szansa.
  Nachalni reklamiarze.
  Aj waj co za rozkoszne wycie:))
 • Bidena pogróżki
  Po ostatnich atakach Ransomeware na administracje miast i firmy na całym świecie i żądania okupu, Biden grozi znowu Rosji. Nasza reakcja będzie straszna! To, co ma robić Putin? Znając amerykańskie akcje fałszywej flagi. Obojętne, czy winni są hakerzy rosyjscy, czy chińscy, jak amerykańscy prowokatorzy będą przygotowani to oczywiście zaatakują rosyjski Internet.
  Jeżeli chodzi o rosyjski Intranet (Internet jest międzynarodowy) to najlepsze zabezpieczenie dają światłowody i technologia Blockchain, niestety kraj za duży.
  Ja jestem za alternatywną siecią serwerów nazw DNS. Taki system próbowali tworzyć internauci dla Internetu bez US-cenzury. Może przy finansowej pomocy Putina uda się podważyć władze ICANN?
  W ostatnich latach rozwój Internetu idzie przez rozwój technologii Blockchain. Potrzebuje ona wiele energii. Rosja ma duże zasoby gazu. To jest ta droga. Wiele serwerów dla Bitcoina stoją w Rosji i Chinach.
 • @interesariusz z PL 13:18:19
  No dokładnie. Ja czekam na ten ruski internet z utęsknieniem. Wreszcie będę mogła szczerze napisać, co myślę o Dudzie, Tusku, Morawieckim i LGBT+Q i nikt mi konta nie zamknie. A z 70-cio letnimi generałami z Alzheimerem, demencją i otępieniem starczym Rosja szykuje się raczej do pokoju.
 • @viridiana 21:51:47
  "Ja czekam na ten ruski internet z utęsknieniem. Wreszcie będę mogła szczerze napisać, co myślę o Dudzie, Tusku, Morawieckim i LGBT+Q i nikt mi konta nie zamknie."

  Jak się pojawi, to zostanie zablokowany.

  Jak powiedział ostatnio rzecznik PiS Radosław Fogiel: "Nie ma zgody na 'Russia Today' w Polsce"

  Tym bardziej na jakiś ruski internet.
 • @Pedant 11:36:16
  > Jak powiedział ostatnio rzecznik PiS Radosław Fogiel: "Nie ma zgody na 'Russia Today' w Polsce"

  Tym bardziej na jakiś ruski internet.
  ---------------------
  Może się zgadzać lub nie.
  Ruski internet i chiński można mieć już teraz w każdej chwili anonimowo, bezpiecznie, stosując usługę VPN.
  Potężny i niezależny VPN jest NordVPN z siedzibą w Panamie.
  Na usługach VPN i Tor opiera się cała koncepcja bezpiecznego poruszania w Darknecie

  Rosyjskie kanały jak https://vz.ru/ czy https://telegram.org/ żaden buc z PiS, czy z izraela nie jest w stanie zablokować.
 • @adevo 18:06:31
  "Potężny i niezależny VPN jest NordVPN z siedzibą w Panamie."

  W Panamie? ;)
 • rzeba im wysłac sakiewicza
  zbuduje im albicle i skoncza sie ich wszystkich problemy

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031