Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Fotowoltaika Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
244 posty 2651 komentarzy

mikstury bezmetki

1abezmetki - Bez Tabu. Wybrane, trudniej dostępne teksty, własne tłumaczenia i "widzimisie". Wyrażam i popieram tradycyjne poglądy lewicowe. Nie po drodze mi zarówno z liberałami , "nową lewicą", ad personam - chamstwem, fanatyzmem i polit-poprawnością

W Rosji Nadciąga Katastrofa Konsumenckich Długów!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

BezTabu, Co Piszą "INNI", z cyklu "Krajobrazy Putinistanu": Powyższy tytuł mówi sam za siebie. Materiał redakcyjny. Przed proponowaną lekturą, kilka słów wyjaśnienia czytelnikom, skąd moja przeważająca, rosyjska monotematyczność...

...To nie obsesja, jak można by sądzić - lecz sprowokowana premedytacja. Nie ukrywam, otwarcie deklaruję moje lewicowe przekonania. Takie moje dobre prawo i nikomu nic do tego! Rosjanie jako Słowianie są mi bliscy. Mam wobec nich wiele sympatii.
Niestety tragiczna rosyjska rzeczywistość, zmusza ludzi uczciwych, do nazywania rzeczy po imieniu.
Jak powszechnie wiadomo, od dłuższego czasu, jestem obiektem, prymitywnych, ordynarnych grupowych napaści przez miejscową sektę PUTINOWIERCÓW. W odróżnieniu od innych sekt, np. pozytywnej w efekcie, sekty RASPUTINA, która wydatnie skróciła rządy caratu w Rosji (i chwała jej za to); sekta adolatorów Putina skupiająca m.in. zarejestrowanych oficjalnie delatorów i zdalnie sterowanych klakierów, z FABRYKI TROLLI, podobnie jak sekta podejrzanych o agenturalność antyrosyjską SKOPCÓW (dobrowolnych kastratów) prezentuje zgoła inne oblicze. Jest szkodliwa, moralnie, politycznie, i  w istocie - RUSOFOBICZNA!
Dlatego systematycznie jak gwoździe, wbijam w tępe łby - PRAWDĘ, jako ANTIDOTUM!
Nie mam nic przeciw odmiennym poglądom.Jestem na nie otwarty, z gotowością uznania czyjejś argumentacji, jeśli racjonalnie słuszniejsza i przyzwoicie podana. Dopuszczam oczywiście, pewną  hokejową bezceremonialność, w politycznych starciach, ale jako dodatek, a nie, - chamstwo, jako metodę!  Obecne i wspierane (przez brak przeciwdziałania) - zaślepienie i fanatyzm, to rodzaj upośledzającej moralnie i intelektualnie LOBOTOMII, destrukcyjnej zarówno osobniczo (dla dotkniętych cierpieniem) jak i społecznie, przez promocję bałwochwalstwa, zmierzającego do wywołania ZBIOROWEGO OPĘTANIA!

"Najważniejsze, żeby nie przyszła Ameryka i nie naruszyła naszej stabilności , od której zależy cały świat!"

 

Z przykrością stwierdzam, że pretensje NEON24, aby być "Polskim Huffington''em", to jedynie zadęcie. W istocie to skansen, obskurantyzmu i kołtuństwa. Elementarna przyzwoitość, nakazuje wyciągnąć wnioski!

                                                              ***


Rosjanie nadal zaciągają kredyty konsumpcyjne z prędkością, której rynek nie widział od "tłustych lat" ropy po 100 dolarów za baryłkę. W okresie styczeń-październik, banki udzieliły ludności 26 mln 870 tys. nowych kredytów, na łączną kwotę 4,29 tryliona rubli, informuje (..) Zjednoczone Biuro Kredytowe.

Zakres kredytów konsumenckich, stabilnie rosnie przez cały rok, a w październiku osiągnął nowy rekord: obywatelom przyznano 2 mln 790 tys. nowych kredytów, na 519 mld rubli. Liczba kredytów wzrosła o 4%, a ich łączna kwota — prawie 1,5 razy (183,9 mld rubli).Liczba kredytów hipotecznych,  wzrosła o 60%, a ich suma — o 70%. Nowych kart kredytowych wydano na 29% więcej, niż rok temu,, przy tym zakresy zatwierdzonych limitów, wzrosły o 73% (59,39 mld rubli).
W segmencie kredyt samochodowy, - liczba nowych kredytów wzrosła o 24%, a ich wielkość, wzrosła o 30% (do 31,07 mld rubli).

Jedyną niszę na rynku, gdzie liczba nowych kredytów zmniejszyła się, stanowiły kredyty gotówkowe: przyznano ich o 7% mniej. Ale średnia kwota kredytu, przy tym, gwałtownie wzrosła, z 103 do - 137 tys. rubli). W rezultacie, w wyrażeniu pieniężnym, zadłużenie wzrosło — o 24%.

W ciągu ostatnich 9 lat, liczba rodzin, które mają co najmniej, jeden, nie wygaszony kredyt bankowy, wzrosła ponad dwukrotnie: w 2008 roku było ich 26%, a w 2017 roku- już 57%, - wykazała ankieta, przeprowadzona w listopadzie, przez ВЦИОМа.*1.

Wśród tych, którzy wpadli w "kredytową kabałę", prawie ćwierć, - to emeryci lub ludzie, którzy żyją na zasiłku: 24% stwierdziło, że płacą bankowy dług kosztem emerytur, renty inwalidzkiej lub świadczeń socjalnych (na przykład, dla rodzin wielodzietnych). 

Według danych Narodowego Biura Historii Kredytowej, starsi kredytobiorcy (65 lat i starsi) w 2017 roku stanowią grupę, w której najszybciej rośnie, średnia wielkość otrzymanego kredytu. W trzecim kwartale zaciągali w bankach średnio 67773 rubli — o 11,4% więcej niż rok temu.  Tempo narastania średniego długu emerytów, jest 1,5 raza wyższe, aniżeli w grupie od 25 do 50 lat, i prawie 10 razy wyższe, niż — młodzieży (do 25 lat).

Tendencja ta, jest widoczna, w całym kraju: dla biedniejszych grup ludności, kredyty bankowe stają się ostatnim sposobem, związania końca z końcem, kiedy już dalej. nie można redukować wydatków, mówi Elena Griszina, kierownik laboratorium Instytutu Analiz Społecznych  i Prognozowania РАНХиГС *2..

Im biedniejszy region, tym szybciej jego mieszkańcy pogrążają się w jamę zadłużenia :  na przykład,w republice Tywa (Тыва), gdzie PKB na mieszkańca, jest o 66% niższe, niż średnio w Rosji, i znajduje się, na poziomie Papui Nowej Gwinei czy Hondurasu, wielkość udzielonych kredytów, jest o 1,5 raza wyższa, od poziomu średnio-rosyjskiego.

"Według statystyk,za kilka najbliższych  lat, Rosję czeka katastrofa konsumencka"— powiedział na posiedzeniu klubu Gospodarczego  ФБК*3.  dyrektor programu polityki ekonomicznej- Moskiewskiego Centrum Carnegie, Andrzej Mowczan (Мовчан): ludzie zaciągają kredyty, które spłacić  k będzie im bardzo trudno.

Realne, dysponowane dochody w kraju, nadal spadają - czwarty rok z rzędu: w okresie styczeń-październik ludność zbiedniała jeszcze o 1,3% — o tyle zmniejszyła się kwota, która pozostaje na rękach, jeśli wziąć pod uwagę wszystkie obowiązkowe płatności i inflację. W zeszłym roku spadek przychodów wyniósł 5,9%, a za 2015 rok — 3,2%, w 2014-tym — 0,3%.

Pieniędzy wśród mieszkańców jest coraz mniej, a koszty spłaty kredytów rosną, wyjaśnia Mowczan.

Co roku tylko na opłacenie procentów  bankowych Rosjanie oddają 2 trln rubli, czyli 35 mld dolarów-podkreśla główny ekonomista Alfa-Bank, Natalia Orłowa. To wyjaśnia fenomen rosyjskiej statystyki, gdy realne płace w plusie, a dochody spadają, mówi w/w.

Na podstawie wyników pierwszej połowy rokuco piąty rubel ludności był wydawawany na spłatę zadłużenia:kredyty bankowe osiągnąły 21% wydatków gospodarstw domowych, obliczone przez РАНХиГС .Za tou 4% Rosjan, którzy wzięli w banku kredyt, kwota dochodów jest już mniejsza od miesięcznych rat spłacanych należności. Około 10% Rosjan, zmuszona jest oddawać bankowi od 50% do 75% całego wynagrodzenia. U  każdego co-czwartego mieszkańca, miesięczna  rata kredytu bankowego stanowi od 25% do 50% wszystkich wpływów.

W  strefie względnego dobrostanu, gdy bankowi trzeba oddać mniej niż 25% "wypłaty", znajduje się mniej niż jedna trzecia kredytobiorców.

Obecnie 7 milionów osób nie płaci kredytu od 90 dni lub dłużej, poinformował w październiku prezes zarządu Międzynarodowej Konfederacji Stowarzyszeń Konsumentów, Dmitrij Janin.

Średni dług takich kredytobiorców — około 300 tysięcy rubli, przy miesięcznym dochodzie, mniej niż 20 tysięcy. Według Janina, poziom obciążenia kredytowego jest "przerażający" w sektorze budżetowym — wśród wychowawców przedszkoli, nauczycieli i pielęgniarek.

--------------------------

Przypisy:

*1. - ВЦИОМ
:Всероссийский центр общественного мнения (ВЦИОМ) проводит опросы населения по заказам федеральных и региональных органов государственной власти, а также электоральные и политические исследования, которые остаются приоритетной сферой деятельности компании.
................
Wszechrosyjskie Centrum Badań Opinii Publicznej  przeprowadza badania opinii publicznej na zlecenie władz federalnych i regionalnych organów władzy państwowej, a także wyborczych i politycznych badań, które są priorytetowym obszarem działalności firmy.

*2. - РАНХиГ
С: Российская академия народного хозяйства
и государственной службы при Президенте Российской Федерации
...............
Rosyjska Akademia Gospodarki Narodowej
i Służby Państwowej przy Prezydencie Federacji Rosyjskiej


*3. - ФБК:Фонд Борьбы с Коррупцией. Это российская некоммерческая общественная организация, созданная под руководством политика Алексея Навального для расследования случаев коррупции в России.
..............
Fundacja Walki z Korupcją. - Rosyjska non-profit organizacja społeczna, stworzona pod przewodnictwem polityka Aleksieja Nawalnego dla badania przypadków korupcji w Rosji.

----------------------------

YouTube:

https://www.youtube.com/watch?v=FqO14vbzV_s
Долги россиян Россия в цифрах

Długi Rosjan, Rosja w cyfrachhttps://www.youtube.com/watch?v=mdXDoSqH7-U
Россия: долги по кредитам в кризис – 900 млрд рублей (новости)

Rosja; długi kredytowe w kryzysie -900mld rubli (nowości)

https://www.youtube.com/watch?v=CZ6f9cf06-Q
Жизнь в долг: россияне берут кредиты на выплату старых

Życie i dług: Rosjanie zaciągają kredyty na opłacenie starych

https://www.youtube.com/watch?v=m4q0rRWTMB0
Жизнь взаймы. Специальный репортаж Ксении Кибкало

Życie na kredyt. Specjalny reportaż Ksenii Kibkało

------------------------------

źródło:

https://narzur.ru/na-rossiju-nadvigaetsja-katastrofa-potrebitelskikh-dolgov/
На Россию надвигается катастрофа потребительских долгов
finanz.ru

17.12.2017

----------------------------------------

wybór,tłumaczenie i opracowanie: bezmetki

Rozpowszechnianie zawartości przetłumaczonych
materiałów,
dozwala się wyłącznie na darmowych
platformach elektronicznych, ze wskazaniem
adresu tekstu źródłowego i nick’a autora opracowania.
 

KOMENTARZE

 • Rosja...
  - już prawie Zachód ...nie Azja!
 • @Talbot 17:22:10
  Ty jak zwykle zadaniowy. http://prawy.pl/9570-bedziecie-zaskoczeni-troska-o-rodziny-w-rosji-i-na-bialorusi/
 • @AgnieszkaS 22:30:21
  Rosja nie jest suwerennym bytem państwowym (uzasadnię to w nieodległej przyszłości). Jest krypto - kolonią. Tu nie chodzi o zmianę ustroju, lecz o D-E-K-O-L-O-N-I-Z-A-C-J-Ę !
 • @1abezmetki 23:02:20
  Już była notka, że STARSI Rosjanie popełniają przestępstwa... z biedy, by dostać się do więzienia.
  Pytanie, czy ten trend dotrze do Polski czy będziemy mieli rewolucję...

  Bo teraz nieodparcie nasuwa mi się plakat z czasów NSDAP z biednym Niemcem i tłustym żydem z cygarem...
  Nic "unych" to nie nauczyło?
 • @laurentp 11:26:50
  Ad: (..) "STARSI Rosjanie popełniają przestępstwa... z biedy, by dostać się do więzienia.
  "Pytanie, czy ten trend dotrze do Polski(..)" -, on już, z pewnością, w ograniczonym zakresie, funkcjonuje.
  Czy się rozprzestrzeni lub ulegnie ograniczeniu, zależy od polityki społecznej (pro lub kontra).
  Nie jestem zwolennikiem żadnej, z istniejących sejmowych orientacji. Tym niemniej, PIS zarobił parę punktów dodatnich.
  Pytanie czy to fragment programu, na dłuższym politycznym oddechu, czy też doraźny populizm - czas pokaże...

  Ad: "Nic unych to nie nauczyło?": I owszem, są jeszcze silniejsi, i kontrolują więcej pól. Zapewne przyszłość - już nie za mojego życia - udzieli odpowiedzi. Trzeba pewnie także, brać pod uwagę, jeszcze nie sformułowane, zmienne - niewiadome.
  - Że się wymądrzę!
 • długi konsumenckie
  U nas niewiele brakowało aby tak się stało z powodu tych tzw. chwilówek http://brakasy.blox.pl/2017/09/Pozyczki-online-czyli-na-sms-opinie.html ale między innymi program Rodzina 500 plus temu zapobiegł.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829