Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Fotowoltaika Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
244 posty 2651 komentarzy

mikstury bezmetki

1abezmetki - Bez Tabu. Wybrane, trudniej dostępne teksty, własne tłumaczenia i "widzimisie". Wyrażam i popieram tradycyjne poglądy lewicowe. Nie po drodze mi zarówno z liberałami , "nową lewicą", ad personam - chamstwem, fanatyzmem i polit-poprawnością

To Nie Życie - czyli - Jak Jest

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Rozważania o przyczynach "narodowej" miłości do Putina. W ostatnich dniach przejechałem się po kilku uralskich miastach i wsiach. Wybory prezydenckie zbliżają się nieuchronnie. Wrażeń mnóstwo.

 

Interesującą cechą rosyjskiej prowincji -"głubinki" jest  to, że im gorsza tam ogólna sytuacja, tym bardziej kochają Putina. Trudno powiedzieć, czym to można wytłumaczyć. Być może strachem? Aby nie było jeszcze gorzej?

W czym tkwi fenomen nie starzejącej się popularności Władimira Putina? Pierwszą rzeczą, która zwraca na siebie uwagę – to, że kochają go przede wszystkim emeryci i proletariat, w szerokim znaczeniu tego słowa. Czyli pracownicy najemni, w tym - na "państwówce".

Jeśli u człowieka siedem klas i emerytury - dziesięć tysięcy, to on obowiązkowo, będzie zwolennikiem Putina. Praktycznie w 100% przypadków. Dlaczego?

To prawdziwy fenomen świadomości społecznej w naszym kraju. Przecież Putin kraj podniósł!

To, że emerytury starcza tylko na "komunałkę" i leki – nie ważne. Najważniejsze, że kraj w porządku! Fantastyczne poświęcenie! Dzięki niemu, Rosja stała się mocarstwem.

I teraz nowo wybrany Prezydent Putin będzie mógł z tego czerpać korzyści przez następnych sześć lat.Z czego składa się ta tajemnicza fraza: "Putin kraj podniósł"? W prawdziwym, otaczającym wyborcę życiu, zobaczyć ślady tego podnoszenia zupełnie niemożliwe.

O pracę trudno. Wiele przedsiębiorstw, często jedyne w okolicy, po prostu zniknęły z powierzchni ziemi. Sprzęt rozebrany na złom, budynki na cegły. Pozostało pustkowie, zarośnięte burzanem

Wynagrodzenie w 10-15 tysięcy liczy się za całkiem przyzwoite. To podstawa utrzymania. Chcesz zarobić więcej – jedź na wachtę na północ. Lub, jeśli zdrowie i wiek pozwalają – idź do wojska na kontrakt. Syria daleko. Innych wojen raczej nie ma, więc do wojskowej emerytury, teoretycznie - można dosłużyć.

Ale handel kwitnie wszędzie. Żadnych kolejek, żadnego deficytu. Alkohol na każdym kroku, w każdej postaci i ilości.

Komunalna sfera, jak ogromna wpół zatopiona Atlantyda, ledwo-ledwo daje oznaki życia. Tylko patrzeć jak pójdzie na dno ostatecznie.  Do wielu domów wejść strach – w stanie ruiny.  Ale temu przecież, nie Putin winny. Prawda?

Rolnictwo w wioskach poza czarnoziemiem (Нечерноземья) zniknęło prawie wszędzie. Często nawet i kury nie uświadczyć. Psy i koty – oto i wszystkie przejawy życia. Dawne pola zarosły lasem. Rzadko gdzie zobaczyć kopiec siana, a grunty orne – to po prostu egzotyka!

Pozostała zdolna do pracy ludność na wyrębie lasów lub pracuje w sąsiednich miastach. Jak kto może – od strażników do przeładunków. To swoisty powrót do przed rewolucyjnego "odchodniczestwa" (отходничествo)*1.Ale do rewolucji do miasta uchodzili od bezrolności. A teraz opuszczonych pól, ile chcesz. Ale chętnych do ich uprawy, prawie nie ma.

Wrażenie z rosyjskiej prowincji jedno: życie z niej stopniowo uchodzi. Ruscy przez tysiąc lat oswajali ogromne eurazjatyckie obszary, a teraz porzucają je w zawrotnym tempie. Nikogo już nie dziwią opuszczone domy w wioskach. Sprzedać, nie ma komu. Nikt nie weźmie. Gospodarze rzucają i wyjeżdżają. Pracy nie ma. Pustynia... Ekonomiczna prawda.

Na czym więc polega wzrost kraju dzięki Putinowi? No jakże!  Ameryka? My Jej pokazaliśmy!

Oto w czym sprawa - jak się okazuje. Ameryce pokazaliśmy!. Oto i cały wzrost. Ekspozycja obrazu zewnętrznego wroga, którego, jeszcze chwila a rozerwiemy na dobre. Nic więcej nie trzeba.

Świadomość narodu na wskroś przeszyta dziwacznym połączeniem patriotyzmu i militaryzmu, na których można grać do woli. I nigdy nie dość.

A inteligencja? Jaka jej rola w obecnej rosyjskiej rzeczywistości?  -  Nie ma już dla niej żadnej roli w prowincjalnym  życiu. Złudzeń nie ma. Wielu po prostu żałuje, że kiedyś wybrali dla siebie misję nauczyciela lub lekarza.

Nieco wyższe  samopoczucie u inżynierów. Bez nich produkcja nie ruszy, dlatego  z nimi trzeba się liczyć i dzielić. Ale i oni doskonale rozumieją całą doraźność swojego położenia.

Jakie wnioski? Po 18-tu latach Putina postrzega się jako swego, ludowego prezydenta. Tego, który był od zawsze. Nie inteligent, choć kandydat nauk. On taki sam jak ty. I dlatego prosty i zrozumiały dla rodaków. A dość twardy charakter Putina, spełnia oczekiwania.

Ale to nie prezydent rozwoju, życia we wszystkich jego przejawach. To prezydent "nieżycia"(нежизни). Powolnego umierania i ugasania . I z każdym rokiem kraj coraz bardziej wpada w lej całkowitego unicestwienia. Pod aprobujące oklaski zwycięskiej większości.

Zadziwiająca sytuacja, kiedy patriotyczne poglądy, wykorzystuje się do wprost przeciwnych celów. Taka jest dzisiejsza Rosja. Kraj "nieżyzni" (нежизни) !


Aleksander Czernikow
Александр Черников


-----------------------

Przypisy:

*1. "odchodniczestwo" (отходничествo).
Wychodny (oтхожий ) przemysł (również отходничество) — czasowa, najczęściej sezonowa praca chłopów w imperium Rosyjskim poza miejscem stałego zamieszkania, gdy trzeba "odchodzić", odejść ze wsi lub miejscowości. Ludzi, uchodzących na zarobki, nazywano "odchodnikami"( отходниками). "Odchodzenie" stanowiło w imperium Rosyjskim jeden z istotnych źródeł dochodów ludności wiejskiej. Będąc ściśle związane z wewnętrzną migracją, "отходничество" występuje i w post-radzieckiej Rosji.
(Wikipedia)
---------------------

Na YouTube:

https://www.youtube.com/watch?v=6E4MwbQBH0o
Video-besit. Самый нежный сторонник Путина.
Najbardziej oddany wielbiciel Putina

https://www.youtube.com/watch?v=ZzCPu6MP8g4
Признание в любви Владимиру Путину
Wyznanie miłości do W. Putina

https://www.youtube.com/watch?v=3itSGtmYJMo
Дядя Вова мы с тобой.(Пробирает до мурашек) Оригинальная, версия патриотической песни.
Wujku Wowa my z tobą. (wyzwala ciarki). Oryginalna wersja patriotycznej pieśni.

--------------------------
źródło:
https://publizist.ru/blogs/110796/23883/-
Нежизнь как она есть. Размышления о причинах народной любви к Путину
Александр Черников
13.03.2018

--------------------------

wybór,tłumaczenie i opracowanie: bezmetki
Rozpowszechnianie przetłumaczonych tekstów:

dozwala się wyłącznie na darmowych
platformach elektronicznych, ze wskazaniem
adresu tekstu źródłowego i nick’a autora tłumaczenia.
 

  

KOMENTARZE

 • @Autor
  Stek kłamstw i bzdur.typowy dla żydowskiej propagandy.

  'Rolnictwo w wioskach poza czarnoziemiem (Нечерноземья) zniknęło prawie wszędzie. Często nawet i kury nie uświadczyć."

  A to fragment z farmer.pl

  "Jak wskazuje UkrAgroConsult, rządowa prognoza na poziomie 110 mln t jest jedną z najwyższych w ciągu dekady. Międzynarodowa Rada Zbożowa (IGC) w swoich prognozach także wskazuje Rosję, jako głównego lidera w produkcji pszenicy oraz na drugim miejscu w produkcji zbóż ogółem.
  Rosja dostarcza zboża do Algierii, Jordanii, Egiptu, Libanu, Turcji i Iranu. Arabia Saudyjska ogłosiła, że stanie się ważnym ośrodkiem dla rosyjskich produktów rolnych na Bliskim Wschodzie. Eksport ma wzrosnąć do Indonezji, Tajlandii i krajów Ameryki Łacińskiej, w tym Meksyku. Rosja ma znaczący udział w rynku europejskim. Prawie 12 proc. rosyjskiego eksportu produktów rolnych, o wartości około 2 miliardów dolarów, trafia na kontynent."
  No cóż oszczerstwo i łgarstwo to widać narodowa tradycja autora tekstu i blogera który takie gówno powtarza.
 • Z kroniki socjalnej:
  Tak Żyć Nie Można

  "Dzisiaj, 15 marca, 11 dzień głodówki. Wczoraj dostawili kroplówkę. Ale strajk głodowy trzymam..." Wielodzietna mieszkanka Tasztagoła (Таштагола, Кемеровская область) Elena Żełtowa (Желтова) na początku marca ogłosiła głodówkę z powodu problemów z przesiedleniem z awaryjnego zakwaterowania.

  https://www.opentown.org/store/news/145134/te-url-86270ed1848aa3aa1842c2cf37bcb4c6.jpg


  "Jeszcze w 2013 roku, przyszła komisja i uznała nasz piętrowy barak na 12 mieszkań jako awaryjny. "Pisałam i do prezydenta, do naszego naczalstwa, i do spółki zarządzającej, ale bez rezultatu", – wyjaśniła Elena.
  U Heleny czworo dzieci. Starszy syn mieszka oddzielnie, a pozostali synowie i córka mieszkają w jednym pokoju, Helena z mężem – w drugim. Żełtowa poinformowała, że w jej mieszkaniu na pierwszym piętrze, najwięcej problemów. "Cała kanalizacja, spływa do piwnicy. Całą jesień i lato owady latają po domu. Sufit wali się w pokoju u dzieci, w kuchni, podłogi wszystkie zgniłe. Zimą minusowa temperatura na podłodze. Kiedy pisałam skargi, przychodziły komisje, "zgadzali się, że tak nie można żyć, proponowali podpory, ale i ich umieścić nie ma gdzie" – powiedziała kobieta.

  http://www.sovross.ru/news/38589
  СОЦИАЛЬНАЯ ХРОНИКА
  «Так жить нельзя»
  16 марта 2018
 • @Autor
  http://www.tygodnik-rolniczy.pl/articles/aktualnosci_/rolnictwo-w-rosji-przezywa-niesamowity-wzrost/ No zobacz tu też jak widać agenci. :)
 • @matterhorn 08:05:29
  100 mln hektarów ziemi w stanie odłogów

  http://www.sovross.ru/media/articles/preview_640_420/ukzyupbiakfrimicgoqipkyhrxwinuxifwgamhimsodabmdhat.jpg

  W Rosji zostały opuszczone prawie 100 mln hektarów gruntów rolnych. Powierzchnia owocowych sadów zmniejszyła się trzykrotnie, pastwisk – o połowę. W wielu prywatnych gospodarstwach pomocniczych nie ma ani kozy, ani owiec, ani tym bardziej bydła.

  Dziesiątki milionów hektarów niegdyś żyznych gleb należą do nie wiadomo kogo.

  Do takich wniosków doszli eksperci z Rosyjskiej Akademii Gospodarki Narodowej i Służby Państwowej przy Prezydencie Federacji Rosyjskiej РАНХиГС po analizie wstępnych wyników spisu rolnego: zidentyfikowane ogromne obszary, które, według Росреестра, są pod uprawami zbożowymi, pastwiskami a w rzeczywistości dawno porzucone, zamieniły się w pustynię lub, w najlepszym przypadku, porosły lasem.
  "Na rolniczej mapie Rosji zidentyfikowane poważne "białe plamy", czyli tereny, na których ziemia rolnicza,pozostaje poza rejestrem stanu własności lub zarejestrowana na właścicieli których w spisie nie udało się znaleźć" – czytamy w opinii ekspertów monitoringu (---), poświęconej wynikom inwentaryzacji rolniczej. Spis przeprowadził w zeszłym roku Rosstat. Uwzględniono ziemi rolną, a także nieruchomości i zierżawiy u rolników i w prywatnych gospodarstwach pomocniczych.
  Powierzchnia całkowita nieużywanych gruntów rolnych, konkludują eksperci, wynosiła w zeszłym roku 97,2 mln ha (44% wszystkich użytków rolnych w kraju), choć oficjalna ocena opuszczonych gruntów rolnych wyniosła o połowę mniej – tylko około 40 mln ha.
  Eksperci Ragnisc również wskazują, że rzeczywista powierzchnia osobistych gospodarstw pomocniczych, zajętych różnymi kulturami, jest znacznie niższa od danych Rosstatu. W około 90% prywatnych gospodarstw pomocniczych nie ma ani świń, ani kóz, ani owiec, ani bydła. Niemniej jednak, takie ЛПХ nadal traktuje je, jako producentów rolnych.

  http://www.sovross.ru/articles/1635/36851

  ------------------------
  (---)diabeł, jak zawsze, umiejętnie ukrywa się w szczegółach. Praktycznie cały ten łańcuch żywnościowy – od nasion, jaj lub od cielaka do licznika – należy do offszornych firm zagranicznych. Właśnie "offszorki - офшорки" posiadają miliony hektarów rosyjskiej ziemi, szklarni, ferm, ptasich fabryk i sieci handlowych. To właśnie oni są głównymi beneficjentami setek budżetowych miliardów. I w związku z ich uzależnieniem od długiego ramienia sankcji Wuja Sama lub babci Angel mogą wpakować cały nasz kraj w głód 1990-tych - dosłownie w kilka tygodni. Ale prezydent i rząd, ustawodawcy i większość ekspertów wyobrażonych przez trzy znane małpy: "nic nie widzę, nic nie słyszę, nic nikomu nie powiem".

  https://ndn.info/publikatsii/19178-ne-nasha-rossiya-kto-vladeet-millionami-gektarov-zemli-fermami-i-torgovymi-setyami

  -----------------------


  http://sfera.fm/content/a2cbad3b80ce44613fc0e475eb76897c.jpg
  20 największych agro-holdin'ów w Rosji

  -------------------------

  http://propozitsiya.com/sites/default/files/styles/compressor/366x600/public/top_ros2.jpg?itok=sWvO4-8Z
  największe holdingi rolnicze w Rosji wg areału
  http://propozitsiya.com/top-10-agroholdingov-rossii-po-zemlyam-v-obrabotke
 • @matterhorn 08:05:29
  Za - sumarycznie - ignorancję i chamstwo blokuję dalszy dostęp.
 • @1abezmetki 09:55:45
  Nie blokuj nikomu możliwości komentowania.
  Chcemy znać różne opinie.
  Bo żaden obraz nie jest aż tak czarny jak to widzą niektórzy, ani aż tak świetlisty jak to chcą widzieć inni.
  Ja jestem zdania, że Putin nie dorasta do obowiązków prezydenta Rosji, ale też Rosjanie ci żyjący na prowincji w biedzie czy ubóstwie, sami sobie są winni swojej biedy.
  Bo jak napisano, jeśli ziemia leży odłogiem, jeśli jej nie uprawiają, jeśli nie mają bydła i trzody chlewnej, kur, kaczek, gęsi, no to kogo za to winić, Moskwę, Putina, czy własne lenistwo, pijaństwo, głupotę?
  Z drugiej strony, jeśli ludzie uciekają do miast, bo tam żyje się wygodniej, bo jak się pracuje w mieście, to tylko w określonych godzinach, to też trudno się dziwić takiemu wyborowi.
 • @Oświat 10:21:11
  ad:"Nie blokuj nikomu możliwości komentowania.Chcemy znać różne opinie."

  -Nie mam nic przeciwko odmiennym poglądom dopóki przedstawione w cywilizowany sposób. Facet sam się wyautował. A góralską muzykę to nawet lubię...

  ad: "ale też Rosjanie ci żyjący na prowincji w biedzie czy ubóstwie, sami sobie są winni swojej biedy.
  Bo jak napisano, jeśli ziemia leży odłogiem, jeśli jej nie uprawiają, jeśli nie mają bydła i trzody chlewnej, kur, kaczek, gęsi, no to kogo za to winić, Moskwę, Putina, czy własne lenistwo, pijaństwo, głupotę?"

  -Ci ludzie nie mają szans. Zostali w poważnej mierze zdehumanizowani jeszcze w 90-tych. Druga sprawa, nie mają szans w konkurencji z agroholdingami (wspieranych centralnie dotacjami). Podobnie brak rynku zbytu (depopulacja głubinki) i wspierającej infrastruktury.
 • @Oświat 10:21:11
  ,,Ja jestem zdania, że Putin nie dorasta do obowiązków prezydenta Rosji ,,

  Swoje zdanie to to możesz sobie mieć , problem w tym czy do niego dorosłeś .

  1abezmetki to inny problem , ale oprócz wycia gówno może zrobić .
  Propaganda jej jest tak głupio denna że daję głowę , ze sama w to nie wierzy .
  ,,
  Interesującą cechą rosyjskiej prowincji -"głubinki" jest to, że im gorsza tam ogólna sytuacja, tym bardziej kochają Putina. ,,
  Po 18-tu latach Putina postrzega się jako swego, ludowego prezydenta. Tego, który był od zawsze. Nie inteligent, choć kandydat nauk. On taki sam jak ty. I dlatego prosty i zrozumiały dla rodaków. A dość twardy charakter Putina, spełnia oczekiwania.,,

  No i co dalej prostaki w tym temacie .. z onet.pl

  ,,Wybory w Rosji: Putin już wygrał, liczy się tylko frekwencja..,,
  ,,za samą obecność przy urnie można wygrać nowiutkiego smartfona.,,
  ,,O to może być jednak trudno, bo brak niepewności co do wyniku,,

  ,, Kolejna zła wiadomość dla Putina: jego popularność szybko spada w Moskwie i Petersburgu,,

  Nie będę się znęcał .. bo takich samo zaprzeczających idiotyzmów ...

  Jakie to wszystko głupie i prostackie .. ocena jest jedna .. mądrzy ludzie nie chcą z tym mieć nic wspólnego .
 • @1abezmetki 10:46:50
  Bardzo dobry temat poruszyłeś. Ruso/Putinofilia na tym portalu przekracza czasem granice zdrowego rozsądku, a może raczej higieny?

  "Druga sprawa, nie mają szans w konkurencji z agroholdingami (wspieranych centralnie dotacjami). Podobnie brak rynku zbytu (depopulacja głubinki) i wspierającej infrastruktury."

  Agroholdingi produkują żywność co w statystykach eksportowych pięknie wygląda, ale zwykły obywatel z prowincji nic z tego nie ma.

  Zastanawiający jest jednak marazm społeczny jakże inny niż u polskiego rolnika. Polak na gospodarce mając stary traktor i kilka hektarów wyżywi siebie, rodzinę oraz partyzantów jak przyjdą głodni.. a w Rosji ziemia leży odłogiem, robić się nie chce.. Tu raczej nie Putina wina, a społeczeństwa..
  Ruskiczlawiek wystrugany przez żydowskich rewolucjonistów, bez wsparcia państwa nie potrafi zadbać o siebie.. Kolektywizm oddolny też mu obcy? Taka prowincja ma chyba jakiegoś zarządce z ramienia władzy centralnej? Taki gubernator czy jak tam sołtysa wołają powinien kolektywizm na miarę PGR stworzyć.. chyba, że nie ma odgórnego pozwolenia, co jest zrozumiałym, że o depopulację narodu chodzi..
  Putin jest figurą w NWO, a nie patriotą dbającym o naród.

  Pozdrawiam, nie zniechęcaj się, pisz nadal, stanowisz cenny kontrast do Putinofilizmu na portalu, a mądry czytelnik mając dwie wersje Rosji, informacje wypośrodkuje, bo Ty przedstawiasz drugą skrajność..
 • @wk..ny 12:35:52
  Cześć, dzięki za zrozumienie i wsparcie. To grzeje. Nie mam ochoty na drugą skrajność - pendulum. staram się jedynie obiektywizować. Co mogę jednak poradzić, jeśli w zestawieniu z efektywnym rusofobstwem putinojdów, takie właśnie wywieram wrażenie.
  Pozdrawiam.
 • A wiecie z jakiego powodu w Polsce jest bum mieszkaniowy?
  1. Napływ paru milionów Ukraińców - muszą gdzieś mieszkać
  2. Przenoszenie się mieszkańców wsi do miast- też muszą gdzieś mieszkać.
  Za 20 lat polskiej wsi rolniczej też nie będzie. Pozostaną wielkoobszarowe gospodarstwa rolne i ogrodnicze.
  Gdyby w Polsce było takie zagęszczenie ludzi na km/2 jak w Rosji, to krajobrazy i drogi nie były by dużo lepsze. Dzisiaj wieś nie daje żadnych szans na normalne życie, albowiem jest niekonkurencyjna w stosunku do miasta.Dzisiaj jedna rodzina musi gospodarzyć na setkach hektarów by się wyżywić . W takim układzie wieś już nie istnieje. Dlatego prowincja rosyjska się wyludnia. Z pewnością chłopi rosyjscy sa mniej zaradni od polskich, ale nasi już też rzucają rolnictwo i przenoszą się do miast.
  Przypuszczam, że wladze rosyjskie mając świadomość tych globalnych procesów nie ingerują by zatrzymywać chłopów na wsiach. Będzie tak ja być zgodnie z NWO. Wielkie miasta, wielkie kombinaty produkujące żywność i poza tym leżąca odłogiem przyroda.
  W Rosji nie ma sensu zagospodarowywać całego obszaru nadającego się na rolnictwo, bo nie było by co z wyprodukowanym żarciem robić. Dlatego leży odłogiem.
 • @zadziwiony 13:32:47
  Witaj,
  Ukraińcy w większości mieszkają po 2 w pokoju, czyli 4 w mieszkaniu 2 pokojowym.. pewnie jakoś przyczyniają się do bumu mieszkaniowego, ale oni nie kupują, a wynajmują zazwyczaj..
  Większe znaczenie ma jednak napływ nowych "Polaków", co to obywatelstwo dostają "od ręki" w polskiej ambasadzie w TelAwiwie.. pustych apartamentów w Poznaniu po 8000zł/m2 widziałem dużo..

  Moi znajomi gospodarzą na 40h kapusty i ogórków.. żyją nieźle.. kolejny 5h pomidorów pod szklarnią powiesił się; chciał przejąć wieś i zmienić nazwę na swoje nazwisko; kredyty go zżarły, kolejny były dyrektor PGRu z kolegami przejął (uwłaszczył się) gospodarstwo 500H, żyje z tego ponaddobrze kilka rodzin wspólników.. nawet z hektara papryczek chilli wyżyłbyś..

  ciotka ma 100krów mlecznych, zmechanizowana obora z dojarnią i co?? za dużo mleka produkuje, limity unijne przekracza i musi wylewać, sera regionalnego czy kwaśnego mleka nie może sprzedawać, wyprodukuje tylko dla znajomych, gdzie bez regulacji jewrunijnych i żydowskich podatków oraz certyfikatów i innych kas fiskalnych, dobre zdrowe jedzenie.. w myśl jewrounijnego prawa, czy też polinprawa jest przestępcą :(((((((
 • @wk..ny 14:05:43
  Masz rację, nie zmienia to jednak faktu, że gospodarstw jest coraz mniej i są coraz większe i jest to tendencja stała. Wobec tego ludzie ze wsi uciekają. Sa sytuacje, że na wsi pozostało ze dwóch prawdziwych rolników, reszta pracuje w mieście jeśli jest na tyle blisko by warto było dojeżdżać. Niektórzy zakładają małe firmy usługowe w stosunku do miasta wykorzystując posiadane zabudowania. Też na pół legalnie , bo nadzór budowlany by im nigdy zgody nie dał. Młodzi wyprowadzą się z pewnością do miasta. We Wroclawiu 15% to Ukraińcy, zobacz Kępno lub Mikstat większość pracowników to Ukraińcy. W moim mieście w tej chwili deweloperzy budują specjalnie dla Ukraińców.
  Piszę to by tak bez zrozumienia nie krytykować Rosji. Gdyby Polskę roziągnąć terytorialnie do 1/3 czy choćby 1/4 obszaru Rosji ,to też by taka biedę widać było. Nikt nie będzie robił kilkadziesiąt kilometrów drogi by dojechać do kilkunastu zabudowań.
  Poza tym na Rosję zagięto taki sam parol jak na Polskę i chcą ją złupić by dla Rosjan kamień na kamieniu jeno pozostał. By się przed tym bronić wydają masę środków na armię. Widać tego efekty.
  Czy Rosjanie naprawdę tak źle żyją? Wystarczy pooglądać kurorty wypoczynkowe w sezonie by zwątpić w tak postawioną tezę.
 • @zadziwiony 14:35:07
  Oczywiście do boomu przyczyniają się też z pewnością "czekające" pustostany na nowych obywateli polskich ze świeżymi paszportami .
 • @fabi 11:27:00
  ,,Jakie to wszystko głupie i prostackie " to co piszesz...

  Obejrzyj sobie

  https://www.youtube.com/watch?v=cjkCO0I5Cwg

  https://www.youtube.com/watch?v=VFOYUPYijOg

  Może zmienisz zdanie.
 • @Oświat 16:44:08
  ,, Może zmienisz zdanie. ,,

  Dołączyłeś te dwa filmiki , rosyjskiego nie znam .. ale tak pobieżnie .. o czym maja świadczyć .. jest tu jakieś ukryte przesłanie i jestem za głupi by je zobaczyć . Wybacz .. tak można pokazać każdy kraj .
  Rozumiem ze to ma być twoim jakimś dowodem że Putin ... nie dorasta do obowiązków prezydenta Rosji .

  piszesz ..,,Bo żaden obraz nie jest aż tak czarny jak to widzą niektórzy, ani aż tak świetlisty jak to chcą widzieć inni. ,, widzisz ,sam tu sobie zaprzeczasz .. jednak tu masz rację .
  Rosja to ogromny kraj przy małej liczbie ludności .. Moskwa i inne duże miasta to ogromne dysproporcje cywilizacyjnej infrastruktury Rosji .
  I nie jest to dowodem na biedę , a jak nazwać miliony amerykanów śpiących pod kartonami .
  Dalej .. ,, Bo jak napisano, jeśli ziemia leży odłogiem, jeśli jej nie uprawiają, jeśli nie mają bydła i trzody chlewnej, kur, kaczek, gęsi, no to kogo za to winić, Moskwę, Putina, czy własne lenistwo, pijaństwo, głupotę? ,,
  Tak się składa że zachód i Rosja mieli układ , trzymali się za gardło .
  Rosja dostarcza surowce i paliwa ..a państwa zachodu dostarczają żywność . Dlatego przy ataku na Rosję w pierwszej fazie pozbawili ją artykułów żywnościowych by wywołać niepokoje społeczne .
  A teraz Rosja staje się żywności-owo samowystarczalna , i jest choćby największym producentem pszenicy .
  Ten ryk propagandowy jest dowodem bezsilności,, władców ,, świata , bo nie mogą objąć ją w swoje posiadanie .

  ,, ,,Jakie to wszystko głupie i prostackie " to co piszesz...

  Nie wiem kogo chcesz obrazić , bo całość prawie jest wklejką , od abezmetki i z Onetu . Jesteś w stanie to uzasadnić czy tylko tak ci się chlapnęło . niemniej masz prawo do własnego osondu Putina , a ja mam swoje i nie musimy się zgadzać ..
 • PILNE:
  PILNE: Nie mam czasu na tłumaczenie i edycje.. Puściłem przez automat. Przeczytajcie i weryfikujcie!

  W Syrii ruszyło. "Pojedynek Rosja-USA w Syrii ogłoszony oficjalnie.(--)".
  Niedziela, 18 marca
  Materiał stanowi kontynuację doniesienia PILNE: Materiał jest kontynuacją wiadomości PILNIE: Zauważone cyngle rakiet OBRONY przeciwlotniczej w pobliżu bazy lotniczej Хмеймим. Materiał jest aktualizowana. Ponieważ nowych informacji jest dużo, nasi czytelnicy, które także używają, aby wyświetlić urządzenia mobilne, skarżą się na powolne ładowanie strony. Dlatego aktualizacje sytuacji w Syrii będą publikowane tutaj.

  AKTUALIZACJA, 18.03/18 12:45

  Jak donoszą lokalne media w USA, w stanach karolina Północna i Wirginia w przeddzień było pilne powiadomienie kierowców ciężarówek i pojazdów prywatnych, aby "nie пугались" i "nie przeszkadzały wojskowym".

  Rzecz w tym, że przez cały weekend 17-18 marca do 200-t мильному trasie w ramach niektórych "nauk" autostradą zjednoczonych zaplanowana jest przerzut sprzętu wojskowego w niespotykanych ilościach:

  Technika jedzie do portów, gdzie załadowany na okręty desantowe. Według oficjalnej legendy: "to będzie jedno z największych ćwiczeń wdrażania statków w ciągu dziesięcioleci".

  AKTUALIZACJA, 18.03/18 13:15 "Rosyjski szef sztabu został oficjalnie poinformowany Stanami Zjednoczonymi o tym, że w ciągu najbliższych 48 godzin Pentagon zacznie operację militarną w Damaszku. Z kolei Moskwa poinformowała o tym Teheran".

  Syryjscy wojskowi w okolicy Damaszku rozpoczęli ewakuację niektórych najważniejszych obiektów.

  Tymczasem Iran, na wniosek rosyjskich wojskowych, w ciągu nocy wysunął do sądu perskiej zatoki brzegowych baterii

  Jak już pisaliśmy wcześniej, w zatoce działa АУГ, na czele z USS Theodore Roosevelt:

  Technicznie, w przypadku rozpoczęcia działań wojennych, rosyjskie Tu-22, przelatując nad terytorium Iranu spowodują wpływ na АУГ z wykorzystaniem konwencjonalnych amunicji

  W tym samym czasie jednoczesny atak АУГ irańskimi противокорабельными rakiet przy wsparciu irańskich bojowników i rosyjskich bombowców nie pozostawia USS Theodore Roosevelt żadnych szans. Czy amerykanie postanowili w ofierze jako pretekstu do bardziej globalnego agresji z użyciem broń masowego rażenia?

  Śledzimy rozwój wydarzeń
  Источнк:
  https://dimpenews.com/2018/03/17/%CE%B5%CE%BA%CF%84%CE%B1%CE%BA%CF%84%CE%BF-%CF%...
  -------------------
  Дуэль "Россия-США" в Сирии объявлена официально. Дождались.
  воскресенье, 18 марта, 2018 - 15:18
  Материал является продолжением сообщения СРОЧНО: Замечены пуски ракет ПВО возле авиабазы Хмеймим. Материал обновляется. Поскольку новой информации приходит много, наши читатели, использующие для просмотра мобильные устройства, жалуются на медленную загрузку страницы. Поэтому обновления ситуации по Сирии будут выкладываться здесь.

  ОБНОВЛЕНИЕ, 18.03/18 12:45

  Как сообщают региональные медиа США, в штатах Северная Каролина и Луизиана накануне было срочное оповещение водителей грузовиков и частных транспортных средств, чтобы они “не пугались” и “не мешали военным”.

  Дело в том, что в течении выходных 17-18 марта по 200-т мильному маршруту в рамках неких “учений” по автомагистралям штатов запланирована переброска военной техники в беспрецедентных количествах:

  Техника едет к портам, где грузится на десантные корабли. По официальной легенде: “это будет одно из самых больших упражнений по развертыванию морских судов в течение десятилетий”.

  ОБНОВЛЕНИЕ, 18.03/18 13:15 “Российский начальник штаба был официально проинформирован Соединенными Штатами о том, что в течение ближайших 48 часов Пентагон начнет военную операцию в Дамаске. В свою очередь Москва проинформировала об этом Тегеран”.

  Сирийские военные в районе Дамаска начали эвакуацию некоторых важнейших объектов.

  Тем временем Иран, по просьбе российских военных, в течении ночи выдвинул к Персидскому заливу береговые батареи

  Как мы уже сообщали ранее, в Персидском заливе действует АУГ во главе с USS Theodore Roosevelt:

  Технически, в случае начала военных действий, российские Ту-22, пролетев над территорией Ирана нанесут удар по АУГ с использованием конвенционных боеприпасов

  В то же время одновременная атака АУГ иранскими противокорабельными ракетами при поддержке иранских истребителей и российских бомбардировщиков не оставляет USS Theodore Roosevelt никаких шансов. Неужели американцы решили принести его в жертву в качестве повода для более глобальной агрессии с применением ОМП?

  Следим за развитием событий
  Источнк:
  https://dimpenews.com/2018/03/17/%CE%B5%CE%BA%CF%84%CE%B1%CE%BA%CF%84%CE%BF-%CF%...
 • @1abezmetki 20:26:32
  i co chcesz powiedzieć ..wojna
 • @fabi 20:47:19
  Nie wiem. Dotychczas nie znalazłem potwierdzenia z innych źródeł.
  Być może to balon...
 • @1abezmetki 21:53:05
  Wschodnia Guta.. w niej otoczone są żołnierze służb specjalnych Francji Anglii i USA ... rok temu z Aleppo ich wypuścili .
  Teraz jest problem .. bo co robią one u terrorystów .
  To jest twardy dowód .. ciekawe komu nerwy puszczą ..
 • @wk..ny 14:05:43
  8-)

  https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/kwoty-mleczne-odchodza-do-lamusa-dzis,96,0,1749088.html
 • @Stonek 07:28:02
  Dzięki.. zniszczyli rynek mleczny w Polsce i mogą już limity znieść.. tylko tyle.. ja pamiętam za dzieciaka, jak bieda była w latach 80-tych, to na obiad był makaron z bitkami wołowymi, teraz po ustawce z SARS wołowinę jadam od święta.. zazwyczaj na wigilię na pohybel katabasom :))((
 • @AgnieszkaS 20:20:44
  Putin w Rosji wprowadził kapitalizm, sam jest największym tego systemu beneficjentem.. Czy Putin nadal według Ciebie jest dobry???????????
 • @zadziwiony 13:32:47
  No więc właśnie. W Polsce jest podobnie. 10 hektarowe gospodarstwo, czyli kiedyś doskonale prosperujące większe gospodarstwo rodzinne, nie ma żadnych szans. Ponoć teraz, aby gospodarzenie się opłacało, trzeba mieć co najmniej 100 ha. Co najmniej. To jest postawienie spraw na głowie, ale ktoś przecież kiedyś, po "upadku komuny" wprowadził przepisy i zarządzenia, które doprowadziły do upadku wsi, które odległe od dużego miasta nawet 30-45 km są traktowane jak sypialnie dla ludzi pracujących w miastach. W Rosji jest zapewne podobnie, z tym że prawdopodobnie odległości większe niż w Polsce nie pozwalają tych wsi traktować jak "sypialnie" i ludzie po prostu stamtąd uciekają.
 • @wk..ny 12:35:52
  "Ruso/Putinofilia na tym portalu przekracza czasem granice zdrowego rozsądku, a może raczej higieny?"

  Zgadza się; a szkoda, bo przydałby się choćby tutaj bardziej wyważony punkt widzenia, a nie na zasadzie: albo chora nienawiść, albo chorobliwe uwielbienie.
 • @AgnieszkaS 22:17:25
  Putin jest optymalnym kandydatem dla Rosjan, bo zadbano, aby nie mieli alternatywy..

  Ja jestem najlepszym monarchą Polski w tym właśnie czasie, ale za mną nikt nie stoi :((

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829