Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Fotowoltaika Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
244 posty 2651 komentarzy

mikstury bezmetki

1abezmetki - Bez Tabu. Wybrane, trudniej dostępne teksty, własne tłumaczenia i "widzimisie". Wyrażam i popieram tradycyjne poglądy lewicowe. Nie po drodze mi zarówno z liberałami , "nową lewicą", ad personam - chamstwem, fanatyzmem i polit-poprawnością

Ofiary Katynia w pamięci - z imienia i nazwiska

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"Memoriał" opublikował książkę upamiętniającą pochowanych w Miednoje ( Медном) polskich jeńców wojennych

 

We wtorek w Międzynarodowym Stowarzyszeniu "Memoriał" odbyła się prezentacja książki "Zamordowani w Kalininie, pochowani w Miednoje". W publikacji po raz pierwszy w języku rosyjskim zgromadzono szczegółowe informacje o tysiącach polskich jeńców wojennych , rozstrzelanych w 1940 roku w Kalininie (Twerze). Po prawie sześćdziesięciu latach(?) między Polakami i Rosjanami nadal utrzymują się różnice zdań co do tej tragedii.

Międzynarodowe Stowarzyszenie "Memoriał", we wtorek przedstawiło książkę – w trzech tomach — w sumie ponad 2 tys. stron, upamiętniającą "Zamordowanych w Kalininie, pochowanych w Miednoje".  Prawie wszystkie z nich są wypełnione biografiami więźniów Ostaszkowskiego Obozu NKWD, straconych w 1940 roku. W sumie prawie 6,3 tys. losów polskich żołnierzy i oficerów, rozstrzelanych na mocy decyzji Biura Politycznego KC WKP(b) od 5 marca 1940 r., w więzieniu w Kalininie, a następnie pochowanych w odległości 30 km od Kalinina (obecnie Twer), w pobliżu wsi Miednoje.

To wydanie -  to już druga książka poświęcona "Sprawie Katyńskiej". W 2015 roku pod kierownictwem szefa polskiego programu Mędzynarodowego Stowarzyszenia "Memoriał" Aleksandra Gurianowa, opublikowano książkę "Zamordowani w Katyniu" o losach 4 tys. więźniów obozu Kozielsk, rozstrzelanych w lesie katyńskim pod Smoleńskiem.

 

Przypomnijmy, że "sprawa Katynia2 dotyczy egzekucji w kwietniu- maju 1940 roku prawie 22 tys. polskich obywateli, uwięzionych od 1939 roku (po podziale Polski między Niemcami i ZSRR) w obozach i więzieniach NKWD. W tym 14,5 tys. jeńców wojennych obozów w Kozielsku (rozstrzelanych w lesie katyńskim pod Smoleńskiem), Starobielsku (rozstrzelanych w Charkowie) i Ostaszkowie, a także 7,3 tys. więźniów w więzieniach w zachodnich obwodach Ukraińskiej i Białoruskiej SRR. Strona radziecka ukrywała prawdę o zbrodni prawie pół wieku, podkreślając, że polskich jeńców rozstrzelali Nemcy, nie wiosną 1940 roku, a jesienią 1941 roku. Jedynie w 1990 roku ukazało się oficjalne oświadczenie TASS o "bezpośredniej odpowiedzialności za przestępstwa w Lesie Katyńskim (kierownictwa NKWD"), Berii, Mierkułowa i ich pomocników". A dwa lata później zostały upublicznione dokumenty potwierdzające odpowiedzialność władz ZSRR za zbrodnię: szczegółowa notatka komisarza d.s. spraw wewnętrznych Ławrentija Berii do Józefa Stalina i decyzja Bura Politycznego KC WKP(b) z 5 marca 1940 roku. W 2009 roku Władimir Putin wezwał "aby wspólnie przechować pamięć o ofiarach tej zbrodni". W 2000 roku w Katyniu i Miednoje zostały otwarte memorialne kompleksy. Według "Kommiersanta", w środę odwiedzi je delegacja polskich dyplomatów z Warszawy i Moskwy, na czele z dyrektorem Polskiego Departamentu Wschodniego MSZ.

 

"Głównym zadaniem tej książki jest przypomnienie: ofiar katyńskiej zbrodni, w szczególności więźniów obozu Ostaszkowskiego, jako nie bezimiennej masy. To konkretne osoby. Każda z nich miała własną rodzinę, swój przedwojenny los, każda z nich przeszła własną drogę krzyżową w sowieckiej niewoli, aż do rozstrzelania w piwnicy wewnętrznego więzienia NKWD w Kalininie i braterskiego rowu mogilnego w Miednoje"— czytamy w przedmowie.

 

Jak polityka wpływa na historię stosunków  Rosyjsko-Polskich

 

Dane o osobach zamordowanych i wszystkich okolicznościach rozstrzelania, w przedstawionej we wtorek książce zbierano po trosze: w Rosyjskim Państwowym Wojskowo-Historycznym Archiwum (РГВИА), w Kijowskim Archiwum Służby Bezpieczeństwa Ukrainy, w Krajowym Biurze Informacji i Poszukiwań Polskiego Czerwonego Krzyża, a także w Archiwum Państwowym Federacji Rosyjskiej i w zdobycznej dokumentacji Niemieckiego Czerwonego Krzyża. "W sytuacji, gdy zbrodnia nazywana jest zbrodnią, a brak wykazu ofiar, bardzo ważne jest, aby coś robić",— powiedziała szefowa "Memoriału" Elena Żimkowa( Жимкова). A członek Prezydenckiej Rady Praw Człowieka, Mikołaj Swanidze oświadczył, że to, co się wydarzyło — to nie tylko "polska tragedia", ale "nasza wspólna".

 

To, że śledztwo w sprawie zbrodni katyńskiej —to wspólna sprawa, należało udowodnić wspólnym finansowaniem publikacji książki przez Polaków i Rosjan. Środki zebrano za pośrednictwem (crowdfunding) internetu; na początku czerwca w ciągu zaledwie 100 dni, udało się zebrać 1,7 mln rubli. według Pani Żimkowej (Жимковой),można było poprosić o pomoc 10-15 rosyjskich mecenasów ale autorzy odrzucili taki pomysł. "Dla nas było ważne aby zwyczajni niebogaci ludziew zięli udział w kampanii. To ważne dla naszego samopoczucia. To nasza obywatelska postawa» powiedziała pani Żimkowa. "To ważna książka, nie tylko dlatego, że ona wymienia ofiary pochowane w Miednoje ale także, że w niej ( w porówniu do wcześniejszych publikacji) poprawiono wiele nieścisłości. To książka, którą w pierwszej kolejności należy przełożyć na polski" - oświadczył dyrektor Muzeum Katyńskiego w Warszawie, Sławomir Frontczak. Zapewnił on również, że w ciagu roku, we współpracy z Uniwersytetem Warszawskim, zamierza powołać program naukowy dla studiów nad " Sprawą Katynia".

 

Spotkanie międzynarodowego stowarzyszenia "Memoriał" odbyło się w 80-tą rrocznicę rozpoczęcia "Polskiego Marszu Armii Czerwonej, który w Radzieckiej historiografii nazywano "wyzwoleńczym", a w Polskiej - "inwazją". Jednym ze skutków tego zdarzenia były aresztowania na polskim terytorium , oficerów Wojska Polskiego, funkcjonariuszy policji i służby ochrony granic, a także urzędników państwowych. Zresztą, w trakcie konferencji prasowej na temat tej daty nie mówiono; uwaga skupiała się na jeńcach wojennych.

 

Niemniej jednak, bez względu na wymagania rodzin ofiar i strony polskiej, rozstrzelani Polacy pozostają bez rehabilitacji. Nadal pozostaje utajnionych 35 z 183 tomów śledztwa Głównej Prokuratury Wojskowej Federacji Rosyjskiej (GWP). Anatolij Jabłokow ( Яблоков), szef grupy śledczej dla zbadania sprawy katyńskiej w latach 1992-1994, przypomniał we wtorek: że po tym, jak śledczy zestawili kartotekę z dostępnych im na ten moment źródeł -13 lipca 1994 roku pojęto decyzję o umorzeniu postępowania karnego, bo w uchwale jednym z punktów była decyzja "o rehabilitacji wszystkich zamordowanych polskich jeńców wojennych". " To rozwiązanie przetrwało zaledwie trzy dni, a następnie zostało anulowane przez kierownictwo Głównej Prokuratury Wojskowej,— wspomina Jabłokow.— Ja jako badacz zaskarżyłem anulację prokuratorowi generalnemu, ale decyzja GPW pozostała w mocy". W 2004 roku GWP zamknęła sprawę "w związku ze śmiercią winnych". Od tego czasu kwestii rehabilitacji polskich jeńców wojennych nie podejmowano — ze strony rosyjskiej nieoficjalnie mówiono, że nie chcieli by się zmierzyć z roszeniami odszkodowań.

Nawiasem mówiąc, publikacja książki zawierającej szczegółowe biografie ofiar może stać się podstawą dla nowego wniosku o rehabilitację.

 

Źródło:

https://www.kommersant.ru/doc/4095727?from=four_mir#id857799

"Коммерсантъ",17.09.2019

Tytuł w oryginale: Жертв Катыни вспомнили поименно”

Autorzy:Галина Дудина, Марина Коваленко

 

Wybór, tłumaczenie i opracowanie:bezmetki
Rozpowszechnianie zawartości przetłumaczonych
materiałów:
zezwalamwyłącznie na darmowych
platformach elektronicznych, ze wskazaniem
adresu tekstu źródłowego
ipseudonimuautora tłumaczenia.

 

 

 

 

KOMENTARZE

 • Polska Krajem Neutralnym ! precz z żydo-NATO !
  Słowianie ! z tej straszliwej ZBRODNICZEJ zawieruchy wojennej powstała POLSKA PIASTOWSKA ! brońmy jej przed żydami !!!!!

  Słowianie po 800 latach powstała prawdziwa piastowska Polska o której marzyli wiele pokoleń Polaków !

  POLKA PRAWDZIWA TO POLSKA w granicach obecnych PIASTOWSKICH

  Apel do Słowian ! nie słuchajcie propagandowych rzygowin żydowskich ! to zdrajcy okupanci !

  POLSKA KRAJEM NEUTRALNYM ! z swoją silną polską Armią !!!!!!


  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • @Oscar 13:03:07
  “Katyń .. jest gdzieś daleko w rankingu śmierci Polaków”.

  “Ranking śmierci Polaków”- to brzmi obrzydliwie. To sugerowanie śmierci lepszych i gorszych.
  Katyń to mocno symbol utrwalony w pamięci narodowej na równi z Westerplatte, Monte Cassino, Powstaniem Warszawskim. To jedno ze spoiw polskiej psyche, jednoczące za PRLu --zwłaszcza po kielichu - Polaków ( na zewnątrz ) bardzo różnych orientacji. Vide “W Polskę idziemy drodzy panowie”...

  Ponadto ( a może przede wszystkim), to skupiające jak w soczewce - morderstwo systemowe, demonstrujące w drabince decyzyjnej do egzekucji - uniwersalnie ideologiczne odczłowieczenie.

  Przykro mi Oscarze, że grasz na negatywnych emocjach, zamiast na spokojnie rozważyć korzyści z ew. zadośćuczynienia, jako jednego z warunków wstępnych, zredukowania historycznych konfliktów polsko- rosyjskich i rosyjsko-polskich, ku przyszłemu dobro sąsiedztwu.

  Pisząc powyższe, mam nadzieję nakłonić Cię do powściągnięcia niepotrzebnej popędliwości, abym czytając Cię , nadal – jak dotychczas - zachował zrozumienie i szacunek wobec Twoich argumentacji.
 • Międzynarodowe Stowarzyszenie "Memoriał"
  Bardzo dobra nazwa: Międzynarodowe Stowarzyszenie - jak Międzynarodowy Żyd.
  Nazwa jak najbardziej oddająca prawdę o tym stowarzyszeniu.

  https://wf1.xcdn.pl/files/17/12/18/604871_NQs0_Arseni_Roginski_042012_83.jpg
  Oto i szef stowarzyszenia Memoriał Arsenij Rogiński, od 2012 roku członek Międzynarodowej Rady Oświęcimskiej (zmarł w 2017r. w Izraelu – "Rosjanin wyznania Mojżeszowego", jakby powiedział, napisał, troll Tezeusz)

  W związku z zapowiedzią likwidacji syjonistycznego Stowarzyszenia Memoriał działającego w Rosji do Ministerstwa Sprawiedliwości oraz Sądu Najwyższego Federacji Rosyjskiej działające w Polsce organizacje żydowskie, syjonistyczne oraz kolaborujące z żydo-reżimem IIIRPwystosowały petycję w obronie Memoriału.

  Petycję zamieściła żydowska gadzinówka Michnika (6.11.2014) – http://wyborcza.pl/1,75968,16921372,Memorial___glos_spoleczenstwa_obywatelskiego.html

  dając jej tytuł:

  MEMORIAŁ – GŁOS SPOŁECZEŃSTWA OBYWATELSKIEGO

  W wielu miejscach kontynentu przyzwoleniem na aktywność Memoriału mierzy się poziom wolności społecznej w Rosji. Potwierdza tę rolę fakt, iż Polska wnioskowała o przyznanie Memoriałowi Pokojowej Nagrody Nobla.
  więcej tu: https://wiernipolsce1.wordpress.com/2014/11/23/lista-organizacji-syjonistycznych-oraz-kolaborujacych-z-zydo-rezimem-iiirp-broniacych-zydowskiego-memorialu/
  https://wps-neon24-pl.neon24.pl/post/150522,gdy-kanalie-udaja-patriotow
 • @1abezmetki 14:11:35
  Bzury... każda śmierć jest okrutna ... a ja biorę pod uwagę liczbę ofiar...kategoryzując zbrodnie .... nie to kim są ofiary...
  po za tym tym jest jeszcze mimo wszystko jakość śmierci...
  Strzał w potylicę nie boli...
  boli umieranie w obozie koncentracyjnym z głodu i wycieńczenia,
  boli umieranie w Powstaniu Warszawskim w gruzach w głodzie ..
  a najbardziej boli śmierć na Wołyniu ... gdzie ludzi morowano w najbardziej bestialski sposób jaki można sobie wyobrazić....

  Tyle na tema kategoryzacji śmierci...
  Liczba oraz sposób zadawanie śmierci...

  Gdyby stworzyć ranking wg współczynnika który jest iloczynem liczby oraz
  "bolesności" śmierci .. to Katyń to wręcz humanitarna egzekucja..
 • @Rzeczpospolita 14:15:45
  No właśnie .. to są ci wrogowie Narodu Polskiego którzy grają Katyniem.
  .. no i jest jeszcze trochę pożytecznych idiotów...którzy tego nie widzą i nie rozumieją..
 • @Oscar 14:24:38
  ..”Strzał w potylicę nie boli”...”Katyń to wręcz humanitarna egzekucja”..
  Pozostawiam powyższe ocenie czytelników...
 • @1abezmetki 14:11:35
  "Katyń" był sączony do głowy Polaków już przez "Radio wolna Europa" czyli przez propagandę CIA w ramach walki z ZSRR...
  Podobnie Monte Casino czy inne dokonania na zachodzie...

  To wybiórczy bardzo polityczny zestaw "wartości prawdziwego Polaka" takiego Polaka chcieli widzieć ci z CIA którzy grają Katyniem cały czas.

  A gdzie tu miliony z obozów zagłady ? gdzie Woły`n, gdzie bohaterstwo Polskiego żołnierz wyzwalającego własny kraj od nazistów ?

  Jak nie widzisz tu wybiórczości, wrogiej jednostronnej propagandy to nie wiele widzisz.. kup okulary.
 • @1abezmetki 14:33:39
  wyjęte z kontekstu brzmi źle...
  To nie niegodziwe metody dyskusji...

  Nie jestem zwolennikiem historii Polski pisanej przez mafię żydowską dla Polaków... a taką historią na karmię od 89r.
 • @Oscar 14:33:53
  Widzisz Oscar, gdyby w PRLu i w ZSRR “45 lat minęło”- a to szmat czasu, - podjęto i zagojono bolesny temat, nie byłoby posłuchu dla “Wolnej Europy” i nie musielibyśmy się antagonizować.
  Niestety zbrodnie – bo to były zbrodnie – zamilczano kagańcem cenzury, pozostawiając pole dla judzącej propagandy albo jak Ty to robisz w przenośni “ a w Ameryce murzynów biją”, opowiadając o obozach koncentracyjnych i zbrodniczych okrucieństwach na Wołyniu,
  zamiast skupić się “na tu I teraz” na aktualnej informacji, którą przetłumaczyłem i czym prędzej przyniosłem machając chwostem… Pomyśl jak tę informację przyjęły rodziny I potomkowie pomordowanych...
 • @1abezmetki 15:14:35
  Wychodzę - bo muszę! Bądźcie. proszę mili dla siebie. Pozdrawiam wszystkich.
 • autor
  jak można rehabilitować wbrew oczywistym dowodom? Pisze Pan, że to byli jeńcy wojenni tylko że to jest nieprawda. Brak oficjalnego konfliktu zbrojnego a przede wszystkim porzucenie przez legalne władze własnej ojczyzny spowodował to że w świetle Sowieckich przepisów ludzie ci stali się członkami zorganizowanej bandy o charakterze zbrojnym a za coś takiego ówczesne prawo sowieckie przewidywało "razstriełku". Jakoś nie natknąłem się na protesty w tej sprawie "wspólnoty międzynarodowej" czy choćby rzekomych sojuszników. Piszę rzekomych bo niewywiązanie się sojuszników z danych zobowiązań przekreślało sojusz, a porzucenie kraju przez władze automatycznie przekreślało mandat do sprawowania jakiejkolwiek władzy. Tak więc tak zwany "rząd paryski" a później "londyński" traktować trzeba nie w kategoriach rzeczywistej siły politycznej a w kategoriach operetkowych. A jak się ten rząd operetkowy wywiązał z nadziei, niestety w nim pokładanych przez ogłupioną część społeczeństwa ? Do odpowiedzialności za doły Katynia dołożył sobie odpowiedzialność za doły Wołynia, za zniszczenie stolicy, za utratę połowy terytorium ...
 • @1abezmetki 14:33:39
  Jak perfidne i dalekosiężne było pozbawienie Narodu Polskiego inteligencji oraz obywateli posiadających zdolności przywódcze najlepiej świadczy cała powojenna historia Polski do dnia dzisiejszego. Niemcy, Rosjanie i Zydzi, ramię w ramię metodycznie, przez wywózki, rozstrzeliwania i terror prowadzący do emigracji doprowadzili do lobotomii "polskiego mózgu". Pozostawiono ludzi przeciętnych oraz degeneratów. Najlepiej widać to po wpisach takich "tytanów intelektu" jak Oskar, Rzeczpospolita, Ele i paru innych, którzy pod tą notką jeszcze się nie odezwali. Polskę od wieków prześladuje czterech jeżdźców apokalipsy: Niemiec, Rosjanin, Żyd i Ukrainiec i zaufanie któremuś z nich to naiwność granicząca z głupotą
 • @Nibiru 15:50:52
  A co powiesz o naszych przyjaciołach Słowakach, którzy już 1 września dzielnie stanęli u boku Hitlera, albo Litwinach z entuzjazmem uczestniczących w rozbiorze trupa bękarta traktatu wersalskiego ? o Czechach nie wspominam bo po sukcesach kampanii z 1920 r. w 1939 nie byli w stanie "umoczyć dzioba" gdyż wcześniej Hitler im wskazał właściwe miejsce w szeregu ... i tylko na Białorusinów narzekać nie możemy , być może dlatego przeciwko nim Polska prowadzi kłamliwą wojnę propagandową (Biełsat to prawie jak syjonistyczna Wolna Europa)... jak się skłócić to ze wszystkimi ...
 • @1abezmetki 14:11:35
  @1abezmetki napisał w odniesieniu do komentarza Oscara:

  “Ranking śmierci Polaków”- to brzmi obrzydliwie. To sugerowanie śmierci lepszych i gorszych.

  Według Pana, bloger Oscar sugeruje rzekomo według Pana śmierci lepsze i te gorsze? A, w którym miejscu tak napisał, jeśli wolno zapytać, bo przeczytałem komentarz Oscara na ten temat i niczego takiego w nim...NIE MA!
  A jeśli już ktoś w obecnym czasie, nie tyle nawet sugeruje, co DOSŁOWNIE czyni rozdział na śmierci lepsze i te gorsze, niewarte nawet wspominania, uważając je za zupelnie nieistotne i nic nie warte, to czyni to obecny reżim POPISu, który dokonał już dawno właśnie takiego podziału, na ofiary słuszne i ofiary niesłuszne, których pamięć należy wymazać nie tylko z historii Polski, ale wręcz należy usunąć je z umysłów wszystkich Polaków.

  A są nimi POLSKIE ofiary UKRAIŃSKIEGO LUDOBÓJSTWA NA KRESACH, trwającego od 1 września 1939 roku do 3 września 1949 roku, kiedy to zlikwidowano ostatnią sotnię banderowskich zwyrodnialców z UPA w Bieszczadach. Choć walki np. z pomniejszonymi bojówkami ukraińskich bestii z OUN-UPA trwały na innych terenach Polski, o wiele dłużej, na Warmii i Mazurach bowiem, zakończyły się w roku 1957.

  PÓŁ MILIONA, a nie żadne sto tysięcy, która to liczba jest zakłamywaniem przez IPN faktycznej cyfry, bestialsko wmordowanych przez ukraińskie potwory Polakóiw. Było to drugie ludobójstwo pod względem liczby ofiar po ludobójstwie Niemieckim, sowieckie było dopiero na miejscu trzecim, jest KONSEKWENTNIE SEKOWANE I ZAMILCZANE POD DZIEŃ DZISIEJSZY! Nie wolno w Polsce absolutnie stawiać żadnych upamiętnień w hołdzi Polakom pomordowanych przez banderopiteków, bo to godziłoby w jedynie słuszne obecnie sojusze z banderowcami i ich obecnymi Panami amerykanami, którzy uratowali tyłki tysiącom ukraińskich morderców po zakończeniu drugiej wojny światowej.
  Taki np. Ronal Reagan, nie mógł się kiedyś nachwalić gierojstwa ukraińskich rezunów, wypowiadając w obecności, szefa Służby Bezpieky OUN Bandery Mykoły Łebedia, (tego samego, który wydał rozkaz rozpoczęcia ludobójstwa Polaków na Wołyniu), na początku lat 80tych, haniebne słowa o tym... JAK BARDZO PODZIWIA WALKĘ UKRAIŃSKICH ŻOŁNIERZY Z UPA O WOLNOŚĆ UKRAINY, I KTÓRYCH NIEZŁOMNE BOHATERSTWO W WALCE O WOLNOŚĆ SWEGO KRAJU SĄ DLA NIEGO... WZOREM WALKI O WOLNOŚĆ!!!

  I takie naprawdę rzeczywiste, dzielenie, a nie sugerowanie przez obecny reżim PiS, jak też wszystkie zreztą poprzednie szajki rządzące III RP, śmierci Polaków na te lepsze i gorsze w czasie drugiej wojny światowej oraz ofiary ze wszech miar słuszne i te absolunie niesłuszne, nie wywołują jakoś Pańskiego ,,świętego'' oburzenia. To bardzo znamienne i wiele mówiące.

  A co do tej książki, raportu o Katyniu, wydanego przez żydowski Memoriał, to czy ci Pańscy ,,niezłomni'' tropiciele prawdy o tym ludobójstwie polskich oficerów w Katyniu, Miednoje, Charkowie, Ostaszkowie i innych miejscach kaźni, zająknęli się w tymże raporcie, z kogo składało się to sowieckie NKWD, tj jakiej narodowości byli KACI POLSKICH OFICERÓW i ile procent Rosjan było członkami tegoż NKWD???
  Czy wspomnieli, że już Czeka, a potem kontynuatorka tegoż Czeka, czyli NKWD w 85% składało się z ... Żydów, a tylko 15% stanowili w tej tajnej policji Rosjanie, nomen omen sami kryminaliści wzięci do służby w tajnej policji prosto z carskich pierdli oraz dzieci z sierocińców, które całymi latami szkolono do służby w Armii Czerwonej i właśnie w NKWD, Ormianie, Niemcy i inne narodowości sowieckiego Edenu szczęśliwości? Wywalił tą prawdę prosto w twarz samej najwyższej wierchuszce rosyjskich Żydów, niejaki Putin, kiedy goszcząc ich na Kremlu rzucił im w twarz, że to oni są odpowiedzialni za wszystkie mordy Rosjan, Polaków i wielu innych narodowości zamieszkujących ZSRR w całym okresie jego istnienia. Co więcej rzucił im też w twarz, że pierwszy sowiecki rząd składał się w 80% z samych eskimosów.

  https://www.nacjonalista.pl/2013/06/21/prezydent-putin-pierwszy-rzad-sowiecki-byl-w-80-zydowski/

  A czy w tym raporcie ,,Memoriału'' jego autorzy zamieścili pełną infiormację o tym, że kaci z NKWD, mordujący polskich oficerów składali się praktycznie z samych eskimosów, do czego oni sami zresztą przyznali się w 1971 roku, za pośrednictwem izraelskiej gazety ,,Maariv''?

  http://ruch-obywatelski.com/polska/izraelska-gazeta-donosi-jak-zydzi-mordowali-polakow-w-katyniu-polska-powinna-zadac-od-izraela-odszkodowania-za-zbrodnie-ludobojstwa/

  https://3obieg.pl/stalin-wybral-zydow-do-mordowania-polakow-w-katyniu/

  A czy ten raport ,,Memoriału'' mówi o tym, ze oddziały pomocnicze NKWD, które nadzorowały transport polskich oficerów na egzekucję do Katynia, Ostaszkowa, Charkowa, Starobielska i Miednoje składały się WYŁĄCZNIE Z UKRAIŃSKICH SZOWINISTÓW, ZAPRZYSIĘŻONYCH CZŁONKÓW OUN, którym to ukraińskiom nacjonalistom zamieszkującym w sowietach, rozkaz do wstępowania na terenie sowieckich ukraińskiej, białoruskiej i rosyjskiej republiki, wydał rozkaz jeszcze przed wybuchem wojny w 1939 roku sam Roman Szuchewycz. I jest to fakt bezspornie dowiedziony, o którym pisałem w swoim artykule

  Współpraca OUN z sowieckim NKWD

  http://kresywekrwi.neon24.pl/post/134401,wspolpraca-oun-z-sowieckim-nkwd

  OUN - Prawdziwi agenci Kremla od Stalina do Putina

  http://kresywekrwi.neon24.pl/post/134184,oun-prawdziwi-agenci-kremla-od-stalina-do-putina

  Tak więc jeśli w tej księdze - raporcie wypichconym na użytek idiotów, nie ma ani słowa, to cały ten raport jest półprawdą, czyli bezczelnym, ordynarnym KŁAMSTWEM, obliczonym na robienie jeszcze większej wody z mózgu użytecznym durniom, nie mającym bladego pojęcia o rzeczywistych faktacvh i sprawcach tego mordu na polskich oficerach, a tym samym możliwości rozgrywania tego rodzaju ciemniaków przy pomocy takich tanich chwytów praktycznie bez końca.
 • @1abezmetki 15:14:35
  Zastosuj swoje rozumowanie do ofiar Wołynia czy np ofiar obozów jenieckich Piłsudskiego...
  i zastanów się co pomyślą sobie rodzin tam pomordowanych..

  a choćby do ofiar cywilnych powstania Warszawskiego .. cywili nie kochali Powstańców bardzo nie kochali bo wiedzieli że ich obecność niesie śmierć dla ich rodzin...
  pomyśl co myślały i myślą ich rodziny....

  Zasady są dobre gdy nie są stosowane wybiórczo...
  troszkę poszerzyłem grono rodzin pomordowanych .. i już się robi mniej przyjemnie..
  To tylko propaganda jest wybiórcza .. życie i historia są jakie są .. i tam nie ma pojęcia wybiórczości...
 • @Drab61 15:35:53
  Z punktu widzenia ZSRR Polskie wojsko po wyczynach armii Piłsudskiego rajdzie na Kijów (20 lat wcześniej) gdzie wymordowali tysiące ludzi... i po losie jeńców rosyjskich w obozach jenieckich Piłsudskiego nie mogło mieć innej oceny jak śmiertelny wróg...
  a mimo to wszyscy oni dostali ofertę współpracy w ZSRR i wspólnej walki z Hitlerem. .. Ci co się zgodzili trafili do armii Andersa.
  Ci co się nie zgodzili zostali zlikwidowani.

  To Piłsudski i jego zbrodnie na Ukrainie są faktycznym autorem Katynia.
  Wy pamiętacie o Katyniu przez 80 lat .. Rosjanie nie mieli by pamiętać przez 20 lat o zbrodni Piłsudskiego ?
  Każda zbrodnia robi smród, klimat i potrzebę rewanżu.
 • @Oscar 17:45:28
  Dodam że nie warto na zbrodniach budować "współpracy"
  o zbrodniach trzeba pamiętać , czcić pamięć o ofiarach...
  ale nie budować nienawiści...
  a mafia żydowska i jej pożyteczni idioci dokładnie tak robią...
  to bardzo źle tak przygotowuje się mięso armatnie do wojny...
  mafia żydowska urabia od 89r polskie mięso armatnie dokładnie w takim celu...
  warto się temu jakoś opierać ..choćby intelektualnie...

  Historię trzeba widzieć w kontekście tego kto teraz tę historię "pisze"
  a pisze mafia rękoma IPN, polityków i dziennikarzy.
 • @1abezmetki 14:33:39
  W kontekście zbrodni Wołyńskiej trudno nie przyznać mu racji.
 • Każda wojna zaczyna się od kłamstwa
  Zastanawia mnie taki fakt, że Sowieci zdecydowali się w 1940 roku wymordować Polaków tylko w tych obozach jenieckich, które w 1941 roku wpadły w ręce Niemców. W obozach w głębi Rosji jakoś do tego typu mordów nie doszło.
 • Do żydowskiego syjonistycznego icka @Nibiru 15:50:52
  żydowski etatowy denuncjator Nibru opluwa internautów którzy kochają Polskę są patriotami a tego żydostwo w Polsce zoologiczne nie znosi ! i stąd wyzwiska lecą z żydowskich otworów gębowych na Polaków patriotów !

  Bracia Słowianie ! kiedy żydzi opluwają nas Polaków to znaczy że robimy dobrą robotę dla Wolnej Polski !!! gorzej jak by żydostwo nas chwaliło


  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • @ele 20:30:02
  ELE mele dudki, trELE, morELE:

  Musisz za każdym razem zaznaczać że jesteś Polakiem i Slowianinem, bo na podstawie tego co głosisz nikt za Chiny Ludowe by się nie domyślił. Sławisz pod niebiosa syjonistyczny-kleptokratyczny reżim rosyjski z Putinem na szyldzie to jasne że jesteś ich cieławiekiem. Również płaczesz po syjonistyczno-komunistycznym reżimie ZSRR ze Stalinem na szyldzie, więc choćbyś nie wiem jak się maskował, to pejsiki, rogi i kopyta gdzieś tam wystają spod chałatu.
 • Co nam mówi Katyń
  w kontekście napaści czarciego pomiotu na Polskę - Hitlerem?
  Ano to, że wśród światowego, czarciego pomiotu - zatrzymanie ich tzw. integracji Europy za pomocą bolszewików w 1920 roku - spowodowało u nich niesamowita traumę i nienawiść. Dlatego Polskę i Polaków postanowiono mordować potem za pomocą hitlerowskich Niemiec, Stalinowskiej Rosji i banderowców a wszystko to w obawie, że sam Hitler nie podoła. Nie podoła pomimo podania na tacy Hitlerow II RP przez Józia Becka - i tyle.
 • @Drab61 16:08:52
  cyt.: "A co powiesz o naszych przyjaciołach Słowakach, którzy już 1 września dzielnie stanęli u boku Hitlera, albo Litwinach z entuzjazmem uczestniczących w rozbiorze trupa bękarta traktatu wersalskiego ? o Czechach nie wspominam bo po sukcesach kampanii z 1920 r."

  Też szuje, ale nie tej rangi co wspomniane przeze mnie. Trzeba być czujnym i nie spoufalać się z wrogami.
 • @Nibiru 21:50:28
  https://wiernipolsce1.files.wordpress.com/2017/05/1414430202_by_crockett_500-e1494320102943.jpg
 • Prawda, nie czarno-biała
  Zamieszczając powyższy tekst zdawałem sobie sprawę, że wywoła reakcje. Nie miałem jednak zamiaru podgrzewaniu atmosfery. Niestety za sprawą niefortunnie dobranej przez Redakcję
  grafiki przewodniej zostałem z punktu wstawiony w koleinę stereotypów, urazów i niedobrych emocji. Moim zamiarem było jedynie przedstawienie aktualnej rzeczowej informacji o dwustronnych działaniach - w moim rozumieniu - zmierzających w perspektywie do wygaszenia skutków konfliktującej dotychczas wzajemnie polsko-rosyjskiej historii. Nie mam ani pretensji ani kwalifikacji aby silić się na roztrzygające kategoryzacje.

  Tu kłania się dialektyka (cytuję za wikipedią ) “jako nauka zajmująca się poprawnością argumentacji (...) podczas wypowiedzi. Kodyfikuje ona zasady poprawnego rozumowania służące do analizy argumentów potwierdzających lub kwestionujących udowadnianą w czasie dyskursu tezę, a także sposoby prowadzenia debaty, w czasie której jeden z uczestników stara się udowodnić tezę, a drugi ją obalić
  Celem dialektyki nie jest osiągnięcie konsensusu, lecz przekształcanie niezgody w krytyczny instrument rozwoju wiedzy. Rozumowanie dialektyczne dotyczy twierdzeń, które budzą kontrowersje, a także opartych na niezweryfikowanych hipotezach. “

  Sądzę, że nasza debata w rezultacie - jak sądzę – spontanicznie pozytywnej selekcji uczestników, przyniosła korzyść w postaci wzajemnego szacunku pomimo dytansująco różnych przekonań i wyrażanych opinii – bo prawda – nie czarno biała - “ niejedno ma imię”
  Ze swej strony wynoszę naukę aby w przyszłości – przynosząc kontroweryjne teksty -
  opatrywać je auto-asekuracyjnym zastrzerzeniem, że nie koniecznie wyrażają one przekonania tłumacza.

  Pozdrawiam,
 • @1abezmetki 15:14:35
  ,,Widzisz Oscar, gdyby w PRLu i w ZSRR “45 lat minęło”- a to szmat czasu, - podjęto i zagojono bolesny temat, nie byłoby posłuchu dla “Wolnej Europy” i nie musielibyśmy się antagonizować.'' Na pewno było by uczciwiej, ale mylisz się że przestali by nas skłócać. To była gra wywiadów, obliczona na osłabianie bloku wschodniego. Historia odpowiednio przedstawiona (a nie rzadko odpowiednio zmanipulowana) to potężna broń.
 • @Nibiru 15:50:52
  Tak, tacy jesteśmy dobrzy, tacy uczciwi a te mendy na nas napadają. Zamiast narzekać to powinieneś się wstydzić że jesteśmy tacy głupi, naiwni i słabi. Jesteśmy kłótliwi, nie uczymy się na błędach, nie potrafimy pracować razem dla wspólnego dobra. Nie na darmo w dowcipach mówią że w piekle, kotła z Polakami nikt nie musi pilnować, bo jak któryś chce uciec to reszta go z powrotem wciągnie. Zobacz jak wygląda u nas kampania wyborcza, więcej szkalowania, oczerniania, kłamstw niż jakiś pozytywów.
 • @marek500 13:28:04
  Wszystko racja co piszesz, niemniej na nas napadali wrogowie z intencją metodycznego pozbawienia nas warstwy ludności o inteligencji wyższej od przeciętnej i zdolnościach przywódczych w celu uczynienia nas niewolnikami (co im się niestety udawało). Lata zaborów, rządów różnych zaprzańców oraz komuny, gdzie Polacy zmuszeni byli walczyć między sobą o przetrwanie w nieraz nikczemny sposób, przyczyniły się do zdegenerowania ogólnej moralności narodu. Dlatego też wielu z nas wyjechało z kraju w poszukiwaniu normalności i zapobieżeniu utracie godności. Aby w Polsce miała szanse powrócić normalność potrzeba spełnić 3 podstawowe warunki: odsunąć stare zdegenerowane pokolenie (także kler) od jakiegokolwiek wpływu na życie społ.-polityczne, poczekać ze 3 generacje w takich warunkach aż wyrośnie nowa inteligencja, zapewnić godziwe warunki życia Narodowi, co staje się coraz bardziej trudne ze względu na opanowanie świata przez NWO i dążenie do zniewolenia wszystkich mieszkańców planety.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829