Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
265 postów 2782 komentarze

mikstury bezmetki

1abezmetki - Bez Tabu. Wybrane, trudniej dostępne teksty, własne tłumaczenia i "widzimisie". Wyrażam i popieram tradycyjne poglądy lewicowe. Nie po drodze mi zarówno z liberałami , "nową lewicą", ad personam - chamstwem, fanatyzmem i polit-poprawnością

Rosja - kraj nieprzemożnych kłamstw

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Rosja - kraj nieprzezwyciężonych kłamstw, gdzie cena prawdy jest znikoma, gdzie cenione są nie fakty a mity o różnym stopniu fantastyczności i wiara w nie.

 

Kłamią wszyscy. Kłamie prezydent, kłamią ministrowie, kłamią posłowie i urzędnicy wszystkich szczebli, kłamią media, kłamie państwowa statystyka, klienci kłamią dostawcom , a dostawcy klientom. Rzeczywistość zniknęła. W zrozumieniu rzeczywistości i znajomości faktów, społeczeństwo nie widzi żadnej wartości. Oszukać innego to chwała a trolling - to bohaterstwo. Oszukiwać wszystkich razem - najwyższy stopień społecznej jedności.

 

"Możemy powtórzyć" - kłamie społeczeństwo rosyjskie o Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej, ponieważ nie ma już przy życiu weteranów, którzy brali udział w tej wojnie i znali prawdziwą, a nie kłamliwą-filmową bajkę o WW doprowadzoną obecnie do poziomu groteski..

Sowieckie kłamstwa o " nieomylnej" partii i "genialnym" Stalinie znalazły swój ciąg dalszy w kulcie jednostki Putina, i co o wiele bardziej tragiczne, - we wschodzącym obecnie kulcie Nawalnego. Kult jednostki - to konstrukcja z kłamstw, kiedy przemilcza się i wymazuje z pamięci błędy, a cudze lub społeczne sukcesy przypisuje się wodzowi.

 

Kłamstwo o możliwości zwycięstwa nad Hitlerem "w pojedynkę" (rzekomo bez pomocy sojuszników - we wszystkim co niezbędne do dalszego prowadzenia wojny, po Katastrofie lata-jesieni 1941 roku), kłamstwo o przeprowadzonej własnymi siłami "stalinowskiej" industrializacji (rzekomo bez pomocy niemieckich i amerykańskich firm i specjalistów) tworzenie mitów o zdolności zastępstwa importu i nowej industrializacji ( stwarzającej 25 mln nowych wysoko technologicznych miejsc pracy, co już obiecał przeprowadzić w 2011 roku Putin, ale budowniczowie jego kultu jednostki już wymarli z pamięci społeczeństwa).

Zadeklarowane wcześniej, ale nie zrealizowane plany są uważane za wykonane  a następujące planowanie odbywa się nie na podstawie rzeczywistych parametrów, a na  wskazanych wcześniej nierealnych danych.

 

Dorośli ludzie uważają, że jeśli Putin ogłosił zastępstwo importu, to producenci muszą przejść z bazy importowej na ojczystą, której w rzeczywistości nie ma, ale przy tym pisze się brawurowe raporty, gdzie krajową bazę zamienia sią formułą "wyprodukowano nie w krajach NATO" i to liczy się "za ojczystą" i odsetek której w raportach stale rośnie przekonując o "sukcesach" nie istniejącej substytucji importu.

 

Próbującym mówić prawdę i szukającym prawdziwych faktów nie dają posłuchu i pogardzają, jako niszczycielom "strefy komfortu" o rzekomo silnej armii (która nie może pokonać rebeliantów w Syrii już dłużej, niż trwała II Wojna Światowa) i"strefy komfortu" o istniejących tylko w filmowych animacjach rakietach.


Przyznać prawdę to dla Rosjanina psychologiczna niemożliwość. Lepiej włączyć telewizor i nasłodzić się nową porcją kłamstw o rzekomej wielkości, a próbujących szukać i mówić prawdę - uznać za nawiedzonych durniów, jak w proroczym filmie Jurija Bykowa*1.

 

----------------------------------------

 

UWAGA!

Nie  jestem  autorem  artykułu   a  jedynie nieprofesjonalnym  tłumaczem, co uwidaczniam w stopce pod tekstem. Ponadto, co podkreślam, powyższy tekst zawiera informacje i oceny wyłącznie autora/autorów  obcojęzycznej publikacji  z którymi nie należy utożsamiać  tłumacza. Poglądy i opinie tłumacza, pozostają  jego prywatną  sprawą,  dopóki nie wypowie się jako komentator !

 

Przypisy:

 

*1. Jurij Bykow A. -Юрий Быков((ur. 15 sierpnia 1981, Nowomiczurinsk (Новомичуринск), Razańska Obłast , ZSRR) )— reżyser, scenarzysta, kompozytor, producent i aktor.

-------------------------------------------------

 

ŹRÓDŁO:

http://worldcrisis.ru/crisis/3451197

Tytuł:Россия - страна всё победившей лжи

Autor:Милин Дмитрий [mildm]

23 Сен 2019

 

 

Wybór, tłumaczenie i opracowanie:bezmetki
Rozpowszechnianie zawartości przetłumaczonych
materiałów: zezwalam wyłącznie na darmowych
platformach elektronicznych, ze wskazaniem
adresu tekstu źródłowego
ipseudonimu autora tłumaczeni

 

 

KOMENTARZE

 • Oazą prawdy są Stany zjednoczone
  a w szczególności Pompeo..nazywany nie wiadomo dlaczego notorycznym kłamcą.
  Oazą prawdy są media Amerykańskie zwłaszcza te mafijne czyli te największe.

  To nie jedyna oaza prawdy... druga znana oaza prawdy to Izrael ...
  nikt tak nie kocha prawdy jak Izrael...(liczne niezliczone przykłady)
  szczególną postacią jest tu Netaniachu.
  no i oczywiście wolne media Izraela.

  A podobno kolejną oazą prawdy jest W.Brytania ze swoim mistrzem prawdy Borysem...

  Jest jeszcze bliska nam geograficznie oaza prawdy czyli Ukraina..

  To prawdziwe przeciwwagi dla Rosji i jej nieustannych kłamstw na wszystkie tematy.

  Wnioski na temat artykułu każdy sobie wyciągnie sam.
 • Poniżej cytacik samej żywej prawdy.
  "...o rzekomo silnej armii (która nie może pokonać rebeliantów w Syrii już dłużej, niż trwała II Wojna Światowa)
  "
  No szokująca informacja... autor jednak nie dostrzegł że Rosja pokonuje terrorystów przy pomocy może z 10 samolotów... stosując wyłącznie precyzyjne ataki (o niskiej sile rażenia) bo wszędzie jest ludność cywilna.
  a wojnę prowadzi armia Syryjska a nie Rosyjska.

  Natomiast terroryści są zaopatrywani w najnowocześniejszą broń przez całe NATO oraz Arabię Saudyjską... Tam można znaleźć broń Polską Ukraińską, Amerykańską, Izraelską, Francuską, Niemiecką, Bułgarską....
  Chyba większość magazynów broni w Europie wschodniej pojechała do Syrii... przez Turcję. Terroryści w Iraku dostali od Amerykanów na własność (bo obsługa uciekła) ogromne magazyny broni Amerykańskiej.

  Jak widać autor artykułu prezentuje "NATOwski" punkt widzenia a może bardziej żydowski bo to żydowska wojna a NATO to tylko podwykonawca... a terroryści to najemnicy, mięso armatnie i trochę pożytecznych i groźnych idiotów na tle ortodoksyjnego Islamu.


  .
 • @Oscar 07:42:10
  W zasadzie taki tekst można przenieść chyba do każdego kraju. Bo wszędzie są kontrowersje i tyle. Ilu amerykanów nie zgadza się z propagandą, jakimi są sączeni amerykanie. Że o naszym cudnym raju nie wspomnę.
 • @zbig71 08:40:12
  Zgadzam się ... w tym mafijnym szambie wszędzie jest utopionych wielu (miliony) porządnych i mądrych ludzi którzy się na szambo nie zgadzają ale którzy nie mają nic do gadania w tym szambie... a wiele do stracenia (kariera, praca, zdrowie, życie) gdyby za głośno gadali.

  Na tym polega zachodnia mafijna "demokracja".
  To w istocie brutalna dyktatura mafijnych oligarchów.
 • @Oscar 08:44:54
  Te potężne wielkie korporacje to jest syf. Oni monopolizują rynki, produkcję , zbyt itd. Kosztem milionów ludzi, którzy klepie biedę, zamiast spokojnie sobie żyć i pracować.
 • @zbig71 08:40:12
  Oczywiście. Cała nadzieja w tym, że ludzie jeszcze ciągle te kłamstwa dostrzegają. Obrona kłamstw rosyjskich, bo kłamie Ameryka czy Izrael może świadczyć co najwyżej o utracie jakiegokolwiek kompasu etycznego, a nie o prawdomówności w Rosji.
 • @zbig71 11:03:32
  Zgadza się ... to pozostałości dawnych systemów gdzie rządzili utytułowani Oligarchowie (królowie, cesarze, Papieże, ...i wielu pomniejszych z "błękitną krwią".
  Oni wszyscy na zachodzie się poukrywali ale w istocie dalej rządzą...
  a dołączyli do nich oligarchowie żydowscy..
 • @Lotna 11:39:21
  Nauka dawno odkryła że ocenę zjawisk można prowadzić wyłącznie poprzez porównanie...np od jednostek miar...
  a gdy nie ma takich jednostek to trzeba porównywać dwa zjawiska ze sobą by ustalić proporcje...

  Ja nikogo nie bronie ja tylko porównuje... i skłaniam innych do porównań... bo tylko porównania dają prawdziwy obraz sytuacji.

  Obraz wybiórczy czyli bez porównań to obraz zmanipulowany zresztą w dowolny sposób czyli kłamliwy nieprawdziwy...
  Przykłady...
  Wciska nam się wybiórczo Jaruzelski to zbrodniarz...kat narodu...
  a w porównaniu do takich "demokratów" jak kolejni prezydenci USA po II wojnie światowej... to Jaruzelski to dziewica po prostu ..licząc ilością ofiar śmiertelnych oraz wielkością strat materialnych...

  Takie porównanie za ten sam okres czasu (po wojnie) pokazuje jak bardzo jest zniekształcany obraz Jaruzelskiego... oraz wszystkich powojennych prezydentów USA.

  To tylko przykład... pokazuję tylko obiektywną metodę oceniania ludzi..zjawisk.

  Na tym przykładzie widać wyraźnie jak mass media robią w "konia" małe rozumki.
  Prawdy wybiórcze to kłamstwa...
  Prawdy porównawcze to prawdy o ile dane nie są fałszowane lub zawężane.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930