Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Fotowoltaika Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
244 posty 2651 komentarzy

mikstury bezmetki

1abezmetki - Bez Tabu. Wybrane, trudniej dostępne teksty, własne tłumaczenia i "widzimisie". Wyrażam i popieram tradycyjne poglądy lewicowe. Nie po drodze mi zarówno z liberałami , "nową lewicą", ad personam - chamstwem, fanatyzmem i polit-poprawnością

Przywrócić ludziom marzenie

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Aleksander Проханов*1. : “w oczekiwaniu boskiego carstwa, gdzie panuje sprawiedliwość, miłość, wzajemny szacunek i gdzie ziemia łączy się z niebem. “

 

Amatorom słodyczy: lubicie na słodko I obleśnie, no to i macie, - aż do mdłości. Okazuje się, że w Rosji jest wciąż zapotrzebowanie na takie ulepy. (bezmetki)

 

Rosyjskie marzenie — to oczekiwanie boskiego carstwa, gdzie panuje sprawiedliwość, miłość, wzajemny szacunek, gdzie ziemia łączy się z niebem, a kwiat polny — z gwiazdą niebios, gdzie nie ma chorób i śmierci,i trwa życie wieczne. Rosyjskie marzenie wyraża ludowa świadomość w postaci skrytych oczekiwań, i magicznych kodów. Kody te —to jak klawisze majestatycznego klawesynu, na którym gra tajemniczy pianista. Naciśnij jeden klawisz — i rosyjscy odkrywcy, wychodzą na brzeg Oceanu Spokojnego i widzą, jak z głębi wypływa fantastyczny wieloryb. Wciśnij drugi klawisz —i oto rosyjskie czołgi tańczą kadryla na kopule cesarskiej kancelarii w Berlinie, i zastawiają wejście do podziemi. Naciśnij trzeci klawisz — i rosyjski człowiek z olśniewającym uśmiechem      wzlata  w lazurowy kosmos.

 

Radziecki naród był Narodem Marzenia. Stalin zarządzał historycznym procesem, znając utajnione ludowe kody. Wzbudzając te kody, Stalin w latach przedwojennych, zbudował tysiące obronnych fabryk . Sterując ludowymi kodami, Stalin wygrał niespotykaną, niebywałą w świecie wojnę. Te kody pomogły radzieckiemu ludowi w ciągu kilku lat stworzyć atomowe i wodorowe bomby, uratować kraj od zguby. Te kody zawierały przyciski wyrzutni na Bajkonurze, skąd w kosmos wzleciał Gagarin.

 

W latach pierestrojki lud utracił marzenie. Ono zostało wycięte, posiekane, zmienione w popiół i proch. Kiedy zniszczono ostatni magiczny postulat , radziecki kraj zniknął, a lud-olbrzym, który wygrał gigantyczną bitwę w Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej, przemienił się w końcu pieriestrojki w naród-liliputów, pogodzony , żerozpłatano go na części a każdą część oddano w służbę , hanom, baronom i  w bezlitości -  oligarchów. Pogodzony z tym, że, odebrano mu bogactwa naturalne: ropę naftowa, diamenty i rudy, a zostawiono okruchy na pożywienie. Pogodzonyi zmuszony do zapomnienia o wielkim Zwycięstwie, o wielkiej sztuce, o świętej broni. Klawesyn, na którym tajemniczy pianista grał muzykę rosyjskich sfer, porzucono, z pękniętymi klawiszami, i porwanymi strunami.

Jednak Rosyjskie Marzenie nie zginęło, tajne kody nadal dźwięczą. Po krachu carstwa radzieckiego, państwo rosyjskie odrodziło się, bo ruski naród to naród-gospodarz, i na ruinach zaczął budować państwo.

Powstrzymano rozpad kraju, uśmierzono szalone suwerenności , bo Rosja to symfonia narodów, symfonia religii, języków, a naród rosyjski — to naród imperialny (имперский народ !). Sztandar Zwycięstwa i muzykę radzieckiego hymnu przeniesiono z poprzedniej ery w dzisiejsze czasy,, bo w rosyjskim narodzie żyją kody Zwycięstwa. Zwycięstwo 1945 roku — to uniwersalne ziszczenie Rosyjskiego Marzenia.

 

Powrót Krymu do Rosji — był czasem cudownym, magicznym, był triumfem Rosyjskiej Marzenia, gdy lud widział swoją Ojczyznę ponownie niepodzielną, a lud —zjednoczony. Rosyjski czas, unicestwiony w 1991 roku, ponownie dało się wprowadzić w światłowód rosyjskiej historii.

Jednak słońce Krymu zaczęło blednąć, Ruskie Marzenie ponownie pogrążył zmierzch. Rzeź Rosjan w Donbasie, potworne ostrzały, w których ginęli starcy i dzieci, zmusiło do płaczu całą Rosję. Śmiertelna męka Donbasu była nie do zniesienia dla Rosjan, i znowu przestali marzyć, odwrócili oczy od niebiańskich poświat, kierując je w gorzką ziemię, posypaną gorącym popiołem Donbasu.

Dziś ruski naród smutny, pełen wątpliwości igoryczy. Jedni buntują się i szemrzą. Drudzy zmartwiali i ucichli. A trzecich ogarnęły szalone orgie i pijaństwo.

Rosyjskie Marzenie, - zmartwychstań! Narodzie rosyjski, znajdź ponownie marzenie! Ogromne, gigantyczne  światopoglądowe zadanie — przywrócić ludziom marzenia. Przekonać lud, że zaćmienie jedynie tymczasowe a RuskieMarzenie jak piorun przebije zlodowaciałe niebio , z którego ponownie zaświeci w Rosji światło niebiańskiego carstwa.

Kosmos w czasach radzieckich był szczytem Rosyjskiego Marzenia, był triumfem państwa radzieckiego. Dziś rosyjski kosmos, stał się prawie niewidoczny, kosmonauci z aniołów niebiańskich,  zamienili się w kierowców kosmicznych taksówek. Rosyjski człowiek już nie wita startu rakiety, jak to było ze startem "Energii-Burana" («Энергии-Бурана»)*, wierząc, że wzlot ten przybliży rosyjskiego człowieka do wspaniałej tajemnicy stworzenia.

 

Radziecki projekt jądrowy — to rosyjski cud, kiedy pod "parasolem" amerykańskich bomb atomowych rosyjscy inżynierowie i naukowcy z wielkim Kurczatowem (Курчатовым) na czele stworzyli w Sarowie (в Сарове ) bombę atomową, która, jak twierdzą dziś teologowie (богословы), powstała przy patronacie świętego Serafina Sarowskiego (Серафима Саровского) — ruska prawosławna bomba .

 

Wracając rosyjskiemu ludowi marzenie, tworząc wielki projekt "Oczyszczania", eliminując w Rosji skorumpowanych urzędników, grabieżców, bezlitostnych oligarchów, ponownie stawiając na pierwszym miejscu człowieka pracy i twórcę, zwrócimy rosyjskiemu kosmosowi obraz Rosyjskiego Marzenia. Zwrócimy do Rosatomu ( Росатому) obraz niegasnącego rosyjskiego reaktora. Stworzymy gospodarkę Rosyjskiego Marzenia, kulturę rosyjskieego Marzenia, zmienimy Moskwę w miasto Rosyjskiego Marzenia, bo w Moskwie w Cerkwii Wasyla Błogosławionego jest obraz rosyjskiego raju. W Moskwie, 9 maja, odbywają się wielkie parady, podobne kościelnym misteriom. W Moskwie maszeruje Nieśmiertelny Pułk, gdzie zmartwychwstają polegli żołnierze. Dogmat Rosyjskiego Marzenia — to nauka o nadchodzącej Rosji, o nieuniknionym Rosyjskim Zwycięstwie, o pokonywaniu zła i smutku. Rosyjskie Marzenie zbierze pod swoimi błyszczącymi skrzydłami prawosławnych, muzułmanów, i żydów. Jej wspaniała osłona оbejmie  Tatara i Ruskiego, Baszkira i Czeczeńca.  I wtedy znów złoty jeździec  dosiądzie czerwonego rumaka  i pomknie w olśniewający lazur.

 

Uwaga!

Nie  jestem  autorem  artykułu   a  jedynie  tłumaczem -amatorem!

 Ponadto, co podkreślam,  powyższy tekst zawiera informacje i oceny wyłącznie autora/autorów  obcojęzycznej publikacji,  z którymi -proszę, nie  utożsamiać  tłumacza. Poglądy i opinie tłumacza, pozostają  jego prywatną  sprawą,  dopóki nie wypowie się jako komentator !

 

 

 

 

 

Przypisy:

 

*1.Aleksander AndriejewiczProchanow ( Проха́нов,ur. 26 lutego 1938, Tbilisi, Gruzińska SRR, ZSRR) — radziecki i rosyjski działacz polityczny, pisarz, scenarzysta, publicysta, dziennikarz, działacz społeczny. Członek sekretariatu Związku Pisarzy Rosji. Redaktor naczelny "gazety «Завтра» -" Jutro" . Laureat nagrody Leninowskiego Komsomołu (1982).

Prezes i jeden z założycieliKlubu Izborskiego ( Изборского клуба)

https://izborsk-club.ru/10978

 

 

Źródło:

 http://zavtra.ru/blogs/vernut_narodu_mechtu

 

Tytuł:“Вернуть народу мечту”

Autor:Aлекса́ндр Проха́нов

2 октября 2019

 

 

wybór, tłumaczenie i opracowanie:bezmetki
Rozpowszechnianie zawartości przetłumaczonych
materiałów: zezwalam wyłącznie na darmowych
platformach elektronicznych, ze wskazaniem
adresu tekstu źródłowego 
i  pseudonimu autora tłumaczenia.

 

 

 

 

 

 

KOMENTARZE

 • @
  Fajnie. Ruscy mają jakieś marzenia i cele.

  A co mają Polacy?
 • @Krzysztof J. Wojtas 09:53:47
  Racjonalna i uprawniona odpowiwedź. DzIękuję.
 • ulepy?
  "Ruskie Marzenie jak piorun przebije zlodowaciałe niebo , z którego ponownie zaświeci w Rosji światło niebiańskiego carstwa"
  Nie trzeba ludu przekonywać. Wystarczy uchwalić dekret wprowadzający władzę cara, i jako pierwszego ukoronować np. Putina. (Na chwilę obecną nie widzę innego kandydata). Utnie to jak nożem, wszelkie dywagacje na temat braku demokracji w Rosji.
  Bo demokracja skompromitowała się do cna, a ludzie w podświadomości potrzebują twardej ręki trzymającej ich za pysk, choć głośno pyszczą o "wolności".
  Najtrafniej tą "demokrację" skomentował nasz mistrz celnych ripost Lech Wałęsa : Co to za demokracja, gdzie każdy robi ca chce !
  Nasza obecna władza pokazała, że za niewielkie "ulepy" (500+, trzynaste emerytury itd.) ludzie demokratycznie zagłosują nawet na największych idiotów, złodziei i zdrajców. Już o żydach z litości nie wspomnę.
  Więc może lepiej niech złoty jeździec osiodła czerwonego rumaka i pomknie w olśniewający lazur ?
  Nie jest to optymistyczne ?
 • @1abezmetki
  No tak , niezły dowcip . https://jagiellonia.org/pompeo-putin-moze-rozpetac-wojne-na-terytorium-polski/ Salute :)))))
 • Co to...
  --------------
  "Radziecki naród był Narodem Marzenia. Stalin zarządzał historycznym procesem, znając utajnione ludowe kody."
  --------------
  Co to za ględzenie na temat Rosji i Rosjan - bez podkreślenia faktu, że Rosję czarci pomiot w ubiegłym wieku zamordował wraz z całą carska rodzina - nie mając litości nawet nad dziećmi. Rosjan mordowano nawet za brak brudu za paznokciami - a tutaj ten Autor o jakichś marzeniach ględzi - jak Piekarski na mękach.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829