Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
341 postów 3232 komentarze

mikstury bezmetki

1abezmetki - Bez Tabu. Wybrane, trudniej dostępne teksty, własne tłumaczenia i "widzimisie". Wyrażam i popieram tradycyjne poglądy lewicowe. Nie po drodze mi zarówno z liberałami , "nową lewicą", ad personam - chamstwem, fanatyzmem i polit-poprawnością

Przywrócić ludziom marzenie

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Aleksander Проханов*1. : “w oczekiwaniu boskiego carstwa, gdzie panuje sprawiedliwość, miłość, wzajemny szacunek i gdzie ziemia łączy się z niebem. “

 

Amatorom słodyczy: lubicie na słodko I obleśnie, no to i macie, - aż do mdłości. Okazuje się, że w Rosji jest wciąż zapotrzebowanie na takie ulepy. (bezmetki)

 

Rosyjskie marzenie — to oczekiwanie boskiego carstwa, gdzie panuje sprawiedliwość, miłość, wzajemny szacunek, gdzie ziemia łączy się z niebem, a kwiat polny — z gwiazdą niebios, gdzie nie ma chorób i śmierci,i trwa życie wieczne. Rosyjskie marzenie wyraża ludowa świadomość w postaci skrytych oczekiwań, i magicznych kodów. Kody te —to jak klawisze majestatycznego klawesynu, na którym gra tajemniczy pianista. Naciśnij jeden klawisz — i rosyjscy odkrywcy, wychodzą na brzeg Oceanu Spokojnego i widzą, jak z głębi wypływa fantastyczny wieloryb. Wciśnij drugi klawisz —i oto rosyjskie czołgi tańczą kadryla na kopule cesarskiej kancelarii w Berlinie, i zastawiają wejście do podziemi. Naciśnij trzeci klawisz — i rosyjski człowiek z olśniewającym uśmiechem      wzlata  w lazurowy kosmos.

 

Radziecki naród był Narodem Marzenia. Stalin zarządzał historycznym procesem, znając utajnione ludowe kody. Wzbudzając te kody, Stalin w latach przedwojennych, zbudował tysiące obronnych fabryk . Sterując ludowymi kodami, Stalin wygrał niespotykaną, niebywałą w świecie wojnę. Te kody pomogły radzieckiemu ludowi w ciągu kilku lat stworzyć atomowe i wodorowe bomby, uratować kraj od zguby. Te kody zawierały przyciski wyrzutni na Bajkonurze, skąd w kosmos wzleciał Gagarin.

 

W latach pierestrojki lud utracił marzenie. Ono zostało wycięte, posiekane, zmienione w popiół i proch. Kiedy zniszczono ostatni magiczny postulat , radziecki kraj zniknął, a lud-olbrzym, który wygrał gigantyczną bitwę w Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej, przemienił się w końcu pieriestrojki w naród-liliputów, pogodzony , żerozpłatano go na części a każdą część oddano w służbę , hanom, baronom i  w bezlitości -  oligarchów. Pogodzony z tym, że, odebrano mu bogactwa naturalne: ropę naftowa, diamenty i rudy, a zostawiono okruchy na pożywienie. Pogodzonyi zmuszony do zapomnienia o wielkim Zwycięstwie, o wielkiej sztuce, o świętej broni. Klawesyn, na którym tajemniczy pianista grał muzykę rosyjskich sfer, porzucono, z pękniętymi klawiszami, i porwanymi strunami.

Jednak Rosyjskie Marzenie nie zginęło, tajne kody nadal dźwięczą. Po krachu carstwa radzieckiego, państwo rosyjskie odrodziło się, bo ruski naród to naród-gospodarz, i na ruinach zaczął budować państwo.

Powstrzymano rozpad kraju, uśmierzono szalone suwerenności , bo Rosja to symfonia narodów, symfonia religii, języków, a naród rosyjski — to naród imperialny (имперский народ !). Sztandar Zwycięstwa i muzykę radzieckiego hymnu przeniesiono z poprzedniej ery w dzisiejsze czasy,, bo w rosyjskim narodzie żyją kody Zwycięstwa. Zwycięstwo 1945 roku — to uniwersalne ziszczenie Rosyjskiego Marzenia.

 

Powrót Krymu do Rosji — był czasem cudownym, magicznym, był triumfem Rosyjskiej Marzenia, gdy lud widział swoją Ojczyznę ponownie niepodzielną, a lud —zjednoczony. Rosyjski czas, unicestwiony w 1991 roku, ponownie dało się wprowadzić w światłowód rosyjskiej historii.

Jednak słońce Krymu zaczęło blednąć, Ruskie Marzenie ponownie pogrążył zmierzch. Rzeź Rosjan w Donbasie, potworne ostrzały, w których ginęli starcy i dzieci, zmusiło do płaczu całą Rosję. Śmiertelna męka Donbasu była nie do zniesienia dla Rosjan, i znowu przestali marzyć, odwrócili oczy od niebiańskich poświat, kierując je w gorzką ziemię, posypaną gorącym popiołem Donbasu.

Dziś ruski naród smutny, pełen wątpliwości igoryczy. Jedni buntują się i szemrzą. Drudzy zmartwiali i ucichli. A trzecich ogarnęły szalone orgie i pijaństwo.

Rosyjskie Marzenie, - zmartwychstań! Narodzie rosyjski, znajdź ponownie marzenie! Ogromne, gigantyczne  światopoglądowe zadanie — przywrócić ludziom marzenia. Przekonać lud, że zaćmienie jedynie tymczasowe a RuskieMarzenie jak piorun przebije zlodowaciałe niebio , z którego ponownie zaświeci w Rosji światło niebiańskiego carstwa.

Kosmos w czasach radzieckich był szczytem Rosyjskiego Marzenia, był triumfem państwa radzieckiego. Dziś rosyjski kosmos, stał się prawie niewidoczny, kosmonauci z aniołów niebiańskich,  zamienili się w kierowców kosmicznych taksówek. Rosyjski człowiek już nie wita startu rakiety, jak to było ze startem "Energii-Burana" («Энергии-Бурана»)*, wierząc, że wzlot ten przybliży rosyjskiego człowieka do wspaniałej tajemnicy stworzenia.

 

Radziecki projekt jądrowy — to rosyjski cud, kiedy pod "parasolem" amerykańskich bomb atomowych rosyjscy inżynierowie i naukowcy z wielkim Kurczatowem (Курчатовым) na czele stworzyli w Sarowie (в Сарове ) bombę atomową, która, jak twierdzą dziś teologowie (богословы), powstała przy patronacie świętego Serafina Sarowskiego (Серафима Саровского) — ruska prawosławna bomba .

 

Wracając rosyjskiemu ludowi marzenie, tworząc wielki projekt "Oczyszczania", eliminując w Rosji skorumpowanych urzędników, grabieżców, bezlitostnych oligarchów, ponownie stawiając na pierwszym miejscu człowieka pracy i twórcę, zwrócimy rosyjskiemu kosmosowi obraz Rosyjskiego Marzenia. Zwrócimy do Rosatomu ( Росатому) obraz niegasnącego rosyjskiego reaktora. Stworzymy gospodarkę Rosyjskiego Marzenia, kulturę rosyjskieego Marzenia, zmienimy Moskwę w miasto Rosyjskiego Marzenia, bo w Moskwie w Cerkwii Wasyla Błogosławionego jest obraz rosyjskiego raju. W Moskwie, 9 maja, odbywają się wielkie parady, podobne kościelnym misteriom. W Moskwie maszeruje Nieśmiertelny Pułk, gdzie zmartwychwstają polegli żołnierze. Dogmat Rosyjskiego Marzenia — to nauka o nadchodzącej Rosji, o nieuniknionym Rosyjskim Zwycięstwie, o pokonywaniu zła i smutku. Rosyjskie Marzenie zbierze pod swoimi błyszczącymi skrzydłami prawosławnych, muzułmanów, i żydów. Jej wspaniała osłona оbejmie  Tatara i Ruskiego, Baszkira i Czeczeńca.  I wtedy znów złoty jeździec  dosiądzie czerwonego rumaka  i pomknie w olśniewający lazur.

 

Uwaga!

Nie  jestem  autorem  artykułu   a  jedynie  tłumaczem -amatorem!

 Ponadto, co podkreślam,  powyższy tekst zawiera informacje i oceny wyłącznie autora/autorów  obcojęzycznej publikacji,  z którymi -proszę, nie  utożsamiać  tłumacza. Poglądy i opinie tłumacza, pozostają  jego prywatną  sprawą,  dopóki nie wypowie się jako komentator !

 

 

 

 

 

Przypisy:

 

*1.Aleksander AndriejewiczProchanow ( Проха́нов,ur. 26 lutego 1938, Tbilisi, Gruzińska SRR, ZSRR) — radziecki i rosyjski działacz polityczny, pisarz, scenarzysta, publicysta, dziennikarz, działacz społeczny. Członek sekretariatu Związku Pisarzy Rosji. Redaktor naczelny "gazety «Завтра» -" Jutro" . Laureat nagrody Leninowskiego Komsomołu (1982).

Prezes i jeden z założycieliKlubu Izborskiego ( Изборского клуба)

https://izborsk-club.ru/10978

 

 

Źródło:

 http://zavtra.ru/blogs/vernut_narodu_mechtu

 

Tytuł:“Вернуть народу мечту”

Autor:Aлекса́ндр Проха́нов

2 октября 2019

 

 

wybór, tłumaczenie i opracowanie:bezmetki
Rozpowszechnianie zawartości przetłumaczonych
materiałów: zezwalam wyłącznie na darmowych
platformach elektronicznych, ze wskazaniem
adresu tekstu źródłowego 
i  pseudonimu autora tłumaczenia.

 

 

 

 

 

 

KOMENTARZE

 • @
  Fajnie. Ruscy mają jakieś marzenia i cele.

  A co mają Polacy?
 • @Krzysztof J. Wojtas 09:53:47
  Racjonalna i uprawniona odpowiwedź. DzIękuję.
 • ulepy?
  "Ruskie Marzenie jak piorun przebije zlodowaciałe niebo , z którego ponownie zaświeci w Rosji światło niebiańskiego carstwa"
  Nie trzeba ludu przekonywać. Wystarczy uchwalić dekret wprowadzający władzę cara, i jako pierwszego ukoronować np. Putina. (Na chwilę obecną nie widzę innego kandydata). Utnie to jak nożem, wszelkie dywagacje na temat braku demokracji w Rosji.
  Bo demokracja skompromitowała się do cna, a ludzie w podświadomości potrzebują twardej ręki trzymającej ich za pysk, choć głośno pyszczą o "wolności".
  Najtrafniej tą "demokrację" skomentował nasz mistrz celnych ripost Lech Wałęsa : Co to za demokracja, gdzie każdy robi ca chce !
  Nasza obecna władza pokazała, że za niewielkie "ulepy" (500+, trzynaste emerytury itd.) ludzie demokratycznie zagłosują nawet na największych idiotów, złodziei i zdrajców. Już o żydach z litości nie wspomnę.
  Więc może lepiej niech złoty jeździec osiodła czerwonego rumaka i pomknie w olśniewający lazur ?
  Nie jest to optymistyczne ?
 • @1abezmetki
  No tak , niezły dowcip . https://jagiellonia.org/pompeo-putin-moze-rozpetac-wojne-na-terytorium-polski/ Salute :)))))
 • Co to...
  --------------
  "Radziecki naród był Narodem Marzenia. Stalin zarządzał historycznym procesem, znając utajnione ludowe kody."
  --------------
  Co to za ględzenie na temat Rosji i Rosjan - bez podkreślenia faktu, że Rosję czarci pomiot w ubiegłym wieku zamordował wraz z całą carska rodzina - nie mając litości nawet nad dziećmi. Rosjan mordowano nawet za brak brudu za paznokciami - a tutaj ten Autor o jakichś marzeniach ględzi - jak Piekarski na mękach.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031