Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Fotowoltaika Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
244 posty 2651 komentarzy

mikstury bezmetki

1abezmetki - Bez Tabu. Wybrane, trudniej dostępne teksty, własne tłumaczenia i "widzimisie". Wyrażam i popieram tradycyjne poglądy lewicowe. Nie po drodze mi zarówno z liberałami , "nową lewicą", ad personam - chamstwem, fanatyzmem i polit-poprawnością

IPN zażądał natychmiastowego demontażu pomnika nazistów

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Instytut Pamięci Narodowej Polski zażądał natychmiastowego zdemontowania pomnika w Bytomiu, ustanowionego z inicjatywy lokalnej młodzieży mniejszości niemieckiej

 

Płyta upamiętnia żołnierzy III Rzeszy z formacji Selbstschutz ("Samoobrona"), a także kajzerowskich legionistów z Freikorpskämpfer.
Pomnik został ustawiony w minioną niedzielę w Bytomiu na cmentarzu, znajdującym się przy ulicy Powstańców Śląskich. Inicjator — Bytomski Oddział Związku Młodzieży Mniejszości Niemieckiej. Na tablicy wyryte są słowa po niemiecku:
""Ku upamiętnieniu poległych niemieckich żołnierzy I i II Wojen Światowych z "Selbstschutz" i " Freikorpskampfer", a także zabitych i uciśnionych Wschodnich Niemcach".
Instytut Pamięci Narodowej Polski w przededniu, zapowiedział, że pomnik ustawiony jest nielegalne i podlega rozbiórce.— -
(Ua daily) Miliony obywateli Rzeczypospolitej Polskiej — polskiej i żydowskiej narodowości - — zabitych przez członków przestępczych narodowo-socjalistycznych formacji niemieckich- w szokujący sposób zapadły w pamięć  obywatelom Rzeczypospolitej Polskiej ." Hołd pamięci żołnierzy III Rzeszy w Polsce w miejscach innych niż na oznaczonych 13-ciu niemieckich zbiorowych wojskowych cmentarzach, jest niezgodny z zasadami polsko-niemieckiej współpracy, działającej od 25 lat" — czytamy w oświadczeniu Instytutu.
Urząd przypomniał, że członkowie "Selbstschutz" ponoszą odpowiedzialność za morderstwa na Polakach  jeszcze z 1920 roku, głównie na Górnym Śląsku.
"Po wybuchu II Wojny Światowej, członkowie tej formacji, brali udział w akcjach masowej zagłady obywateli polskich. Brali udział w aresztowaniach i egzekucjach, często wykazując wyjątkową brutalność w stosunku do przedstawicieli polskiej elity", — podkreślono w Instytucie.
 

Uwaga!

Nie  jestem  autorem  artykułu   a  jedynie  tłumaczem -amatorem!

Ponadto, co podkreślam,  powyższy tekst zawiera informacje i oceny wyłącznie autora/autorów  obcojęzycznej publikacji,  z którymi -proszę,nieutożsamiać  tłumacza. Poglądy i opinie tłumacza, pozostają  jego prywatną  sprawą,  dopóki nie wypowie się jako komentator !

 
ŹRÓDŁO:

2015-2019 EADaily

https://eadaily.com/ru/news/2019/11/22/polskie-vlasti-potrebovali-nemedlennogo-demontazha-pamyatnika-fashistam

Tytuł:Польские власти потребовали немедленного демонтажа памятника фашистам”

Autor: nie wykazany

22.11. 2019

 

wybór, tłumaczenie i opracowanie:bezmetki
Rozpowszechnianie zawartości przetłumaczonych materiałów:
zezwalam wyłącznie na darmowych platformach elektronicznych, ze wskazaniem adresu tekstu źródłowego  i  pseudonimu autora tłumaczenia.

 
 
 
 

 

 

KOMENTARZE

 • @
  Nie zrobili tego prawdziwi niemieccy narodowi socjaliści. Oni wiedzą, komu obecnie zależy na niszczeniu Narodów.

  Zrobili to przebierańcy czyli "naziści", którzy są sowicie opłacani przez KGB_stę Putina, Mossad i USrael, co jest udowodnione i z czym się oni specjalnie nie kryją. We naczelnych władzach "nazistów" znajdują się ludzie, którzy przez ponad 40 lat służyli USraelowi i NATO.

  http://arjanek.neon24.pl/post/151635,zydowsko-kgb-owska-alternatywa-dla-niemiec-afd

  http://arjanek.neon24.pl/post/151686,gdyby-hitler-wygral-wojne-to

  Georg Pazderski (ur. 6 października 1951 w Pirmasens[1]) – niemiecki polityk i pułkownik Bundeswehry pochodzenia polskiego. Jeden z liderów Alternatywy dla Niemiec.

  Wstąpił do Bundeswehry i przeszedł drogę awansu do korpusu oficerów[1]. Od 1998, przez trzy lata był doradcą ds. polityki bezpieczeństwa Stałego Przedstawicielstwa Republiki Federalnej Niemiec przy Unii Europejskiej w Brukseli. W Münster pełnił funkcję Zastępcy Szefa Sztabu i dyrektora operacyjnego 1. Korpusu Niemiecko-Holenderskiego. W latach 2005–2010 był szefem międzynarodowego zespołu do spraw planowania i analizy w centrali CENTCOM-u w Tampie na Florydzie. Następnie przez dwa lata pełnił służbę jako szef logistyki Dowództwa Sił Połączonych NATO w Lizbonie. W 2012, po 41 latach służby, zakończył ją w stopniu pułkownika (niem. Oberst) w Sztabie Generalnym (niem. Führungsstab der Streitkräfte) i przeszedł na emeryturę[3][4].

  W 2013 wstąpił do partii Alternatywa dla Niemiec[4]. Od 15 maja do 30 września 2013 był przewodniczącym struktur partii w Berlinie. Awansował w hierarchii partyjnej i w lipcu 2015 został członkiem zarządu federalnego. Ponownie został przewodniczącym berlińskiego oddziału ugrupowania. W 2016 kandydował do Rady Miasta Berlina[2][5][6].

  PS
  To CV z wyjątkową szczerością pokazuje, że Alternative für Deutschland (AfD), oprócz Rosji i Mossadu, musi być także sterowana przez USA (USrael).
 • Jaki ten IPN jest niezłomny i zasadniczy :-)
  Oh jaki ten IPN jest niezłomny i zasadniczy w tej sprawie. Szkoda tylko, że ta sama antypolska instytucja już nie jest tak gorliwa w żądaniu NATYCHMIASTOWEJ likwidacji nielegalnych, banderowskich upamiętnień na Podkarpaciu. Więcej ten sam IPN zgodnie z umową zawartą przez nierząd III RP będzie odnawiał kurhany mołojeckiej chwały UPA, a jeśli już ktoś zada im pytanie dlaczego nie nakazują z urzędu likwidacji bandrowskich pomników, która to prerogatywa należy z definicji do ich gestii, wtedy natychmiast zasłaniają się usprawiedliwieniem, że to należy wyłącznie do prerogatyw lokalnych samorządów, a nie ich!
  Ta sama antypolska, goebbelsowska instytucja do dziś nie kiwnęła palcem, ażeby nakazać likwidację ulicy ukraińskiego kolaboranta III Rzeszy i zbrodniarza wojennego abp. Andrzeja Szeptyckiego w Iławie, ani też usunięcia tablicy ku czci tego samego zdrajcy i zbrodniarza zawieszonej w jednym z uczelnianych budynków Uniwersytetu Wrocławskiego.

  Ten sam IPN, który tak gorliwie tropi wszelkie pozostałe jeszcze w Polsce ulice tzw. komunistycznych zbrodniarzy, nie kiwnął nawet palcem, by zażądać natychmiastowego usunięcia z polskiej przestrzeni publicznej ulicy głównego kapelana SS Galizien bp. Jozafata Kocyłowskiego, jaka istnieje do dziś w Przemyślu, którą to ulicę tego nazistowskiego zbrodniarza będą starali się usunąć obecni radni Przemyśla na wniosek wiceprzewodniczącego rady miejskiej Przemyśla Pana profesora Andrzeja Zapałowskiego

  Radni Przemyśla chcą zmienić nazwę ulicy imienia głównego kapelana SS Galizien

  http://kresywekrwi.blogspot.com/2019/11/przemysl-radni-chca-zmienic-nazwe-ulicy.html

  Ten sam IPN odmówił instalacji w Elblągu własnej tablcy poświęconej ludobójstwu Polaków dokonanego przez ukraińców na Kresach i to pomimo tego, że zezwolenie na tą instalację załatwiłem im osobiście i dostarczyłem dosłownie na tacy. Gdy im to przypomniałem, wtedy wspólnie z ukraińskimi banderowcami urządzili nagonkę na moją osobę. Opublikuję niedługo materiał na ten temat.

  Ten sam IPN nie zrobił absolutnie NIC, by upamiętnić w jakikolwiek sposób 101 rocznicę zwycięskiego boju Orląt Lwowskich o to polskie miasto, którego właśnie 101 rocznica przypadła wczoraj!

  Tak więc proszę się nie ekscyować takimi propagandowymi wrzutkami tej antypolskiej instytucji mającej ją uwiarygodnić w oczach naiwnych ludzi.

  Serdecznie pozdrawiam
 • @Jacek Boki 07:54:41
  ---------------
  "Tak więc proszę się nie ekscyować takimi propagandowymi wrzutkami tej antypolskiej instytucji mającej ją uwiarygodnić w oczach naiwnych ludzi."
  ---------------
  Tak to właśnie wygląda - natomiast ci - co dali forsę na ten pomnik widoczny na zdjęciu - może i ten IPN też forsą wspomagają. Któż to wie?
 • @Arjanek 06:51:23
  To mogły też zrobić "Polskie" służby specjalne by pokazać narodowi jak bardzo patriotyczne ma Naród władze.

  Ale nie wiem.. wiec nie rozwijam tematu.. tylko poszerzam horyzonty...
  możliwości i motywów.
 • PIS i tolerancja faszyzmu i nazizmu...
  Aktualne.

  Ponieważ w Polsce = PISland jest gloryfikacja bandytów z NSZ i budowane są dla nich pomniki, to i mamy także pomniki banderowców na Rzeszowczyznie UPA, a także nazistów na Górnym Śląsku, gdzie żyją folks deutze z genami nazistowskimi.

  Natomiast komentarze, w których wszędzie widzi się ręke Putina jest już nudne, a robi to ktoś celowo aby odwrócić uwagę od faktycznych sprawców. Może są to ogłupione jednostki żyjące w świecie notorycznej chorej rusofobii, jednak to oni prawdopodobnie sprzyjają nazistom i innym głupcom.

  Nie zapominajmy, że w Polsce jest 5 kolumna: żydowska, niemiecka i ukraińska.

  Nie zjdziecie tu Rosjan, nawet jeśli będziecie szukać do upadłego, ponieważ POLSKA nie jest ich bajką, sprawą a zainteresowaniem są ważniejsze od Polski kraje takie jak: USA, Chiny czy neo-banderowska Ukraina.

  Pozdrawiam.

  P.s.
  Radzę straszącym Putinem by przed spaniem zaglądneli pod swoje łóżko, bo kto to wie, może Putin schował się tam i w nocy wyjdzie, zgwałci i udusi
  ... przecieżon on to samo kgb. :;)))
 • @Monaco 17:56:47
  Trzeźwo.
  Pod łóżkiem powinien być tylko nocnik.. by się obudzić z ręką w nocniku.
  a nie żaden KGBista Putin.
 • Już zniknął.
  Fundatorem był poseł narodowo-konserwatywnej partii AfD do Bundestagu Stephan Protschka. Nawet SWOI mu nie uwierzyli hehe!

  https://niezalezna.pl/298983-kto-odpowiada-za-skandaliczna-tablice-na-cmentarzu-w-bytomiu-niemieccy-historycy-chca-ustapienia-posla
  Ps..Mniejszość niemiecką w Polsce rozwiązać bo to są małe niemieckie nazistowskie zbrodnicze bojówki przeciwko Polsce i Polakom finansowane przez polskich podatników. Po rozwiązaniu tego dziadostwa członkowie WON z Polski. Przypominam, że Selbstschutz czyl;i tzw niemiecka samoobrona z lat 30-tych to są zbrodniarze z Piaśnicy, mordujący według list Polaków, opracowanych przez dr Augusta jeszcze przed wybuchem II WŚ.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829