Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Fotowoltaika Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
244 posty 2651 komentarzy

mikstury bezmetki

1abezmetki - Bez Tabu. Wybrane, trudniej dostępne teksty, własne tłumaczenia i "widzimisie". Wyrażam i popieram tradycyjne poglądy lewicowe. Nie po drodze mi zarówno z liberałami , "nową lewicą", ad personam - chamstwem, fanatyzmem i polit-poprawnością

Putin podarował Łukaszence samowar, a ten mu —“sało”

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

“Mapy drogowej” nie podpisali ale porozumieli się w sprawie nowego spotkania i wymienili podarki

 Foto: biuro prasowe prezydenta Federacji Rosyjskiej

 

Rozmowy prezydentów Białorusi i Rosji w Soczi,  trwały ponad pięć godzin.


Według komunikatów kanału "ПулN3" телеграм-канала «Пул N3 , Aleksander Łukaszenka wyjechał z rezydencji "Potok Boczarowa"(«Бочаров ручей») bez oświadczeń dla prasy. Przed tym prezydenci wymienili się prezentami. Jak poinformowano na antenie Białoruskiej Kompanii Radiowo-Telewizyjnej (Белтелерадиокомпании)  в эфире Белтелерадиокомпании,

Putin podarował Łukaszence samowar do parzenia herbaty "w ruskim stylu” (sądząc po video, pozłacanym), zaś Łukaszenka, - Putinowi — białoruski zestaw spożywczy, w którym były słodycze, ser i boczek.


Zdjęcie: telegram-kanał «Пул первого»

Wyniki negocjacji skomentował szef Ministerstwa Rozwoju Gospodarczego Rosji, Maksim Orieszkin

Powiedział, że (Putin i Łaukaszenka) pracowali owocnie w całym szeregu dziedzin — nawet "w sprawie ropy naftowej i gazu, stanowiska stron były naprawdę bliskie". Kwestii spornych pozostało jeszcze mniej.

Według Oreszkina, od poniedziałku będą one opracowywane na poziomie eksperckim, a następnie — na poziomie premierów, tak aby 20 grudnia mogło się odbyć kolejne spotkanie Łukaszenki i Putina.

Jak donoszą naviny.by, samolot Łukaszenki wieczorem, 7 grudnia wyleciał do Mińska.

Przypomnijmy, że spotkanie w Soczi, miało określić, jak Białoruś i Rosja będą żyć dalej. I jeśli praktycznie, nikt nie ma wątpliwości, że przygotowywane "mapy drogowe" pogłębionej integracji, nie niosą zagrożenia dla niepodległości Białorusi, to zagadnienia kondycji finansowej i możliwości dla wielu aby żyć "jak wcześniej, a nawet i lepiej," pozostają aktualne. Tutaj można przeczytać, Вот здесь можно почитать, co to za dokumenty przygotowuje się do podpisania, co zawierają, a czego w nich nie ma i co będzie, jeśli prezydenci nie podpiszą papierów.


Podczas apelu do posłów, 5 grudnia Aleksander Łukaszenka oświadczył, że Rosja to nasz partner strategiczny, ale stosunki między krajami układają się różnie. Prezydent powiedział, że Białorusi w ogóle, nic nie trzeba od Rosji, a tylko , aby wypełniono wcześniej zawarte porozumienia. Łukaszenka podkreślił, że prezydent Rosji Władimir Putin, doświadcza obecnie "brutalnego antybiałoruskiego nacisku"!?.(..."президент России Владимир Путин испытывает сейчас «жесточайшее антибелорусское давление»").

6 grudnia w Soczi odbyły się rozmowy premierów Białorusi i Federacji Rosyjskiej, Siergieja Rumasa i Dmitrija Miedwiediewa ,w sprawie uzgodnień "map drogowych". Miedwiediew również skomentował prace w zakresie "map drogowych". Podkreślił, że wykonano dużo pracy, ale bez pomocy prezydentów nie może się obejść.

Wcześniej Siergiej Rumas ( Румас) mówił, że w integracyjnych negocjacjach z Rosją zostało 16 nieuzgodnionych problemów, w tym kwestie dotyczące ropy naftowej i gazu.

W Mińsku, podczas spotkania prezydentów Rosji i Białorusi, odbyła się akcja protestu прошла акция протеста

 

Uwaga!

Nie  jestem  autorem  artykułu   a  jedynie  tłumaczem -amatorem!

Ponadto, co podkreślam,  powyższy tekst zawiera informacje i oceny wyłącznie autora/autorów  obcojęzycznej publikacji,  z którymi -proszę,nieutożsamiać  tłumacza. Poglądy i opinie tłumacza, pozostają  jego prywatną  sprawą,  dopóki nie wypowie się jako komentator !

 

 

Jeśli teksty tego bez metki są stronnicze, cóż szkodzi głosicielem chwały schizofrenicznej armii radzieckiej, która najpierw Polskę napadała, po to, aby ją następnie wyzwalać, przetłumaczyć teksty niestronnicze? “

 

  07.12.2019 12:40:49 “Dmowski o Rosji”


 


 

 

Oszczerca  Wrzodak Z. - to osobnik niemile widziany, na moim blogu !

 

Źródło:

https://news.tut.by/economics/664284.html

TUT.BY

Tytuł:"Путин подарил Лукашенко самовар, тот ему — сало. Дорожные карты не подписали, а договорились о новой встрече"

Autor: nie wykazany

07.12.2019

wybór, tłumaczenie i opracowanie:bezmetki
Rozpowszechnianie zawartości przetłumaczonych
materiałów: zezwalam wyłącznie na darmowych

platformach elektronicznych, ze wskazaniem adresu

tekstu  źródłowego i  pseudonimu autora tłumaczenia.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KOMENTARZE

 • Autor
  Te wchłanianie Białorusi jest takie jak upadanie USA. Upada, upada i nie może upaść. Z tą różnicą że wielu chce upadku tego światowego gangstera, a wchłonięcia Białorusi nikt, nawet Putin.
 • Jutro jest spotkanie prezydenta Ukrainy Zełenskiego z prezydentem
  Rosji Putinem w Paryżu.
  "8 grudnia w Kijowie na Placu Niepodległości w przeddzień szczytu w Paryżu odbywa się wiec „Red Lines”- "Czerwone Linie". Podaje korespondent Interfax. Według dziennikarza na godz.13:10 kilka tysięcy osób zgromadziło się na Placu Niepodległości."
  https://112.international/society/several-thousand-people-went-to-action-red-lines-on-maidan-before-normandy-meeting-46320.html
  Piszę to w reakcji na krytykę demonstracji w Mińsku, gdzie było parę setek demonstrantów.
 • 1abezmetki
  Hola z tym boczkiem . Sało to danie banderopiteków i nic wspólnego z boczkiem nie ma . No ale szpilę wbić należy . Słonina czyli sało to jest ich ulubione danie poza widłami i siekierami . Salut :))) https://www.pch24.pl/miesne-danie--rzez-wolynska--w-menu-podczas-happeningu-w-kijowie,33290,i.html
 • @Repsol 15:53:31
  Nie ma powodu do zdenerwowania. Prezent jak najbardziej realny i mnie się podoba. Taka jest Białoruś. Je własne pożywienie. A Polska czym może się pochwalić? Nie ma powodu się nadymać, kiedy buty na nogach i majtki na d... są chińskie. A kartofle i słonina zawsze są polskie?

  Łukaszenko był kiedyś przewodniczącym kołchozu i kultywuje swoje chłopskie pochodzenie, nie udaje kogoś, kim nie jest.
 • @Anna-PK 16:06:05
  Boczek nie słonina , różnica taka jak widać . Ukłony . Ps. Une Aniołowi rogi dorobią .:)))
 • @Anna-PK 16:06:05
  Majdan czy Pl.Niepodległości nikt tam trafić nie może . Może chodzi o kijowski plac V.Nuland ?. http://www.mysl-polska.pl/node/8 Salute :)))))
 • Prawda jest taka - jeżeli
  V kolumna dzieci Złego wywijająca Putinem w Rosji w porozumieniu z V kolumną wywijającą Trumpem w USrahellu - każe mu wchłonąć Białoruś - to on ją wchłonie - i tyle.
 • @Repsol 15:53:31
  Te "sało" to iście królewski dar.
  W carskiej Rosji chłopi wzdychali : Если бы я был царем, я съел бы сало с салом...
  Autor pisze, że dostał boczek. A to już nie "сало", a "шпик"...

  Ode mnie dodam, że niedawno wróciłem z Mińska (krótki wypad), i przywiozłem ichnie "sało". Cudownie peklowane w soli, grube na pięć palców, i idealnie pasujące do 0,7 Biełaj Rusii....
 • @SZS 18:50:54
  Ale Putin dostał w pakiecie boczek a nie słoninę , to po co Autor kłamie ?. Akurat ja nie cierpię zakłamanych tłumaczeń . Salut .
 • @Repsol 19:21:02
  Tytuł:"Путин подарил Лукашенко самовар, тот ему — сало. Дорожные карты не подписали, а договорились о новой встрече"
 • @1abezmetki 19:47:14
  Czyli ktoś usilnie manipuluje prawdą . Jednoznacznie należy określić że tekst żróółowy jest manipulacją . Peawda ?.
 • @Repsol 19:21:02
  A może rzeczywiście dostał słoninę?
  Ja bym się nie obraził...
  Bo boczek to taki spowszedniały.
 • @SZS 19:54:26
  Każdy temat jest obecnie dobry , byle tylko walić w ruskich .Ja tego nie łykam , ale Ty masz swój rozum i zrób z nim co chcesz . Salut .
 • Kochani zakompleksieni dyskutanci z Neonu...
  a na czym polega wyższość boczku nad słoniną? A na czym polega wyższość żabich udek, ze stolicy europejskiej kuchni, nad tym świńskim daniem?
  To jest tylko kwestia obyczajowa, moja rodzina brzydzi się wszelkimi małżami i innymi małymi "skarbami morza".
 • @Anna-PK 20:00:43
  Polega na prawdzie przekazu tego co miało faktycznie miejsce , a nie konfabulowaniu że tekst żródłowy też mija się z prawdą .Radio Erewań i Wolną Europę już kiedyś przerabialiśmy .Salut .
 • @Repsol 20:12:16 Słusznie! A teraz...
  proszę to udowodnić i sprawa będzie zakończona.

  https://v.wpimg.pl/NDU1Njk2YSU0UzhZRElsMHcLbAMCEGJmIBN0SER9YXJhBTZeWQthLXtGPkQbXmEleldhABtXKWtmBHxcUh0hNzhYIRgFWy0le1s-DwwQMw==
 • @Anna-PK 20:15:41
  Ośmiorniczki u Sowy i Co. Coś na rzeczy może być . Salute :)))
 • @SZS 18:50:54
  Słowo "sało" w tytule użyłem, nie tłumacząc dla rustycznego kolorytu z jakim Polakom kojarzy się Białoruś i jej "Baćka". Sało brzmi dla mnie egzotycznie i atrakcyjniej niż banalna słonina. Słowo "boczek" użyłem w odniesieniu do oficjalnej relacji z wymiany prezydenckich podarków, "słonina", brzmiała by zbyt trywialnie jako przydencki dar. Pewnie "wędzona słonina" brzmi lepie.jPozatem sało to nie ten sam produkt, co słonina bo inna technologia produkcyjna.
  "po uwędzeniu przypomina troche nasz boczek. " a w polskim słownictwie sało oficjalnie nie figuruje. Sało to jak kresowy zaśpiew. Osobiście, z sałem nie miałem przeżyć podniebiennych. Z PRL-u pami_tam tylko "paprykarz", - blisko ale nie to samo - co sało.
  "jeszcze się taki nie narodził"...
  https://2.bp.blogspot.com/-L-LQS14ASWc/VfUPBP93XkI/AAAAAAAAAQ4/N_yygcsPOI0/s400/Desktop.jpg

  https://ukrainaodkuchni.blogspot.com/2015/09/niezwyka-sonina-ukrainskie-sao.html

  Tłumaczenie naraża na częste starcia z wątpliwościami, obcymi umysłom prostym.
 • @1abezmetki 20:38:05
  Boże, dlaczego zawsze robimy z igły - widły?
  Przywiozłem sobie słoninkę, bo raz, że lubię, a dwa, że u nas takiej nie uświadczysz. Bo ta co jest, to dietetyczny erzac.
  Nie wiem co Baćka dał w prezencie. Podejrzewam, że słoninę, bo to białoruski przysmak narodowy, a boczek... no cóż. Oklepany.
  Tak, że Pana "sało" w tytule jest bliższe takiemu prawdopodobieństwu.
 • @1abezmetki 20:38:05
  " Obce umysły proste " Wiedzą jak ocenić takie " tłumaczenie" .
 • tak czy siak
  Polska polityka leży , na neonie tez brak info o białoruskich protestach na rzecz zbliżenia z Polską. A nasze elity polityczne też interes Polski mają bardzo głęboko . Może adekwatna wizyta p.prez. Dudy w Mińsku? I nie z pusta ręką . To co banderom odbierzemy możemy dać Batce. Banderowcy i tak mają innego sponsora zza oceanu

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829