Niezbyt dawno dr. Opara skarżył się na nocne sensacje słuchowe wywołane warkotem niewidzialnego helikoptera. Skarżyli się również pracownicy ambasady amerykańskiej i kanadyjskiej w Hawanie na prześladowanie psychotroniczne przez władze kubańskie,

 które zaprzeczały , twierdząc, że to jedynie skrzeczenie cykad. Sprawa nabrała międzynarodowego rozgłosu i hasła w Wikipedii – jako “Havana syndrom” https://en.wikipedia.org/wiki/Havana_syndrome

W Izraelu wykorzystano technologię "broni psychotronicznej"

w konstrukcji "niewidzialnych słuchawek"

 

Izraelscy naukowcy z firmy Noveto Systems(patrz https://noveto.com ) opracowali prawdziwie futurystyczny koncept urządzenia w zakresie technologii audio, które pozwala odtwarzać muzykę w ludzkiej głowie bez słuchawek i przewodów. SoundBeamer 1.0 pozwala słuchać muzykę, oglądać telewizję i grać na komputerze bez przeszkadzania innym osobom.

Jak informuje nypost.com (сообщает nypost.com), urządzenie działa przy użyciu tak zwanego "promieniowania dźwiękowego". Wykorzystuje trójwymiarowy moduł, który najpierw wykrywa, a następnie śledzi pozycję ludzkiego ucha i wykorzystuje fale ultradźwiękowe do przekazywania słuchaczowi, wrażeń akustycznych, tworząc "kieszenie dźwiękowe" wokół uszu. Nawet jeśli dana osoba zacznie się poruszać, urządzenie nadal "znajdzie" jej ucho.

To nie tylko dźwięk, ale nawet dźwięk stereo, który będzie równomiernie oddziaływał na oboje uszu, a nawet wariant 3D, który sprawi wrażenie dźwięku 360 stopni "otaczającego" słuchacza, wg Noveto Systems.

"Wrażenie dźwiękowe jak w filmie science fiction. Trójwymiarowy dźwięk jest tak blisko, że wydaje się, że znajduje się w twoich uszach, a także z przodu, nad i za nimi", pierwsi użytkownicy dzielą się swoimi odczuciami. Podczas oglądania klipów wideo z takim dźwiękiem wydawało im się, że są na scenie z aktorami.

Ale ponieważ nie ma słuchawek jako takich, słuchacz nadal słyszy co się dzieje w pokoju. Noveto Systems oczekuje, że urządzenie nowej generacji pozwoli pozbyć się słuchawek i wielu codziennych problemów, które powodują. Pracownicy biurowi będą mogli słuchać muzyki bez przeszkadzania współpracownikom, a osoby w związkach mogą uruchomić swój ulubiony horror z niewielką szansą na niepokojenie drugiej połowy.

Nowa technologia jest tak niestandardowa, że dyrektorowi generalnemu firmy Christophowi Ramsteinowitrudno ją opisać słowami: "mózg nie rozumie tego, czego nie zna. Myślałem, że promieniowanie dźwiękowe jest dość inwazyjne". Kiedy po raz pierwszy sam wypróbowałem urządzenie, zastanawiałem się, czym różni się od innych: "pomyślałem: "Aha, ale ze słuchawkami to samo?" -Nie, ponieważ mam wolność i zachowuję swobodę robienia tego, co chcę.Ta swoboda użytkowania jest naprawdę niesamowita".

Eksperci porównują nową technologię z tym, co zrobił akademik Igor Smirnow, który został nazwany "ojcem broni psychotronicznej" w postaci dźwięków i tego, co przewidział Leonardo da Vinci- kontrolowania mózgu innej osoby na odległość. "Technologie agencji wywiadowczych wychodzą na świat - idealny szyfrator do komunikacji między ludźmi" - zauważają.

 

 

Źródło:

https://newizv.ru/news/tech/15-11-2020/v-izraile-iz-razrabotok-psihotronnogo-oruzhiya-sdelali-nevidimye-naushniki

Tytuł: В Израиле из разработок "психотронного оружия" сделали невидимые наушники

Autor:- nie wykazany

15 ноября ,

 

wybór, tłumaczenie i opracowanie:bezmetki
Rozpowszechnianie zawartości przetłumaczonych
materiałów: zezwalam wyłącznie na darmowych

platformach elektronicznych, ze wskazaniem adresu

tekstu źródłowego  i pseudonimu  autora   tłumaczenia.