Urzędnicy ostrzegają ludzi, aby nie wlewać benzyny do plastikowych worków w związku z paniką związaną z niedoborem paliw w stanach południowo-wschodnich. Niedobór pojawia się po masowym włamaniu do rurociągu Colonial Pipeline,

 

który dostarcza około 45% całkowitego paliwa na Wschodnim Wybrzeżu, przez rosyjską (?) grupę przestępczą.

Administracja ostrzegła ludzi, aby w panice nie napełniali plastikowych worków benzyną

 

https://wtop.com/dc-transit/2021/05/officials-warn-people-not-to-fill-plastic-bags-with-gasoline-amid-panic/

 

CBS News

 

14 maja 2021 r.,

Urzędnicy ostrzegają ludzi, aby nie wlewać benzyny do plastikowych worków w związku z paniką związaną z niedoborem gazu w stanach południowo-wschodnich. Niedobór pojawia się po masowym włamaniu do rurociągu Colonial Pipeline, który dostarcza około 45% całkowitego paliwa na Wschodnim Wybrzeżu, przez rosyjską (?) grupę przestępczą.

 

Od Maryland po Florydę posty w mediach społecznościowych pokazują pojazdy czekające w długich kolejkach po benzynę. Co najmniej dwa tweety - zdjęcie bagażnika samochodu z przezroczystymi workami z benzyną i film przedstawiający kobietę wlewającą benzynę do plastikowego worka - sugerowały, że spanikowani klienci przechowują benzynę w workach. Chociaż Snopes stwierdził, że posty mają kilka lat, amerykańska Komisja ds.Bezpieczeństwa Produktów Konsumenckich opublikowała mnóstwo tweetów, w których radzili ludziom, aby nie nosili benzyny w plastikowych workach ani żadnym innym pojemniku niezatwierdzonym do przewozu paliwa.

 

„Nie napełniaj plastikowych worków benzyną” - napisała agencja na Twitterze w środę.

 

„Wiemy, że brzmi to prosto, ale kiedy ludzie są zdesperowani, przestają jasno myśleć” - dodała komisja. „Podejmują ryzyko, które może mieć śmiertelne konsekwencje. Jeśli znasz kogoś, kto myśli o napełnieniu pojemnika nieprzeznaczonego na paliwo , poinformuj go, że jest to niebezpieczne ”. Komisja dodała, że ​​ludzie nigdy nie powinni wlewać benzyny nad lub w pobliżu otwartego ognia.

 

Sekretarz transportu, Pete Buttigieg, ostrzegł ludzi, aby nie gromadzili benzyny i powtórzył ostrzeżenie komisji podczas konferencji prasowej w Białym Domu.

 

„To jest czas, aby być rozsądnym i bezpiecznym” - powiedział Buttigieg. „Oczywiście rozumiemy obawy w obszarach, w których ludzie doświadczają tymczasowych przerw w dostawach, ale gromadzenie zapasów nie poprawia sytuacji. Pod żadnym pozorem nie wolno wlewać benzyny do niczego innego niż bezpośrednio do pojazdu lub zatwierdzonego pojemnika, i to oczywiście pozostaje prawdą bez względu na to, co się dzieje ”.

 

Eksperci twierdzą, że niedobory wynikają głównie z paniki podczas kupowania i gromadzenia zapasów.

 

Colonial Pipeline został zaatakowany w piątek przez grupę hakerów DarkSide, według FBI, zmuszając ją do przerwania działalności.

 

">

 

Podczas gdy duża część systemu wróciła już do trybu online ( po zapłaceniu 5mln $ okupu)

 

">

 

Oczekuje się, że do końca tygodnia zacznie działać , ceny gazu w kilku stanach wzrosły do ​​prawie siedmioletniego maksimum. Według Gas Buddy na około 1800 stacjach w USA brakuje paliwa.