Rusofobia niejedną ma postać. Na przykładzie sytuacji w Rosji, warto się zastanowić na polskimi analogiami. Czytelnikom Neonu, poniższy tekst, przedkładam pod rozwagę...

 

 

Rusofobia -to wtedy, gdy nie wiesz, jak i czym żyje twój naród. kiedy nie chodzisz z nim tymi samymi ulicami, nie używasz tego samego transportu, jesz inną żywność.

Kiedy gnasz autostradą po pustych drogach, a ludzie przez ciebie spędzają godziny w korkach.

Kiedy przed twoim przybyciem na prowincji kładą jednodniowy asfalt i malują obskurne rudery w wesołe kolory

 

Rusofobia -to wtedy, gdy mieszkasz w pałacach, podczas gdy większość ludności twojego kraju gnieździ się w ruderach ( развалюхах).

 

Rusofobia, to kiedy sprzeniewierzasz pieniądze narodu, ziemię, lasy, wodę, fabryki, parowce, aby kąpać się w niewyobrażalnym luksusie, pozbawiając innych rzeczy niezbędnych.

To wtedy, kiedy masz pewność, że ludzie latami muszą pracować za grosze, żebyś nosił zegarek w cenie wieżowca, a twoje psy latały osobnymi samolotami.

 

Rusofobia- to kiedy tak boisz się współobywateli, że na spotkanich, komunikujesz się ze swojakami, używając wcześniej przygotowanych pytań i odpowiedzi.

 

Rusofobia występuje wtedy, gdy niszczysz wszystko, co ojczyste.

Szkolnictwo - ponieważ ignorant jest łatwiejszy w zarządzaniu, a twoje dzieci uczą się w Oksfordzie.

Naukę - bo nie przejmujesz się przyszłością kraju.

Kulturę - aby wyhodować gopników gotowych na wszystko.

Moralność - ponieważ jest ci ona osobiście nieznana.

Przemysł - ponieważ potrzebujesz tylko igły naftowej.

 

Rusofobia- to wtedy kiedy zamieniasz rosyjskie przestrzenie w gigantyczne wysypiska śmieci. Kiedy bez miary eksploatujesz rodzime zasoby mineralne, bez zwiększania dobrobytu zwykłych współobywateli. Kiedy wycinasz lasy i szczycisz się plastikowymi drzewami w stolicy.

 

Rusofobia- to wtedy, gdy wrzeszczysz o patriotyzmie, podczas gdy twoja rodzina, nieruchomości i kapitał dawno już za granicą.

 

 Rusofobia -to wtedy, gdy tak nie szanujesz swojego wielkiego i cierpiącego kraju, tak bardzo, że od niechcenia, przepisujesz jego historię dla swoich potrzeb, ożywiając tyranów i odradzając idoli.

 

Rusofobia to wtedy, kiedy tak gardzisz swoim ludem, że zastępujesz jego rzeczywiste walory śmiesznymi substytutami, produkującymi kreatury.

 

 Rusofobia - to wtedy, gdy tłumisz swobodę myśli, nie cenisz talentów, depczesz to, co najlepsze, przyczyniasz się do degradacji narodu i tworzysz ustrój państwowy, w którym rozkwita to co najgorsze.

To wtedy, kiedy sadowisz swoich niekompetentnych i niegodnych przyjaciół-krewnych w najcieplejszych miejscach.

 

Rusofobia-to kiedy, odbierasz przyszłość dzieciom swojego kraju i spychasz starców do grobu, pozbawiając ich emerytur i przyzwoitych lekarstw.

 

Rusofobia  ma miejsce, gdy pokłóciłeś się z całym światem, pogrążając swój naród w wojnach i jeszcze większej biedzie.

 

Rusofobia, to wtedy, kiedy robisz wszystko, aby Rosjanie marzyli o życiu na obczyźnie.

 

Rusofobia  ma miejsce wtedy, gdy sądzisz, że wszyscy Rosjanie są głupcami i kiedy uparcie i bezczelnie łgają im z ekranów telewizyjnych i trybun parlamentarnych.

 

Rusofobia ma miejsce, gdy nie zauważasz, co dzieje się dzisiaj w Rosji. Albo kłamiesz, że nie zauważasz.

 

Rusofobia ma miejsce, gdy nazywasz wrogami wszystkich, którzy przynajmniej w jakiś sposób próbują zapobiec tym oburzającym realiom.

 

 

Oto, czym jest  R U S O F O B I A !.

 

 

 

https://publizist.ru/blogs/117475/39774/-

“Русофобия – что это в переводе на родной русский?”

Вера Афанасьева.

24.05.2021

 

 

wybór, tłumaczenie i opracowanie: bezmetki

Rozpowszechnianie treści przetłumaczonych

materiałów: zezwalam wyłącznie na darmowych

platformach elektronicznych, ze wskazaniem adresu

tekstu źródłowego i pseudonimu autora tłumaczenia.