Awarie głównych stron w sieci , w tym Amazon, Guardian, NYT i Reddit

 

Poważna awaria serwera we wtorek spowodowała, że ​​wiele popularnych stron internetowych przeszło w tryb offline, w tym Amazon, Twitch, GitHub i dziesiątki organizacji informacyjnych.

 

Niektóre z najczęściej odwiedzanych witryn internetowych, w tym Amazon, Reddit, Twitch, GitHub, eBay, Etsy, Pinterest i Stack Overflow, przeszły w tryb offline, pozostawiając wielu użytkowników z całego świata zastanawiających się, co się stało.

 

twitch jest nieczynny, reddit nieczynny, twitter działa w górę, to wygląda na wielki atak wielki atak pic.twitter.com/q6sJmB5emZ

— sam coates (@samcoates69) 8 czerwca 2021 r

 

Witryna Guardiana jest obecnie dotknięta przez powszechną awarię Internetu i wróci tak szybko, jak to możliwe

— The Guardian (@guardian) 8 czerwca 2021

 

Szczególnie mocno ucierpiały amerykańskie i europejskie serwisy informacyjne, w tym strony internetowe, takie jak New York Times, Guardian, The Independent, FT, CNN, Atlantic, New Statesman, Le Monde, New York Magazine i New Yorker.

 

Nawet emotikony na Twitterze zostały tymczasowo wyłączone, chociaż sieć mediów społecznościowych jako całość pozostała stosunkowo stabilna.

 

To nie ty, to my. Właściwie to nawet nie my. Do zobaczenia za chwilę. https://t.co/zp2JIHZMRLpic.twitter.com/fpHWEjDRhm

— Haaretz.com (@haaretzcom) 8 czerwca 2021 r.

 

Ludzie z całego świata, w tym ze Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Australii, zgłaszali awarie, pokazując, że problem ma zasięg ogólnoświatowy. Powołując się na nieznanego z nazwiska menedżera produktu Financial Times, serwis informacyjny TechCrunch poinformował, że uważa się, że problem wynikał z usterki dostawcy usług przetwarzania w chmurze Fastly, z którego korzysta wiele stron internetowych.

 

Statusowa strona Fastly, we wtorek pokazała serwisy na całym świecie, których dotyczy problem. Dostawca zapewnił użytkowników, że bada problem.

 

Wobec niedostępności całej strony- Guardiana , redaktor Guardian UK Technology, Alex Hern, został zmuszony do prowadzenia bloga na żywo na temat przerw w dostępie do Twittera, gdzie zauważył, że niektóre strony, w tym BBC, zdołały wrócić do trybu online w ciągu kilku minut, „przełączając swoje systemy z sieci Fastly”. ”.

 

Niektóre witryny, w tym BBC, zdołały przywrócić usługi w ciągu ostatnich kilku minut, przełączając swoje systemy z sieci Fastly. Inni mieli zakłócenia bez przestojów.

— alex hern (@alexhern) 8 czerwca 2021

 

Podobnie jak Guardian, serwis informacyjny Verge, którego dotyczy podobny problem, również wykorzystał alternatywną platformę do zgłaszania awarii, publikując artykuł za pośrednictwem Google Docs.

 

Ogromne fragmenty internetu są offline, w tym The Verge. Dopóki nie wrócimy, informujemy na żywo z Google Docs. Oto, co wiemy do tej pory na temat awarii: https://t.co/4b1p2qhYif

— The Verge (@verge) 8 czerwca 2021

 

Duża część infrastruktury internetowej rządu Wielkiej Brytanii została również wyłączona z powodu usterki, w tym Urząd Podatkowy i Celny, oficjalna strona dotycząca pandemii Covid-19 w Wielkiej Brytanii oraz służba wizowa i imigracyjna.

 

Inne strony rządowe pozostały online w takiej czy innej formie, choć w wielu przypadkach z uszkodzonymi linkami i bez pełnych efektywnści.

 

 

https://www.rt.com/news/525970-major-outage-users-report-websites-down/

 

8 czerwca, 2021