Niedawno, osobnik,występujący w imieniu właściciela tut. Portalu - jako moderator , próbował mnie zdyskredytować, jak poniżej: @1abezmetki 09:32:29 Jako oficer sbu pocałuj nas wiesz gdzie . Salut :))))) Repsol 20.06.2021 23:30:56

https://drnowopolskiblog.neon24.pl/post/162399,do-czego-doprowadzi-rosyjski-terror-covidowy#comment_1797191

 

Naszła mnie w związku z tym refleksja; “a jak tam właściwie jest na tej całej Ukrainie”, obrzuconej anatemą przez tut. agenturę pro-putiowską, nakazującą pisać  o  Ukrainie - albo źle albo wcale…

 

W rezultacie właściwej mi przekory, postanowiłem przyjrzeć się bliżej ukraińskim realiom i podzielić się obserwacjami. Dziś, “na dzień dobry  i biorąc byka za rogi”, świeżo po lekturze artykułu Putina, gorliwie  udostępnionego przez  tutejszego “herszta”, na temat rzekomo braterskich historycznie rosyjsko-ukraińskich związków,  natknąłem się na interesującą informację, na temat  możliwości uzyskania/odzyskania przez Ukrainę - statusu kraju władającego bronią nuklearną.

 

Mam nadzieję, że przytoczona dziś krótka informacja, zapoczątkuje cykl materiałów  o  Ukrainie,  wolnych  od  instrumetalnie  zadanych kłamstw.

 

 

 Putinowskie deklaracje muszą wyzwalać uzasadnione - nie  tylko ukraińskie - ,obawy i  myśli o potrzebie adekwatnej odpowiedzina wypadek  zbytniego “braterstwa”…zwłaszcza, mając w pamięci kremlowską długą tradycję “referendum, przyłączeń, wyzwalania i przychodzenia z pomocą”

 

Myślę, że takie deklaracje muszą budzić i  polskie refleksje !

 

Proszę zwrócić uwagę przy poniższej lekturze, na oględność dyplomatycznych sformułowań i wagę ich możliwych konsekwencji...

 

 

 

Czy Ukraina odzyska status nuklearny:

 

ambasador dał jasną odpowiedź?

 

 

 

Ukraina nie rozważa jeszcze kwestii przywrócenia statusu mocarstwa atomowego статуса ядерной державы,ale przy tym sami Ukraińcy są przekonani, że porzucenie arsenałów nuklearnych było fatalnym błędem.

 

 

Takie oświadczenie złożył ambasador Ukrainy w Niemczech Andrij Melnyk  w wywiadzie интервью dla magazynu„.Loyal”.

 

 

Według Melnika, Ukraina „została z pustymi rękami”, a Rosja, jako potężny kraj nuklearny na świecie, zdobyła siłą militarną –7 %naszego terytorium:

 

 

Reszta sygnatariuszy memorandum nie zapobiegła tej inwazji wojskowej. Oznacza to niezwykłą utratę zaufania, w tym dla reżimu nierozprzestrzeniania broni jądrowej. ”(…) . . .

 

Melnyk sądzi, że ​​członkostwo Ukrainy w NATO i Unii Europejskiej położy kres konfliktowi z Ukrainą sztucznie wywołanemu przez rosyjskiego prezydenta Władimira Putina i pomoże  uniknąć  nowej wojny na dużą skalę w Europie.

 

Jako przykład stabilizacyjnej i pokojowej roli NATO wymienił wejście do sojuszu państw bałtyckich i Polski:

 

 

Moskwa odważy się rozpocząć nowy atak zbrojny tylko wtedy, gdy będzie pewna, że ​​będzie w stanie zapanować nad zainicjowanym konfliktem. Dopóki Ukraina nie będzie członkiem Sojuszu, dopóki istnieje ta niebezpieczna próżnia siły, dopóty będziemy ofiarą rosyjskiego ekspansjonizmu – z niebezpiecznymi konsekwencjami dla całego kontynentu.

 

 

Jest mało prawdopodobne, aby taki scenariusz posłużył interesom zarówno Niemiec, jak i Stanów Zjednoczonych.”

 

 

Jak wiadomo, na Ukrainie rozpoczęła началось się aktywna dyskusja na temat aktualności i konieczności posiadania broni jądrowej.

 

 

Dzień wcześniej  ukraiński minister spraw zagranicznych Dmytro Kuleba  oświadczył  заявил ,że Ukraina nie odnowi swojego statusu nuklearnego, którego zrzekła się w 1994 roku.

 

 

 

 

 

https://narodna-pravda.ua/ru/2021/06/03/budet-ly-ukrayna-vosstanavlyvat-yadernyj-status-posol-dal-chetkyj-otvet/

Будет ли Украина восстанавливать ядерный статус: посол дал четкий ответ ?”

Автор - Романова Марі

03.06.2021

 

wybór, tłumaczenie i opracowanie: bezmetki

Rozpowszechnianie treści przetłumaczonych

materiałów: zezwalam wyłącznie na darmowych

platformach elektronicznych, ze wskazaniem adresu

tekstu źródłowego i pseudonimu autora tłumaczenia