Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
341 postów 3232 komentarze

mikstury bezmetki

1abezmetki - Bez Tabu. Wybrane, trudniej dostępne teksty, własne tłumaczenia i "widzimisie". Wyrażam i popieram tradycyjne poglądy lewicowe. Nie po drodze mi zarówno z liberałami , "nową lewicą", ad personam - chamstwem, fanatyzmem i polit-poprawnością

Zboczenie czy dywersja?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Znowu się pojawił a miało go już nie być. Kto? Niejaki Jacek Boki, podejrzana figura.

Dlaczego podejrzana? Bo budzi wątpliwości czy to zbok lubujący się w nekrofilii historycznej czy dywersant na usługach mafii kremlowskiej. Zwłaszcza, że monotematyczny - bo tylko judzi i jątrzy.


Nie zamierzam zaprzeczać tragicznym zaszłościom historycznym pomiędzy dwoma rywalizującymi nacjonalizmami, polskim i ukraińskim. Od czasu ostatnich zderzeń tych dwóch żywiołów minęło już z okładem 70 lat. W międzyczasie wyrosły już dwa pokolenie w każdym z narodów.

Historia ludzkości jest pełna tragedii i okrucieństw. A wojny, wszystkie wojny ujawniają wymiennie zbrodniarzy i bohaterów, w zależności -po której stronie granicy- obserwator. Podobnie jak niema dymu bez ognia tak i nie ma skutków bez przyczyny. Te dwa narody; polski i ukrański, w rezultacie wzajemnie wielokrotnie zadanej i doznanej zbiorowej traumy, uważam za psychicznie zedefektowane i wymagające długiej holistycznej terapii.

Komu służy wbijanie klina między Polskę a Ukrainę, jeśli nie suchotniczemu imperium hunty kremlowskiej? Imperrium które drogą odwiecznej tradycji łamie pawa i normy międzynarodowe, dokonując grabieży i zaborów terytorialnych. Czy można się zatem dziwić nacjonalistycznej radykalizacji nastrojów młodego pokolenia, które jeszcze nawet nie zdążyło się oswoić z “wybiciem się na niepodległość” a już padło ofiarą zaborców.

 

Obserwacje skutków zbiorowych urazów wojennych dobitnie świadczą, jak szybko można zrujnować równowagę psychiczną narodu ale również jak trudno ją odbudować. Czy należy obwiniać dzieci za winy ojców? Czy nienawiść ma trwać po sycylijsku przez pokolenia? Czy obwiniać współczesnych Rosjan za zbrodnie katyńskie, za rzeź Pragi, Irlandczyków za “terroryzm” anty brytyjski, Turków nowego tysiąclecia za holocaust Ormian a młodych Niemców za zbrodnie ich dziadków, Polaków pod Napoleonem za rzezie w Hiszpanii, za polskich sztyletników dokonujących egzekucji rosyjskich zaborców, czy “polskich panów” nabijających chamów na pale?

 

Mamy w Polsce ponad 2 miliony Ukrańców o różnym statusie ; część pracuje a część studiuje i uczy się. Zapracowali na dobrą opinię.

Ich obecność w Polsce ku wzajemnej korzyści, świadczy o mądrości politycznej i zwyczajnie ludzkiej, części naszych polityków. To bez wątpienia, inwestycja w dobrosąsiedzką przyszłość obu narodów, wbrew zboczonym rojeniom Jacka Boki. Podążając tropem jego chorej psychiki, to nic tylko powołać szwadrony śmierci, dla mordowania Ukrańców “ku chwale matiuszki Rassiji” i na pohybel lachom.

 

Zaraz dzwonię po pogotowie. Niech przymierzą zbokowi kaftanik!

 

KOMENTARZE

 • autor
  To raczej Boki przedstawia jasny obraz rzeczywistych zdarzeń. Wskazuje, i tak delikatnie, że za banderyzmem nie kryje się żadna idea poza zwykłą żądzą mordu wszelkich "obcych".
  Brak tam faktycznej idei wspólnotowej mogącej stanowić podstawy budowy państwowości.
  Niech Ukraińcy dokonają rachunku sumienia i zdecydują o swych związkach albo z Polską, albo Rosją. Natomiast - to nie znaczy, że są gorszym materiałem ludzkim. Są (nie zawsze) pracowici, uczynni , zdolni itd.
  Tyle, że to nie zawsze przekłada się na pozytywne relacje z innymi.
 • Wolność
  Mnie zastanawia tylko jedno - dlaczego do tej pory nie usłyszeliśmy chociażby "głupiego" słowa "Przepraszamy" ?


  Hipotetycznie zakładając, że w naszych planach zaistniałoby zjednoczenie Narodów Słowiańskich to Ukraina ( jako niesforne dziecko ) musiałaby być - niezależnie od naszych sympatii czy antypatii.

  Obecnie jesteśmy pod okupacją niemiecką chciałabym przypomnieć.

  Pozdrawiam.
 • @Krzysztof J. Wojtas 11:06:02
  “To raczej Boki przedstawia jasny obraz rzeczywistych zdarzeń.”
  - Sprzed conajmniej 70 lat temu. Zamknęli go czy jak - w kapsule czasu? Nic się potem nie zdarzyło?

  “za banderyzmem nie kryje się żadna idea poza zwykłą żądzą mordu wszelkich "obcych".
  - Gówno prawda! O co zbrojna opozycja ukrańska walczyła, jeśli nie o swobodną Ukrainę przez tak długi czas? W imię czego, jeśli nie w imię silnej integrującej idei niepodległości, kontynuwali opór nawet po wojnie, na terytoriach trzech państw: ZSRR, Polski i Czechosłowacji.
  To jak heroiczna walka Kurdów bez własnego państwa ale z silnym, jednoczącym instynktem suwerenności.

  “Niech Ukraińcy dokonają rachunku sumienia i zdecydują o swych związkach albo z Polską, albo Rosją. “
  - Postawa jaką Szanowny demonstruje to protekcjonalizm świadczący o uroszczeniu arbitralnej wyższości wobec kraju większego niż Polska o niekwestionowanym dorobku cywilzacyjnym (kultura, technologia, przemysł, nauka). Narzucanie Ukrainie wyboru związków między Rosja a Polską, wskazuje na niezdolność uwolnienia się Szanownego od stereotypów. Dla Ukrainy to być może niezbyt atrakcyjna propozycja. Proszę pomyśleć dlaczego Polska (słusznie czy nie) postawiła na zbliżenie z USA?

  ”to nie znaczy, że są gorszym materiałem ludzkim. Są (nie zawsze) pracowici, uczynni , zdolni itd.”
  - No, no, patrzcie państwo jaki łaskawca z Szanownego wylazł...

  P.S. drzazga w tyłek wleźć może kiedy siedzieć na płocie okrakiem :))
 • @1abezmetki 12:07:36
  "O co zbrojna opozycja ukrańska walczyła, jeśli nie o swobodną Ukrainę ...?"

  Niby wobec kogo była ta "opozycja" jeśli nie było wtedy żadnej rywalizacji politycznej, bo trwała wojna.

  Skoro byli "opozycją" to mogli być nią wyłącznie wobec niemieckich władz okupacyjnych.
  - A czemu z nimi nie walczyli?
  Czy to nie dowód, że to co robili było ścisle według interesów niemieckich.

  Skoro walczyli "o swobodną Ukrainę" tym bardziej powinni walczyć przeciw Niemcom.

  Nie trzeba tu gimnastykować rozumu, żeby dojść do wniosku, że oni nastawili się na podległość Niemcom, i z ich ręki mieli mieć władzę na Ukrainie.
  W tym układzie ich "swoboda" mogła dotyczyć tylko konieczności liczenia się z Polakami, Rosjanami, Słowakami czy Węgrami.
  Czyż to nie wymordowanie ich dawało im gwarancję "swobody"?
  To tak narody walczą o wolność?


  A czemu mordowali biedotę na Wołyniu?
  To też "z opozycji", to też dla swobody?
  - A może raczej z szowinizmu ("to wszystko będzie nasze i tylko my będziemy rządzili") i pożądliwości bez umiaru - pożądania nawet polskich pierzyn, które polska biedota jednak miała, a oni nie?
 • @werka1321 11:50:11
  ““ dlaczego do tej pory nie usłyszeliśmy chociażby "głupiego" słowa "Przepraszamy" ?””
  -Być może dlatego, że ich “ukraińska prawda historyczna”, jest inna niż “polska”.

  “Hipotetycznie zakładając, że w naszych planach zaistniałoby zjednoczenie Narodów Słowiańskich to Ukraina ( jako niesforne dziecko ) musiałaby być - niezależnie od naszych sympatii czy antypatii.”
  - “W naszych planach “, czyli w czyich? “Niesforne dziecko”- czyli co, jwszczw raz polska megalomania? Czy zatem może dziwić, że Ukraina dostaje wysypki, odżegnując się od “jaśniepańskiej”idei “Trójmorza” pod polskim przywództwem...

  “Obecnie jesteśmy pod okupacją niemiecką chciałabym przypomnieć.”
  - Wielkopolanom pruska okupacja wyzszła na dobre: oduczyła warcholstwa, nauczyła samoorganizacji i skutecznej walki. Efekty widoczne do dzisiaj.


  Pozdrawiam wzajemnie,
 • @miarka 16:51:38
  Z Tobą nie nie wdam się w dyskusję, dopóki PRZEKONYWUJĄCO, na "dzień dobry", nie uzasadnisz zesłania tekstu do lochu.
  Wam się w tej całej "redakcji" - we łbach poprzewracało od odrobiny władzy.
 • @1abezmetki 17:27:40
  Sporo masz tu "za uszami"

  - Że wspomnę tylko bezsensowne naubliżanie Jackowi Boki na wstępie.
  To nie wszystko, bo zaraz padło stwierdzenie iż
  - była rywalizacja pomiędzy dwoma nacjonalizmami, polskim i ukraińskim.

  Otóż ukraińskiego nacjonalizmu nie było i nie ma. Jest tylko ukraiński szowinizm zwany banderyzmem.
  Jaka może być rywalizacja tam gdzie po jednej stronie jet idea, a po drugiej ideologia?

  Dalej zrównujesz naród katów z narodem ofiar wołyńskiego ludobójstwa... i to w czym? - W "psychiczniym zedefektowaniu i byciu wymagającymi długiej holistycznej terapii".

  Ode mnie masz tylko loch, ale nie wiem czy to się nie skończy banem z forum, na "długą holistyczną terapię".
 • Miarka: "gwałt niech się gwałtem odciska"...
  Masz u mnie urlop, za straszenie!
 • @1abezmetki 17:07:46
  "““ dlaczego do tej pory nie usłyszeliśmy chociażby "głupiego" słowa "Przepraszamy" ?””
  -Być może dlatego, że ich “ukraińska prawda historyczna”, jest inna niż “polska”."

  I to ma być usprawiedliwieniem ? Ich niewiedza ?

  " “W naszych planach “, czyli w czyich? “Niesforne dziecko”- czyli co, jwszczw raz polska megalomania? "

  A czy nie mamy prawa oceniać z takiej pozycji chociażby dlatego, ze nigdy nie dokonaliśmy na nich takiej rzezi jak oni na nas ?

  "że Ukraina dostaje wysypki, odżegnując się od “jaśniepańskiej”idei “Trójmorza”"

  Tak - ich niewiedza jeszcze, co znaczy okupacja -ekonomiczna tym razem.
 • @werka1321 06:46:24
  Niemcy swój Drang nach Osten, między innymi wobec Polski, uzasadniali powinnością misji cywilizacyjnej - ichniej “kulturtragende rasse” - wobec niższych i gorszych. Proszę się zastanowić czy wskakiwanie w szkopskie chodaki przez Polaków, to nie wyraz zakompleksionej “jaśniepańszczyzny” na koturnach, poprawiającej swoje samopoczucie przez pogardliwą paternalizację “kacapów” i “chamów”?
 • @1abezmetki 10:55:05
  "czy wskakiwanie w szkopskie chodaki przez Polaków,"

  Ale nie o tym pisałam - dlaczego próbuje Pan sprowadzić rozmowę na temat zastępczy. Ponadto gardzę tymi, co plują na moich rodaków. Dzisiaj jest rocznica agresji na Polskę - zakładam, że nie potrafi uszanować naszego święta i chociaż w tym dniu zamknąć swojego niewyparzonego ryja ?
 • @werka1321 11:00:01
  Urlop!
 • @1abezmetki 11:08:26
  Urlop i to dożywotni jest dla ciebie...
  Dosyć chamstwa !!

  A Pan Boki, że wrócił do nas? to była prośba z naszej strony.

  Pański czas na portalu dobiegł końca.....
 • @Astra - Anna Słupianek 16:29:51
  Sznowna Pani Anna.

  Nareszcie, przecież on to jest zadeklarowany banderowiec i to wyzbyty sumienia i wszelkich skrupułów.

  Będąc na POLSKIM forum pluł na groby Polaków i ofiary rzezi wołyńskiej ❗❗❗

  Dzięki Bogu i Szanownej Pani, że tej plugawej banderowskiej kanali już tu na forum nie ma ❗❗❗

  Salut ✔ ☺
 • Oj, nieładnie.
  "Jak nie pasi.
  To sru z basi!
  Jak nie kocha.
  To wynocha!!
  Jacek, brawo!
  Wrócił Boki:)
  Paskudniki.
  Rzopy w troki.
  O!".

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031